Licensed to Liberty Swim League C   HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 8/1/2015 06:48 PM
                Liberty League 2015 A Championships - 8/1/2015                 
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sherry, Owen               8 FCC-MA                 19.94      19.84  
  2 Sleptsov, Nicholas         7 CR-MA                  22.05      22.25  
  3 McFadden, Charlie          7 GL-MA                  23.62      23.11  
  4 Nash, Colin                8 CR-MA                  23.03      23.63  
  4 Cohen, Radek               8 FSC-MA                 24.00      23.63  
  6 Suit, Andrew               7 CR-MA                  22.68      23.88  
  7 Smith, Braeden             7 PB-MA                  24.50      24.34  
  8 Jones, RJ                  8 CR-MA                  25.63      25.84  
  9 Gordon, AJ                 8 GL-MA                  25.62      27.21  
 10 Barbor, Dean               8 Storm-MA               25.72      28.21  
 11 Ginnane, Connor            7 FCC-MA                 28.43      31.52  
 12 Wilson, Oscar              6 Storm-MA               29.12      33.75  
 
Event 2  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Muhammad, Safiyah          8 CR-MA                  20.07      19.35  
  2 Conlin, Neve               7 FCC-MA                 22.97      21.13  
  3 Williams, Victoria         7 CR-MA                  21.76      21.56  
  4 Smith, Catherine           8 PB-MA                  23.78      22.40  
  5 Kraft, Olivia              7 CR-MA                  23.53      22.41  
  6 Malfara, Ariana            8 FCC-MA                 22.88      23.25  
  7 Westmoreland, Katie        8 CR-MA                  23.37      23.34  
  8 Clark, Kali                8 Storm-MA               25.63      24.09  
  9 Dudley, Veronica           8 CR-MA                  24.29      24.35  
 10 Wade, Emma                 7 FSC-MA                 23.85      24.90  
 11 Clark, Josie               7 FCC-MA                 25.72      25.79  
 12 Butler, Grace              8 CR-MA                  26.15      28.47  
 
Event 3  Boys 9-10 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suit, Benny               10 CR-MA                  16.57      16.50  
  2 Williams, Darien          10 CR-MA                  16.69      16.66  
  3 Badin, Matthew            10 CR-MA                  17.94      18.66  
  4 Buchanan, Matt            10 GL-MA                  18.20      18.96  
  5 Cross, William             9 FSC-MA                 18.30      19.31  
  6 Nguyen, Joshua            10 Conklin-US             19.03      19.53  
  7 Eames, Chuckie            10 CR-MA                  19.56      20.09  
  8 Penderghest, Connor        9 CR-MA                  22.05      20.81  
  9 Franchetti, John           9 CR-MA                  19.97      21.00  
 10 Bush, Evertt               9 FSC-MA                 21.65      22.04  
 11 Gallagher, Damian         10 Conklin-US             21.31      22.28  
 12 Stewart, William           9 GL-MA                  22.00      22.47  
 
Event 4  Girls 9-10 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cassidy, Summer           10 CR-MA                  16.75      16.37  
  2 Conti, Amanda             10 FSC-MA                 18.13      17.93  
  3 Brown, Jillian             9 PB-MA                  18.31      18.63  
  4 Turner, Hannah            10 CR-MA                  18.66      18.81  
  5 McHugh, Alicia            10 CR-MA                  18.41      19.03  
  6 Liebsch, Ragan            10 PB-MA                  19.34      19.54  
  7 Conlin, Norah              9 FCC-MA                 19.43      19.56  
  8 Fillmore, Keely           10 GL-MA                  19.17      19.69  
  9 Mullin, Colleen           10 PB-MA                  20.22      19.84  
 10 Whitman, Paige            10 CR-MA                  19.43      20.00  
 11 Eidenshink, Maggie        10 PB-MA                  20.25      20.62  
 12 O'Brien, Shawn            10 GL-MA                  19.91      20.86  
 
Event 5  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gendron, Ben              12 FSC-MA                 33.34      34.03  
  2 Clark, Jack               11 FCC-MA                 32.99      34.05  
  3 Worek, Kevin              12 CR-MA                  36.28      34.80  
  4 Enge, Jimmy               12 Storm-MA               37.12      35.76  
  5 McHugh, Alexander         12 CR-MA                  36.84      36.81  
  6 Frankenberg, Aidan        12 GL-MA                  36.88      37.36  
  7 Murray, Dane              11 FSC-MA                 38.51      37.85  
  8 McLafferty, Liam          12 FCC-MA                 36.34      39.04  
  9 Mackenzie, Jagger         12 CR-MA                  41.28      40.59  
 10 Kirn, Tyler               12 Storm-MA               41.40      42.45  
 11 Imredy, David             12 FCC-MA                 44.31      44.17  
 -- Covington, Stephen        12 CR-MA                  44.00         DQ  
 
Event 6  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sheehan, Riley            12 Storm-MA               32.00      31.66  
  2 Peshenko, Anna            11 CR-MA                  32.94      32.68  
  3 Corrado, Lauren           12 FCC-MA                 32.85      33.27  
  4 Hetzel, Nora              12 CR-MA                  33.68      33.30  
  5 Sanders, Mary             12 CR-MA                  32.79      33.95  
  6 Scanlon, Maura            12 FCC-MA                 34.72      35.40  
  7 Machuca, Melanie          12 CR-MA                  34.22      35.71  
  8 Maher, Lauren             11 FCC-MA                 36.75      35.97  
  9 Machuca, Emily            12 CR-MA                  36.66      36.72  
 10 Robinson, Jenna           12 Storm-MA               37.44      37.61  
 11 Hastings, Allison         11 FCC-MA                 39.08      37.83  
 12 Lafferty, Tanner          12 PB-MA                  38.63      40.36  
 
Event 7  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Erik            14 CR-MA                  27.62      27.38  
  2 Suit, Nathan              13 CR-MA                  28.80      28.75  
  3 Guller, Jake              13 FSC-MA                 31.78      31.68  
  4 O'Neill, Seamus           14 PB-MA                  31.84      31.91  
  5 Lafferty, Cade            14 PB-MA                  32.16      32.64  
  6 McHugh, Matthew           13 CR-MA                  33.00      32.86  
  7 Coffman, Bryan            14 CR-MA                  33.47      34.93  
  8 Aikens, Mitchell          14 GL-MA                  37.46      40.23  
  9 Quigg, Jack               13 FCC-MA                 42.19      40.52  
 10 Richards, Jonas           14 CR-MA                  41.40      41.08  
 11 Stoddart, Liam            13 Storm-MA               47.18      44.69  
 12 Loschiavo, Lucas          13 Storm-MA               43.91      44.82  
 
Event 8  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sohlberg, Nancy           13 Conklin-US             32.50      32.01  
  2 Harris, Cianni            13 PB-MA                  32.90      32.03  
  3 Andress, Alana            13 PB-MA                  32.88      32.82  
  4 Smith, Zahirah            13 PB-MA                  33.22      33.11  
  5 Turner, Emma              14 CR-MA                  34.77      33.35  
  6 Caputo, Lauren            14 Storm-MA               34.53      34.23  
  7 Visco, Molly              14 FCC-MA                 34.81      34.61  
  8 Machuca, Laura            14 CR-MA                  34.38      34.72  
  9 Gorman, Lydia             14 Conklin-US             35.82      36.35  
 10 Jessop, Wren              14 PB-MA                  35.42      36.42  
 11 McFadden, Catherine       13 GL-MA                  33.66      36.46  
 12 Serianni, Kaeleigh        13 PB-MA                  36.09      37.46  
 
Event 9  Boys 15 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McErlean, James           15 Storm-MA               29.56      28.93  
  2 Worek, Joe                15 CR-MA                  30.15      29.28  
  3 McCormick, William        15 CR-MA                  31.72      31.11  
  4 VanderVossen, Matt        17 PB-MA                  31.69      32.07  
  5 McCormick, Matt           17 Storm-MA               31.68      32.18  
  6 Liebsch, Alec             17 PB-MA                  31.16      32.51  
  7 O'Neill, Matthew          16 GL-MA                  36.28      35.72  
  8 Brown, Thomas             15 PB-MA                  35.72      35.82  
  9 Berry, Quadir             15 GL-MA                  37.81      37.35  
 
Event 10  Girls 15 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sutton, Haley             18 Storm-MA               29.25      28.64  
  2 Han, Tiana                18 Conklin-US             31.82      31.76  
  3 McKenna, Allie            17 CR-MA                  31.06      31.84  
  4 Smith, Lindsey            15 FCC-MA                 32.66      32.43  
  5 Soldacki, Grace           15 Conklin-US             33.97      33.20  
  6 Leibfreid, Elizabeth      17 FCC-MA                 33.68      33.32  
  7 Cooney, Gwyneth           16 FCC-MA                 33.28      33.62  
  8 MacDonald, MaryGrace      17 PB-MA                  33.28      35.04  
  9 Hinds, Grace              15 FCC-MA                 34.24      35.40  
 10 Pultorak, Janine          15 FCC-MA                 36.16      36.00  
 11 Henry, Emily              15 FCC-MA                 36.69      36.93  
 12 Covington, Kristen        15 CR-MA                  37.28      37.84  
 
Event 11  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cohen, Radek               8 FSC-MA                 25.44      24.45  
  2 McMahon, Conor             8 Conklin-US             26.18      24.99  
  3 Flaherty, Brendan          7 FCC-MA                 25.25      25.68  
  4 Summer, Josh               8 Storm-MA               25.87      26.84  
  5 Sleptsov, Nicholas         7 CR-MA                  27.47      28.10  
  6 Smith, Braeden             7 PB-MA                  27.92      28.90  
  7 Gordon, AJ                 8 GL-MA                  28.68      29.54  
  8 Stewart, Greyson           8 CR-MA                  31.53      30.49  
  9 Montagano, Sebastian       8 CR-MA                  30.13      31.99  
 10 Guller, Danny              7 FSC-MA                 29.08      32.00  
 11 Munoz, Myles               8 CR-MA                  31.25      32.26  
 12 Donahue, Joseph            7 FCC-MA                 31.37      32.28  
 
Event 12  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Westmoreland, Katie        8 CR-MA                  24.35      24.51  
  2 Martin, Mary Kate          8 PB-MA                  25.53      24.78  
  3 Scanlon, Katie             8 FCC-MA                 24.65      25.04  
  4 McElroy, Molly             8 Conklin-US             25.53      25.71  
  5 Curran, Aislinn            8 PB-MA                  25.84      25.93  
  6 Blake, Morgan              8 FCC-MA                 26.77      26.25  
  7 Wade, Emma                 7 FSC-MA                 23.70      26.70  
  8 Kraft, Olivia              7 CR-MA                  24.49      26.71  
  9 Capps, Olivia              8 CR-MA                  27.22      26.86  
 10 Nocito, Victoria           8 FSC-MA                 25.78      27.72  
 11 McKeever, McKayla          7 FCC-MA                 29.13      28.17  
 12 Clark, Ana                 8 FCC-MA                 26.12      29.05  
 
Event 13  Boys 9-10 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Will               10 FCC-MA                 16.86      17.34  
  2 Sleptsov, Alex            10 CR-MA                  18.25      18.44  
  3 Scheuerman, Kurt           9 Conklin-US             19.06      19.31  
  4 Heljenek, Quinton          9 GL-MA                  22.71      22.44  
  5 Foster, Joshua             9 PB-MA                  21.78      22.47  
  6 Buchanan, Matt            10 GL-MA                  22.32      22.59  
  7 Horn, William             10 FSC-MA                 21.78      22.87  
  8 Slotter, Jeremy           10 CR-MA                  21.56      23.31  
  9 Rutkowski, Mark           10 Conklin-US             23.15      23.69  
 10 Crosby, Edan               9 FSC-MA                 24.47      23.78  
 11 Enge, Ryan                10 Storm-MA               24.27      27.22  
 -- Morton, Jeremy            10 GL-MA                  23.62         DQ  
 
Event 14  Girls 9-10 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Claveau, Laney             9 Storm-MA               18.50      17.37  
  2 Knox, Ella                10 PB-MA                  18.19      18.12  
  3 Turner, Hannah            10 CR-MA                  20.38      20.00  
  4 Smith, Rahanah             9 PB-MA                  20.12      20.48  
  5 Edwards, Abby              9 FCC-MA                 21.50      20.66  
  6 Liebsch, Ragan            10 PB-MA                  20.25      20.81  
  7 Vangen, Ella               9 GL-MA                  20.81      20.88  
  8 McMichael, Claire         10 PB-MA                  21.22      20.97  
  8 Bretschneider, Ella        9 FCC-MA                 20.25      20.97  
 10 Hagstotz, Abigail         10 CR-MA                  20.82      21.81  
 11 Jessop, Autumn             9 PB-MA                  21.41      22.38  
 11 Lewis, Lindsay            10 FCC-MA                 21.26      22.38  
 
Event 15  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haas, Edmund              12 FCC-MA                 36.28      37.42  
  2 McElroy, Joachim          12 Conklin-US             37.97      37.57  
  3 Cooney, Ben               11 FCC-MA                 37.37      37.94  
  4 Guller, Joe               11 FSC-MA                 40.77      40.79  
  5 McHugh, Alexander         12 CR-MA                  41.50      41.37  
  6 Cohen, Matthew            11 FSC-MA                 41.77      41.72  
  7 Caballero, Ben            12 PB-MA                  42.69      45.37  
  8 Hecker, Aidan             11 CR-MA                  44.57      45.46  
  9 Kirn, Tyler               12 Storm-MA               47.31      47.37  
 10 Rutkowski, Joshua         12 FCC-MA                 46.69      48.23  
 11 Strohm, Rigel             12 PB-MA                  47.13      49.28  
 -- Montgomery, Chase         11 GL-MA                  37.37         DQ  
 
Event 16  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peshenko, Anna            11 CR-MA                  34.29      34.22  
  2 Hueber, Leah              12 PB-MA                  34.50      35.92  
  3 Potocki, Hannah           12 FCC-MA                 36.81      37.07  
  4 Machuca, Emily            12 CR-MA                  38.75      38.85  
  5 Nocito, Livia             11 FSC-MA                 40.49      39.07  
  6 Lush, Madison             12 GL-MA                  38.65      39.25  
  7 Bass, Kayla               11 GL-MA                  39.41      39.37  
  8 Jessop, Ellie             11 PB-MA                  39.72      39.50  
  9 Gardner, Lily             12 FSC-MA                 41.04      40.32  
 10 Smith, Emily              11 FCC-MA                 42.19      40.91  
 11 Miller, Emily             12 Storm-MA               42.00      41.16  
 -- Walsh, Molly              12 PB-MA                  38.25         DQ  
 
Event 17  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Myers, Carter             14 CR-MA                  30.04      30.09  
  2 Berkoff, Cooper           13 FCC-MA                 33.91      33.66  
  3 Batley, Christian         13 PB-MA                  33.78      33.86  
  4 Bonnell, Matthew          13 PB-MA                  34.22      34.13  
  5 McHugh, Matthew           13 CR-MA                  35.54      35.16  
  6 Hennegan, Brent           13 FCC-MA                 37.14      35.62  
  7 Hecker, Dylan             13 CR-MA                  36.90      36.51  
  8 Hennegan, Jake            13 FCC-MA                 35.46      36.74  
  9 Luke, Josh                14 Storm-MA               38.06      37.56  
 10 Schoeffling, Kyle         14 CR-MA                  38.44      38.66  
 11 Coffman, Brandon          14 CR-MA                  37.75      39.14  
 12 Brown, Ryan               14 GL-MA                  38.32      39.93  
 
Event 18  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guthy, Olivia             14 Conklin-US             34.78      34.66  
  2 Joyce, Cierra             14 Storm-MA               35.00      35.17  
  3 Sohlberg, Nancy           13 Conklin-US             36.52      35.88  
  4 Maus, Anna                14 GL-MA                  35.94      36.38  
  5 Smith, Zahirah            13 PB-MA                  36.43      37.18  
  6 Rutkowski, Bethany        13 Conklin-US             38.81      38.08  
  7 Potocki, Sarah            14 FCC-MA                 38.25      38.30  
  8 Brown, Katherine          13 PB-MA                  38.31      38.94  
  9 McCormick, Isabella       14 CR-MA                  40.16      39.04  
 10 Barrett, Abigail          13 CR-MA                  39.69      39.37  
 11 Hughes, Cara              13 CR-MA                  41.41      40.40  
 12 Eichelberger, Nyah        14 CR-MA                  39.95      41.40  
 
Event 19  Boys 15 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McErlean, James           15 Storm-MA               30.71      31.09  
  2 Reilly, Timmy             18 Storm-MA               32.94      32.18  
  3 Schoeffling, Michael      15 CR-MA                  31.50      32.30  
  4 Sleptsov, Anthony         16 CR-MA                  31.89      32.57  
  5 Sullivan, Jack            15 CR-MA                  33.00      33.35  
  6 Liebsch, Alec             17 PB-MA                  33.38      34.39  
  7 Smille, Kieran            15 PB-MA                  35.34      35.59  
  8 Miller, Zion              16 CR-MA                  37.15      37.03  
  9 O'Neill, Matthew          16 GL-MA                  39.89      39.16  
 10 Brown, Thomas             15 PB-MA                  40.03      40.26  
 
Event 20  Girls 15 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bauer, Samantha           16 FCC-MA                 35.99      35.36  
  2 Quigg, Katie              17 FCC-MA                 36.12      37.06  
  3 Wojnar, Katelyn           17 CR-MA                  37.47      38.33  
  4 Hansell, Sarah            17 FSC-MA                 38.44      38.58  
  5 Stoddart, Sydney L        16 Storm-MA               40.43      38.68  
  6 Foley, Emma               15 PB-MA                  40.84      40.27  
  7 Harpel, Abby              17 CR-MA                  41.31      40.70  
  8 Crawford, Elyse           15 CR-MA                  40.03      41.26  
  9 Perri, Charlotte          15 CR-MA                  41.45      41.40  
 -- Wilburn, Elizabeth        15 Storm-MA               41.88         DQ  
 
Event 21  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sherry, Owen               8 FCC-MA                 19.15      19.25  
  2 Sullivan, Cade             8 PB-MA                  23.15      21.20  
  3 Nash, Colin                8 CR-MA                  21.88      22.13  
  4 Kennedy, Thomas            7 FCC-MA                 21.64      22.94  
  5 Peck, Wyatt                8 GL-MA                  25.59      24.12  
  6 Thomas, Ryan               8 Storm-MA               25.28      24.48  
  7 McLaughlin, Sayer          7 FSC-MA                 25.31      24.97  
  8 Lafferty, Maloy            8 PB-MA                  24.41      26.32  
  9 McFadden, Charlie          7 GL-MA                  27.22      26.50  
 10 Trainor, Sean              7 Conklin-US             26.81      27.22  
 11 Martinez, Sal              8 Storm-MA               25.84      28.56  
 12 Kirn, Chase                7 Storm-MA               27.38      28.62  
 
Event 22  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCottry, Maya             8 CR-MA                  20.25      18.00  
  2 Muhammad, Safiyah          8 CR-MA                  19.08      18.75  
  3 Van Steenburgh, Sasha      8 FSC-MA                 23.15      21.00  
  4 Potocki, Sophia            7 FCC-MA                 23.03      21.47  
  5 Alcorn, Sabrina            8 PB-MA                  21.50      21.56  
  6 Nocito, Victoria           8 FSC-MA                 24.23      23.50  
  7 Clark, Josie               7 FCC-MA                 26.77      23.62  
  8 Frascone, Isabella         8 CR-MA                  25.66      24.37  
  9 Waropay, Clare             7 PB-MA                  26.75      24.50  
 10 Martin, Mary Kate          8 PB-MA                  22.44      24.62  
 11 Curran, Aislinn            8 PB-MA                  22.91      24.87  
 12 Scanlon, Katie             8 FCC-MA                 21.97      24.90  
 
Event 23  Boys 9-10 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Will               10 FCC-MA                 14.22      14.07  
  2 Giuliana, Jack            10 Storm-MA               16.75      15.94  
  3 Zinni, Alex               10 PB-MA                  18.00      16.34  
  4 Johnson, Tommy             9 FCC-MA                 18.84      17.03  
  5 Liedtka, Eli              10 GL-MA                  16.69      17.35  
  6 Horn, William             10 FSC-MA                 17.57      17.59  
  7 Scheuerman, Kurt           9 Conklin-US             17.78      18.00  
  8 Williams, Evan            10 FCC-MA                 17.28      18.03  
  9 Cross, William             9 FSC-MA                 18.06      19.41  
 10 Trainor, Brian            10 Conklin-US             20.06      19.66  
 11 Kirn, Brendan             10 Storm-MA               19.00      22.81  
 -- Sleptsov, Alex            10 CR-MA                  14.32         DQ  
 
Event 24  Girls 9-10 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cassidy, Summer           10 CR-MA                  14.97      14.90  
  2 Hayner, Ellie             10 CR-MA                  15.22      15.53  
  3 Conti, Amanda             10 FSC-MA                 16.44      15.63  
  4 Abraham, Evelyn           10 PB-MA                  16.06      16.44  
  5 O'Doherty, Ashley          9 CR-MA                  17.95      16.78  
  6 Donahue, Julia            10 FCC-MA                 17.59      17.22  
  7 Edwards, Kate              9 FCC-MA                 17.03      17.38  
  8 Mullin, Colleen           10 PB-MA                  17.62      17.53  
  9 Dunbar, Meredith          10 GL-MA                  17.85      17.71  
 10 McLafferty, Colleen        9 FCC-MA                 18.50      17.82  
 11 Conlin, Norah              9 FCC-MA                 18.03      20.09  
 12 Jessop, Autumn             9 PB-MA                  17.91      20.87  
 
Event 25  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rollins, Joshua           12 PB-MA                  28.94      28.64  
  2 Sherry, Matthew           11 FCC-MA                 30.75      30.64  
  3 Enge, Jimmy               12 Storm-MA               33.84      31.96  
  4 Gendron, Ben              12 FSC-MA                 32.07      32.04  
  5 Montgomery, Chase         11 GL-MA                  36.78      35.23  
  6 Cohen, Matthew            11 FSC-MA                 37.47      35.72  
  7 O'Doherty, Ryan           12 CR-MA                  37.41      37.39  
  8 Guller, Joe               11 FSC-MA                 37.44      37.81  
  9 McLaughlin, Aidan         12 FCC-MA                 39.53      38.95  
 10 Frankenberg, Aidan        12 GL-MA                  37.87      39.07  
 11 Kennedy, Andrew           11 FCC-MA                 41.47      42.53  
 
Event 26  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McAllister, Maia          12 FCC-MA                 29.53      29.74  
  2 Lush, Madison             12 GL-MA                  30.78      30.04  
  3 Sanders, Mary             12 CR-MA                  29.88      30.11  
  4 O'Malley, Lauren          11 FCC-MA                 31.71      31.62  
  5 Machuca, Melanie          12 CR-MA                  31.41      32.25  
  6 Mafla, Veronica           12 PB-MA                  32.92      32.45  
  7 Robinson, Jenna           12 Storm-MA               32.41      32.92  
  8 Oneill, Molly             11 GL-MA                  35.64      33.59  
  9 Nocito, Livia             11 FSC-MA                 34.01      33.73  
 10 Bass, Kayla               11 GL-MA                  33.46      35.37  
 11 Lafferty, Tanner          12 PB-MA                  35.63      37.49  
 12 Maher, Lauren             11 FCC-MA                 36.56      38.21  
 
Event 27  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jobin, Zaccari            13 FSC-MA                 27.92      27.39  
  2 McFadden, Liam            13 GL-MA                  28.12      27.43  
  3 Suit, Nicholas            13 CR-MA                  27.41      27.50  
  3 Malen, Stephen            14 CR-MA                  27.72      27.50  
  5 Bonnell, Matthew          13 PB-MA                  28.00      27.58  
  6 O'Neill, Seamus           14 PB-MA                  28.50      29.21  
  7 Luke, Josh                14 Storm-MA               31.81      31.33  
  8 Coffman, Bryan            14 CR-MA                  31.28      31.55  
  9 Brown, Ryan               14 GL-MA                  32.41      32.02  
 10 Keys, Jordan              14 CR-MA                  32.46      32.43  
 11 Smith, Riley              14 PB-MA                  32.50      32.63  
 -- Hennegan, Jake            13 FCC-MA                 31.88         DQ  
 
Event 28  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andress, Alana            13 PB-MA                  29.19      29.70  
  2 Cooney, Emily             14 FCC-MA                 30.13      29.99  
  3 Turner, Emma              14 CR-MA                  30.31      30.09  
  4 Caputo, Lauren            14 Storm-MA               31.66      31.10  
  5 Joyce, Cierra             14 Storm-MA               30.47      31.54  
  6 Gorman, Lydia             14 Conklin-US             31.53      31.92  
  7 Barrett, Abigail          13 CR-MA                  31.56      32.35  
  8 Kelly, Mary               13 GL-MA                  32.53      32.62  
  9 Rutkowski, Bethany        13 Conklin-US             32.66      32.82  
 10 Jessop, Wren              14 PB-MA                  32.15      33.51  
 11 Wilson, Elizabeth         13 Storm-MA               33.88      33.85  
 12 Forrest, Julia            14 CR-MA                  34.35      34.84  
 
Event 29  Boys 15 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 VanderVossen, Matt        17 PB-MA                  26.65      26.50  
  2 Sleptsov, Anthony         16 CR-MA                  26.87      26.91  
  3 Joyce, Michael            16 Storm-MA               28.12      27.62  
  4 Sullivan, Jack            15 CR-MA                  27.90      28.32  
  5 Van Meter, Ben            15 FSC-MA                 28.83      28.34  
  6 Worek, Joe                15 CR-MA                  29.00      28.77  
  7 Sheroke, John             16 Storm-MA               30.50      29.36  
  8 Schoeffling, Michael      15 CR-MA                  30.94      31.06  
  9 Mackenzie, River          15 CR-MA                  35.72      32.52  
 10 Cabry, Sean               15 PB-MA                  31.19      32.94  
 
Event 30  Girls 15 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Riemenschneider, Grace    16 Storm-MA               28.41      28.50  
  2 Williams, Gabrielle       15 CR-MA                  28.87      28.99  
  3 Han, Tiana                18 Conklin-US             29.34      29.17  
  4 Slagle, Caroline          15 FCC-MA                 29.92      29.43  
  5 Smith, Lindsey            15 FCC-MA                 29.90      29.67  
  6 Quigg, Katie              17 FCC-MA                 29.32      29.79  
  7 Soldacki, Grace           15 Conklin-US             29.87      30.97  
  8 Mahon, Kaeleigh           16 PB-MA                  31.28      31.60  
  9 Leibfreid, Elizabeth      17 FCC-MA                 30.41      31.84  
 10 Serianni, Emma            15 PB-MA                  32.59      32.42  
 11 Foley, Emma               15 PB-MA                  33.25      32.61  
 12 Henry, Emily              15 FCC-MA                 32.25      33.65  
 
Event 31  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cataldi, Conner            6 Storm-MA               21.24      20.43  
  2 Kraft, Chase               6 CR-MA                  26.25      23.41  
  3 Scheuerman, Hunter         6 Conklin-US             25.26      24.75  
  4 Leary, Nate                6 Conklin-US             27.63      25.38  
  5 Raisch, Johnny             6 GL-MA                  29.60      26.47  
  6 Wilson, Oscar              6 Storm-MA               25.53      27.00  
  7 Corcoran, Matthew          6 FCC-MA                 29.81      27.72  
  8 Westmoreland, Sean         6 CR-MA                  27.97      27.93  
  9 Ajunwa, Donovan            5 GL-MA                  29.00      28.15  
 10 Bass, Gabe                 6 Conklin-US             33.37      32.05  
 11 Herczeg, Andrew            6 PB-MA                  44.10      37.40  
 12 Marsden, Finn              6 Storm-MA               38.28      40.25  
 
Event 32  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keitel, Nieve              6 FSC-MA                 28.14      14.22  
  2 Cooney, Julia              6 FCC-MA                 24.59      21.53  
  3 Keitel, Arden              6 FSC-MA                 25.02      22.78  
  4 Kramer, Carolina           6 PB-MA                  23.66      23.34  
  5 Summer, Megan              6 Storm-MA               27.21      23.44  
  6 Ajunwa, Florence           6 GL-MA                  24.88      24.31  
  7 Ely, Erin                  6 CR-MA                  27.44      24.91  
  8 Sliver, Arden              5 GL-MA                  28.35      25.06  
  9 Hayner, Mia                6 CR-MA                  28.94      27.23  
 10 Gregorio, Morgan           5 GL-MA                  29.44      27.53  
 11 Settelen, Sophia           6 Storm-MA               29.13      30.38  
 12 Tucker, Ruby               6 PB-MA                  28.90      31.04  
 
Event 33  Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sullivan, Cade             8 PB-MA                  16.03      16.34  
  2 Suit, Andrew               7 CR-MA                  17.22      17.77  
  3 Thomas, Ryan               8 Storm-MA               18.59      18.40  
  4 Peck, Wyatt                8 GL-MA                  18.03      18.88  
  5 Summer, Josh               8 Storm-MA               19.44      19.50  
  6 Kennedy, Thomas            7 FCC-MA                 20.03      19.68  
  7 Knox, Kyle                 7 PB-MA                  21.28      20.09  
  8 McLaughlin, Sayer          7 FSC-MA                 20.01      20.46  
  9 Donahue, Joseph            7 FCC-MA                 20.54      21.26  
 10 Martinez, Sal              8 Storm-MA               21.85      21.81  
 11 Lafferty, Maloy            8 PB-MA                  21.54      22.16  
 12 Saunders, Gram             8 FSC-MA                 21.81      24.69  
 
Event 34  Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCottry, Maya             8 CR-MA                  17.12      15.81  
  2 Williams, Victoria         7 CR-MA                  17.63      16.66  
  3 Blake, Morgan              8 FCC-MA                 18.34      17.85  
  4 Malfara, Ariana            8 FCC-MA                 18.26      18.12  
  5 Clark, Ana                 8 FCC-MA                 18.86      18.84  
  6 Conlin, Neve               7 FCC-MA                 19.56      19.03  
  7 Alcorn, Sabrina            8 PB-MA                  18.91      19.06  
  8 Clark, Kali                8 Storm-MA               20.34      19.25  
  9 Dudley, Veronica           8 CR-MA                  19.77      19.56  
 10 Van Steenburgh, Sasha      8 FSC-MA                 19.15      19.75  
 11 Malfara, Fiona             8 FCC-MA                 20.00      19.91  
 12 Potocki, Sophia            7 FCC-MA                 19.85      20.16  
 
Event 35  Boys 9-10 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suit, Benny               10 CR-MA                  13.26      13.37  
  2 Williams, Darien          10 CR-MA                  14.31      13.81  
  3 Liedtka, Eli              10 GL-MA                  14.44      14.37  
  4 Zinni, Alex               10 PB-MA                  14.75      14.49  
  5 Giuliana, Jack            10 Storm-MA               14.84      14.72  
  6 Heljenek, Quinton          9 GL-MA                  15.13      15.00  
  7 Williams, Evan            10 FCC-MA                 15.03      15.12  
  8 Peech, Ben                 9 PB-MA                  15.97      15.59  
  9 Gallagher, Damian         10 Conklin-US             15.87      15.75  
 10 Nguyen, Joshua            10 Conklin-US             15.36      15.91  
 11 Girnius, Julian           10 CR-MA                  15.54      15.97  
 12 Slotter, Jeremy           10 CR-MA                  15.87      16.47  
 13 Barbor, Jack              10 Storm-MA               15.97      16.69  
 
Event 36  Girls 9-10 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Knox, Ella                10 PB-MA                  13.34      13.40  
  2 Abraham, Evelyn           10 PB-MA                  15.50      14.20  
  3 Hayner, Ellie             10 CR-MA                  14.38      14.47  
  4 Claveau, Laney             9 Storm-MA               14.86      14.50  
  5 McCottry, Leah            10 CR-MA                  15.80      14.72  
  6 Donahue, Julia            10 FCC-MA                 15.25      15.06  
  7 Miller, Dylan              9 Conklin-US             16.03      15.31  
  8 McHugh, Alicia            10 CR-MA                  15.50      15.68  
  8 Vangen, Ella               9 GL-MA                  15.65      15.68  
 10 Edwards, Kate              9 FCC-MA                 15.74      16.06  
 11 McMichael, Claire         10 PB-MA                  15.75      16.13  
 12 Rutkowski, Ella           10 FCC-MA                 16.31      16.25  
 
Event 37  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rollins, Joshua           12 PB-MA                  26.64      26.19  
  2 Clark, Jack               11 FCC-MA                 28.19      28.21  
  3 Sherry, Matthew           11 FCC-MA                 28.97      28.66  
  4 McElroy, Joachim          12 Conklin-US             29.59      28.75  
  5 Cooney, Ben               11 FCC-MA                 29.38      29.54  
  6 Worek, Kevin              12 CR-MA                  31.35      30.31  
  7 Caballero, Ben            12 PB-MA                  31.90      30.55  
  8 McLafferty, Liam          12 FCC-MA                 31.50      31.65  
  9 Haas, Edmund              12 FCC-MA                 31.18      32.54  
 10 Rutkowski, Joshua         12 FCC-MA                 31.72      33.03  
 11 Hecker, Aidan             11 CR-MA                  32.85      33.21  
 12 Mackenzie, Jagger         12 CR-MA                  32.91      33.80  
 
Event 38  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McAllister, Maia          12 FCC-MA                 27.44      27.16  
  2 Sheehan, Riley            12 Storm-MA               27.41      27.34  
  3 Hueber, Leah              12 PB-MA                  27.50      28.09  
  4 Hetzel, Nora              12 CR-MA                  29.03      28.92  
  5 Corrado, Lauren           12 FCC-MA                 28.91      29.04  
  6 O'Malley, Lauren          11 FCC-MA                 29.00      29.24  
  7 Scanlon, Maura            12 FCC-MA                 30.09      29.30  
  8 Potocki, Hannah           12 FCC-MA                 29.62      29.41  
  9 Oneill, Molly             11 GL-MA                  29.81      30.13  
 10 Smith, Emily              11 FCC-MA                 31.08      30.66  
 11 Jessop, Ellie             11 PB-MA                  31.03      31.15  
 12 Visco, Darby              12 FCC-MA                 31.16      31.30  
 
Event 39  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Erik            14 CR-MA                  24.25      23.81  
  2 Myers, Carter             14 CR-MA                  24.35      23.95  
  3 Suit, Nathan              13 CR-MA                  25.06      24.50  
  4 McFadden, Liam            13 GL-MA                  25.25      24.77  
  5 Berkoff, Cooper           13 FCC-MA                 24.93      25.24  
  6 Jobin, Zaccari            13 FSC-MA                 25.83      25.35  
  7 Suit, Nicholas            13 CR-MA                  25.75      25.46  
  8 Malen, Stephen            14 CR-MA                  25.88      25.69  
  9 Lafferty, Cade            14 PB-MA                  25.91      26.33  
 10 Batley, Christian         13 PB-MA                  26.06      26.89  
 11 Hennegan, Brent           13 FCC-MA                 27.22      27.65  
 11 Wheeler, Davis            13 Storm-MA               27.53      27.65  
 
Event 40  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guthy, Olivia             14 Conklin-US             26.84      26.47  
  2 Harris, Cianni            13 PB-MA                  26.94      26.65  
  3 Cooney, Emily             14 FCC-MA                 27.38      27.19  
  4 Maus, Anna                14 GL-MA                  27.13      27.33  
  5 Potocki, Sarah            14 FCC-MA                 28.25      27.51  
  6 Brown, Katherine          13 PB-MA                  28.91      28.54  
  7 Visco, Molly              14 FCC-MA                 29.19      29.16  
  8 Harpel, Zoe               13 CR-MA                  29.62      29.26  
  9 McFadden, Catherine       13 GL-MA                  29.75      29.64  
 10 Hughes, Cara              13 CR-MA                  28.90      29.70  
 11 Crawford, Annika          13 CR-MA                  30.50      30.05  
 12 Kelly, Mary               13 GL-MA                  29.84      30.72  
 
Event 41  Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van Meter, Ben            15 FSC-MA                 53.41      52.88  
  2 Joyce, Michael            16 Storm-MA               55.37      54.07  
  3 Reilly, Timmy             18 Storm-MA               55.35      56.45  
  4 McCormick, Matt           17 Storm-MA               58.34      56.93  
  5 Sheroke, John             16 Storm-MA               58.03      58.57  
  6 Miller, Zion              16 CR-MA                1:00.30      58.99  
  7 McCormick, William        15 CR-MA                1:00.03      59.48  
  8 Mackenzie, River          15 CR-MA                1:04.93    1:04.70  
  9 Cabry, Sean               15 PB-MA                1:03.19    1:05.61  
 10 Sbar, Benjamin            15 Conklin-US           1:11.59    1:13.35  
 
Event 42  Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sutton, Haley             18 Storm-MA               56.66      56.35  
  2 Williams, Gabrielle       15 CR-MA                1:00.47      59.03  
  3 Bauer, Samantha           16 FCC-MA               1:02.00    1:00.93  
  4 Slagle, Caroline          15 FCC-MA               1:02.91    1:01.22  
  5 Riemenschneider, Grace    16 Storm-MA             1:00.44    1:01.44  
  6 Wojnar, Katelyn           17 CR-MA                  59.82    1:01.58  
  7 McKenna, Allie            17 CR-MA                1:01.76    1:01.60  
  8 Mahon, Kaeleigh           16 PB-MA                1:01.97    1:01.86  
  9 MacDonald, MaryGrace      17 PB-MA                1:02.10    1:02.01  
 10 Serianni, Emma            15 PB-MA                1:04.25    1:02.76  
 11 Cooney, Gwyneth           16 FCC-MA               1:02.67    1:03.34  
 12 Hinds, Grace              15 FCC-MA               1:04.16    1:03.44  
 
Event 43  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crestmont Swim Team-MA  'A'                       1:20.50    1:17.76  
     1) Nash, Colin 8                   2) Jones, RJ 8                    
     3) Sleptsov, Nicholas 7            4) Suit, Andrew 7                 
  2 Flourtown Country Club-MA  'A'                    1:13.97    1:18.56  
     1) Kennedy, Thomas 7               2) Flaherty, Brendan 7            
     3) Donahue, Joseph 7               4) Sherry, Owen 8                 
  3 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          1:19.17    1:22.11  
     1) Smith, Braeden 7                2) Lafferty, Maloy 8              
     3) Knox, Kyle 7                    4) Sullivan, Cade 8               
  4 Glenside-MA  'A'                                  1:31.04    1:24.24  
     1) Peck, Wyatt 8                   2) McFadden, Charlie 7            
     3) Reihman-Murphy, Cole 8          4) Gordon, AJ 8                   
  5 Hatboro-MA  'A'                                   1:26.81    1:24.52  
     1) Summer, Josh 8                  2) Martinez, Sal 8                
     3) Thomas, Ryan 8                  4) Cataldi, Conner 6              
  6 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       1:27.29    1:31.04  
  7 Conklin Swim Team-US  'A'                         1:48.81    1:47.65  
     1) Trainor, Sean 7                 2) Scheuerman, Hunter 6           
     3) Bass, Gabe 6                    4) McMahon, Conor 8               
 
Event 44  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crestmont Swim Team-MA  'A'                       1:13.63    1:11.44  
     1) McCottry, Maya 8                2) Kraft, Olivia 7                
     3) Westmoreland, Katie 8           4) Muhammad, Safiyah 8            
  2 Flourtown Country Club-MA  'A'                    1:18.03    1:12.93  
     1) Malfara, Ariana 8               2) Blake, Morgan 8                
     3) Clark, Ana 8                    4) Scanlon, Katie 8               
  3 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          1:20.92    1:21.69  
     1) Martin, Mary Kate 8             2) Waropay, Catherine 8           
     3) Curran, Aislinn 8               4) Alcorn, Sabrina 8              
  4 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       1:27.94    1:23.46  
  5 Hatboro-MA  'A'                                   1:43.10    1:32.99  
     1) Clark, Kali 8                   2) Scharnikow, Grace 8            
     3) Walker, Clara 8                 4) Goelz, Kendall 7               
  6 Glenside-MA  'A'                                  1:41.94    1:33.71  
     1) Sullivan, Alice 8               2) Hayes, Mira 7                  
     3) Ajunwa, Florence 6              4) Schadel, Emmaline 7            
  7 Conklin Swim Team-US  'A'                         2:02.56    2:03.96  
     1) McElroy, Molly 8                2) Gallagher, Sadie 6             
     3) Hurst, Sinead 7                 4) Miller, Robin 8                
 
Event 45  Boys 9-10 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crestmont Swim Team-MA  'A'                         59.90      58.11  
     1) Williams, Darien 10             2) Girnius, Julian 10             
     3) Sleptsov, Alex 10               4) Suit, Benny 10                 
  2 Flourtown Country Club-MA  'A'                    1:02.25    1:01.66  
     1) Williams, Evan 10               2) Kennedy, Matthew 10            
     3) Johnson, Tommy 9                4) Clark, Will 10                 
  3 Glenside-MA  'A'                                  1:07.65    1:04.43  
     1) Liedtka, Eli 10                 2) Heljenek, Quinton 9            
     3) Buchanan, Matt 10               4) Frankenberg, Gavin 10          
  4 Conklin Swim Team-US  'A'                         1:05.72    1:04.45  
     1) Nguyen, Joshua 10               2) Gallagher, Damian 10           
     3) Trainor, Brian 10               4) Scheuerman, Kurt 9             
  5 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          1:03.23    1:04.57  
     1) Foster, Joshua 9                2) Martin, Shayne 10              
     3) Peech, Ben 9                    4) Zinni, Alex 10                 
  6 Hatboro-MA  'A'                                   1:09.69    1:07.44  
     1) Barbor, Jack 10                 2) Marsden, Cavan 10              
     3) Enge, Ryan 10                   4) Giuliana, Jack 10              
  7 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       1:10.81    1:11.31  
 
Event 46  Girls 9-10 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crestmont Swim Team-MA  'A'                       1:00.56    1:00.28  
     1) Hayner, Ellie 10                2) Turner, Hannah 10              
     3) McHugh, Alicia 10               4) Cassidy, Summer 10             
  2 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          1:00.53    1:00.42  
     1) Abraham, Evelyn 10              2) McMichael, Claire 10           
     3) Liebsch, Ragan 10               4) Knox, Ella 10                  
  3 Glenside-MA  'A'                                  1:05.77    1:04.43  
     1) Boyd, Samantha 9                2) Fillmore, Keely 10             
     3) O'Brien, Shawn 10               4) Vangen, Ella 9                 
  4 Flourtown Country Club-MA  'A'                    1:06.88    1:05.52  
     1) McLafferty, Colleen 9           2) Rutkowski, Ella 10             
     3) Edwards, Kate 9                 4) Donahue, Julia 10              
  5 Hatboro-MA  'A'                                   1:10.66    1:07.01  
     1) Kemble, McKenzie 10             2) Pancoast, Liberty 9            
     3) Reilly, Julie 10                4) Claveau, Laney 9               
  6 Conklin Swim Team-US  'A'                         1:15.84    1:19.48  
     1) McMahon, Fiona 10               2) Hurst, Moira 9                 
     3) Breyer, Jasmine 9               4) Miller, Dylan 9                
 
Event 47  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flourtown Country Club-MA  'A'                    1:59.78    1:58.01  
     1) Sherry, Matthew 11              2) Haas, Edmund 12                
     3) Cooney, Ben 11                  4) Clark, Jack 11                 
  2 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       2:06.62    2:03.87  
  3 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          2:03.56    2:07.11  
     1) Caballero, Ben 12               2) Cabry, Brendan 11              
     3) Mangan, Andrew 11               4) Rollins, Joshua 12             
  4 Crestmont Swim Team-MA  'A'                       2:08.34    2:07.57  
     1) McHugh, Alexander 12            2) Mackenzie, Jagger 12           
     3) Hecker, Aidan 11                4) Worek, Kevin 12                
  5 Hatboro-MA  'A'                                   2:14.40    2:13.19  
     1) Enge, Jimmy 12                  2) Kirn, Tyler 12                 
     3) Jagger, Nik 12                  4) Feenstra, Keith 11             
  6 Glenside-MA  'A'                                  2:10.13    2:23.30  
     1) Montgomery, Chase 11            2) Frankenberg, Aidan 12          
     3) Dibendetto, Lucas 12            4) Weimer, Joey 11                
 
Event 48  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crestmont Swim Team-MA  'A'                       1:53.25    1:52.67  
     1) Sanders, Mary 12                2) Machuca, Melanie 12            
     3) Hetzel, Nora 12                 4) Peshenko, Anna 11              
  2 Flourtown Country Club-MA  'A'                    1:53.91    1:53.59  
     1) Corrado, Lauren 12              2) Potocki, Hannah 12             
     3) O'Malley, Lauren 11             4) McAllister, Maia 12            
  3 Hatboro-MA  'A'                                   2:06.15    2:01.33  
     1) Robinson, Jenna 12              2) Miller, Emily 12               
     3) Wilson, Olivia 11               4) Sheehan, Riley 12              
  4 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          1:58.71    2:02.42  
     1) Lafferty, Tanner 12             2) Walsh, Molly 12                
     3) Jessop, Ellie 11                4) Hueber, Leah 12                
  5 Glenside-MA  'A'                                  2:02.43    2:03.11  
     1) Oneill, Molly 11                2) Flanagan, Caira 12             
     3) Bass, Kayla 11                  4) Lush, Madison 12               
  6 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       2:12.57    2:10.43  
 
Event 49  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crestmont Swim Team-MA  'A'                       1:38.59    1:37.56  
     1) Williams, Erik 14               2) Suit, Nicholas 13              
     3) Suit, Nathan 13                 4) Myers, Carter 14               
  2 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          1:42.14    1:47.52  
     1) Bonnell, Matthew 13             2) O'Neill, Seamus 14             
     3) Batley, Christian 13            4) Lafferty, Cade 14              
  3 Flourtown Country Club-MA  'A'                    1:51.56    1:52.75  
     1) Hennegan, Brent 13              2) Quigg, Jack 13                 
     3) Hennegan, Jake 13               4) Berkoff, Cooper 13             
  4 Hatboro-MA  'A'                                   2:06.10    1:57.33  
     1) Luke, Josh 14                   2) Chapman, Patrick 13            
     3) Giuliana, Nick 14               4) Wheeler, Davis 13              
  5 Glenside-MA  'A'                                  1:54.03    1:59.16  
     1) McFadden, Liam 13               2) Brown, Ryan 14                 
     3) Aikens, Mitchell 14             4) Berry, Keiair 13               
 
Event 50  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          1:52.38    1:50.35  
     1) Andress, Alana 13               2) Brown, Katherine 13            
     3) Smith, Zahirah 13               4) Harris, Cianni 13              
  2 Conklin Swim Team-US  'A'                         1:56.81    1:53.55  
     1) Sohlberg, Nancy 13              2) Rutkowski, Bethany 13          
     3) Gorman, Lydia 14                4) Guthy, Olivia 14               
  3 Flourtown Country Club-MA  'A'                    1:53.75    1:54.68  
     1) Potocki, Sarah 14               2) Scanlon, Maura 12              
     3) Visco, Molly 14                 4) Cooney, Emily 14               
  4 Crestmont Swim Team-MA  'A'                       1:57.97    1:56.56  
     1) Turner, Emma 14                 2) Barrett, Abigail 13            
     3) Harpel, Zoe 13                  4) Hughes, Cara 13                
  5 Glenside-MA  'A'                                  1:54.88    2:01.32  
     1) McFadden, Catherine 13          2) O'Brien, Kasey 12              
     3) Kelly, Mary 13                  4) Maus, Anna 14                  
  6 Hatboro-MA  'A'                                   2:01.28    2:02.59  
     1) Joyce, Cierra 14                2) Pietrzak, Olivia 13            
     3) Caputo, Lauren 14               4) Wilson, Elizabeth 13           
 
Event 51  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hatboro-MA  'A'                                   1:41.72    1:39.56  
     1) Reilly, Timmy 18                2) Sheroke, John 16               
     3) Joyce, Michael 16               4) McErlean, James 15             
  2 Crestmont Swim Team-MA  'A'                       1:34.65    1:41.02  
     1) Sullivan, Jack 15               2) McCormick, William 15          
     3) Worek, Joe 15                   4) Sleptsov, Anthony 16           
  3 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       1:50.72    1:48.15  
  4 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          1:35.64    1:48.27  
     1) Liebsch, Alec 17                2) Cabry, Sean 15                 
     3) Smille, Kieran 15               4) VanderVossen, Matt 17          
 
Event 52  Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flourtown Country Club-MA  'A'                    1:48.47    1:50.87  
     1) Quigg, Katie 17                 2) Bauer, Samantha 16             
     3) Leibfreid, Elizabeth 17         4) Smith, Lindsey 15              
  2 Crestmont Swim Team-MA  'A'                       1:52.97    1:53.30  
     1) McKenna, Allie 17               2) Harpel, Abby 17                
     3) Williams, Gabrielle 15          4) Wojnar, Katelyn 17             
  3 Hatboro-MA  'A'                                   1:53.65    1:54.42  
     1) Sutton, Haley 18                2) Riemenschneider, Grace 16      
     3) Wilburn, Elizabeth 15           4) Schada, Kaitlin 15             
  4 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          1:49.09    1:54.68  
     1) Foley, Emma 15                  2) Serianni, Emma 15              
     3) Mahon, Kaeleigh 16              4) MacDonald, MaryGrace 17