Licensed to LIberty Swim League B      Hy-Tek's Meet Manager 7/20/2011 09:48 PM
                         Glenside vs. FSC - 7/20/2011                          
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gendron, Ben               8 FSC-MA                           23.72  
  2 Hearn, Harry               8 FSC-MA                           30.10  
  3 Rollins, Joshua            8 GL-MA                            30.59  
  4 Frankenberg, Aidan         8 GL-MA                            30.84  
  5 Dibendetto, Lucas          8 GL-MA                           x32.04  
  6 Guller, Joe                7 FSC-MA                          x33.94  
 -- Cideciyan, Nathan          8 FSC-MA                          X34.25  
 -- Ferguson, John             8 FSC-MA                          X37.29  
 -- Liedtka, Eli               6 GL-MA                           X38.19  
 -- Rochman, Ethan             7 FSC-MA                          X38.50  
 -- Rudnick, Ethan             7 FSC-MA                          X39.12  
 -- Buchanan, Tim              8 GL-MA                           X42.45  
 -- McDade, Franny             6 GL-MA                           X45.98  
 -- Cross, William             5 FSC-MA                          X46.93  
 -- Frankenberg, Gavin         6 GL-MA                           X47.54  
 -- Davis, Aidan               8 GL-MA                           X51.31  
 -- Davidson, Lucas            6 FSC-MA                          X57.68  
 -- Fox, Matthew               6 GL-MA                         X1:04.56  
 
Event 2  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lush, Madison              8 GL-MA                           J26.31  
  2 Davidson, Alex             8 FSC-MA                          J26.18  
  3 Alex, Iris                 8 FSC-MA                           27.32  
  4 McGill, Devon              8 GL-MA                            33.50  
  5 Hanson, Louisa             8 FSC-MA                          x35.47  
  6 James, Lana                8 GL-MA                           x41.97  
 -- Anniger, Lily              7 FSC-MA                          X32.71  
 -- Peck, Sophie               7 GL-MA                           X33.00  
 -- Slawek, Abby               8 FSC-MA                          X34.50  
 -- Eisenman, Emily            6 FSC-MA                          X40.32  
 -- Bower, Madelyn             7 GL-MA                           X41.47  
 -- McGowan, Katie             7 FSC-MA                          X45.75  
 -- Healy, Jordon              7 FSC-MA                          X47.88  
 -- Funk, Lilly                7 GL-MA                           X48.41  
 -- Davis, Abby                7 GL-MA                           X49.10  
 -- McDade, Mary Kate          8 GL-MA                           X56.57  
 -- Boyd, Samantha             6 GL-MA                           X56.82  
 -- Donovan, Campbell          7 FSC-MA                        X1:09.66  
 
Event 3  Boys 9-10 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McFadden, Liam             9 GL-MA                            22.28  
  2 Guller, Jake               9 FSC-MA                           23.15  
  3 Grady, Nolan               9 FSC-MA                           23.37  
  4 Anninger, Noah            10 FSC-MA                          x26.12  
  5 Murray, Paul               9 GL-MA                            32.50  
  6 Chudzinsky, Berel         10 GL-MA                           x35.59  
 
Event 4  Girls 9-10 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cheung, Eleanor           10 FSC-MA                           20.82  
  2 Dougherty, Megan          10 GL-MA                            21.15  
  3 McHugh, Bridget           10 GL-MA                            21.25  
  4 Sax, Leah                  9 FSC-MA                           22.65  
  5 Maus, Anna                10 GL-MA                           x22.71  
  6 Driscoll, Natalie         10 FSC-MA                          x23.59  
 -- Grothusen, Hannah         10 FSC-MA                          X23.50  
 -- Weaver, Caroline          10 FSC-MA                          X25.56  
 -- Flynn, Caitlin            10 GL-MA                           X27.00  
 -- Carroll, Grace             9 FSC-MA                          X28.50  
 -- Leposki, Phoebe           10 FSC-MA                          X28.75  
 -- Dorley, Carissa           10 GL-MA                           X29.03  
 -- Ferguson, Nora            10 FSC-MA                          X29.93  
 -- McKenzie, Caroline         9 GL-MA                           X30.69  
 -- James, Angel               9 GL-MA                           X31.15  
 -- Moreland, Zoe              9 GL-MA                           X31.19  
 -- Cunitz, Lydia             10 FSC-MA                          X32.91  
 -- Healy, Karsen             10 FSC-MA                          X33.78  
 -- Young, Jessica             9 GL-MA                           X34.72  
 
Event 5  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Van Meter, Ben            11 FSC-MA                           48.28  
  2 Kellly, Danny             11 GL-MA                            49.41  
  3 Smith, Derek              12 FSC-MA                           56.53  
  4 Young, CJ                 11 GL-MA                            57.09  
  5 Newbold, Charlie          12 FSC-MA                          x57.14  
  6 Feeney, Ryan              11 GL-MA                           x59.19  
 -- Gerlach, Sam              12 FSC-MA                          X55.31  
 -- Smith, Sam                11 FSC-MA                        X1:01.94  
 -- Cruz-MacDonald, Luke      12 FSC-MA                        X1:04.03  
 
Event 6  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Parker, Nia               12 GL-MA                            42.37  
  2 Maus, Clare               12 GL-MA                            44.03  
  3 Minasyan, Anya            11 FSC-MA                           44.43  
  4 Hamilton, Elanor          11 FSC-MA                           47.75  
  5 Mariani, Tess             11 FSC-MA                          x51.31  
  6 Dorley, Tegan             12 GL-MA                           x53.72  
 -- Flynn, Julia              11 FSC-MA                          X52.12  
 -- Hoffman, Mary             11 GL-MA                           X56.85  
 -- Rudnick, Julianna         11 FSC-MA                          X58.07  
 -- Barton, Skylar            11 GL-MA                         X1:07.75  
 -- Custer, Marissa           12 GL-MA                         X1:08.56  
 -- Spatz-Mallory, Rohanah    11 FSC-MA                        X1:08.85  
 
Event 7  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Callahan, Gregory         13 GL-MA                            36.03  
  2 Bugos, Andy               14 FSC-MA                           36.70  
  3 Smith, Sawyer             13 FSC-MA                           41.47  
  4 Walter, Jacob             14 FSC-MA                          x44.65  
  5 O'Neill, Patrick          14 GL-MA                            53.50  
  6 Washington, Philip        13 GL-MA                         x1:03.69  
 
Event 8  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McHugh, Molly             14 GL-MA                            37.28  
  2 Burke, Erin               14 GL-MA                            39.03  
  3 Zarate-Ramirez, Maya      13 FSC-MA                           42.07  
  4 White, Elizabeth          14 GL-MA                           x43.97  
  5 Hansell, Sarah            13 FSC-MA                           45.68  
 -- James, Natalie            14 GL-MA                           X52.25  
 -- Washington, Lindsay       14 GL-MA                           X53.50  
 -- Hopewell, Lindsay         13 GL-MA                           X58.72  
 
Event 9  Boys 15 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Webb, Chris               19 FSC-MA                           38.56  
  2 Burke, Thomas             14 GL-MA                            40.25  
  3 Parker, Trey              15 GL-MA                            44.34  
 
Event 10  Girls 15 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Roman, Laura              20 GL-MA                            35.96  
  2 Searle, Nellie            16 FSC-MA                           39.75  
  3 Stein, Alex               17 GL-MA                            41.10  
  4 Walter, Amanda            20 FSC-MA                           46.56  
 
Event 11  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Haas, Edmund               8 FSC-MA                           28.62  
  2 Guller, Joe                7 FSC-MA                           30.84  
  3 Gelfin, Gabe               6 GL-MA                            32.13  
  4 Dibendetto, Lucas          8 GL-MA                            37.19  
  5 Grothusen, Bennett         7 FSC-MA                          x38.81  
  6 Buchanan, Tim              8 GL-MA                           x44.34  
 -- Ferguson, John             8 FSC-MA                          X38.13  
 -- Zarate-Ramirez, Zuni       7 FSC-MA                          X38.75  
 -- Cideciyan, Nicholas        8 FSC-MA                          X43.94  
 -- McDade, Franny             6 GL-MA                           X44.71  
 -- Dougherty, Denis           7 GL-MA                         X1:01.62  
 -- MacDonald, Duncan          8 GL-MA                         X1:04.37  
 -- Davis, Aidan               8 GL-MA                         X1:06.65  
 -- Buchanan, Matt             6 GL-MA                         X1:08.28  
 
Event 12  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Flanagan, Caira            8 GL-MA                            27.25  
  2 Gerlach, Maya              8 FSC-MA                           29.19  
  3 Slawek, Abby               8 FSC-MA                           29.63  
  4 Lush, Madison              8 GL-MA                            30.45  
  5 Peck, Sophie               7 GL-MA                           x39.22  
  6 McGowan, Katie             7 FSC-MA                          x44.78  
 -- Bower, Madelyn             7 GL-MA                           X42.16  
 -- Anniger, Lily              7 FSC-MA                          X45.53  
 -- Funk, Lilly                7 GL-MA                           X45.71  
 -- Healy, Jordon              7 FSC-MA                          X50.68  
 -- Eisenman, Emily            6 FSC-MA                          X53.60  
 -- Davis, Abby                7 GL-MA                           X57.12  
 -- McDade, Mary Kate          8 GL-MA                         X1:06.25  
 -- Boyd, Samantha             6 GL-MA                         X1:08.34  
 -- McGill, Amelia             7 GL-MA                         X1:08.38  
 
Event 13  Boys 9-10 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rochman, Scott            10 FSC-MA                           27.47  
  2 Duddy, Matt                9 GL-MA                            28.47  
  3 Grady, Nolan               9 FSC-MA                           28.56  
  4 Anninger, Noah            10 FSC-MA                          x32.69  
  5 Murray, Paul               9 GL-MA                            35.28  
  6 Rock, Sean                 9 GL-MA                           x37.88  
 -- Cruz-MacDonald, Jude      10 FSC-MA                          X36.59  
 -- Chudzinsky, Berel         10 GL-MA                           X42.38  
 
Event 14  Girls 9-10 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dougherty, Megan          10 GL-MA                            21.94  
  2 Rosenwinkel, Claire       10 FSC-MA                           25.82  
  3 McHugh, Bridget           10 GL-MA                            26.18  
  4 Maus, Anna                10 GL-MA                           x26.21  
  5 Driscoll, Natalie         10 FSC-MA                           27.06  
  6 Sax, Leah                  9 FSC-MA                          x28.69  
 -- Dorley, Carissa           10 GL-MA                           X23.91  
 -- Grothusen, Hannah         10 FSC-MA                          X24.25  
 -- Glefin, Rosie             10 GL-MA                           X29.22  
 -- Kelly, Mary                9 GL-MA                           X30.69  
 -- Ewing, Vanessa             9 FSC-MA                          X32.09  
 -- McGowan, Riley             9 FSC-MA                          X32.41  
 -- Weaver, Caroline          10 FSC-MA                          X32.96  
 -- Taulane, Kate              9 GL-MA                           X33.19  
 -- Crocker, Sophia           10 GL-MA                           X33.45  
 -- Cunitz, Lydia             10 FSC-MA                          X33.59  
 -- Ferguson, Nora            10 FSC-MA                          X34.64  
 -- Spadt, Lauren              9 GL-MA                           X37.88  
 
Event 15  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duddy, Joe                12 GL-MA                            51.66  
  2 Smith, Sam                11 FSC-MA                           56.31  
  3 Smith, Derek              12 FSC-MA                           56.54  
  4 Young, CJ                 11 GL-MA                          1:02.22  
  5 Newbold, Charlie          12 FSC-MA                        x1:02.62  
 
Event 16  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Parker, Nia               12 GL-MA                            50.78  
  2 Maus, Clare               12 GL-MA                            51.19  
  3 Grady, Corin              11 FSC-MA                           51.69  
  4 Feeney, Dana              12 GL-MA                           x53.16  
  5 Mariani, Tess             11 FSC-MA                           56.00  
  6 Minasyan, Anya            11 FSC-MA                          x56.53  
 -- Pientka, Natalie          11 FSC-MA                          X54.59  
 -- James, Kathy              11 GL-MA                           X57.22  
 -- Hamilton, Elanor          11 FSC-MA                          X59.00  
 -- Custer, Marissa           12 GL-MA                         X1:05.05  
 -- Gottlieb, Melanie         11 GL-MA                         X1:07.44  
 -- Rudnick, Julianna         11 FSC-MA                        X1:17.22  
 
Event 17  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Thomas             14 GL-MA                            32.09  
  2 Cheung, Owen              13 FSC-MA                           42.66  
  3 Feeley, Kevin             14 FSC-MA                           47.22  
  4 O'Neill, Patrick          14 GL-MA                            51.81  
  5 Rudnick, Cristian         13 FSC-MA                          x54.69  
  6 Washington, Philip        13 GL-MA                           x55.81  
 -- Smith, Sawyer             13 FSC-MA                          X45.19  
 -- Ewing, Nate               13 FSC-MA                          X49.60  
 -- Walter, Jacob             14 FSC-MA                          X51.78  
 
Event 18  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Erin               14 GL-MA                            42.72  
  2 White, Elizabeth          14 GL-MA                            43.81  
  3 Hansell, Sarah            13 FSC-MA                           45.41  
  4 Zarate-Ramirez, Maya      13 FSC-MA                           50.19  
  5 Washington, Lindsay       14 GL-MA                           x51.41  
  6 Rudnick, Arcely           14 FSC-MA                        x1:07.94  
 -- Duddy, Kelly              14 GL-MA                           X53.03  
 -- James, Natalie            14 GL-MA                         X1:03.09  
 
Event 19  Boys 15 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Neill, Sean             15 FSC-MA                           36.87  
  2 Parker, Trey              15 GL-MA                            45.09  
 
Event 20  Girls 15 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Barbara            45 GL-MA                            40.69  
  2 Stein, Molly              17 GL-MA                            41.62  
  3 Walter, Amanda            20 FSC-MA                           45.87  
 
Event 21  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gendron, Ben               8 FSC-MA                           26.25  
  2 Haas, Edmund               8 FSC-MA                           27.34  
  3 Frankenberg, Aidan         8 GL-MA                            28.50  
  4 Rollins, Joshua            8 GL-MA                            32.78  
  5 Hearn, Harry               8 FSC-MA                          x33.47  
  6 Liedtka, Eli               6 GL-MA                           x35.59  
 -- Grothusen, Bennett         7 FSC-MA                          X33.34  
 -- Rochman, Ethan             7 FSC-MA                          X35.72  
 -- Cideciyan, Nathan          8 FSC-MA                          X41.86  
 -- Zarate-Ramirez, Zuni       7 FSC-MA                          X44.65  
 -- Ferguson, John             8 FSC-MA                          X52.69  
 -- Davidson, Lucas            6 FSC-MA                          X53.65  
 
Event 22  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Flanagan, Caira            8 GL-MA                            26.31  
  2 Alex, Iris                 8 FSC-MA                          J29.50  
  3 McGill, Devon              8 GL-MA                           J29.31  
  4 Hanson, Louisa             8 FSC-MA                           34.46  
  5 Davidson, Alex             8 FSC-MA                          x36.60  
  6 James, Lana                8 GL-MA                           x47.56  
 -- Gerlach, Maya              8 FSC-MA                          X40.31  
 -- Slawek, Abby               8 FSC-MA                          X42.87  
 -- McGowan, Katie             7 FSC-MA                          X53.65  
 
Event 23  Boys 9-10 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McFadden, Liam             9 GL-MA                            20.30  
  2 Guller, Jake               9 FSC-MA                           21.91  
  3 Grady, Nolan               9 FSC-MA                           22.47  
  4 Duddy, Matt                9 GL-MA                            23.47  
  5 Rochman, Scott            10 FSC-MA                          x28.28  
  6 Rock, Sean                 9 GL-MA                           x31.84  
 
Event 24  Girls 9-10 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cheung, Eleanor           10 FSC-MA                           19.56  
  2 Dougherty, Megan          10 GL-MA                            19.72  
  3 Maus, Anna                10 GL-MA                            20.56  
  4 Playdon, Aine             10 GL-MA                           x20.75  
  5 Sax, Leah                  9 FSC-MA                           20.81  
  6 Rosenwinkel, Claire       10 FSC-MA                          x24.34  
 -- Grothusen, Hannah         10 FSC-MA                          X22.03  
 -- Libier, Cosette           10 FSC-MA                          X23.94  
 -- Glefin, Rosie             10 GL-MA                           X25.40  
 -- Taulane, Kate              9 GL-MA                           X26.34  
 -- Kelly, Mary                9 GL-MA                           X26.75  
 -- Flynn, Caitlin            10 GL-MA                           X26.84  
 -- McGowan, Riley             9 FSC-MA                          X31.04  
 -- Ewing, Vanessa             9 FSC-MA                          X31.88  
 -- McFadden, Catherine        9 GL-MA                           X32.35  
 -- James, Angel               9 GL-MA                           X36.25  
 -- Healy, Karsen             10 FSC-MA                          X36.31  
 -- Eisenman, Rachel           9 FSC-MA                          X37.54  
 
Event 25  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Van Meter, Ben            11 FSC-MA                           47.78  
  2 Duddy, Joe                12 GL-MA                            48.09  
  3 Feeney, Ryan              11 GL-MA                            49.94  
  4 Kellly, Danny             11 GL-MA                           x50.15  
  5 Newbold, Charlie          12 FSC-MA                           54.41  
  6 Gerlach, Sam              12 FSC-MA                        x1:09.57  
 -- Cruz-MacDonald, Luke      12 FSC-MA                        X1:07.94  
 -- Smith, Alex               11 FSC-MA                             XDQ  
      Alternating Kick
 
Event 26  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Parker, Nia               12 GL-MA                            42.34  
  2 Mariani, Tess             11 FSC-MA                           45.47  
  3 Reisinger, Sofia          11 GL-MA                            46.01  
  4 Grady, Corin              11 FSC-MA                           53.15  
  5 James, Kathy              11 GL-MA                           x59.10  
 -- Hoffman, Mary             11 GL-MA                           X50.94  
 -- Scoffone, Holly           11 FSC-MA                          X57.75  
 -- Rudnick, Gabriellla       11 FSC-MA                          X58.90  
 -- Spatz-Mallory, Rohanah    11 FSC-MA                        X1:24.72  
 -- Flynn, Julia              11 FSC-MA                              DQ  
      Arms underwater recovery
 
Event 27  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bugos, Andy               14 FSC-MA                           34.35  
  2 Burke, Thomas             14 GL-MA                            34.63  
  3 Callahan, Gregory         13 GL-MA                            34.68  
  4 Cheung, Owen              13 FSC-MA                           35.31  
  5 Feeley, Kevin             14 FSC-MA                          x44.75  
 -- Ewing, Nate               13 FSC-MA                          X47.37  
 -- Rudnick, Cristian         13 FSC-MA                          X47.60  
 
Event 28  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Erin               14 GL-MA                            36.25  
  2 McHugh, Molly             14 GL-MA                            36.53  
  3 Rudnick, Arcely           14 FSC-MA                           44.07  
  4 Hopewell, Lindsay         13 GL-MA                           x44.44  
  5 Carroll, Kelly            13 FSC-MA                           49.87  
 -- Duddy, Kelly              14 GL-MA                           X50.75  
 
Event 29  Boys 15 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Neill, Sean             15 FSC-MA                           32.59  
  2 Webb, Chris               19 FSC-MA                           36.79  
  3 Parker, Trey              15 GL-MA                            38.16  
 
Event 30  Girls 15 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Barbara            45 GL-MA                            34.87  
  2 Stein, Molly              17 GL-MA                            35.05  
  3 Searle, Nellie            16 FSC-MA                           36.66  
  4 Walter, Amanda            20 FSC-MA                           42.21  
 
Event 31  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gendron, Ben               8 FSC-MA                           19.19  
  2 Rollins, Joshua            8 GL-MA                            20.72  
  3 Guller, Joe                7 FSC-MA                           23.31  
  4 Frankenberg, Aidan         8 GL-MA                            26.28  
  5 Hearn, Harry               8 FSC-MA                          x27.59  
  6 Dibendetto, Lucas          8 GL-MA                           x27.62  
 -- Haas, Edmund               8 FSC-MA                          X23.63  
 -- Zarate-Ramirez, Zuni       7 FSC-MA                          X28.05  
 -- Liedtka, Eli               6 GL-MA                           X30.06  
 -- Cideciyan, Nathan          8 FSC-MA                          X30.75  
 -- Rudnick, Ethan             7 FSC-MA                          X32.91  
 -- Grothusen, Bennett         7 FSC-MA                          X33.64  
 -- Dougherty, Denis           7 GL-MA                           X34.25  
 -- Buchanan, Matt             6 GL-MA                           X34.57  
 -- Gelfin, Gabe               6 GL-MA                           X34.94  
 -- McDade, Franny             6 GL-MA                           X37.97  
 -- Fox, Matthew               6 GL-MA                           X40.75  
 -- Cideciyan, Nicholas        8 FSC-MA                          X41.63  
 -- Frankenberg, Gavin         6 GL-MA                           X43.07  
 -- MacDonald, Duncan          8 GL-MA                           X47.63  
 -- Davis, Aidan               8 GL-MA                           X49.04  
 -- Cross, William             5 FSC-MA                          X49.38  
 -- Davidson, Lucas            6 FSC-MA                          X52.81  
 -- McGowan, James             5 FSC-MA                        X1:00.75  
 
Event 32  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Flanagan, Caira            8 GL-MA                            21.62  
  2 Lush, Madison              8 GL-MA                            22.69  
  3 Alex, Iris                 8 FSC-MA                           23.16  
  4 Davidson, Alex             8 FSC-MA                           26.31  
  5 McGill, Devon              8 GL-MA                           x26.97  
  6 Hanson, Louisa             8 FSC-MA                          x27.59  
 -- Gerlach, Maya              8 FSC-MA                          X27.55  
 -- James, Lana                8 GL-MA                           X30.00  
 -- Peck, Sophie               7 GL-MA                           X34.56  
 -- Healy, Jordon              7 FSC-MA                          X35.54  
 -- Funk, Lilly                7 GL-MA                           X36.22  
 -- Bower, Madelyn             7 GL-MA                           X36.93  
 -- Eisenman, Emily            6 FSC-MA                          X37.03  
 -- Anniger, Lily              7 FSC-MA                          X40.06  
 -- McDade, Mary Kate          8 GL-MA                           X50.07  
 -- Boyd, Samantha             6 GL-MA                           X50.91  
 -- Donovan, Campbell          7 FSC-MA                          X53.94  
 -- McGill, Amelia             7 GL-MA                           X56.45  
 -- Davis, Abby                7 GL-MA                           X59.47  
 
Event 33  Boys 9-10 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McFadden, Liam             9 GL-MA                            18.41  
  2 Guller, Jake               9 FSC-MA                           18.56  
  3 Duddy, Matt                9 GL-MA                            19.56  
  4 Anninger, Noah            10 FSC-MA                           20.75  
  5 Murray, Paul               9 GL-MA                           x22.97  
  6 Rochman, Scott            10 FSC-MA                          x24.41  
 -- Chudzinsky, Berel         10 GL-MA                           X29.94  
 -- Rock, Sean                 9 GL-MA                           X30.31  
 -- Cruz-MacDonald, Jude      10 FSC-MA                          X33.12  
 
Event 34  Girls 9-10 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McHugh, Bridget           10 GL-MA                            17.03  
  2 Cheung, Eleanor           10 FSC-MA                           17.13  
  3 Rosenwinkel, Claire       10 FSC-MA                           18.90  
  4 Playdon, Aine             10 GL-MA                            19.22  
  5 Driscoll, Natalie         10 FSC-MA                          x19.93  
  6 Dorley, Carissa           10 GL-MA                           x21.40  
 -- Libier, Cosette           10 FSC-MA                          X19.28  
 -- Kelly, Mary                9 GL-MA                           X20.97  
 -- Flynn, Caitlin            10 GL-MA                           X21.78  
 -- Weaver, Caroline          10 FSC-MA                          X22.37  
 -- Leposki, Phoebe           10 FSC-MA                          X23.91  
 -- Crocker, Sophia           10 GL-MA                           X24.25  
 -- James, Angel               9 GL-MA                           X24.60  
 -- McFadden, Catherine        9 GL-MA                           X25.03  
 -- Moreland, Zoe              9 GL-MA                           X25.25  
 -- Eisenman, Rachel           9 FSC-MA                          X26.28  
 -- Healy, Karsen             10 FSC-MA                          X26.31  
 -- Spadt, Lauren              9 GL-MA                           X26.50  
 -- Ewing, Vanessa             9 FSC-MA                          X26.53  
 -- McGowan, Riley             9 FSC-MA                          X27.03  
 -- Young, Jessica             9 GL-MA                           X28.10  
 -- Carroll, Grace             9 FSC-MA                          X28.59  
 -- McKenzie, Caroline         9 GL-MA                           X31.43  
 -- Ferguson, Nora            10 FSC-MA                          X33.63  
 
Event 35  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Van Meter, Ben            11 FSC-MA                           37.28  
  2 Duddy, Joe                12 GL-MA                            38.65  
  3 Feeney, Ryan              11 GL-MA                            40.78  
  4 Kellly, Danny             11 GL-MA                           x42.22  
  5 Smith, Derek              12 FSC-MA                           43.41  
  6 Smith, Sam                11 FSC-MA                          x45.87  
 -- Young, CJ                 11 GL-MA                           X46.47  
 -- Cruz-MacDonald, Luke      12 FSC-MA                          X47.87  
 -- Gerlach, Sam              12 FSC-MA                          X48.44  
 -- Smith, Alex               11 FSC-MA                          X48.97  
 
Event 36  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Maus, Clare               12 GL-MA                            37.00  
  2 Minasyan, Anya            11 FSC-MA                           38.16  
  3 Reisinger, Sofia          11 GL-MA                            40.34  
  4 Dorley, Tegan             12 GL-MA                           x41.81  
  5 Grady, Corin              11 FSC-MA                           43.09  
  6 Hamilton, Elanor          11 FSC-MA                          x44.21  
 -- Feeney, Dana              12 GL-MA                           X43.19  
 -- Hoffman, Mary             11 GL-MA                           X43.19  
 -- Rudnick, Gabriellla       11 FSC-MA                          X43.63  
 -- Scoffone, Holly           11 FSC-MA                          X44.50  
 -- Flynn, Julia              11 FSC-MA                          X47.12  
 -- Pientka, Natalie          11 FSC-MA                          X48.91  
 -- Rock, Julia               11 GL-MA                           X53.69  
 -- Barton, Skylar            11 GL-MA                           X54.34  
 -- Custer, Marissa           12 GL-MA                           X54.53  
 -- Spatz-Mallory, Rohanah    11 FSC-MA                        X1:00.78  
 -- Rudnick, Julianna         11 FSC-MA                        X1:01.06  
 -- Gottlieb, Melanie         11 GL-MA                         X1:06.19  
 
Event 37  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Callahan, Gregory         13 GL-MA                            29.40  
  2 Cheung, Owen              13 FSC-MA                           31.78  
  3 Bugos, Andy               14 FSC-MA                           33.25  
  4 Feeley, Kevin             14 FSC-MA                          x35.43  
  5 O'Neill, Patrick          14 GL-MA                            39.69  
 -- Rudnick, Cristian         13 FSC-MA                          X37.28  
 -- Walter, Jacob             14 FSC-MA                          X39.53  
 -- Ewing, Nate               13 FSC-MA                          X39.53  
 -- Washington, Philip        13 GL-MA                           X56.50  
 
Event 38  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McHugh, Molly             14 GL-MA                            32.37  
  2 Zarate-Ramirez, Maya      13 FSC-MA                           34.19  
  3 Hansell, Sarah            13 FSC-MA                           36.53  
  4 Duddy, Kelly              14 GL-MA                            37.72  
  5 White, Elizabeth          14 GL-MA                           x39.75  
  6 Rudnick, Arcely           14 FSC-MA                          x41.47  
 -- Hopewell, Lindsay         13 GL-MA                           X40.50  
 -- Washington, Lindsay       14 GL-MA                           X49.22  
 -- James, Natalie            14 GL-MA                           X49.91  
 
Event 39  Boys 15 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Neill, Sean             15 FSC-MA                         1:07.94  
  2 Webb, Chris               19 FSC-MA                         1:08.25  
 
Event 40  Girls 15 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Barbara            45 GL-MA                          1:11.44  
  2 Stein, Molly              17 GL-MA                          1:11.79  
  3 Searle, Nellie            16 FSC-MA                         1:18.31  
 
Event 41  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Flourtown Swim Club-MA  'A'                                 1:35.62  
     1) Guller, Joe 7                   2) Haas, Edmund 8                 
     3) Hearn, Harry 8                  4) Gendron, Ben 8                 
  2 Glenside-MA  'A'                                            1:53.19  
     1) Rollins, Joshua 8               2) Frankenberg, Aidan 8           
     3) Dibendetto, Lucas 8             4) Liedtka, Eli 6                 
 -- Flourtown Swim Club-MA  'B'                                X2:28.50  
     1) Zarate-Ramirez, Zuni 7          2) Cideciyan, Nicholas 8          
     3) Cideciyan, Nathan 8             4) Grothusen, Bennett 7           
 -- Glenside-MA  'C'                                           X2:45.94  
     1) Buchanan, Tim 8                 2) McDade, Franny 6               
     3) Fox, Matthew 6                  4) MacDonald, Duncan 8            
 -- Glenside-MA  'B'                                           X2:52.19  
     1) Davis, Aidan 8                  2) Buchanan, Matt 6               
     3) Frankenberg, Gavin 6            4) Gelfin, Gabe 6                 
 -- Flourtown Swim Club-MA  'C'                                X2:53.53  
     1) Ferguson, John 8                2) Cross, William 5               
     3) Davidson, Lucas 6               4) Rochman, Ethan 7               
 
Event 42  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Flourtown Swim Club-MA  'A'                                 1:42.38  
     1) Davidson, Alex 8                2) Gerlach, Maya 8                
     3) Hanson, Louisa 8                4) Alex, Iris 8                   
 -- Flourtown Swim Club-MA  'B'                                X2:36.81  
     1) Slawek, Abby 8                  2) Healy, Jordon 7                
     3) McGowan, Katie 7                4) Eisenman, Emily 6              
 -- Glenside-MA  'B'                                           X3:26.44  
     1) Funk, Lilly 7                   2) McGill, Amelia 7               
     3) Davis, Abby 7                   4) Boyd, Samantha 6               
 -- Glenside-MA  'A'                                                 DQ  
      Early take-off swimmer #2
     1) Flanagan, Caira 8               2) Lush, Madison 8                
     3) McGill, Devon 8                 4) James, Lana 8                  
 
Event 43  Boys 9-10 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Flourtown Swim Club-MA  'A'                                 1:25.18  
     1) Grady, Nolan 9                  2) Rochman, Scott 10              
     3) Anninger, Noah 10               4) Guller, Jake 9                 
  2 Glenside-MA  'A'                                            1:27.78  
     1) Duddy, Matt 9                   2) McFadden, Liam 9               
     3) Murray, Paul 9                  4) Chudzinsky, Berel 10           
 
Event 44  Girls 9-10 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Flourtown Swim Club-MA  'A'                                 1:13.53  
     1) Rosenwinkel, Claire 10          2) Driscoll, Natalie 10           
     3) Sax, Leah 9                     4) Cheung, Eleanor 10             
  2 Glenside-MA  'A'                                            1:13.90  
     1) Dougherty, Megan 10             2) Maus, Anna 10                  
     3) McHugh, Bridget 10              4) Playdon, Aine 10               
 -- Flourtown Swim Club-MA  'B'                                X1:34.94  
     1) Grothusen, Hannah 10            2) Healy, Karsen 10               
     3) Weaver, Caroline 10             4) Libier, Cosette 10             
 -- Glenside-MA  'B'                                           X1:37.12  
     1) Crocker, Sophia 10              2) Glefin, Rosie 10               
     3) McFadden, Catherine 9           4) Moreland, Zoe 9                
 -- Glenside-MA  'C'                                           X1:56.59  
     1) McKenzie, Caroline 9            2) Spadt, Lauren 9                
     3) Taulane, Kate 9                 4) Young, Jessica 9               
 -- Flourtown Swim Club-MA  'C'                                X1:58.25  
     1) Carroll, Grace 9                2) Ferguson, Nora 10              
     3) Eisenman, Rachel 9              4) McGowan, Riley 9               
 
Event 45  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Flourtown Swim Club-MA  'A'                                 2:40.15  
     1) Newbold, Charlie 12             2) Smith, Sam 11                  
     3) Smith, Derek 12                 4) Van Meter, Ben 11              
  2 Glenside-MA  'A'                                            2:45.35  
     1) Duddy, Joe 12                   2) Feeney, Ryan 11                
     3) Kellly, Danny 11                4) Young, CJ 11                   
 
Event 46  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Glenside-MA  'A'                                            2:36.00  
     1) Parker, Nia 12                  2) Maus, Clare 12                 
     3) Reisinger, Sofia 11             4) Dorley, Tegan 12               
  2 Flourtown Swim Club-MA  'A'                                 2:46.90  
     1) Mariani, Tess 11                2) Grady, Corin 11                
     3) Hamilton, Elanor 11             4) Minasyan, Anya 11              
 -- Flourtown Swim Club-MA  'B'                                X3:23.72  
     1) Pientka, Natalie 11             2) Spatz-Mallory, Rohanah 11      
     3) Scoffone, Holly 11              4) Flynn, Julia 11                
 -- Glenside-MA  'B'                                           X3:26.44  
     1) Hoffman, Mary 11                2) Rock, Julia 11                 
     3) Gottlieb, Melanie 11            4) James, Kathy 11                
 
Event 47  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Flourtown Swim Club-MA  'A'                                 2:27.69  
     1) Walter, Jacob 14                2) Rudnick, Cristian 13           
     3) Feeley, Kevin 14                4) Smith, Sawyer 13               
 
Event 48  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Glenside-MA  'A'                                            2:20.19  
     1) Burke, Erin 14                  2) Duddy, Kelly 14                
     3) White, Elizabeth 14             4) McHugh, Molly 14               
  2 Flourtown Swim Club-MA  'A'                                 2:31.88  
     1) Rudnick, Arcely 14              2) Zarate-Ramirez, Maya 13        
     3) Carroll, Kelly 13               4) Hansell, Sarah 13              
 -- Glenside-MA  'B'                                           X2:54.47  
     1) Hopewell, Lindsay 13            2) James, Natalie 14              
     3) Washington, Lindsay 14          4) Feeney, Dana 12                
 
Event 49  Boys 15 & Over 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Flourtown Swim Club-MA  'A'                                 1:58.22  
     1) Webb, Chris 19                  2) Bugos, Andy 14                 
     3) Cheung, Owen 13                 4) O'Neill, Sean 15               
  2 Glenside-MA  'A'                                            2:09.78  
     1) Parker, Trey 15                 2) Callahan, Gregory 13           
     3) Burke, Thomas 14                4) O'Neill, Patrick 14            
 
Event 50  Girls 15 & Over 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Glenside-MA  'A'                                            2:17.94  
     1) Burke, Barbara 45               2) Roman, Laura 20                
     3) Stein, Molly 17                 4) Stein, Alex 17                 
 
                    Combined Team Scores - Through Event 50                    
 
  1. Glenside                            219   2. Flourtown Swim Club                 209