Licensed to Liberty Swim League C  HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 7/29/2017 11:14 AM
                  Liberty League A Champs 7/29/17 - 7/29/2017                  
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moyer, Trey                6 FCC-MA                 30.16      27.74  
  2 Fassbender, Will           6 FSC-MA                 33.37      31.40  
  3 Martin, Kevin              6 PB-MA                  39.23      31.64  
  4 McCullough, Finn           6 CR-MA                  27.31      32.14  
  5 Shields, Chaney            6 FSC-MA                 30.25      34.18  
  6 Sanceciz, Atreyu           5 CR-MA                  36.96      34.98  
  7 Stewart, Adam              5 CR-MA                  43.37      37.69  
  8 Foley, Leo                 6 FCC-MA                 41.72      39.70  
  9 Chripczuk, Julian          5 FCC-MA                 41.50      40.91  
 10 Szlachta, Grady            5 Storm-MA               41.80      41.97  
 11 Hinkel, Carlos             6 CR-MA                  36.66      47.82  
 12 Riley, Gavin               5 Conklin-US             46.25      53.45  
 13 Feola, Ryan                6 CR-MA                  50.50    1:02.93  
 
Event 2  Girls 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCottry, Kada             6 CR-MA                  22.43      23.59  
  2 Coyle, Esther              6 CR-MA                  26.87      25.01  
  3 Powell, Casen              6 FCC-MA                 29.62      27.18  
  4 McCarthy, Cailyn           6 FCC-MA                 26.28      28.57  
  5 Wade, Grace                6 FSC-MA                 27.81      28.99  
  6 Coomes, Autumn             6 FCC-MA                 32.26      29.42  
  7 Morgan, Caitlyn            6 PB-MA                  31.00      30.22  
  8 Campbell, Reilly           6 CR-MA                  30.68      30.36  
  9 DiFranco, Ameila           6 FSC-MA                 29.14      30.85  
 10 Hiller, Audrey             6 CR-MA                  34.18      30.86  
 11 Kaub, Reese                6 FCC-MA                 35.91      33.50  
 12 Zapata, Valerie            6 CR-MA                  37.13      34.52  
 
Event 3  Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galbally, Jameson          8 FCC-MA                 23.47      20.50  
  2 Wilson, Oscar              8 Storm-MA               21.09      21.26  
  3 Robbins, David             8 CR-MA                  21.05      22.68  
  4 Hiller, Ethan              8 CR-MA                  23.93      23.13  
  5 Ajunwa, Donovan            7 CR-MA                  23.85      23.24  
  6 Scheuerman, Hunter         8 Conklin-US             22.56      23.67  
  7 Peng-Morris, Ethan         7 FSC-MA                 25.75      26.14  
  8 Corcoran, Matthew          8 FCC-MA                 27.90      27.01  
  9 Sweigard, Brodie           8 Storm-MA               25.62      27.14  
 10 Forster, Christian         7 FCC-MA                 25.36      27.29  
 11 Marsden, Finn              8 Storm-MA               25.59      27.51  
 12 McNamee, Charles           7 FCC-MA                 27.47      31.62  
 
Event 4  Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keitel, Nieve              8 FSC-MA                 21.90      22.17  
  2 Gibson, Lauren             7 FCC-MA                 22.00      22.21  
  3 Hayner, Mia                8 CR-MA                  23.90      23.08  
  4 Boyle, Zoie                7 CR-MA                  22.39      23.65  
  5 Spaman, Eila               7 FCC-MA                 23.06      23.86  
  6 Bakley, Ryleigh            8 PB-MA                  24.86      24.46  
  7 Ravasco, Chloe             8 FCC-MA                 23.19      24.89  
  8 Gallagher, Sadie           8 Conklin-US             24.02      25.22  
  9 McMakin, Nola              8 PB-MA                  26.59      25.31  
 10 Powell, Brae               8 FCC-MA                 26.03      25.78  
 11 Szlachta, Molly            7 Storm-MA               25.62      26.75  
 12 Rutkowski, Emerson         7 FCC-MA                 26.44      27.10  
 
Event 5  Boys 9-10 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sherry, Owen              10 FCC-MA                 16.50      16.45  
  2 Mallory, Hayden           10 FCC-MA                 17.38      18.37  
  3 Suit, Andrew               9 CR-MA                  18.31      18.90  
  4 Sleptsov, Nicholas         9 CR-MA                  18.35      19.35  
  5 Maginley, Jimmy           10 Storm-MA               19.65      20.39  
  6 Odar, Ashton              10 FSC-MA                 20.86      20.59  
  7 Chripczuk, Oliver         10 FCC-MA                 21.14      21.59  
  8 Peck, Wyatt               10 GL-MA                  20.85      21.80  
  9 Trainor, Sean              9 Conklin-US             20.44      22.65  
 10 Chripczuk, Basil           9 FCC-MA                 22.16      22.93  
 11 Zorger, Evan              10 GL-MA                  20.87      24.85  
 12 Fassbender, James         10 FSC-MA                 22.65      25.46  
 
Event 6  Girls 9-10 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Victoria         9 CR-MA                  17.16      18.28  
  2 Westmoreland, Katie       10 CR-MA                  17.51      18.52  
  3 McGinley, Molly            9 FCC-MA                 18.69      18.58  
  4 Kraft, Olivia              9 CR-MA                  18.41      19.27  
  5 Baisch, Mackenzie         10 FSC-MA                 18.84      19.79  
  6 Dudley, Veronica          10 CR-MA                  19.93      20.39  
  7 Schreffer, Miranda        10 FSC-MA                 21.16      20.97  
  8 Forster, Laney            10 FCC-MA                 21.32      21.08  
  9 Butler, Grace             10 CR-MA                  20.40      21.28  
 10 King, Ella                10 GL-MA                  20.91      21.68  
 11 Martin, Mary Kate         10 PB-MA                  20.73      21.87  
 12 Munoz, Sophia             10 CR-MA                  20.19      22.34  
 
Event 7  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Darien          12 CR-MA                  30.53      31.29  
  2 Sleptsov, Alex            12 CR-MA                  31.75      32.98  
  3 Eames, Chuckie            12 CR-MA                  33.94      34.04  
  4 Cross, William            11 FSC-MA                 34.23      35.05  
  5 Franchetti, John          11 CR-MA                  35.69      36.33  
  6 Zinni, Alex               12 PB-MA                  36.63      36.97  
  7 Cooper, Ethan             12 Storm-MA               37.22      37.14  
  8 Buchanan, Matt            12 GL-MA                  36.83      38.03  
  9 Cunningham, Ethan         12 Storm-MA               37.22      38.47  
 10 Gallagher, Damian         12 Conklin-US             39.28      40.05  
 11 Ogilvie, Jimmy            12 Storm-MA               40.00      40.38  
 12 Stewart, William          11 GL-MA                  41.93      41.32  
 
Event 8  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCottry, Leah            12 CR-MA                  33.29      33.65  
  2 Whitman, Paige            12 CR-MA                  35.53      35.62  
  3 Brown, Jillian            11 PB-MA                  36.12      35.67  
  4 Boyd, Samantha            11 GL-MA                  33.95      36.30  
  5 Vangen, Ella              11 GL-MA                  35.74      36.59  
  6 McLafferty, Colleen       11 FCC-MA                 37.15      36.75  
  7 Conlin, Norah             11 FCC-MA                 37.84      38.33  
  7 Hollister, Marley         12 CR-MA                  38.69      38.33  
  9 Maher, Molly              11 FCC-MA                 40.66      38.60  
 10 Marhefka, Sonia           12 FCC-MA                 37.28      39.17  
 11 Edwards, Abby             11 FCC-MA                 39.97      40.15  
 12 Farley, Maddy             11 GL-MA                  40.56      42.81  
 
Event 9  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sherry, Matthew           13 FCC-MA                 29.63      30.00  
  2 Clark, Jack               13 FCC-MA                 31.41      32.00  
  3 Enge, Jimmy               14 Storm-MA               33.78      33.35  
  4 McHugh, Alexander         14 CR-MA                  32.71      33.38  
  5 O'Doherty, Ryan           14 CR-MA                  33.15      33.41  
  6 McLafferty, Liam          14 FCC-MA                 33.41      33.43  
  7 Frankenberg, Aidan        14 GL-MA                  33.49      33.47  
  8 Murray, Dane              13 FSC-MA                 36.04      35.43  
  9 Soboloff, Benjamin        14 Conklin-US             37.00      36.98  
 10 Kirn, Tyler               14 Storm-MA               37.87      38.68  
 11 Feenstra, Keith           13 Storm-MA               38.46      42.45  
 -- Imredy, David             14 FCC-MA                 38.57         DQ  
 
Event 10  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scanlon, Maura            14 FCC-MA                 31.11      30.96  
  2 Peshenko, Anna            13 CR-MA                  30.88      31.01  
  3 Sheehan, Riley            14 Storm-MA               31.57      32.09  
  4 Sanders, Mary             14 CR-MA                  32.47      32.52  
  5 Corrado, Lauren           14 FCC-MA                 32.68      32.59  
  6 O'Malley, Lauren          13 FCC-MA                 32.54      33.08  
  7 Machuca, Emily            14 CR-MA                  33.28      34.02  
  8 Wilson, Olivia            13 Storm-MA               34.19      35.13  
  9 Visco, Darby              14 FCC-MA                 34.63      35.53  
 10 Asuncion, Julianna        14 CR-MA                  37.25      36.69  
 11 Hastings, Allison         13 FCC-MA                 35.82      37.03  
 12 Wright, Sophie            14 FCC-MA                 37.72      39.27  
 
Event 11  Boys 15 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shevelev, Daniel          17 CR-MA                  26.34      26.32  
  2 Williams, Erik            16 CR-MA                  27.28      26.48  
  3 Suit, Nathan              15 CR-MA                  26.68      26.54  
  4 Worek, Joe                17 CR-MA                  27.18      26.68  
  5 McErlean, James           17 Storm-MA               27.19      27.25  
  6 O'Malley, Solan           15 FSC-MA                 30.66      31.32  
  7 Balcer, Luke              15 CR-MA                  32.36      31.93  
  8 Luke, Josh                16 Storm-MA               32.66      34.19  
  9 Brown, Thomas             17 PB-MA                  32.88      34.80  
 10 Johnston, Kevin           16 Storm-MA               37.69      37.48  
 11 Furman, Nikitta           16 Storm-MA               39.27      37.74  
 12 Stoddart, Liam            15 Storm-MA               40.44      40.98  
 
Event 12  Girls 15 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sanceciz, Emily           15 CR-MA                  30.62      31.03  
  2 Cooney, Gwyneth           18 FCC-MA                 32.69      33.45  
  3 Machuca, Laura            16 CR-MA                  33.22      33.96  
  4 Bruce, Kerrie             16 PB-MA                  34.88      34.59  
  5 Meyer, Pisay              15 CR-MA                  36.44      35.53  
  6 Wilson, Elizabeth         15 Storm-MA               35.54      35.63  
  7 Roper, Kira               15 Storm-MA               37.41      36.33  
  8 Nuyianes, Kayleigh        15 PB-MA                  39.91      40.07  
  9 Kushner, Tatiana          17 Storm-MA               42.63      42.49  
 
Event 13  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spaman, Kyle               8 FCC-MA                 19.74      20.08  
  2 Westmoreland, Sean         8 CR-MA                  22.37      22.35  
  3 Kraft, Chase               8 CR-MA                  24.17      23.86  
  4 Leary, Nate                8 Conklin-US             23.68      25.36  
  5 Allerton, Freddy           8 FSC-MA                 27.64      25.44  
  6 Henry, Luke                7 CR-MA                  29.88      26.87  
  6 Chen, Roger                7 Conklin-US             27.91      26.87  
  8 Marsden, Finn              8 Storm-MA               27.22      27.28  
  9 Cataldi, Connor            8 Storm-MA               24.60      28.55  
 10 Cohen, Jonah               7 FSC-MA                 28.77      30.12  
 11 Franchetti, Joseph         8 CR-MA                  35.10      30.51  
 -- Hollenbach, Elias          8 CR-MA                  34.37         DQ  
 
Event 14  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tucker, Ruby               8 PB-MA                  21.50      20.62  
  2 Chong, Julie               8 CR-MA                  21.09      21.11  
  3 Ajunwa, Florence           8 CR-MA                  21.93      22.25  
  4 Bell, Grace                7 GL-MA                  22.38      22.67  
  5 Spaman, Eila               7 FCC-MA                 24.14      24.42  
  6 Cooney, Julia              8 FCC-MA                 24.79      24.49  
  7 Keitel, Nieve              8 FSC-MA                 22.69      24.53  
  8 DiFranco, Isabella         8 FSC-MA                 25.33      25.10  
  9 Cunningham, Mia            8 FSC-MA                 27.03      26.13  
 10 Moore, Darcy               8 CR-MA                  26.35      27.75  
 11 Settelen, Sophia           8 Storm-MA               26.32      29.05  
 12 Schoen, Charli             8 FCC-MA                 25.87      29.11  
 
Event 15  Boys 9-10 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cohen, Radek              10 FSC-MA                 18.63      19.10  
  2 Coomes, Noah               9 FCC-MA                 19.69      20.43  
  3 Sullivan, Cade            10 PB-MA                  19.25      20.46  
  4 Gordon, AJ                10 GL-MA                  21.50      21.34  
  5 Shreiner, Michael          9 CR-MA                  20.87      21.53  
  6 Ekshyyan, Andrew          10 CR-MA                  21.63      22.03  
  7 Jones, RJ                 10 CR-MA                  21.78      22.49  
  8 Sleptsov, Nicholas         9 CR-MA                  21.03      22.80  
  9 Munoz, Myles              10 CR-MA                  23.04      23.18  
 10 McMahon, Conor            10 Conklin-US             21.69      23.40  
 11 Fassbender, James         10 FSC-MA                 22.94      23.86  
 12 Martin, Brendan            9 PB-MA                  23.10      24.39  
 
Event 16  Girls 9-10 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Westmoreland, Katie       10 CR-MA                  19.32      19.56  
  2 Alcorn, Sabrina           10 PB-MA                  20.78      19.75  
  3 Kraft, Olivia              9 CR-MA                  18.56      20.04  
  4 Igou, Olivia              10 FSC-MA                 20.00      20.22  
  5 Scanlon, Katie            10 FCC-MA                 19.82      20.41  
  6 Simonetti, Elsa            9 GL-MA                  21.79      22.10  
  7 Nocito, Victoria          10 FSC-MA                 21.94      22.11  
  8 Blake, Morgan             10 FCC-MA                 22.25      22.21  
  9 Wade, Emma                 9 FSC-MA                 21.65      22.90  
 10 Waropay, Catherine        10 CR-MA                  20.78      22.94  
 11 Clark, Ana                10 FCC-MA                 21.80      23.49  
 12 Barson, Abigail            9 PB-MA                  22.20      24.46  
 
Event 17  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Will               12 FCC-MA                 34.34      33.32  
  2 Suit, Benny               12 CR-MA                  33.68      34.90  
  3 Liedtka, Eli              12 GL-MA                  35.75      36.10  
  4 Franchetti, John          11 CR-MA                  41.45      40.70  
  5 Ellis, Jack               12 Storm-MA               40.94      40.85  
  6 Slotter, Jeremy           12 CR-MA                  41.90      41.58  
  7 Scheuerman, Kurt          11 Conklin-US             38.41      41.64  
  8 Zinni, Alex               12 PB-MA                  41.59      42.88  
  9 Ogilvie, Jimmy            12 Storm-MA               42.34      45.40  
 10 Doerzbacher, Kevin        12 FCC-MA                 43.13      46.23  
 11 Coomes, Turner            11 FCC-MA                 44.38      47.46  
 12 Crosby, Edan              11 FSC-MA                 46.64      48.14  
 
Event 18  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beyah, Me'Khai            11 CR-MA                  33.74      34.30  
  2 Jessop, Autumn            11 PB-MA                  34.78      35.21  
  3 Claveau, Laney            11 Storm-MA               36.12      35.31  
  4 Pischke, Amy              12 FSC-MA                 37.33      36.42  
  5 Edwards, Abby             11 FCC-MA                 40.36      40.13  
  6 Asuncion, Sofia           12 CR-MA                  40.72      40.65  
  7 Loomis, Kaitlyn           11 GL-MA                  41.72      40.82  
  8 McHugh, Alicia            12 CR-MA                  40.34      40.84  
  9 Boyd, Samantha            11 GL-MA                  41.62      41.31  
 10 Edwards, Kate             11 FCC-MA                 42.58      42.07  
 11 Miller, Dylan             11 Conklin-US             42.93      42.83  
 12 Nash, Hannah              11 CR-MA                  42.75      44.84  
 
Event 19  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haas, Edmund              14 FCC-MA                 31.99      31.98  
  2 Cohen, Matthew            13 FSC-MA                 32.94      32.51  
  3 Montgomery, Chase         13 GL-MA                  33.86      34.73  
  4 Guller, Joe               13 FSC-MA                 35.49      34.95  
  5 McHugh, Alexander         14 CR-MA                  35.86      36.44  
  6 McElroy, Joachim          14 Conklin-US             36.39      36.85  
  7 Hecker, Aidan             13 CR-MA                  37.21      37.04  
  8 Frankenberg, Aidan        14 GL-MA                  39.44      39.41  
  9 Rutkowski, Joshua         14 FCC-MA                 38.75      40.61  
 10 Sullivan, Jack            14 PB-MA                  43.47      43.65  
 11 Kirn, Tyler               14 Storm-MA               44.53      45.19  
 12 Feenstra, Keith           13 Storm-MA               44.28      47.54  
 
Event 20  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Machuca, Melanie          14 CR-MA                  34.07      34.77  
  2 McCouch, Sandra           13 CR-MA                  35.53      35.45  
  3 Sheehan, Riley            14 Storm-MA               34.88      35.95  
  4 Machuca, Emily            14 CR-MA                  35.64      36.18  
  5 Komorowski, Katie         14 FCC-MA                 36.17      36.36  
  6 Pervall, Olivia           14 CR-MA                  35.59      36.57  
  7 Nocito, Livia             13 FSC-MA                 37.77      37.02  
  8 Bass, Kayla               13 CR-MA                  36.22      37.10  
  9 Chapman, Audrey           13 GL-MA                  37.26      38.82  
 10 Gardner, Lily             14 FSC-MA                 39.72      40.08  
 11 Joyce, Elyce              14 Storm-MA               39.93      41.53  
 12 Sullivan, Kyleigh         14 PB-MA                  40.81      42.09  
 
Event 21  Boys 15 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Myers, Carter             16 CR-MA                  29.22      28.99  
  2 Bonnell, Matthew          15 PB-MA                  30.81      30.38  
  3 Berkoff, Cooper           15 FCC-MA                 31.81      31.01  
  4 Sleptsov, Anthony         18 CR-MA                  32.25      32.35  
  5 Nogowski, Ben             17 Storm-MA               31.65      32.56  
  6 Sullivan, Jack            17 CR-MA                  33.04      33.54  
  7 Hecker, Dylan             15 CR-MA                  33.20      34.55  
  8 Guller, Jake              15 FSC-MA                 37.64      36.34  
  9 Luke, Josh                16 Storm-MA               35.05      36.52  
 10 Brown, Thomas             17 PB-MA                  38.39      38.31  
 -- Peters, J                 16 CR-MA                  35.19         DQ  
 
Event 22  Girls 15 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Katherine          15 PB-MA                  34.19      34.81  
  2 McDonough, Aubrey         16 Storm-MA               35.32      35.36  
  3 Harpel, Zoe               15 CR-MA                  37.75      37.39  
  4 Cooney, Gwyneth           18 FCC-MA                 36.47      37.72  
  5 Joyce, Cierra             16 Storm-MA               36.71      38.10  
  6 Perri, Charlotte          17 CR-MA                  39.72      39.31  
  7 Crawford, Elyse           17 CR-MA                  40.50      40.53  
  8 Barrett, Abigail          15 CR-MA                  40.16      41.38  
  9 Meyer, Pisay              15 CR-MA                  42.91      42.11  
 10 Castaldi, Hannah          16 CR-MA                  43.32      42.40  
 11 Hurst, Brigid             16 Conklin-US             47.85      49.47  
 -- Ginty, Grace              15 PB-MA                  44.28         DQ  
 
Event 23  Mixed 6 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crestmont Swim Team-MA  'A'                       1:38.19    1:40.48  
     1) Coyle, Esther W6                2) McCullough, Finn M6            
     3) Hinkel, Carlos M6               4) McCottry, Kada W6              
  2 Flourtown Country Club-MA  'A'                    1:49.78    1:42.53  
     1) Moyer, Trey M6                  2) Foley, Leo M6                  
     3) McCarthy, Cailyn W6             4) Powell, Casen W6               
  3 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       1:43.12    1:43.41  
     1) Shields, Chaney M6              2) Fassbender, Will M6            
     3) DiFranco, Ameila W6             4) Wade, Grace W6                 
 
Event 24  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kraft, Chase               8 CR-MA                  19.65      20.87  
  2 Leary, Nate                8 Conklin-US             22.34      21.57  
  3 Wilson, Oscar              8 Storm-MA               23.16      21.79  
  4 Raisch, Johnny             8 GL-MA                  22.49      21.86  
  5 Ajunwa, Donovan            7 CR-MA                  22.41      22.03  
  6 Kuhn, Cole                 7 Conklin-US             24.06      23.68  
  7 Hiller, Ethan              8 CR-MA                  24.10      24.67  
  8 Cohen, Jonah               7 FSC-MA                 26.31      26.19  
  9 Doerzbacher, Casey         8 FCC-MA                 25.91      32.33  
 10 Simonetti, James           7 GL-MA                  34.81      34.50  
 11 Zappala, Nikolai           8 FSC-MA                 22.97      34.91  
 -- Feola, Ryan                6 CR-MA                  43.22         DQ  
 
Event 25  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tucker, Ruby               8 PB-MA                  19.13      18.24  
  2 Loomis, Audrey             8 GL-MA                  19.28      19.14  
  3 Keitel, Arden              8 FSC-MA                 21.04      19.94  
  4 Ravasco, Chloe             8 FCC-MA                 23.75      23.35  
  5 Gregorio, Morgan           8 GL-MA                  20.44      23.94  
  6 Powell, Brae               8 FCC-MA                 25.03      24.13  
  7 Scarpitti, Aubrey          8 Conklin-US             28.97      24.58  
  8 Standen, Brooklin          8 Storm-MA               25.25      24.93  
  9 Silver, Arden              7 GL-MA                  29.80      25.73  
 10 Ajunwa, Florence           8 CR-MA                  22.93      26.27  
 11 Cunningham, Mia            8 FSC-MA                 24.60      27.31  
 -- Moore, Darcy               8 CR-MA                  25.49         DQ  
 
Event 26  Boys 9-10 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mallory, Hayden           10 FCC-MA                 15.62      16.53  
  2 Suit, Andrew               9 CR-MA                  17.29      17.04  
  3 Nash, Colin               10 CR-MA                  16.37      17.32  
  4 Coomes, Noah               9 FCC-MA                 16.78      17.50  
  5 Cohen, Radek              10 FSC-MA                 17.32      18.34  
  6 Boccella, Felix           10 FCC-MA                 19.73      18.99  
  7 Muller, Gavin             10 Conklin-US             19.31      19.06  
  8 Jones, RJ                 10 CR-MA                  19.25      20.96  
  9 Chripczuk, Oliver         10 FCC-MA                 20.43      21.21  
 10 Gordon, AJ                10 GL-MA                  19.62      21.29  
 11 Shreiner, Michael          9 CR-MA                  18.56      21.73  
 12 McMahon, Conor            10 Conklin-US             20.10      22.18  
 
Event 27  Girls 9-10 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCottry, Maya            10 CR-MA                  14.73      15.19  
  2 Williams, Victoria         9 CR-MA                  15.13      15.82  
  3 Igou, Olivia              10 FSC-MA                 17.09      17.67  
  4 Schreffer, Miranda        10 FSC-MA                 17.85      17.69  
  5 Alcorn, Sabrina           10 PB-MA                  18.25      17.95  
  6 Van Steenburgh, Sasha     10 FSC-MA                 18.47      18.17  
  7 Fikioris, Cecilia          9 FCC-MA                 16.47      18.24  
  8 Simonetti, Elsa            9 GL-MA                  17.69      18.29  
  9 Baisch, Mackenzie         10 FSC-MA                 17.25      18.52  
 10 Frank, Madison            10 Conklin-US             17.65      18.63  
 11 Pischke, Greta             9 FSC-MA                 19.93      19.14  
 12 Clark, Josie               9 FCC-MA                 19.10      20.64  
 
Event 28  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sleptsov, Alex            12 CR-MA                  29.00      29.27  
  2 Giuliana, Jack            12 Storm-MA               33.73      32.74  
  3 Horn, William             12 FSC-MA                 35.35      33.54  
  4 Cross, William            11 FSC-MA                 34.04      34.76  
  5 Cooper, Ethan             12 Storm-MA               37.97      39.05  
  6 Trainor, Brian            12 Conklin-US             39.35      39.10  
  7 Buchanan, Matt            12 GL-MA                  39.69      39.27  
  8 Frankenberg, Gavin        12 GL-MA                  39.04      39.69  
  9 Coomes, Turner            11 FCC-MA                 44.53      45.47  
 10 Morton, Jeremy            12 GL-MA                  44.82      47.05  
 11 Stewart, William          11 GL-MA                  45.84      49.37  
 -- Crosby, Cullen            11 FSC-MA                 44.68         DQ  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conti, Amanda             12 FSC-MA                 31.25      30.92  
  2 Hayner, Ellie             12 CR-MA                  31.53      31.17  
  3 McCottry, Leah            12 CR-MA                  30.35      31.72  
  4 Asuncion, Sofia           12 CR-MA                  32.65      32.96  
  5 Abraham, Evelyn           12 PB-MA                  33.46      33.07  
  6 Hetzel, Bitsy             12 CR-MA                  32.65      33.26  
  7 McLafferty, Colleen       11 FCC-MA                 35.15      34.18  
  8 Vangen, Ella              11 GL-MA                  33.56      34.40  
  9 Talbot, Tess              11 FCC-MA                 35.40      35.36  
 10 O'Doherty, Ashley         11 CR-MA                  36.03      35.64  
 11 Brown, Jillian            11 PB-MA                  35.50      36.02  
 12 Marhefka, Sonia           12 FCC-MA                 36.03      38.14  
 
Event 30  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sherry, Matthew           13 FCC-MA                 26.45      26.40  
  2 Rollins, Joshua           14 PB-MA                  27.41      26.82  
  3 Cohen, Matthew            13 FSC-MA                 27.77      27.56  
  4 Enge, Jimmy               14 Storm-MA               29.22      28.54  
  5 Haas, Edmund              14 FCC-MA                 28.66      29.34  
  6 McDonough, David          13 Storm-MA               37.19      36.93  
 
Event 31  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McAllister, Maia          14 FCC-MA                 28.03      27.29  
  2 Webb, Averi               13 PB-MA                  29.20      28.62  
  3 Sanders, Mary             14 CR-MA                  29.24      29.26  
  4 Lush, Madison             14 GL-MA                  28.90      29.65  
  5 Oneill, Molly             13 GL-MA                  30.85      31.07  
  6 Bass, Kayla               13 CR-MA                  30.79      31.12  
  7 Nocito, Livia             13 FSC-MA                 30.97      31.88  
  8 Machuca, Melanie          14 CR-MA                  30.97      32.17  
  9 Wilson, Olivia            13 Storm-MA               33.25      33.17  
 10 Miller, Emily             14 Storm-MA               36.16      36.08  
 11 Peck, Sophie              13 GL-MA                  38.91      37.22  
 12 Gardner, Lily             14 FSC-MA                 37.50      40.00  
 
Event 32  Boys 15 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonnell, Matthew          15 PB-MA                  24.97      24.90  
  2 Suit, Nathan              15 CR-MA                  24.91      25.15  
  3 Van Meter, Ben            17 FSC-MA                 25.63      25.73  
  4 Suit, Nicholas            15 CR-MA                  26.28      25.90  
  5 Worek, Joe                17 CR-MA                  26.68      25.91  
  6 Shevelev, Daniel          17 CR-MA                  26.22      25.94  
  7 Sleptsov, Anthony         18 CR-MA                  27.06      27.63  
  8 Sullivan, Jack            17 CR-MA                  27.62      28.02  
  9 Peters, J                 16 CR-MA                  30.75      30.87  
 10 Furman, Nikitta           16 Storm-MA               32.29      34.93  
 11 Stoddart, Liam            15 Storm-MA               40.62      41.09  
 
Event 33  Girls 15 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sanceciz, Emily           15 CR-MA                  28.62      29.15  
  2 Barrett, Abigail          15 CR-MA                  31.19      31.57  
  3 Wilson, Elizabeth         15 Storm-MA               31.21      31.64  
  4 McDonough, Aubrey         16 Storm-MA               32.87      32.34  
  5 Talbot, Grace             15 FCC-MA                 33.06      32.86  
  6 Minasyan, Anya M          17 FSC-MA                 33.41      33.24  
  7 Bruce, Kerrie             16 PB-MA                  33.75      33.32  
  8 Crawford, Annika          15 CR-MA                  35.22      33.90  
  9 Nuyianes, Kayleigh        15 PB-MA                  36.88      37.07  
 
Event 34  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moyer, Trey                6 FCC-MA                 26.84      23.10  
  2 Shields, Chaney            6 FSC-MA                 24.80      25.02  
  3 Hinkel, Carlos             6 CR-MA                  27.44      26.19  
  4 Sanceciz, Atreyu           5 CR-MA                  30.50      26.97  
  5 Martin, Kevin              6 PB-MA                  30.84      27.13  
  6 Fassbender, Will           6 FSC-MA                 26.93      27.42  
  7 McCullough, Finn           6 CR-MA                  30.05      28.53  
  8 Riley, Gavin               5 Conklin-US             38.50      31.62  
  9 Foley, Leo                 6 FCC-MA                 32.68      32.01  
 10 Chripczuk, Julian          5 FCC-MA                 33.75      32.03  
 11 Szlachta, Grady            5 Storm-MA               29.50      34.73  
 12 Silver, Jack               6 GL-MA                  36.81      36.31  
 
Event 35  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCottry, Kada             6 CR-MA                  16.50      18.63  
  2 Powell, Casen              6 FCC-MA                 22.95      21.97  
  3 Coyle, Esther              6 CR-MA                  24.20      23.79  
  4 Morgan, Caitlyn            6 PB-MA                  25.53      24.55  
  5 Guynn, Caroline            6 FCC-MA                 27.47      24.75  
  6 Coomes, Autumn             6 FCC-MA                 28.68      25.93  
  7 Wade, Grace                6 FSC-MA                 23.06      26.67  
  8 McCarthy, Cailyn           6 FCC-MA                 27.31      27.04  
  9 Campbell, Reilly           6 CR-MA                  26.97      27.79  
 10 Hiller, Audrey             6 CR-MA                  27.64      28.11  
 11 Kaub, Reese                6 FCC-MA                 28.65      28.30  
 12 DiFranco, Ameila           6 FSC-MA                 25.33      31.27  
 
Event 36  Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spaman, Kyle               8 FCC-MA                 15.81      16.98  
  2 Galbally, Jameson          8 FCC-MA                 17.66      17.28  
  3 Robbins, David             8 CR-MA                  20.01      17.74  
  4 Cataldi, Connor            8 Storm-MA               17.20      18.44  
  5 Westmoreland, Sean         8 CR-MA                  17.50      18.80  
  6 Raisch, Johnny             8 GL-MA                  18.66      19.34  
  7 Scheuerman, Hunter         8 Conklin-US             19.75      19.68  
  8 Kuhn, Cole                 7 Conklin-US             20.02      19.93  
  9 Forster, Christian         7 FCC-MA                 19.00      20.21  
 10 Sweigard, Brodie           8 Storm-MA               20.32      20.29  
 11 Corcoran, Matthew          8 FCC-MA                 22.15      22.48  
 12 Montgomery, Kyle           8 GL-MA                  22.60      22.57  
 
Event 37  Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chong, Julie               8 CR-MA                  16.53      16.47  
  2 Boyle, Zoie                7 CR-MA                  16.87      16.56  
  3 Keitel, Arden              8 FSC-MA                 16.63      16.98  
  4 Loomis, Audrey             8 GL-MA                  16.43      17.55  
  5 Cooney, Julia              8 FCC-MA                 17.28      18.44  
  6 Silver, Arden              7 GL-MA                  20.18      19.39  
  7 Gibson, Lauren             7 FCC-MA                 18.65      19.86  
  8 DiFranco, Isabella         8 FSC-MA                 19.51      20.05  
  9 Scarpitti, Aubrey          8 Conklin-US             19.53      20.33  
 10 Bevan, Nadia               7 FCC-MA                 19.94      20.35  
 11 Settelen, Sophia           8 Storm-MA               18.69      21.30  
 12 Schoen, Charli             8 FCC-MA                 19.78      21.34  
 
Event 38  Boys 9-10 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sherry, Owen              10 FCC-MA                 14.04      14.36  
  2 Sullivan, Cade            10 PB-MA                  14.66      14.53  
  3 Boccella, Felix           10 FCC-MA                 15.50      14.93  
  4 Nash, Colin               10 CR-MA                  15.37      15.54  
  5 Donahue, Joseph            9 FCC-MA                 16.75      16.36  
  6 Ekshyyan, Andrew          10 CR-MA                  16.30      16.42  
  7 Maier, Mason              10 CR-MA                  16.99      16.43  
  8 Odar, Ashton              10 FSC-MA                 15.71      16.76  
  9 Peck, Wyatt               10 GL-MA                  16.10      16.81  
 10 Zorger, Evan              10 GL-MA                  16.53      17.30  
 11 Saunders, Gram            10 FSC-MA                 16.91      17.53  
 12 Maginley, Jimmy           10 Storm-MA               15.94      17.64  
 
Event 39  Girls 9-10 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCottry, Maya            10 CR-MA                  13.96      14.28  
  2 Scanlon, Katie            10 FCC-MA                 14.86      15.09  
  3 Dudley, Veronica          10 CR-MA                  15.75      15.14  
  4 Fikioris, Cecilia          9 FCC-MA                 15.64      15.49  
  5 McGinley, Molly            9 FCC-MA                 15.82      16.04  
  6 Wade, Emma                 9 FSC-MA                 16.05      16.11  
  7 King, Ella                10 GL-MA                  15.56      16.30  
  8 Clark, Ana                10 FCC-MA                 15.66      16.68  
  9 Frank, Madison            10 Conklin-US             16.60      16.70  
  9 Blake, Morgan             10 FCC-MA                 16.35      16.70  
 11 Nocito, Victoria          10 FSC-MA                 16.37      16.86  
 12 Pischke, Greta             9 FSC-MA                 16.25      17.81  
 
Event 40  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Darien          12 CR-MA                  26.05      26.34  
  2 Suit, Benny               12 CR-MA                  26.56      26.40  
  3 Clark, Will               12 FCC-MA                 27.16      26.83  
  4 Liedtka, Eli              12 GL-MA                  27.03      28.36  
  5 Eames, Chuckie            12 CR-MA                  29.19      29.40  
  6 Giuliana, Jack            12 Storm-MA               31.12      30.25  
  7 Ellis, Jack               12 Storm-MA               31.87      30.70  
  8 Horn, William             12 FSC-MA                 31.96      31.42  
  9 Doerzbacher, Kevin        12 FCC-MA                 31.69      31.57  
 10 Cunningham, Ethan         12 Storm-MA               31.95      31.73  
 11 Slotter, Jeremy           12 CR-MA                  32.38      33.08  
 12 Scheuerman, Kurt          11 Conklin-US             31.35      34.52  
 
Event 41  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conti, Amanda             12 FSC-MA                 27.94      27.37  
  2 Jessop, Autumn            11 PB-MA                  28.79      28.98  
  3 Hayner, Ellie             12 CR-MA                  29.49      29.25  
  4 Beyah, Me'Khai            11 CR-MA                  29.37      29.53  
  5 Abraham, Evelyn           12 PB-MA                  29.75      29.77  
  6 Claveau, Laney            11 Storm-MA               30.06      29.78  
  7 McHugh, Alicia            12 CR-MA                  30.19      29.80  
  8 Talbot, Tess              11 FCC-MA                 29.68      30.06  
  9 Pischke, Amy              12 FSC-MA                 30.27      30.69  
 10 Hetzel, Bitsy             12 CR-MA                  30.06      30.78  
 11 Hollister, Marley         12 CR-MA                  31.12      30.89  
 12 Whitman, Paige            12 CR-MA                  31.44      33.80  
 
Event 42  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rollins, Joshua           14 PB-MA                  24.76      25.12  
  2 Montgomery, Chase         13 GL-MA                  26.17      25.71  
  3 Clark, Jack               13 FCC-MA                 26.22      25.81  
  4 McElroy, Joachim          14 Conklin-US             26.69      26.40  
  5 Soboloff, Benjamin        14 Conklin-US             27.57      27.56  
  6 McLafferty, Liam          14 FCC-MA                 27.31      27.63  
  7 O'Doherty, Ryan           14 CR-MA                  27.94      27.94  
  8 Strain, Zach              14 CR-MA                  27.44      28.49  
  9 Guller, Joe               13 FSC-MA                 28.22      28.50  
 10 Hecker, Aidan             13 CR-MA                  28.25      28.65  
 11 Rutkowski, Joshua         14 FCC-MA                 29.05      29.49  
 12 Murray, Dane              13 FSC-MA                 31.31      30.82  
 
Event 43  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McAllister, Maia          14 FCC-MA                 25.61      25.32  
  2 Peshenko, Anna            13 CR-MA                  27.09      27.04  
  3 Scanlon, Maura            14 FCC-MA                 27.12      27.13  
  4 McCouch, Sandra           13 CR-MA                  27.00      27.14  
  5 Webb, Averi               13 PB-MA                  27.59      27.50  
  6 Pervall, Olivia           14 CR-MA                  28.00      28.03  
  7 O'Malley, Lauren          13 FCC-MA                 27.76      28.08  
  8 Oneill, Molly             13 GL-MA                  28.40      28.45  
  9 Komorowski, Katie         14 FCC-MA                 28.28      28.61  
 10 Corrado, Lauren           14 FCC-MA                 28.50      28.80  
 11 Lush, Madison             14 GL-MA                  28.13      28.92  
 12 Visco, Darby              14 FCC-MA                 28.38      29.48  
 
Event 44  Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McErlean, James           17 Storm-MA               50.94      50.09  
  2 Myers, Carter             16 CR-MA                  50.85      50.28  
  3 Williams, Erik            16 CR-MA                  50.89      50.44  
  4 Van Meter, Ben            17 FSC-MA                 51.25      50.81  
  5 Berkoff, Cooper           15 FCC-MA                 53.22      51.83  
  6 Suit, Nicholas            15 CR-MA                  54.09      53.64  
  7 Nogowski, Ben             17 Storm-MA               56.41      56.02  
  8 Guller, Jake              15 FSC-MA                 58.31      57.17  
  9 O'Malley, Solan           15 FSC-MA                 57.87      58.49  
 10 Balcer, Luke              15 CR-MA                  59.05      59.06  
 11 Johnston, Kevin           16 Storm-MA             1:03.18    1:01.44  
 12 Hecker, Dylan             15 CR-MA                1:03.44    1:02.62  
 
Event 45  Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Katherine          15 PB-MA                1:00.25    1:00.56  
  2 Joyce, Cierra             16 Storm-MA             1:01.60    1:01.37  
  3 Talbot, Grace             15 FCC-MA               1:03.84    1:02.46  
  4 Minasyan, Anya M          17 FSC-MA               1:03.56    1:03.59  
  5 Harpel, Zoe               15 CR-MA                1:04.81    1:04.21  
  6 Machuca, Laura            16 CR-MA                1:04.00    1:05.53  
  7 Crawford, Annika          15 CR-MA                1:06.48    1:05.79  
  8 Roper, Kira               15 Storm-MA             1:07.47    1:06.54  
  9 Crawford, Elyse           17 CR-MA                1:08.50    1:09.17  
 10 Kushner, Tatiana          17 Storm-MA             1:16.98    1:15.62  
 11 Castaldi, Hannah          16 CR-MA                1:15.69    1:17.35  
 12 Hurst, Brigid             16 Conklin-US           1:29.84    1:29.76  
 
Event 46  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crestmont Swim Team-MA  'A'                       1:19.28    1:11.71  
     1) Kraft, Chase 8                  2) Robbins, David 8               
     3) Ajunwa, Donovan 7               4) Westmoreland, Sean 8           
  2 Flourtown Country Club-MA  'A'                    1:19.06    1:14.55  
     1) Galbally, Jameson 8             2) Corcoran, Matthew 8            
     3) Forster, Christian 7            4) Spaman, Kyle 8                 
  3 Hatboro Storm-MA  'A'                             1:19.12    1:22.69  
     1) Cataldi, Connor 8               2) Sweigard, Brodie 8             
     3) Wilson, Oscar 8                 4) Marsden, Finn 8                
  4 Conklin Swim Team-US  'A'                         1:30.84    1:24.10  
     1) Leary, Nate 8                   2) Kuhn, Cole 7                   
     3) Chen, Roger 7                   4) Scheuerman, Hunter 8           
  5 Glenside-MA  'A'                                  1:49.57    1:36.67  
     1) Montgomery, Kyle 8              2) Simonetti, James 7             
     3) Deck, Dylan 7                   4) Raisch, Johnny 8               
  6 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       1:31.27    1:38.80  
 
Event 47  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crestmont Swim Team-MA  'A'                       1:14.06    1:15.25  
     1) Chong, Julie 8                  2) Hayner, Mia 8                  
     3) Ajunwa, Florence 8              4) Boyle, Zoie 7                  
  2 Flourtown Country Club-MA  'A'                    1:14.91    1:17.75  
     1) Gibson, Lauren 7                2) Schoen, Charli 8               
     3) Spaman, Eila 7                  4) Cooney, Julia 8                
  3 Glenside-MA  'A'                                  1:23.85    1:17.89  
     1) Bell, Grace 7                   2) Silver, Arden 7                
     3) Gregorio, Morgan 8              4) Loomis, Audrey 8               
  4 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       1:22.97    1:19.57  
  5 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          1:26.00    1:27.87  
     1) Stanton, Ava 8                  2) McMakin, Nola 8                
     3) Bakley, Ryleigh 8               4) Tucker, Ruby 8                 
  6 Hatboro Storm-MA  'A'                             1:33.72    1:32.78  
     1) Standen, Brooklin 8             2) Murset, Jess 8                 
     3) Settelen, Sophia 8              4) Sweigard, Ava 7                
  7 Conklin Swim Team-US  'A'                         1:46.07    1:34.31  
     1) Byard, Grace 7                  2) Miller, Lexi 7                 
     3) Scarpitti, Aubrey 8             4) Gallagher, Sadie 8             
 
Event 48  Boys 9-10 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flourtown Country Club-MA  'A'                    1:01.12    1:01.26  
     1) Mallory, Hayden 10              2) Boccella, Felix 10             
     3) Coomes, Noah 9                  4) Sherry, Owen 10                
  2 Crestmont Swim Team-MA  'A'                       1:04.06    1:03.14  
     1) Nash, Colin 10                  2) Jones, RJ 10                   
     3) Suit, Andrew 9                  4) Sleptsov, Nicholas 9           
  3 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       1:08.41    1:08.58  
     1) Fassbender, James 10            2) Saunders, Gram 10              
     3) Odar, Ashton 10                 4) Cohen, Radek 10                
  4 Glenside-MA  'A'                                  1:10.03    1:08.68  
     1) Peck, Wyatt 10                  2) Brown, Connor 9                
     3) Gordon, AJ 10                   4) Zorger, Evan 10                
  5 Conklin Swim Team-US  'A'                         1:19.60    1:13.25  
     1) Trainor, Sean 9                 2) McMahon, Conor 10              
     3) Muller, Gavin 10                4) Gardner, Leland 10             
  6 Hatboro Storm-MA  'A'                             1:14.53    1:19.26  
     1) Ellis, Danny 10                 2) Zygmont, John 10               
     3) Maginley, Jimmy 10              4) Reichner, Erich 9              
  7 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          1:11.13    1:21.21  
     1)                                 2) Edwards, Jackson 10            
     3) Martin, Brendan 9               4) Sullivan, Cade 10              
 
Event 49  Girls 9-10 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crestmont Swim Team-MA  'A'                         59.78      59.27  
     1) Williams, Victoria 9            2) Westmoreland, Katie 10         
     3) Kraft, Olivia 9                 4) McCottry, Maya 10              
  2 Flourtown Country Club-MA  'A'                    1:00.94    1:03.06  
     1) Clark, Ana 10                   2) Fikioris, Cecilia 9            
     3) McGinley, Molly 9               4) Scanlon, Katie 10              
  3 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       1:09.03    1:06.26  
     1) Baisch, Mackenzie 10            2) Igou, Olivia 10                
     3) Pischke, Greta 9                4) Wade, Emma 9                   
  4 Glenside-MA  'A'                                  1:12.88    1:08.64  
     1) Simonetti, Elsa 9               2) Reimer, Marguerite 9           
     3) Deck, Josephine 9               4) King, Ella 10                  
  5 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          1:14.62    1:11.70  
     1) Hill, Tierney 9                 2) Gomberg, Ariah 10              
     3) Gomez Younkin, May 10           4) Alcorn, Sabrina 10             
  6 Conklin Swim Team-US  'A'                         1:22.84    1:14.15  
     1) Frank, Madison 10               2) McElroy, Molly 10              
     3) Six, Carlehe 9                  4) Miller, Robin 10               
  7 Hatboro Storm-MA  'A'                             1:21.47    1:20.42  
     1) McMenamin, Emily 9              2) Schweizer, Kaylee 10           
     3) Walker, Clara 10                4) Goelz, Kendall 9               
 
Event 50  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crestmont Swim Team-MA  'A'                       1:51.40    1:51.22  
     1) Williams, Darien 12             2) Eames, Chuckie 12              
     3) Sleptsov, Alex 12               4) Suit, Benny 12                 
  2 Hatboro Storm-MA  'A'                             2:10.37    2:07.37  
     1) Ellis, Jack 12                  2) Cunningham, Ethan 12           
     3) Cooper, Ethan 12                4) Giuliana, Jack 12              
  3 Flourtown Country Club-MA  'A'                    2:09.33    2:08.14  
     1) Doerzbacher, Kevin 12           2) Boccella, Leo 12               
     3) Coomes, Turner 11               4) Clark, Will 12                 
  4 Glenside-MA  'A'                                  2:16.56    2:15.09  
     1) Buchanan, Matt 12               2) Frankenberg, Gavin 12          
     3) McDonald, Stephen 12            4) Liedtka, Eli 12                
  5 Conklin Swim Team-US  'A'                         2:21.18    2:18.37  
     1) Scheuerman, Kurt 11             2) Gallagher, Damian 12           
     3) Muller, Max 12                  4) Trainor, Brian 12              
  6 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       2:08.72    2:19.84  
     1) Crosby, Cullen 11               2) Crosby, Edan 11                
     3) Horn, William 12                4) Lagowski, Matthew 12           
  7 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          2:22.22    2:34.28  
     1) Jester, Derek 11                2) Farren, Thomas 11              
     3) Bothwell, Noah 11               4) Zinni, Alex 12                 
 
Event 51  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crestmont Swim Team-MA  'A'                       1:58.52    1:56.93  
     1) McCottry, Leah 12               2) McHugh, Alicia 12              
     3) Beyah, Me'Khai 11               4) Hayner, Ellie 12               
  2 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          2:03.57    2:05.52  
     1) Abraham, Evelyn 12              2) Rosati, Kayla 12               
     3) Brown, Jillian 11               4) Jessop, Autumn 11              
  3 Flourtown Country Club-MA  'A'                    2:09.81    2:07.67  
     1) Marhefka, Sonia 12              2) Edwards, Kate 11               
     3) Donahue, Julia 12               4) Talbot, Tess 11                
  4 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       2:05.91    2:08.15  
     1) Cromar, Cassandra 11            2) McFadden, Elizabeth 11         
     3) Pischke, Amy 12                 4) Conti, Amanda 12               
  5 Glenside-MA  'A'                                  2:08.35    2:08.27  
     1) Vangen, Ella 11                 2) Toledo, Ruby 11                
     3) Loomis, Kaitlyn 11              4) Boyd, Samantha 11              
  6 Hatboro Storm-MA  'A'                             2:17.22    2:12.86  
     1) Kemble, McKenzie 12             2) Schultz, Charlotte 12          
     3) Reilly, Julie 12                4) Claveau, Laney 11              
  7 Conklin Swim Team-US  'A'                         2:31.87    2:19.59  
     1) Montigo, Cecelia 11             2) Leary, Sadie 12                
     3) McMahon, Fiona 12               4) Miller, Dylan 11               
 
Event 52  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flourtown Country Club-MA  'A'                    1:45.90    1:45.26  
     1) Clark, Jack 13                  2) McLafferty, Liam 14            
     3) Haas, Edmund 14                 4) Sherry, Matthew 13             
  2 Crestmont Swim Team-MA  'A'                       1:51.09    1:52.67  
     1) O'Doherty, Ryan 14              2) McHugh, Alexander 14           
     3) Hecker, Aidan 13                4) Strain, Zach 14                
  3 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       1:51.44    1:55.36  
     1) Cross, William 11               2) Murray, Dane 13                
     3) Guller, Joe 13                  4) Cohen, Matthew 13              
  4 Hatboro Storm-MA  'A'                             2:00.66    2:08.74  
     1) Kirn, Tyler 14                  2) McDonough, David 13            
     3) Feenstra, Keith 13              4) Enge, Jimmy 14                 
 
Event 53  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flourtown Country Club-MA  'A'                    1:50.10    1:47.42  
     1) Scanlon, Maura 14               2) Komorowski, Katie 14           
     3) O'Malley, Lauren 13             4) McAllister, Maia 14            
  2 Crestmont Swim Team-MA  'A'                       1:48.93    1:47.64  
     1) McCouch, Sandra 13              2) Sanders, Mary 14               
     3) Pervall, Olivia 14              4) Peshenko, Anna 13              
  3 Hatboro Storm-MA  'A'                             2:04.52    2:00.78  
     1) Wilson, Olivia 13               2) Miller, Emily 14               
     3) Joyce, Elyce 14                 4) Sheehan, Riley 14              
  4 Glenside-MA  'A'                                  1:58.85    2:01.88  
     1) Lush, Madison 14                2) Oneill, Molly 13               
     3) Peck, Sophie 13                 4) Chapman, Audrey 13             
  5 Flourtown Swim Team-MA  'A'                            NT    2:14.38  
     1) McGowan, Katie 13               2) Bennett, Laura 14              
     3) Gardner, Lily 14                4) Nocito, Livia 13               
  6 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          1:59.25    2:14.48  
     1) Sullivan, Kyleigh 14            2) Serianni, Ainsley 14           
     3) Bakley, Erin 13                 4) Webb, Averi 13                 
 
Event 54  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crestmont Swim Team-MA  'A'                       1:32.99    1:30.97  
     1) Williams, Erik 16               2) Worek, Joe 17                  
     3) Myers, Carter 16                4) Suit, Nathan 15                
  2 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       1:41.76    1:41.69  
  3 Hatboro Storm-MA  'A'                             1:42.91    1:42.56  
     1) Nogowski, Ben 17                2) Luke, Josh 16                  
     3) Johnston, Kevin 16              4) McErlean, James 17             
  4 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          1:49.25    1:47.18  
     1) Rollins, Joshua 14              2) Brown, Thomas 17               
     3) Sullivan, Jack 14               4) Bonnell, Matthew 15            
 
Event 55  Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crestmont Swim Team-MA  'A'                       1:51.90    1:52.51  
     1) Harpel, Zoe 15                  2) Machuca, Laura 16              
     3) Barrett, Abigail 15             4) Sanceciz, Emily 15             
  2 Flourtown Country Club-MA  'A'                    1:49.71    1:53.86  
     1) Cooney, Gwyneth 18              2) Visco, Darby 14                
     3) Talbot, Grace 15                4) Cooney, Emily 16               
  3 Hatboro Storm-MA  'A'                             1:56.12    1:55.31  
     1) McDonough, Aubrey 16            2) Wilson, Elizabeth 15           
     3) Roper, Kira 15                  4) Joyce, Cierra 16               
  4 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          1:58.78    2:09.01  
     1) Bruce, Kerrie 16                2) Nuyianes, Kayleigh 15          
     3) Ginty, Grace 15                 4) Brown, Katherine 15            
  5 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       2:01.97    2:13.98