Licensed to Liberty Swim League C  HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 7/26/2014 11:06 AM
                   Liberty League 2014 A Champs - 7/26/2014                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cross, William             8 FSC-MA                 20.78      19.66  
  2 Betron, Greg               8 Storm-MA               23.50      22.66  
  3 Sherry, Owen               7 PB-MA                  26.38      23.46  
  4 Johnson, Tommy             8 FCC-MA                 23.12      23.50  
  5 Bush, Evertt               8 FSC-MA                 25.88      24.16  
  6 Peech, Ben                 8 PB-MA                  24.46      24.50  
  7 Suit, Andrew               6 CR-MA                  25.78      26.84  
  8 McFadden, Charlie          6 GL-MA                  24.91      27.13  
  9 Cheung, Julian             8 FSC-MA                 25.76      27.40  
 10 Hessmann, Robert           8 CR-MA                  26.31      28.00  
 11 Peck, Wyatt                7 GL-MA                  24.38      28.04  
 12 Munnings, Liam             8 FSC-MA                 25.69      28.25  
 
Event 2  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Jillian             8 PB-MA                  20.90      20.66  
  2 McLafferty, Colleen        8 FCC-MA                 21.85      21.56  
  3 Richards, Olivia           8 CR-MA                  22.19      22.12  
  4 Boyd, Samantha             8 GL-MA                  20.90      22.16  
  5 Bretschneider, Ella        8 FCC-MA                 23.38      22.91  
  6 Muhammad, Safiyah          7 CR-MA                  23.53      23.81  
  7 Milller, Dylan             8 Conklin-MA             23.87      24.56  
  8 Kallmeyer, Emily           8 FCC-MA                 23.32      24.93  
  9 McFadden, Lucy             8 GL-MA                  22.72      25.57  
 10 Farley, Maddy              8 GL-MA                  24.41      25.60  
 11 Lafferty, Gertie           8 PB-MA                  25.21      26.16  
 12 Martinez, Eva              8 Storm-MA               23.75      27.46  
 
Event 3  Boys 9-10 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andress, Matthew          10 PB-MA                  17.31      16.97  
  2 Sleptsov, Alex             9 CR-MA                  17.68      18.46  
  3 Williams, Darien           9 CR-MA                  17.50      18.50  
  4 Suit, Benny                9 CR-MA                  19.02      19.31  
  5 Kennedy, Andrew           10 FCC-MA                 21.29      20.72  
  6 Murray, Dane              10 FSC-MA                 20.10      20.89  
  7 Barbor, Jack               9 Storm-MA               21.16      20.93  
  8 Gutekunst, Robbie         10 Storm-MA               20.57      21.18  
  9 Nguyen, Josh               9 Conklin-MA             19.44      21.22  
  9 Dougherty, Denis          10 GL-MA                  20.84      21.22  
 11 Grothusen, Bennett        10 FSC-MA                 21.16      23.69  
 12 Cassidy, Joseph           10 PB-MA                  22.19      24.02  
 
Event 4  Girls 9-10 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peshenko, Anna            10 CR-MA                  16.54      16.50  
  2 Pacitti, Olivia           10 FSC-MA                 17.07      16.59  
  3 Maher, Lauren             10 FCC-MA                 18.69      18.44  
  4 Conti, Amanda              9 FSC-MA                 19.88      19.18  
  5 Bakley, Erin              10 PB-MA                  19.60      19.22  
  6 Wilson, Olivia            10 Storm-MA               19.02      19.59  
  7 Hastings, Allison         10 FCC-MA                 19.97      19.72  
  8 Myers, Candice            10 CR-MA                  18.69      19.73  
  9 Oneill, Molly             10 GL-MA                  18.69      19.78  
 10 Liebsch, Ragan             9 PB-MA                  18.63      20.13  
 11 Turner, Hannah             9 CR-MA                  20.45      20.14  
 12 Bower, Madelyn            10 GL-MA                  20.75      21.25  
 
Event 5  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suit, Nicholas            12 CR-MA                  33.91      32.84  
  2 Guller, Jake              12 FSC-MA                 35.56      35.28  
  3 McHugh, Matthew           12 CR-MA                  35.25      36.16  
  4 Gendron, Ben              11 FSC-MA                 36.79      36.41  
  5 Rollins, Joshua           11 GL-MA                  37.07      38.13  
  6 Enge, Jimmy               11 Storm-MA               40.06      38.94  
  7 McLafferty, Liam          11 FCC-MA                 40.67      39.10  
  8 McHugh, Alexander         11 CR-MA                  39.38      39.91  
  9 Frankenberg, Aidan        11 GL-MA                  37.68      39.97  
 10 Soboloff, Benjamin        11 Conklin-MA             42.35      42.65  
 11 Mackenzie, Jagger         11 CR-MA                  42.44      43.97  
 -- Dean, Seamus              12 PB-MA                  42.84         DQ  
 
Event 6  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andress, Alana            12 PB-MA                  32.90      32.65  
  2 Corrado, Lauren           11 FCC-MA                 35.02      33.75  
  3 Smith, Zahirah            12 PB-MA                  35.72      34.86  
  4 Hetzel, Nora              11 CR-MA                  35.27      35.60  
  5 Talbot, Grace             12 FCC-MA                 37.86      36.28  
  6 Machuca, Melanie          11 CR-MA                  36.94      36.69  
  7 Potocki, Hannah           11 FCC-MA                 37.45      36.87  
  8 Brown, Katherine          12 PB-MA                  36.72      36.90  
  9 McFadden, Catherine       12 GL-MA                  36.29      38.15  
 10 Meyer, Pisay              12 CR-MA                  38.38      38.78  
 11 Gesing, Chloe             12 PB-MA                  38.13      39.66  
 12 Machuca, Emily            11 CR-MA                  39.06      40.23  
 
Event 7  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Erik            13 CR-MA                  30.50      31.06  
  2 McCormick, Billy          14 CR-MA                  32.25      31.82  
  3 McErlean, James           14 Storm-MA               31.59      32.38  
  4 Kelly, Danny              14 GL-MA                  34.38      34.35  
  5 Nogowski, Ben             14 Storm-MA               33.72      35.29  
  6 McNally, Liam             13 Conklin-MA             37.25      36.03  
  7 O'Neill, Seamus           13 PB-MA                  34.74      37.86  
  8 Aikens, Mitchell          13 GL-MA                  37.46      39.68  
  9 Brown, Thomas             14 PB-MA                  38.87      40.16  
 10 Hart, Gavin               13 CR-MA                  41.69      42.09  
 11 Richards, Jonas           13 CR-MA                  44.31      43.94  
 -- McLafferty, Sean          14 FCC-MA                 36.88         DQ  
 
Event 8  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Gabrielle       14 CR-MA                  30.75      31.06  
  2 Leibfreid, Megan          14 FCC-MA                 32.25      33.03  
  3 Minasyan, Anya M          14 FSC-MA                 34.35      34.32  
  4 McHugh, Bridget           13 GL-MA                  33.66      34.34  
  5 Hinds, Grace              14 FCC-MA                 34.87      34.53  
  6 Jessop, Wren              13 PB-MA                  36.06      35.22  
  7 Cheung, Eleanor           13 FSC-MA                 34.87      35.38  
  8 Visco, Molly              13 FCC-MA                 34.96      35.93  
  9 Machuca, Laura            13 CR-MA                  36.19      36.44  
 10 Bonnell, Elizabeth        14 PB-MA                  37.47      36.75  
 11 Reisinger, Sofia          14 GL-MA                  36.62      37.81  
 12 Holden, Lauren            13 Storm-MA               37.25      40.22  
 
Event 9  Boys 15 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robinson, Owen            16 CR-MA                  28.03      27.78  
  2 McCreavy, Sean            17 FCC-MA                 28.00      27.94  
  3 Rutkowski, Andy           15 Conklin-MA             29.82      29.66  
  4 Reilly, Timmy             17 Storm-MA               29.13      29.87  
  5 Batley, John Patrick      15 PB-MA                  29.22      30.00  
  6 Talbot, Alexander         16 FCC-MA                 29.93      30.34  
  7 Joyce, Michael            15 Storm-MA               30.75      31.16  
  8 Bors, David               17 CR-MA                  31.59      32.25  
  9 DelRio, Sam               15 FCC-MA                 32.13      32.69  
 10 Hipwell, Thomas           16 Conklin-MA             35.60      33.85  
 
Event 10  Girls 15 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sutton, Haley             17 Storm-MA               29.71      29.78  
  2 Marble, Julianne          18 FCC-MA                 30.85      31.31  
  3 McKenna, Allie            16 CR-MA                  30.85      31.43  
  4 Leis, Margrethe           16 FCC-MA                 31.82      31.81  
  5 Johnson, Brooke           16 CR-MA                  33.59      32.94  
  6 Cooney, Gwyneth           15 FCC-MA                 32.97      33.16  
  7 Leibfreid, Elizabeth      16 FCC-MA                 32.68      33.31  
  8 Erwin, Alison             15 CR-MA                  33.87      33.38  
  9 Soldacki, Tiana           17 Conklin-MA             32.35      33.54  
 10 Hart, Jasmine             16 CR-MA                  34.78      34.16  
 11 Mahon, Kaeleigh           15 PB-MA                  35.25      36.06  
 12 Munoz, Daniella           15 PB-MA                  37.62      37.60  
 
Event 11  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scheuerman, Kurt           8 Conklin-MA             20.81      21.41  
  2 Foster, Joshua             8 PB-MA                  24.75      23.94  
  3 Kochanowicz, Cole          8 FSC-MA                 28.63      27.16  
  4 McKittrick, Jack           8 FCC-MA                 26.44      28.00  
  5 Cheung, Julian             8 FSC-MA                 28.66      28.25  
  6 Cohen, Radek               7 FSC-MA                 28.86      28.75  
  7 Tracey, Daniel             8 PB-MA                  28.28      29.34  
  8 Crosby, Cullen             8 FSC-MA                 33.25      29.69  
  9 Morina, Sebastian          7 CR-MA                  28.76      30.56  
 10 Christinzio, Ryan          8 CR-MA                  31.72      32.15  
 11 Thomas, Ryan               7 Storm-MA               31.50      32.25  
 12 Montagano, Sebastian       7 CR-MA                  36.28      35.85  
 
Event 12  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Claveau, Laney             8 Storm-MA               20.00      21.06  
  2 Smith, Rahanah             8 PB-MA                  21.50      21.75  
  3 Bretschneider, Ella        8 FCC-MA                 23.00      23.06  
  4 Milller, Dylan             8 Conklin-MA             23.35      23.31  
  5 Vangen, Ella               8 GL-MA                  23.34      23.93  
  6 Edwards, Abby              8 FCC-MA                 23.93      24.28  
  7 Edwards, Kate              8 FCC-MA                 23.28      25.25  
  8 Maher, Molly               8 FCC-MA                 25.75      26.41  
  9 Britton, Liliana           8 Conklin-MA             27.46      26.57  
 10 Jessop, Autumn             8 PB-MA                  24.75      27.15  
 11 McFadden, Lucy             8 GL-MA                  26.69      28.00  
 12 Abraham, Audrey            8 PB-MA                  26.63      28.24  
 
Event 13  Boys 9-10 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Will                9 FCC-MA                 18.63      17.81  
  2 Cooney, Ben               10 FCC-MA                 18.03      19.34  
  3 Guller, Joe               10 FSC-MA                 19.25      19.53  
  4 Hecker, Aidan             10 CR-MA                  19.04      20.59  
  5 Cohen, Matthew            10 FSC-MA                 20.53      21.12  
  6 Grothusen, Bennett        10 FSC-MA                 22.72      21.89  
  7 Gelfin, Gabe               9 GL-MA                  21.21      22.32  
  8 Gutekunst, Robbie         10 Storm-MA               21.99      22.59  
  9 Hurst, Henry              10 Conklin-MA             24.18      22.90  
 10 Holler, Ben               10 CR-MA                  23.00      22.95  
 11 Wilburn, Collin           10 Storm-MA               25.27      26.31  
 12 Rutkowski, Mark            9 Conklin-MA             23.10      26.84  
 
Event 14  Girls 9-10 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peshenko, Anna            10 CR-MA                  16.87      17.18  
  2 Bass, Kayla               10 GL-MA                  19.50      18.81  
  3 Smith, Emily              10 FCC-MA                 19.06      19.37  
  4 Knox, Ella                 9 PB-MA                  19.13      19.75  
  5 Nocito, Livia             10 FSC-MA                 20.50      20.00  
  5 Slater, Autumn            10 CR-MA                  20.22      20.00  
  7 Jessop, Ellie             10 PB-MA                  19.94      20.03  
  8 Strain, Jordan            10 CR-MA                  21.38      20.81  
  9 Liebsch, Ragan             9 PB-MA                  20.52      21.43  
 10 Peck, Sophie              10 GL-MA                  21.19      21.63  
 11 Morina, Felicia           10 CR-MA                  21.09      22.16  
 12 Wolff, Marissa            10 CR-MA                  20.85      22.75  
 
Event 15  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Berkoff, Cooper           12 FCC-MA                 38.44      37.22  
  2 Batley, Christian         12 PB-MA                  36.97      37.31  
  3 Hecker, Dylan             12 CR-MA                  37.87      37.87  
  4 McHugh, Matthew           12 CR-MA                  38.22      39.25  
  5 Hennegan, Jake            12 FCC-MA                 41.34      39.28  
  6 Hennegan, Brent           12 FCC-MA                 40.12      39.31  
  7 Wheeler, Davis            12 Storm-MA               41.01      40.68  
  8 Vongvixay, Julien         12 FSC-MA                 40.63      41.63  
  9 McElroy, Joachim          11 Conklin-MA             44.19      41.72  
 10 Duddy, Matt               12 GL-MA                  41.95      42.53  
 11 Haas, Edmund              11 FCC-MA                 40.59      43.25  
 12 McHugh, Alexander         11 CR-MA                  44.66      44.97  
 
Event 16  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gutekunst, Jess           12 Storm-MA               35.88      35.91  
  2 Hueber, Leah              11 PB-MA                  35.09      36.13  
  3 Sheehan, Riley            11 Storm-MA               36.59      36.56  
  4 Sanders, Mary             11 CR-MA                  38.89      38.82  
  5 Potocki, Hannah           11 FCC-MA                 39.13      39.06  
  6 Lush, Madison             11 GL-MA                  39.60      40.38  
  7 Gesing, Chloe             12 PB-MA                  38.03      40.62  
  8 Baughan, Abby             12 FCC-MA                 41.91      41.07  
  9 Machuca, Emily            11 CR-MA                  38.14      41.16  
 10 Walsh, Molly              11 PB-MA                  42.72      43.22  
 11 Gardner, Lily             11 FSC-MA                 42.45      43.47  
 12 Welsh, Catherine          12 CR-MA                  42.92      46.14  
 
Event 17  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McErlean, James           14 Storm-MA               32.97      32.65  
  2 Myers, Carter             13 CR-MA                  33.90      33.82  
  3 Schoeffling, Michael      14 CR-MA                  32.94      34.16  
  4 Nogowski, Ben             14 Storm-MA               35.37      36.00  
  5 Smille, Kieran            14 PB-MA                  37.12      36.25  
  6 Asta, Eric                13 Conklin-MA             38.65      38.34  
  7 Bell, Ryan                14 Storm-MA               39.59      39.00  
  8 McLafferty, Sean          14 FCC-MA                 38.81      39.13  
  9 Coffman, Brandon          13 CR-MA                  39.44      39.25  
 10 Brown, Ryan               13 GL-MA                  41.92      39.72  
 11 Mulligan, Christopher     14 Conklin-MA             39.31      41.03  
 12 Aikens, Mitchell          13 GL-MA                  41.29      42.10  
 
Event 18  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Cierra             13 Storm-MA               36.00      36.31  
  2 Currie, Allison           14 FCC-MA                 36.09      37.34  
  3 Maus, Anna                13 GL-MA                  36.28      38.35  
  4 Dougherty, Megan          13 GL-MA                  38.47      38.41  
  5 Hoffman, Mary             14 GL-MA                  37.47      38.51  
  6 Grothusen, Hannah         13 FSC-MA                 37.50      38.66  
  7 Potocki, Sarah            13 FCC-MA                 38.28      39.08  
  8 Bonnell, Elizabeth        14 PB-MA                  40.03      39.94  
  9 Rockwell, Casey           14 CR-MA                  39.84      40.69  
 10 Cheung, Eleanor           13 FSC-MA                 40.34      40.72  
 11 McCormick, Isabella       13 CR-MA                  40.15      40.78  
 12 Convery, Kelly            13 Storm-MA               41.25      41.65  
 
Event 19  Boys 15 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peshenko, Artem           17 CR-MA                  29.47      30.00  
  2 Broscius, Jeremy          17 Storm-MA               32.06      30.53  
  3 Burke, Thomas             17 GL-MA                  30.91      31.31  
  4 Resch, Tim                19 FCC-MA                 31.34      31.37  
  5 Cheung, Owen              16 FSC-MA                 32.38      32.66  
  6 Murphy, John              17 Storm-MA               32.31      33.41  
  7 Garber, Brennan           18 FCC-MA                 33.97      33.72  
  8 Hipwell, Thomas           16 Conklin-MA             33.22      34.31  
  9 Sweeney, Jack             15 PB-MA                  33.72      34.62  
 10 Sleptsov, Anthony         15 CR-MA                  32.65      34.65  
 11 Miller, Zion              15 CR-MA                  33.78      37.56  
 12 Duddy, Joe                15 GL-MA                  38.07      38.72  
 
Event 20  Girls 15 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bauer, Samantha           15 FCC-MA                 35.69      35.81  
  2 Quigg, Katie              16 FCC-MA                 35.62      36.29  
  3 Kovacs, Gabby             15 CR-MA                  36.49      36.85  
  4 Wojnar, Katelyn           16 CR-MA                  37.31      38.74  
  5 MacDonald, MaryGrace      16 PB-MA                  38.94      38.99  
  6 Erwin, Alison             15 CR-MA                  39.56      39.13  
  7 Natter, Kelly             15 PB-MA                  38.66      39.18  
  8 Hansell, Sarah            16 FSC-MA                 38.97      39.63  
  9 Stoddart, Sydney L        15 Storm-MA               39.91      40.28  
 10 Baumeister, Lauren        18 Storm-MA               40.06      40.82  
 11 Munoz, Daniella           15 PB-MA                  40.25      40.84  
 12 Cassidy, Claire           15 PB-MA                  42.64      42.66  
 
Event 21  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scheuerman, Kurt           8 Conklin-MA             18.57      22.15  
  2 Smith, Brett               8 FCC-MA                 20.97      22.84  
  3 McGowan, James             8 FSC-MA                 26.37      23.13  
  4 Heljenek, Quinton          7 GL-MA                  20.13      23.43  
  5 Kochanowicz, Cole          8 FSC-MA                 26.56      24.65  
  6 Thomas, Ryan               7 Storm-MA               28.90      25.98  
  7 Suit, Andrew               6 CR-MA                  25.78      26.07  
  8 Peck, Wyatt                7 GL-MA                  28.08      26.97  
  9 Betron, Greg               8 Storm-MA               24.91      27.19  
 10 Foster, Joshua             8 PB-MA                  25.09      27.50  
 11 Crosby, Edan               8 FSC-MA                 24.81      27.75  
 12 Boccella, Felix            7 FCC-MA                 28.22      34.97  
 
Event 22  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Doherty, Ashley          8 CR-MA                  19.97      19.42  
  2 Conlin, Norah              8 FCC-MA                 20.81      20.72  
  3 Richards, Olivia           8 CR-MA                  19.87      22.00  
  4 Talbot, Tess               8 FCC-MA                 23.06      23.06  
  5 Edwards, Abby              8 FCC-MA                 20.70      23.78  
  6 Kulak, Emily               8 FCC-MA                 25.84      24.32  
  7 Pancoast, Liberty          8 Storm-MA               24.81      24.59  
  8 Potocki, Sophia            6 FCC-MA                 26.90      26.62  
  9 Toledo, Ruby               8 GL-MA                  25.13      27.31  
 10 Rittler, Natalie           7 FSC-MA                 26.18      27.46  
 11 Hurgunow, Vanessa          8 Storm-MA               22.43      31.31  
 
Event 23  Boys 9-10 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sleptsov, Alex             9 CR-MA                  14.72      14.87  
  2 Clark, Jack               10 FCC-MA                 14.27      15.00  
  3 Sherry, Matthew           10 PB-MA                  15.90      15.41  
  4 Andress, Matthew          10 PB-MA                  15.91      15.81  
  5 Giuliana, Jack             9 Storm-MA               17.65      17.08  
  6 Tomlinson, Christopher    10 FCC-MA                 18.35      18.28  
  7 Guller, Joe               10 FSC-MA                 17.13      18.37  
  8 Liedtka, Eli               9 GL-MA                  18.01      18.75  
  9 Kennedy, Andrew           10 FCC-MA                 19.75      19.25  
 10 Wilburn, Collin           10 Storm-MA               20.10      20.66  
 11 Barbor, Jack               9 Storm-MA               19.13      20.90  
 12 Murray, Dane              10 FSC-MA                 18.82      21.68  
 
Event 24  Girls 9-10 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cassidy, Summer            9 CR-MA                  16.69      15.34  
  2 O'Malley, Lauren          10 FCC-MA                 15.22      15.69  
  3 Pacitti, Olivia           10 FSC-MA                 16.59      15.75  
  4 Jessop, Ellie             10 PB-MA                  17.12      16.56  
  5 Oneill, Molly             10 GL-MA                  15.81      16.58  
  6 Wilson, Olivia            10 Storm-MA               15.88      17.03  
  7 Healy, Jordon             10 FSC-MA                 16.40      17.25  
  8 Bass, Kayla               10 GL-MA                  16.43      17.44  
  9 Hayner, Ellie              9 CR-MA                  18.49      18.63  
 10 Mullin, Colleen            9 PB-MA                  18.77      18.68  
 11 Donahue, Julia             9 FCC-MA                 18.06      19.18  
 12 O'Brien, Kasey            10 FCC-MA                 18.61      19.50  
 
Event 25  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suit, Nathan              12 CR-MA                  29.34      29.75  
  2 Batley, Christian         12 PB-MA                  30.38      32.17  
  3 Rollins, Joshua           11 GL-MA                  32.18      32.72  
  4 Hennegan, Jake            12 FCC-MA                 37.13      36.84  
  5 Enge, Jimmy               11 Storm-MA               36.36      37.10  
  6 McElroy, Joachim          11 Conklin-MA             38.08      37.63  
  7 Baughan, Teddy            12 FCC-MA                 37.75      38.43  
  8 Hill, JJ                  12 CR-MA                  37.25      38.63  
  9 Gendron, Ben              11 FSC-MA                 37.53      39.17  
 10 Baer, Nevin               12 PB-MA                  34.53      42.37  
 11 O'Doherty, Ryan           11 CR-MA                  41.47      43.50  
 12 Haas, Edmund              11 FCC-MA                 42.09      44.09  
 
Event 26  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andress, Alana            12 PB-MA                  29.65      30.75  
  2 Gutekunst, Jess           12 Storm-MA               31.60      32.37  
  3 Sanders, Mary             11 CR-MA                  32.41      33.18  
  4 Rutkowski, Bethany        12 Conklin-MA             33.60      33.50  
  5 Barrett, Abigail          12 CR-MA                  34.03      33.63  
  6 Kelly, Mary               12 GL-MA                  33.06      34.15  
  7 Machuca, Melanie          11 CR-MA                  34.03      34.90  
  8 Lush, Madison             11 GL-MA                  33.91      35.57  
  9 Hill, Josie               11 CR-MA                  35.38      35.90  
 10 Wilson, Elzabeth          12 Storm-MA               35.67      35.96  
 11 Brown, Katherine          12 PB-MA                  35.31      36.53  
 12 Welsh, Catherine          12 CR-MA                  35.03      37.06  
 
Event 27  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lafferty, Cade            13 PB-MA                  30.65      30.58  
  2 Sullivan, Jack            14 CR-MA                  30.81      31.06  
  3 Van Meter, Ben            14 FSC-MA                 29.50      31.31  
  4 Bell, Ryan                14 Storm-MA               33.16      31.81  
  5 Feeney, Ryan              14 GL-MA                  31.38      32.60  
  6 O'Neill, Seamus           13 PB-MA                  31.98      32.91  
  7 McCormick, Billy          14 CR-MA                  31.02      32.97  
  8 Schoeffling, Michael      14 CR-MA                  32.18      33.13  
  9 Kelly, Danny              14 GL-MA                  33.16      33.75  
 10 McNally, Liam             13 Conklin-MA             34.14      35.78  
 11 Coffman, Bryan            13 CR-MA                  33.22      36.06  
 12 Porreca, Sebastian        14 FCC-MA                 34.31      36.50  
 
Event 28  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Lindsey            14 FCC-MA                 29.16      28.94  
  2 Williams, Gabrielle       14 CR-MA                  29.62      30.50  
  3 Cooney, Emily             13 FCC-MA                 30.59      30.60  
  4 Soldacki, Grace           14 Conklin-MA             30.19      30.75  
  5 Turner, Emma              13 CR-MA                  32.25      32.13  
  6 Malen, Olivia             13 CR-MA                  31.84      32.26  
  7 Jessop, Wren              13 PB-MA                  32.22      32.75  
  8 Dougherty, Megan          13 GL-MA                  32.34      33.19  
  9 Joyce, Cierra             13 Storm-MA               31.63      33.22  
 10 Henry, Emily              14 FCC-MA                 32.63      33.33  
 11 McHugh, Bridget           13 GL-MA                  32.73      33.81  
 12 Visco, Molly              13 FCC-MA                 32.72      34.69  
 
Event 29  Boys 15 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mann, Donovan             18 CR-MA                  25.47      25.69  
  2 Broscius, Jeremy          17 Storm-MA               26.03      25.81  
  3 McCreavy, Sean            17 FCC-MA                 26.60      26.84  
  4 VanderVossen, Matt        16 PB-MA                  26.84      27.35  
  5 Cheung, Owen              16 FSC-MA                 27.35      27.53  
  6 Sleptsov, Anthony         15 CR-MA                  27.18      28.03  
  7 Peshenko, Artem           17 CR-MA                  26.25      28.17  
  8 Mohammad, Shareef         18 GL-MA                  27.94      28.78  
  9 Bors, David               17 CR-MA                  28.43      29.13  
 10 Zgraggen, Derek           16 Conklin-MA             27.98      29.16  
 11 Murphy, John              17 Storm-MA               28.31      29.22  
 12 Callahan, Gregory         16 GL-MA                  28.18      29.44  
 
Event 30  Girls 15 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quigg, Katie              16 FCC-MA                 28.92      29.59  
  2 Dolan, Jessie             18 FCC-MA                 30.44      30.50  
  2 Johnson, Brooke           16 CR-MA                  29.99      30.50  
  4 Leibfreid, Elizabeth      16 FCC-MA                 30.00      30.55  
  5 Soldacki, Tiana           17 Conklin-MA             30.57      30.75  
  6 Natter, Kelly             15 PB-MA                  31.13      32.56  
  7 MacDonald, MaryGrace      16 PB-MA                  32.44      33.26  
  8 Cassidy, Claire           15 PB-MA                  35.88      35.37  
 
Event 31  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heljenek, Quinton          7 GL-MA                  16.75      16.59  
  2 Johnson, Tommy             8 FCC-MA                 16.47      16.60  
  3 Smith, Brett               8 FCC-MA                 17.03      17.25  
  4 Munnings, Liam             8 FSC-MA                 19.22      17.78  
  5 Cross, William             8 FSC-MA                 16.84      18.00  
  6 McKittrick, Jack           8 FCC-MA                 19.03      18.50  
  7 Peech, Ben                 8 PB-MA                  16.86      18.85  
  8 Sherry, Owen               7 PB-MA                  18.82      19.47  
  9 Hessmann, Robert           8 CR-MA                  19.15      21.19  
 10 Sullivan, Cade             7 PB-MA                  20.22      21.34  
 11 Crosby, Cullen             8 FSC-MA                 20.16      21.91  
 12 McFadden, Charlie          6 GL-MA                  19.94      22.09  
 
Event 32  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Claveau, Laney             8 Storm-MA               16.35      16.31  
  2 Edwards, Kate              8 FCC-MA                 16.53      16.94  
  3 McLafferty, Colleen        8 FCC-MA                 17.84      17.53  
  4 Vangen, Ella               8 GL-MA                  18.49      17.62  
  5 Conlin, Norah              8 FCC-MA                 17.94      17.69  
  6 Boyd, Samantha             8 GL-MA                  16.65      18.15  
  7 O'Doherty, Ashley          8 CR-MA                  18.33      18.41  
  8 Smith, Rahanah             8 PB-MA                  17.90      19.31  
  9 Talbot, Tess               8 FCC-MA                 19.41      19.98  
 10 Maher, Molly               8 FCC-MA                 20.13      20.04  
 11 Evans, Kaleigh             8 FCC-MA                 19.50      20.41  
 12 Toledo, Ruby               8 GL-MA                  18.74      22.63  
 
Event 33  Boys 9-10 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Jack               10 FCC-MA                 12.72      13.62  
  2 Cooney, Ben               10 FCC-MA                 14.79      14.04  
  3 Sherry, Matthew           10 PB-MA                  14.38      14.28  
  4 Williams, Darien           9 CR-MA                  14.13      14.56  
  5 Clark, Will                9 FCC-MA                 14.22      14.69  
  6 Suit, Benny                9 CR-MA                  14.47      15.00  
  6 Tomlinson, Christopher    10 FCC-MA                 15.03      15.00  
  8 Giuliana, Jack             9 Storm-MA               14.84      15.96  
  9 Liedtka, Eli               9 GL-MA                  15.66      16.03  
 10 Hadson- Taylor, Jephson   10 Conklin-MA             16.15      16.09  
 11 Hecker, Aidan             10 CR-MA                  15.44      16.16  
 12 Cohen, Matthew            10 FSC-MA                 15.94      16.53  
 
Event 34  Girls 9-10 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Emily              10 FCC-MA                 14.47      14.37  
  1 Knox, Ella                 9 PB-MA                  14.59      14.37  
  3 Maher, Lauren             10 FCC-MA                 14.66      14.71  
  4 O'Malley, Lauren          10 FCC-MA                 14.60      15.03  
  5 Nocito, Livia             10 FSC-MA                 15.47      15.09  
  6 Myers, Candice            10 CR-MA                  15.34      15.66  
  7 Cassidy, Summer            9 CR-MA                  15.47      15.69  
  8 Hayner, Ellie              9 CR-MA                  15.81      16.60  
  9 Wolff, Marissa            10 CR-MA                  15.57      16.72  
 10 Healy, Jordon             10 FSC-MA                 15.66      16.94  
 11 Muhammad, Samyyah         10 CR-MA                  16.35      16.97  
 12 McHugh, Alicia             9 CR-MA                  16.08      17.18  
 
Event 35  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suit, Nathan              12 CR-MA                  27.03      26.63  
  2 Berkoff, Cooper           12 FCC-MA                 28.44      28.56  
  3 Suit, Nicholas            12 CR-MA                  28.53      29.04  
  4 Hennegan, Brent           12 FCC-MA                 29.38      29.50  
  5 Baer, Nevin               12 PB-MA                  29.81      29.97  
  6 Hill, JJ                  12 CR-MA                  30.40      30.50  
  7 Guller, Jake              12 FSC-MA                 30.50      30.59  
  8 Wheeler, Davis            12 Storm-MA               30.37      30.66  
  9 Duddy, Matt               12 GL-MA                  32.88      32.22  
 10 Hecker, Dylan             12 CR-MA                  32.69      32.90  
 11 Chapman, Patrick          12 Storm-MA               31.03      33.28  
 12 Litchko, Cameron          12 Storm-MA               32.00      34.58  
 
Event 36  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sheehan, Riley            11 Storm-MA               28.81      28.56  
  2 Talbot, Grace             12 FCC-MA                 29.33      29.12  
  3 Smith, Zahirah            12 PB-MA                  30.25      29.50  
  4 Hueber, Leah              11 PB-MA                  29.19      29.53  
  5 Rutkowski, Bethany        12 Conklin-MA             29.70      29.88  
  6 Corrado, Lauren           11 FCC-MA                 30.07      30.07  
  7 Kelly, Mary               12 GL-MA                  30.13      30.16  
  8 O'Malley, Addie           12 FCC-MA                 30.49      30.76  
  9 Hetzel, Nora              11 CR-MA                  31.02      31.00  
 10 Hughes, Cara              12 CR-MA                  30.47      31.10  
 11 Barrett, Abigail          12 CR-MA                  31.18      31.34  
 12 McFadden, Catherine       12 GL-MA                  30.10      31.47  
 
Event 37  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van Meter, Ben            14 FSC-MA                 25.85      25.75  
  2 Myers, Carter             13 CR-MA                  26.66      26.32  
  3 Williams, Erik            13 CR-MA                  26.10      26.63  
  4 Sullivan, Jack            14 CR-MA                  27.00      27.13  
  5 Lafferty, Cade            13 PB-MA                  27.40      27.88  
  6 Feeney, Ryan              14 GL-MA                  27.94      28.04  
  7 Chapman, Nicholas         14 Storm-MA               29.60      28.81  
  8 Porreca, Sebastian        14 FCC-MA                 28.89      29.43  
  9 Brown, Ryan               13 GL-MA                  29.81      29.78  
 10 Smille, Kieran            14 PB-MA                  30.66      30.16  
 11 Coffman, Bryan            13 CR-MA                  30.09      30.62  
 12 Mackenzie, River          14 CR-MA                  31.38      31.78  
 
Event 38  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Lindsey            14 FCC-MA                 26.38      26.59  
  2 Cooney, Emily             13 FCC-MA                 27.44      27.74  
  3 Potocki, Sarah            13 FCC-MA                 27.96      28.50  
  4 Leibfreid, Megan          14 FCC-MA                 28.65      28.88  
  5 Malen, Olivia             13 CR-MA                  28.66      29.07  
  6 Soldacki, Grace           14 Conklin-MA             29.25      29.19  
  7 Turner, Emma              13 CR-MA                  29.21      29.22  
  8 Maus, Anna                13 GL-MA                  28.41      29.28  
  9 Minasyan, Anya M          14 FSC-MA                 29.09      29.37  
 10 Hinds, Grace              14 FCC-MA                 29.91      29.60  
 11 Mahon, Sarah              13 PB-MA                  29.60      29.91  
 12 Rockwell, Casey           14 CR-MA                  29.12      29.94  
 
Event 39  Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robinson, Owen            16 CR-MA                  51.75      51.60  
  2 Whitman, Thomas           16 CR-MA                  52.94      52.56  
  3 Callahan, Gregory         16 GL-MA                  52.19      53.47  
  4 Reilly, Timmy             17 Storm-MA               52.75      53.94  
  5 Mann, Donovan             18 CR-MA                  52.97      53.97  
  6 Talbot, Alexander         16 FCC-MA                 54.09      55.33  
  7 Joyce, Michael            15 Storm-MA               55.50      55.53  
  8 Rutkowski, Andy           15 Conklin-MA             55.78      56.26  
  9 VanderVossen, Matt        16 PB-MA                  56.15      57.65  
 10 Resch, Tim                19 FCC-MA                 57.22      58.16  
 11 Batley, John Patrick      15 PB-MA                  57.46      58.85  
 12 Mohammad, Shareef         18 GL-MA                  57.66    1:00.82  
 
Event 40  Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leis, Margrethe           16 FCC-MA                 58.56      57.78  
  2 Sutton, Haley             17 Storm-MA               59.31      58.59  
  3 Marble, Julianne          18 FCC-MA                 58.56      59.63  
  4 Dolan, Jessie             18 FCC-MA               1:00.00    1:00.97  
  4 Bauer, Samantha           15 FCC-MA               1:01.07    1:00.97  
  6 Wojnar, Katelyn           16 CR-MA                1:00.07    1:01.38  
  7 Kovacs, Gabby             15 CR-MA                1:01.99    1:01.41  
  8 McKenna, Allie            16 CR-MA                1:00.56    1:01.56  
  9 Mahon, Kaeleigh           15 PB-MA                1:03.13    1:03.75  
 10 Cooney, Gwyneth           15 FCC-MA               1:03.68    1:04.50  
 11 Hart, Jasmine             16 CR-MA                1:05.75    1:06.41  
 12 Baumeister, Lauren        18 Storm-MA             1:06.81    1:09.42  
 
Event 41  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flourtown Country Club-MA  'A'                    1:16.70    1:14.56  
     1) Smith, Brett 8                  2) Boccella, Felix 7              
     3) McKittrick, Jack 8              4) Johnson, Tommy 8               
  2 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       1:16.21    1:17.00  
     1) Crosby, Cullen 8                2) Kochanowicz, Cole 8            
     3) Munnings, Liam 8                4) Cross, William 8               
  3 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          1:22.81    1:20.69  
     1) Foster, Joshua 8                2) Sullivan, Cade 7               
     3) Sherry, Owen 7                  4) Peech, Ben 8                   
  4 Glenside-MA  'A'                                  1:28.69    1:27.19  
     1) Heljenek, Quinton 7             2) McFadden, Charlie 6            
     3) Peck, Wyatt 7                   4) Toledo, Beck 8                 
  5 Hatboro-MA  'A'                                   1:33.44    1:33.40  
     1) Betron, Greg 8                  2) Duggan, Matt 8                 
     3) Stunder, Stephen 8              4) Thomas, Ryan 7                 
  6 Crestmont Swim Team-MA  'A'                       1:30.78    1:34.37  
     1) Suit, Andrew 6                  2) Christinzio, Ryan 8            
     3) Stewart, Greyson 7              4) Hessmann, Robert 8             
  7 Conklin Swim Team-MA  'A'                         1:33.78    1:36.32  
     1) Knotek, Liam 8                  2) McMahon, Conor 7               
     3) Derr, Kevin 8                   4) Scheuerman, Kurt 8             
 
Event 42  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flourtown Country Club-MA  'A'                    1:13.53    1:13.84  
     1) McLafferty, Colleen 8           2) Talbot, Tess 8                 
     3) Conlin, Norah 8                 4) Edwards, Kate 8                
  2 Glenside-MA  'A'                                  1:19.92    1:18.22  
     1) Boyd, Samantha 8                2) McFadden, Lucy 8               
     3) Toledo, Ruby 8                  4) Vangen, Ella 8                 
  3 Crestmont Swim Team-MA  'A'                       1:22.10    1:23.65  
     1) O'Doherty, Ashley 8             2) Muhammad, Safiyah 7            
     3) Williams, Victoria 6            4) Richards, Olivia 8             
  4 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          1:28.62    1:23.78  
     1) Martin, Mary Kate 7             2) Brown, Jillian 8               
     3) Lafferty, Gertie 8              4) Smith, Rahanah 8               
  5 Hatboro-MA  'A'                                   1:28.32    1:29.45  
     1) Pancoast, Liberty 8             2) Hall, Rowan 8                  
     3) Martinez, Eva 8                 4) Claveau, Laney 8               
  6 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       1:38.35    1:38.72  
     1) Van Steenburgh, Sasha 7         2) McFadden, Elizabeth 8          
     3) Nocito, Victoria 7              4) Rittler, Natalie 7             
  7 Conklin Swim Team-MA  'A'                         1:36.93    1:49.18  
     1) Britton, Liliana 8              2) Milller, Dylan 8               
     3) Miller, Robin 7                 4) McElroy, Molly 7               
 
Event 43  Boys 9-10 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flourtown Country Club-MA  'A'                      57.56      56.60  
     1) Clark, Will 9                   2) Tomlinson, Christopher 10      
     3) Cooney, Ben 10                  4) Clark, Jack 10                 
  2 Crestmont Swim Team-MA  'A'                         59.84    1:02.15  
     1) Williams, Darien 9              2) Sleptsov, Alex 9               
     3) Hecker, Aidan 10                4) Suit, Benny 9                  
  3 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          1:03.45    1:04.50  
     1) Gesing, Conor 10                2) Hamsher, Colin 9               
     3) Sherry, Matthew 10              4) Andress, Matthew 10            
  4 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       1:05.96    1:07.13  
     1) Cohen, Matthew 10               2) Murray, Dane 10                
     3) Grothusen, Bennett 10           4) Guller, Joe 10                 
  5 Hatboro-MA  'A'                                   1:09.93    1:10.69  
     1) Barbor, Jack 9                  2) Gutekunst, Robbie 10           
     3) Branco, Anthony 10              4) Giuliana, Jack 9               
  6 Glenside-MA  'A'                                  1:08.93    1:10.91  
     1) DeHeer, Thomas 10               2) Liedtka, Eli 9                 
     3) Dougherty, Denis 10             4) Gelfin, Gabe 9                 
  7 Conklin Swim Team-MA  'A'                         1:09.28    1:13.35  
     1) Hadson- Taylor, Jephson 10      2) Nguyen, Josh 9                 
     3) Hurst, Henry 10                 4) Rutkowski, Mark 9              
 
Event 44  Girls 9-10 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flourtown Country Club-MA  'A'                    1:00.32    1:00.56  
     1) Maher, Lauren 10                2) Hastings, Allison 10           
     3) O'Malley, Lauren 10             4) Smith, Emily 10                
  2 Crestmont Swim Team-MA  'A'                       1:01.35    1:01.66  
     1) Myers, Candice 10               2) Wolff, Marissa 10              
     3) Cassidy, Summer 9               4) Peshenko, Anna 10              
  3 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       1:02.85    1:03.16  
     1) Nocito, Livia 10                2) Conti, Amanda 9                
     3) Healy, Jordon 10                4) Pacitti, Olivia 10             
  4 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          1:04.22    1:06.18  
     1) Bakley, Erin 10                 2) Liebsch, Ragan 9               
     3) Abraham, Evelyn 9               4) Knox, Ella 9                   
  5 Glenside-MA  'A'                                  1:05.03    1:06.50  
     1) Bass, Kayla 10                  2) Bower, Madelyn 10              
     3) Peck, Sophie 10                 4) Oneill, Molly 10               
  6 Hatboro-MA  'A'                                   1:14.66    1:11.62  
     1) Livingston, Gianna 10           2) Reilly, Julie 9                
     3) Best, Tori 10                   4) Wilson, Olivia 10              
  7 Conklin Swim Team-MA  'A'                         1:21.94    1:24.56  
     1) Leary, Sadie 9                  2) McMahon, Fiona 9               
     3) Charyton, Kira 10               4) Decker, Miriam 10              
 
Event 45  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crestmont Swim Team-MA  'A'                       1:54.22    1:55.47  
     1) Suit, Nicholas 12               2) Hill, JJ 12                    
     3) McHugh, Matthew 12              4) Suit, Nathan 12                
  2 Flourtown Country Club-MA  'A'                    2:01.85    2:04.15  
     1) Berkoff, Cooper 12              2) Quigg, Jack 12                 
     3) Hennegan, Jake 12               4) Hennegan, Brent 12             
  3 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          1:59.91    2:12.22  
     1) Strohm, Rigel 11                2) McGrath, Jimmy 12              
     3) Baer, Nevin 12                  4) Batley, Christian 12           
  4 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       2:04.35    2:13.85  
     1) Guller, Jake 12                 2) Savarese, Peter 11             
     3) Vongvixay, Julien 12            4) Gendron, Ben 11                
  5 Hatboro-MA  'A'                                   2:15.12    2:15.10  
     1) Chapman, Patrick 12             2) Litchko, Cameron 12            
     3) Enge, Jimmy 11                  4) Wheeler, Davis 12              
 
Event 46  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          1:57.22    1:57.56  
     1) Brown, Katherine 12             2) Smith, Zahirah 12              
     3) Hueber, Leah 11                 4) Andress, Alana 12              
  2 Flourtown Country Club-MA  'A'                    1:58.98    2:01.97  
     1) O'Malley, Addie 12              2) Potocki, Hannah 11             
     3) Corrado, Lauren 11              4) Talbot, Grace 12               
  3 Crestmont Swim Team-MA  'A'                       2:01.08    2:02.31  
     1) Sanders, Mary 11                2) Barrett, Abigail 12            
     3) Hetzel, Nora 11                 4) Hughes, Cara 12                
  4 Hatboro-MA  'A'                                   2:01.50    2:04.95  
     1) Gutekunst, Jess 12              2) Wilson, Elzabeth 12            
     3) Miller, Emily 11                4) Sheehan, Riley 11              
  5 Glenside-MA  'A'                                  2:03.84    2:05.84  
     1) Kelly, Mary 12                  2) Lush, Madison 11               
     3) Flanagan, Caira 11              4) McFadden, Catherine 12         
  6 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       2:24.88    2:24.34  
     1) Bennett, Laura 11               2) Kochanowicz, Anya 11           
     3) Gardner, Lily 11                4) McGowan, Riley 12              
 
Event 47  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crestmont Swim Team-MA  'A'                       1:45.19    1:48.09  
     1) Myers, Carter 13                2) Sullivan, Jack 14              
     3) McCormick, Billy 14             4) Williams, Erik 13              
  2 Hatboro-MA  'A'                                   1:56.44    1:54.35  
     1) Nogowski, Ben 14                2) Chapman, Nicholas 14           
     3) Bell, Ryan 14                   4) McErlean, James 14             
  3 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          2:01.47    1:58.00  
     1) Brown, Thomas 14                2) Smille, Kieran 14              
     3) O'Neill, Seamus 13              4) Lafferty, Cade 13              
  4 Glenside-MA  'A'                                  1:57.63    1:58.03  
     1) Kelly, Danny 14                 2) Feeney, Ryan 14                
     3) Brown, Ryan 13                  4) Rollins, Joshua 11             
  5 Flourtown Country Club-MA  'A'                    2:06.88    2:11.79  
     1) McLafferty, Sean 14             2) McLafferty, Liam 11            
     3) Baughan, Teddy 12               4) Porreca, Sebastian 14          
  6 Conklin Swim Team-MA  'A'                         2:01.44    2:12.35  
     1) Asta, Eric 13                   2) McNally, Liam 13               
     3) Mulligan, Christopher 14        4) Shumaker, Christopher 13       
 
Event 48  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flourtown Country Club-MA  'A'                    1:50.32    1:52.38  
     1) Cooney, Emily 13                2) Leibfreid, Megan 14            
     3) Potocki, Sarah 13               4) Smith, Lindsey 14              
  2 Crestmont Swim Team-MA  'A'                       1:51.47    1:55.28  
     1) Malen, Olivia 13                2) Turner, Emma 13                
     3) Rockwell, Casey 14              4) Williams, Gabrielle 14         
  3 Glenside-MA  'A'                                  1:57.00    1:58.19  
     1) Dougherty, Megan 13             2) Hoffman, Mary 14               
     3) Maus, Anna 13                   4) McHugh, Bridget 13             
  4 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       2:06.06    2:03.02  
     1) Grothusen, Hannah 13            2) Bosca, DeeJay 14               
     3) Cheung, Eleanor 13              4) Minasyan, Anya M 14            
  5 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          1:58.88    2:05.43  
     1) Bonnell, Elizabeth 14           2) Foley, Emma 14                 
     3) Enhow, Kaley 13                 4) Mahon, Sarah 13                
  6 Hatboro-MA  'A'                                   2:04.02    2:05.75  
     1) Wilburn, Elizabeth 14           2) Adelsberger, Reilly 13         
     3) Holden, Lauren 13               4) Joyce, Cierra 13               
 
Event 49  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crestmont Swim Team-MA  'A'                       1:33.43    1:34.28  
     1) Mann, Donovan 18                2) Robinson, Owen 16              
     3) Whitman, Thomas 16              4) Peshenko, Artem 17             
  2 Flourtown Country Club-MA  'A'                    1:39.20    1:39.66  
     1) McCreavy, Sean 17               2) Garber, Brennan 18             
     3) Talbot, Alexander 16            4) Resch, Tim 19                  
  3 Conklin Swim Team-MA  'A'                         1:41.63    1:40.25  
     1) Hipwell, Thomas 16              2) Rutkowski, Andy 15             
     3) Morton, Justin 17               4) Zgraggen, Derek 16             
  4 Hatboro-MA  'A'                                   1:40.56    1:40.66  
     1) Reilly, Timmy 17                2) Murphy, John 17                
     3) Joyce, Michael 15               4) Broscius, Jeremy 17            
  5 Glenside-MA  'A'                                       NT    1:49.28  
     1) Burke, Thomas 17                2) Duddy, Joe 15                  
     3) Mohammad, Shareef 18            4) Callahan, Gregory 16           
 
Event 50  Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flourtown Country Club-MA  'A'                    1:48.78    1:49.44  
     1) Dolan, Jessie 18                2) Bauer, Samantha 15             
     3) Leibfreid, Elizabeth 16         4) Marble, Julianne 18            
  2 Crestmont Swim Team-MA  'A'                       1:51.03    1:53.13  
     1) McKenna, Allie 16               2) Kovacs, Gabby 15               
     3) Johnson, Brooke 16              4) Wojnar, Katelyn 16             
  3 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          1:53.82    1:59.09  
     1) Cassidy, Claire 15              2) MacDonald, MaryGrace 16        
     3) Natter, Kelly 15                4) Mahon, Kaeleigh 15             
  4 Hatboro-MA  'A'                                   1:50.25    2:05.53  
     1) Baumeister, Lauren 18           2) Convery, Kelly 13              
     3) Stoddart, Sydney L 15           4) Sutton, Haley 17