Licensed to LIberty Swim League B      HY-TEK's Meet Manager 7/16/2011 11:38 AM
                         GL vs CM 07162011 - 7/16/2011                         
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rollins, Joshua            8 GL-MA                            24.33  
  2 Mackenzie, Jagger          8 CR-MA                            25.66  
  3 Frankenberg, Aidan         8 GL-MA                            28.29  
  4 McHugh, Alexander          8 CR-MA                            28.56  
  5 Williams, Darian           6 CR-MA                           x28.78  
  6 Buchanan, Tim              8 GL-MA                           x34.47  
 -- Dibendetto, Lucas          8 GL-MA                           X29.72  
 -- Liedtka, Eli               6 GL-MA                           X30.71  
 -- Suit, Benny                6 CR-MA                           X33.68  
 -- McCloud, Matthew           8 GL-MA                           X35.62  
 -- Weinstein, Nicholas        7 CR-MA                           X36.26  
 -- Strain, Zachary            8 CR-MA                           X37.68  
 -- Frankenberg, Gavin         6 GL-MA                           X41.50  
 -- Davis, Aidan               8 GL-MA                           X43.90  
 -- Frascone, Alex             6 CR-MA                           X45.06  
 -- Weinstein, Lucas           6 CR-MA                           X51.40  
 -- Fox, Matthew               6 GL-MA                              XDQ  
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Silverman, David           8 CR-MA                              SCR  
 
Event 2  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Peshenko, Anya             7 CR-MA                            20.97  
  2 Lush, Madison              8 GL-MA                            22.50  
  3 Calvanese, Isabelle        8 CR-MA                            26.21  
  4 Hill, Josie                8 CR-MA                           x26.43  
  5 McGill, Devon              8 GL-MA                            29.25  
  6 James, Lana                8 GL-MA                           x33.72  
 -- Sanders, Mary              8 CR-MA                           X28.72  
 -- Hill, Cassie               8 CR-MA                           X29.63  
 -- McHugh, Alicia             5 CR-MA                           X31.97  
 -- Cassidy, Summer            6 CR-MA                           X33.47  
 -- Liebsch, Ragan             6 CR-MA                           X34.28  
 -- Costello, Grace            7 CR-MA                           X35.37  
 -- Strain, Jordan             7 CR-MA                           X40.29  
 -- Funk, Lilly                7 GL-MA                           X42.53  
 -- Davis, Abby                7 GL-MA                           X45.43  
 -- Hagstotz, Abigail          6 CR-MA                           X48.56  
 -- McGill, Amelia             7 GL-MA                         X1:09.32  
 -- Whitman, Paige             6 CR-MA                              XDQ  
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Hetzel, Nora               8 CR-MA                              SCR  
 -- LoPolto, Lindsay           8 CR-MA                              SCR  
 -- Stewart, Camryn            6 CR-MA                              SCR  
 
Event 3  Boys 9-10 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Eric            10 CR-MA                            19.65  
  2 Malen, Stephen            10 CR-MA                            19.85  
  3 McFadden, Liam             9 GL-MA                            21.15  
  4 Suit, Nathan               9 CR-MA                           x21.19  
  5 Suit, Nicholas             9 CR-MA                           x22.19  
  6 Duddy, Matt                9 GL-MA                            24.91  
 -- McHugh, Matthew            9 CR-MA                           X21.28  
 -- Balcer, Luke               9 CR-MA                           X23.31  
 -- Keys, Jordan              10 CR-MA                           X23.99  
 -- Brown, Jack               10 CR-MA                           X27.59  
 -- Frascone, Peyton           9 CR-MA                           X35.78  
 -- Tugluk, Igor              10 CR-MA                              SCR  
 -- Rock, Sean                 9 GL-MA                              SCR  
 -- Klinchin, Mark            10 CR-MA                              SCR  
 
Event 4  Girls 9-10 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Roode, Gwendolyn          10 CR-MA                            18.88  
  2 McHugh, Bridget           10 GL-MA                            19.66  
  3 Malen, Olivia             10 CR-MA                            20.13  
  4 McCormick, Isabella       10 CR-MA                           x20.62  
  5 Flynn, Caitlin            10 GL-MA                            22.92  
  6 Dorley, Carissa           10 GL-MA                           x25.22  
 -- Hughes, Cara               9 CR-MA                           X20.54  
 -- Forrest, Julia            10 CR-MA                           X21.22  
 -- Moreland, Zoe              9 GL-MA                           X25.22  
 -- James, Angel               9 GL-MA                           X25.37  
 -- Glefin, Rosie             10 GL-MA                           X25.40  
 -- Barrett, Abigail           9 CR-MA                           X26.10  
 -- Meyer, Pisay               9 CR-MA                           X26.56  
 -- McFadden, Isabelle        10 GL-MA                           X26.87  
 -- Taulane, Kate              9 GL-MA                           X27.47  
 -- Gant, Kierstin             9 CR-MA                           X28.34  
 -- Miklautz, Allace          10 CR-MA                           X28.62  
 -- Lees, Erin                10 CR-MA                           X29.66  
 -- Duffey, Megan              9 CR-MA                           X30.63  
 -- Mashore, Jamira           10 CR-MA                           X31.59  
 -- Kelley, Maddy              9 CR-MA                           X31.84  
 -- Beltz, Sydney             10 CR-MA                           X35.00  
 -- Liebsch, Olivia            9 CR-MA                           X36.94  
 -- Young, Jessica             9 GL-MA                           X50.68  
 -- Stewart, Evyn             10 CR-MA                              SCR  
 -- Liebtag, Miranda          10 CR-MA                              SCR  
 -- Conroy, Haley             10 CR-MA                              SCR  
 
Event 5  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sleptsov, Anthony         12 CR-MA                            36.68  
  2 McCormick, William        11 CR-MA                            39.31  
  3 Katro, Jacob              12 CR-MA                           x40.56  
  4 Kellly, Danny             11 GL-MA                            45.73  
  5 Feeney, Ryan              11 GL-MA                            52.18  
  6 Young, CJ                 11 GL-MA                           x52.24  
 -- Barber, Blaire            11 CR-MA                           X40.53  
 -- Pulliam, Cameron          12 CR-MA                           X42.71  
 -- Mackenzie, River          11 CR-MA                           X48.87  
 -- Duffey, Sean              11 CR-MA                           X54.06  
 -- Sloan, Harrison           11 CR-MA                           X57.35  
 -- Kelley, Nolen             11 CR-MA                              XDQ  
      Non-continuous turning action
 -- Portis, Micah             12 CR-MA                              SCR  
 
Event 6  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cerebe, Shayne            12 CR-MA                            32.00  
  2 Williams, Gabrielle       11 CR-MA                            36.00  
  3 Erwin, Alison             12 CR-MA                           x37.40  
  4 Parker, Nia               12 GL-MA                            37.75  
  5 Maus, Clare               12 GL-MA                            41.00  
  6 Cook, Haley               12 GL-MA                           x43.06  
 -- Kovacs, Gabriella         12 CR-MA                           X37.43  
 -- Mackel, Grace             11 CR-MA                           X39.87  
 -- Hill, Maddy               12 CR-MA                           X41.00  
 -- Serridge, Abigail         11 CR-MA                           X43.53  
 -- Covington, Kristen        11 CR-MA                           X43.59  
 -- Whitney, Grace            11 CR-MA                           X43.96  
 -- Whitman, Natalie          11 CR-MA                           X49.00  
 -- Kastenhuber, Mary Claire  11 CR-MA                           X58.03  
 -- Barton, Skylar            11 GL-MA                         X1:03.90  
 -- Custer, Marissa           12 GL-MA                              XDQ  
      Non-continuous turning action
 -- Moore, Catherine          12 CR-MA                              XDQ  
      Non-continuous turning action
 
Event 7  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McElwee, Kyle             14 CR-MA                            29.78  
  2 Hayburn, Christopher      13 CR-MA                            31.35  
  3 Callahan, Gregory         13 GL-MA                            32.43  
  4 Whitman, Thomas           13 CR-MA                           x33.50  
  5 Washington, Philip        13 GL-MA                          1:01.38  
 -- Conroy, Thomas            14 CR-MA                           X32.15  
 -- Natter, Scott             13 CR-MA                              XDQ  
      No touch at turn
 -- Robinson, Owen            13 CR-MA                              SCR  
 -- Liebsch, Alec             13 CR-MA                              SCR  
 -- Bors, David               14 CR-MA                              SCR  
 -- Mackenzie, Hunter         13 CR-MA                              SCR  
 
Event 8  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McKenna, Alexandria       13 CR-MA                            34.06  
  2 McHugh, Molly             14 GL-MA                            34.34  
  3 Johnson, Brooke           13 CR-MA                            35.00  
  4 Burke, Erin               14 GL-MA                            35.56  
  5 Wojnar, Katelyn           13 CR-MA                           x36.03  
 -- Gratkowski, Yolanda       14 CR-MA                           X36.03  
 -- Sloan, Allison            13 CR-MA                           X39.44  
 -- Eichleberger, Danica      13 CR-MA                           X40.31  
 -- White, Elizabeth          14 GL-MA                           X40.31  
 -- Hughes, Allison           14 CR-MA                           X41.90  
 -- Duddy, Kelly              14 GL-MA                           X43.53  
 -- Jackson, Kyra             14 GL-MA                           X43.59  
 -- Lees, Jamie               13 CR-MA                           X43.75  
 -- Simmons, Leah             13 CR-MA                           X47.84  
 -- Hopewell, Lindsay         13 GL-MA                           X48.22  
 -- Paz, Madison              14 GL-MA                              SCR  
 -- Stein, Samantha           13 CR-MA                              SCR  
 -- Hagstotz, Sara            13 CR-MA                              SCR  
 -- Eichelberger, Casey       14 CR-MA                              SCR  
 -- Nitroy, Maddie            13 CR-MA                              SCR  
 -- James, Natalie            14 GL-MA                              SCR  
 
Event 9  Boys 15 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Korn, Dakota              16 CR-MA                            31.66  
  2 Pedicone, Michael         15 CR-MA                            33.00  
  3 Barrett, David            16 CR-MA                           x34.38  
  4 Mohammed, Shareef         15 CR-MA                           x35.78  
  5 Parker, Trey              15 GL-MA                            38.96  
 -- Barnhart, Joseph          16 CR-MA                           X35.62  
 -- Liebsch, Alec             13 CR-MA                           X37.43  
 -- Sleptsov, Paul            39 CR-MA                              SCR  
 -- Alagic, Sven              17 CR-MA                              SCR  
 -- Paz, Logan                16 GL-MA                              SCR  
 
Event 10  Girls 15 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McCallister, Allison      16 CR-MA                            34.66  
  2 Briker, Sara              16 CR-MA                            38.80  
  3 Liebsh, MegAnne           15 CR-MA                           x40.00  
 -- Jeong, Heidi              18 CR-MA                           X40.81  
 -- Hill, Abby                15 CR-MA                           X41.00  
 -- Stein, Molly              17 GL-MA                              SCR  
 -- Barber, Ariel             15 CR-MA                              SCR  
 
Event 11  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sleptsov, Alex             6 CR-MA                            26.53  
  2 Capone, Patrick            7 CR-MA                            30.35  
  3 Suit, Benny                6 CR-MA                           x30.69  
  4 Gelfin, Gabe               6 GL-MA                            30.85  
  5 Buchanan, Tim              8 GL-MA                            40.60  
 -- Strain, Zachary            8 CR-MA                           X32.97  
 -- Williams, Darian           6 CR-MA                           X33.40  
 -- McHugh, Alexander          8 CR-MA                           X37.22  
 -- Weinstein, Nicholas        7 CR-MA                           X45.56  
 -- Davis, Aidan               8 GL-MA                              XDQ  
      Scissors kick
 -- Dibendetto, Lucas          8 GL-MA                               DQ  
      Arms two strokes underwater
 -- MacDonald, Duncan          8 GL-MA                              XDQ  
      One hand touch
 -- Hecker, Aidan              7 CR-MA                              XDQ  
      Scissors kick
 -- Buchanan, Matt             6 GL-MA                              XDQ  
      Scissors kick
 -- Mackenzie, Jagger          8 CR-MA                              SCR  
 -- Silverman, David           8 CR-MA                              SCR  
 
Event 12  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Peshenko, Anya             7 CR-MA                            23.63  
  2 Roode, Susanna             8 CR-MA                            24.59  
  3 Flanagan, Caira            8 GL-MA                            26.44  
  4 Lush, Madison              8 GL-MA                            28.97  
  5 Costello, Grace            7 CR-MA                           x35.91  
 -- Calvanese, Isabelle        8 CR-MA                           X38.85  
 -- Mackel, Rachel             8 CR-MA                           X40.28  
 -- Cassidy, Summer            6 CR-MA                           X42.66  
 -- McHugh, Alicia             5 CR-MA                           X48.81  
 -- Stewart, Camryn            6 CR-MA                              XDQ  
      Scissors kick
 -- Bower, Madelyn             7 GL-MA                               DQ  
      Scissors kick
 -- Strain, Jordan             7 CR-MA                              XDQ  
      Scissors kick
 -- Davis, Abby                7 GL-MA                              XDQ  
      Scissors kick
 -- Funk, Lilly                7 GL-MA                              XDQ  
      Arms two strokes underwater
 -- LoPolto, Lindsay           8 CR-MA                              SCR  
 
Event 13  Boys 9-10 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Eric            10 CR-MA                            21.97  
  2 Duddy, Matt                9 GL-MA                            26.59  
  3 McHugh, Matthew            9 CR-MA                            26.84  
  4 Suit, Nicholas             9 CR-MA                           x27.69  
  5 Moreland, Andrew           9 GL-MA                            29.87  
  6 Rock, Sean                 9 GL-MA                           x34.63  
 -- Tugluk, Igor              10 CR-MA                           X27.07  
 -- Suit, Nathan               9 CR-MA                           X27.57  
 -- Klinchin, Mark            10 CR-MA                           X27.59  
 -- Hecker, Dylan              9 CR-MA                           X28.62  
 -- Brown, Jack               10 CR-MA                              XDQ  
      Scissors kick
 -- Keys, Jordan              10 CR-MA                              SCR  
 -- Frascone, Peyton           9 CR-MA                              SCR  
 -- Ritz, Danny               10 CR-MA                              SCR  
 
Event 14  Girls 9-10 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McCormick, Isabella       10 CR-MA                            21.19  
  2 Dorley, Carissa           10 GL-MA                            23.63  
  3 Stewart, Evyn             10 CR-MA                            24.91  
  4 Glefin, Rosie             10 GL-MA                            25.22  
  5 Eichlberger, Nyah         10 CR-MA                           x25.54  
  6 Kelly, Mary                9 GL-MA                           x27.11  
 -- Conroy, Haley             10 CR-MA                           X22.10  
 -- Miklautz, Allace          10 CR-MA                           X27.41  
 -- Duffey, Megan              9 CR-MA                           X28.50  
 -- Beltz, Sydney             10 CR-MA                           X28.90  
 -- Kelley, Maddy              9 CR-MA                           X29.57  
 -- McKenzie, Caroline         9 GL-MA                           X30.06  
 -- Crocker, Sophia           10 GL-MA                           X30.94  
 -- Liebsch, Olivia            9 CR-MA                           X33.69  
 -- Spadt, Lauren              9 GL-MA                           X34.97  
 -- Moreland, Zoe              9 GL-MA                              XDQ  
      Scissors kick
 -- Taulane, Kate              9 GL-MA                              XDQ  
      Scissors kick
 -- James, Angel               9 GL-MA                              XDQ  
      Alternating Kick
 -- Hughes, Cara               9 CR-MA                              SCR  
 -- LoPolito, Isabella        10 CR-MA                              SCR  
 
Event 15  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Whitney, Wyatt            12 CR-MA                            40.84  
  2 Barber, Blaire            11 CR-MA                            42.90  
  3 Duddy, Joe                12 GL-MA                            46.51  
  4 Young, CJ                 11 GL-MA                            57.50  
  5 Ermigiotti, Nick          12 GL-MA                         x1:00.03  
 -- Sloan, Harrison           11 CR-MA                           X51.25  
 -- Walter, Ethan             11 CR-MA                         X1:02.91  
 -- Kelley, Nolen             11 CR-MA                         X1:04.28  
 -- Conroy, Nicholas          12 CR-MA                              XDQ  
      Arms two strokes underwater
 -- McCormick, William        11 CR-MA                               DQ  
      One hand touch
 -- Duffey, Sean              11 CR-MA                              SCR  
 -- Portis, Micah             12 CR-MA                              SCR  
 -- Ritz, Owen                11 CR-MA                              SCR  
 
Event 16  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kovacs, Gabriella         12 CR-MA                            40.97  
  2 Erwin, Alison             12 CR-MA                            41.41  
  3 Scott, Tyneisha           12 CR-MA                           x41.97  
  4 Maus, Clare               12 GL-MA                            45.40  
  5 Feeney, Dana              12 GL-MA                            48.07  
  6 Reisinger, Sofia          11 GL-MA                           x51.03  
 -- Ryan, Grace               11 CR-MA                           X44.09  
 -- Mackel, Grace             11 CR-MA                           X45.78  
 -- Whitney, Grace            11 CR-MA                           X48.88  
 -- Whitman, Natalie          11 CR-MA                           X49.09  
 -- Dorley, Tegan             12 GL-MA                           X50.15  
 -- James, Kathy              11 GL-MA                           X50.30  
 -- Barton, Skylar            11 GL-MA                           X57.13  
 -- Kastenhuber, Mary Claire  11 CR-MA                           X58.00  
 -- Custer, Marissa           12 GL-MA                         X1:01.53  
 -- Rock, Julia               11 GL-MA                              XDQ  
      Alternating Kick
 -- Moore, Catherine          12 CR-MA                              XDQ  
      Arms two strokes underwater
 -- Cook, Hannah              12 GL-MA                              SCR  
 
Event 17  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Peshenko, Artem           14 CR-MA                            33.22  
  2 Burke, Thomas             14 GL-MA                            33.31  
  3 Whitman, Thomas           13 CR-MA                            37.06  
  4 Liebsch, Alec             13 CR-MA                           x37.79  
  5 Washington, Philip        13 GL-MA                            50.53  
  6 Byrd, Rasheen             13 GL-MA                           x50.77  
 -- Hayburn, Christopher      13 CR-MA                           X38.40  
 -- Conroy, Thomas            14 CR-MA                           X38.75  
 -- Natter, Scott             13 CR-MA                           X44.37  
 -- Bors, David               14 CR-MA                           X48.31  
 -- Mackenzie, Hunter         13 CR-MA                              SCR  
 
Event 18  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gratkowski, Yolanda       14 CR-MA                            37.06  
  2 Sloan, Allison            13 CR-MA                            38.50  
  3 Burke, Erin               14 GL-MA                            38.60  
  4 White, Elizabeth          14 GL-MA                            41.47  
  5 Simmons, Leah             13 CR-MA                           x42.25  
  6 Jackson, Kyra             14 GL-MA                           x46.27  
 -- Hughes, Allison           14 CR-MA                           X44.09  
 -- Lees, Jamie               13 CR-MA                           X44.34  
 -- Hagstotz, Sara            13 CR-MA                           X46.62  
 -- James, Natalie            14 GL-MA                           X55.40  
 -- Stein, Samantha           13 CR-MA                              SCR  
 -- Paz, Madison              14 GL-MA                              SCR  
 -- Wojnar, Katelyn           13 CR-MA                              SCR  
 -- Portis, Sarah             14 CR-MA                              SCR  
 -- Eichleberger, Danica      13 CR-MA                              SCR  
 
Event 19  Boys 15 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Alagic, Sven              17 CR-MA                            31.97  
  2 Pedicone, Michael         15 CR-MA                            33.28  
  3 Sleptsov, Paul            39 CR-MA                           x34.91  
  4 Parker, Trey              15 GL-MA                            40.59  
 -- Paz, Logan                16 GL-MA                              SCR  
 
Event 20  Girls 15 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Barbara            45 GL-MA                            37.06  
  2 Lyon, Becca               22 GL-MA                            37.31  
  3 McCallister, Allison      16 CR-MA                            38.31  
  4 Liebsh, MegAnne           15 CR-MA                            40.16  
  5 Briker, Sara              16 CR-MA                           x43.70  
 -- Hill, Abby                15 CR-MA                              SCR  
 -- Stein, Alex               17 GL-MA                              SCR  
 -- Erwin, Emily              15 CR-MA                              SCR  
 
Event 21  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sleptsov, Alex             6 CR-MA                            22.78  
  2 Mackenzie, Jagger          8 CR-MA                            23.91  
  3 Frankenberg, Aidan         8 GL-MA                            26.15  
  4 Capone, Patrick            7 CR-MA                           x30.75  
  5 Liedtka, Eli               6 GL-MA                            36.94  
  6 Rollins, Joshua            8 GL-MA                           x40.85  
 -- Hecker, Aidan              7 CR-MA                           X40.03  
 -- Weinstein, Nicholas        7 CR-MA                           X43.31  
 -- Frascone, Alex             6 CR-MA                           X44.59  
 -- Weinstein, Lucas           6 CR-MA                           X52.28  
 
Event 22  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Roode, Susanna             8 CR-MA                            19.03  
  2 Peshenko, Anya             7 CR-MA                            21.38  
  3 Flanagan, Caira            8 GL-MA                            24.47  
  4 McGill, Devon              8 GL-MA                            28.12  
  5 James, Lana                8 GL-MA                           x29.92  
  6 Sanders, Mary              8 CR-MA                           x31.50  
 -- Hill, Josie                8 CR-MA                           X28.68  
 -- Calvanese, Isabelle        8 CR-MA                           X34.81  
 -- Liebsch, Ragan             6 CR-MA                           X41.21  
 -- Mackel, Rachel             8 CR-MA                           X46.85  
 -- Hagstotz, Abigail          6 CR-MA                           X48.91  
 -- Stewart, Camryn            6 CR-MA                           X53.63  
 -- Whitman, Paige             6 CR-MA                              XDQ  
      Alternating Kick
 -- Cassidy, Summer            6 CR-MA                              XDQ  
      Alternating Kick
 -- Hill, Cassie               8 CR-MA                              XDQ  
      Scissors kick
 -- Hetzel, Nora               8 CR-MA                              SCR  
 
Event 23  Boys 9-10 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Malen, Stephen            10 CR-MA                            15.88  
  2 McFadden, Liam             9 GL-MA                            17.97  
  3 Suit, Nathan               9 CR-MA                            18.22  
  4 Suit, Nicholas             9 CR-MA                           x21.32  
  5 Moreland, Andrew           9 GL-MA                            24.03  
  6 Tugluk, Igor              10 CR-MA                           x32.29  
 -- Williams, Eric            10 CR-MA                           X18.28  
 -- Keys, Jordan              10 CR-MA                           X21.22  
 -- Klinchin, Mark            10 CR-MA                           X23.72  
 -- McHugh, Matthew            9 CR-MA                           X26.41  
 -- Balcer, Luke               9 CR-MA                           X27.41  
 -- Hecker, Dylan              9 CR-MA                           X31.17  
 -- Frascone, Peyton           9 CR-MA                           X40.56  
 -- Rock, Sean                 9 GL-MA                               DQ  
      Scissors kick
 -- Brown, Jack               10 CR-MA                              XDQ  
      Alternating Kick
 -- Ritz, Danny               10 CR-MA                              SCR  
 
Event 24  Girls 9-10 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Roode, Gwendolyn          10 CR-MA                           J16.94  
  2 Malen, Olivia             10 CR-MA                           J16.72  
  3 McHugh, Bridget           10 GL-MA                           J17.22  
  4 Forrest, Julia            10 CR-MA                           x18.50  
  5 Glefin, Rosie             10 GL-MA                            21.60  
 -- Hughes, Cara               9 CR-MA                           X18.91  
 -- Conroy, Haley             10 CR-MA                           X20.06  
 -- Stewart, Evyn             10 CR-MA                           X22.50  
 -- Barrett, Abigail           9 CR-MA                           X22.87  
 -- Flynn, Caitlin            10 GL-MA                           X22.97  
 -- Kelly, Mary                9 GL-MA                           X22.97  
 -- Eichlberger, Nyah         10 CR-MA                           X23.90  
 -- Taulane, Kate              9 GL-MA                           X24.74  
 -- Mashore, Jamira           10 CR-MA                           X25.31  
 -- McFadden, Catherine        9 GL-MA                           X25.75  
 -- Gant, Kierstin             9 CR-MA                           X26.16  
 -- Lees, Erin                10 CR-MA                           X28.35  
 -- Meyer, Pisay               9 CR-MA                           X29.65  
 -- McFadden, Isabelle        10 GL-MA                               DQ  
      Non-simultaneous arms
 -- Duffey, Megan              9 CR-MA                              SCR  
 -- Beltz, Sydney             10 CR-MA                              SCR  
 -- Liebsch, Olivia            9 CR-MA                              SCR  
 -- Kelley, Maddy              9 CR-MA                              SCR  
 
Event 25  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sleptsov, Anthony         12 CR-MA                            35.50  
  2 Duddy, Joe                12 GL-MA                            42.50  
  3 Whitney, Wyatt            12 CR-MA                            43.66  
  4 Kellly, Danny             11 GL-MA                            48.00  
  5 Feeney, Ryan              11 GL-MA                           x49.07  
  6 Katro, Jacob              12 CR-MA                           x49.70  
 -- Duffey, Sean              11 CR-MA                           X46.50  
 -- Mackenzie, River          11 CR-MA                           X48.00  
 -- Conroy, Nicholas          12 CR-MA                           X49.03  
 -- Walter, Ethan             11 CR-MA                           X56.28  
 -- Pulliam, Cameron          12 CR-MA                              XDQ  
      Alternating Kick
 -- Young, CJ                 11 GL-MA                              XDQ  
      One hand touch
 -- Ritz, Owen                11 CR-MA                              SCR  
 
Event 26  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cerebe, Shayne            12 CR-MA                            29.79  
  2 Williams, Gabrielle       11 CR-MA                            33.28  
  3 Kovacs, Gabriella         12 CR-MA                           x34.44  
  4 Cook, Haley               12 GL-MA                            37.72  
  5 Parker, Nia               12 GL-MA                            38.28  
  6 Reisinger, Sofia          11 GL-MA                           x41.81  
 -- Scott, Tyneisha           12 CR-MA                           X38.81  
 -- Ryan, Grace               11 CR-MA                           X42.90  
 -- Hill, Maddy               12 CR-MA                           X43.97  
 -- James, Kathy              11 GL-MA                           X50.06  
 -- Covington, Kristen        11 CR-MA                           X53.84  
 -- Kastenhuber, Mary Claire  11 CR-MA                           X57.25  
 -- Rock, Julia               11 GL-MA                         X1:14.39  
 -- Serridge, Abigail         11 CR-MA                              XDQ  
      Alternating Kick
 -- Whitman, Natalie          11 CR-MA                              SCR  
 
Event 27  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McElwee, Kyle             14 CR-MA                           J27.81  
  2 Hayburn, Christopher      13 CR-MA                           J30.37  
  3 Peshenko, Artem           14 CR-MA                          xJ30.31  
  4 Callahan, Gregory         13 GL-MA                            30.41  
  5 Burke, Thomas             14 GL-MA                            31.03  
  6 Byrd, Rasheen             13 GL-MA                           x48.18  
 -- Conroy, Thomas            14 CR-MA                           X28.91  
 -- Robinson, Owen            13 CR-MA                           X34.06  
 -- Bors, David               14 CR-MA                           X40.50  
 -- Whitman, Thomas           13 CR-MA                              SCR  
 -- Mackenzie, Hunter         13 CR-MA                              SCR  
 
Event 28  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McHugh, Molly             14 GL-MA                            31.69  
  2 Johnson, Brooke           13 CR-MA                            32.31  
  3 McKenna, Alexandria       13 CR-MA                            32.47  
  4 Burke, Erin               14 GL-MA                            32.93  
  5 Eichelberger, Casey       14 CR-MA                           x33.91  
 -- Eichleberger, Danica      13 CR-MA                           X37.29  
 -- Hagstotz, Sara            13 CR-MA                           X38.94  
 -- Hopewell, Lindsay         13 GL-MA                           X39.41  
 -- Duddy, Kelly              14 GL-MA                           X43.47  
 -- Portis, Sarah             14 CR-MA                              SCR  
 -- Nitroy, Maddie            13 CR-MA                              SCR  
 -- Stein, Samantha           13 CR-MA                              SCR  
 -- Hughes, Allison           14 CR-MA                              SCR  
 -- Paz, Madison              14 GL-MA                              SCR  
 
Event 29  Boys 15 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Alagic, Sven              17 CR-MA                            27.75  
  2 Sleptsov, Paul            39 CR-MA                            28.04  
  3 Korn, Dakota              16 CR-MA                           x28.09  
  4 Mohammed, Shareef         15 CR-MA                           x30.13  
  5 Parker, Trey              15 GL-MA                            33.28  
 -- Barnhart, Joseph          16 CR-MA                           X32.03  
 -- Barrett, David            16 CR-MA                           X33.63  
 
Event 30  Girls 15 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Barbara            45 GL-MA                            30.72  
  2 Stein, Molly              17 GL-MA                            31.32  
  3 Wojnar, Katelyn           13 CR-MA                            31.56  
  4 Briker, Sara              16 CR-MA                            35.09  
  5 Hill, Abby                15 CR-MA                           x36.60  
 -- Liebsh, MegAnne           15 CR-MA                           X34.63  
 -- Moore, Catherine          12 CR-MA                           X39.60  
 -- McCallister, Allison      16 CR-MA                              SCR  
 -- Erwin, Emily              15 CR-MA                              SCR  
 -- Jeong, Heidi              18 CR-MA                              SCR  
 -- Barber, Ariel             15 CR-MA                              SCR  
 
Event 31  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sleptsov, Alex             6 CR-MA                            18.22  
  2 Suit, Benny                6 CR-MA                            19.31  
  3 Rollins, Joshua            8 GL-MA                            19.77  
  4 Frankenberg, Aidan         8 GL-MA                            21.71  
  5 Mackenzie, Jagger          8 CR-MA                           x21.81  
  6 Dibendetto, Lucas          8 GL-MA                           x24.59  
 -- McHugh, Alexander          8 CR-MA                           X23.59  
 -- Capone, Patrick            7 CR-MA                           X24.37  
 -- Williams, Darian           6 CR-MA                           X24.69  
 -- Hecker, Aidan              7 CR-MA                           X25.47  
 -- Davis, Aidan               8 GL-MA                           X26.34  
 -- Liedtka, Eli               6 GL-MA                           X26.69  
 -- Strain, Zachary            8 CR-MA                           X27.00  
 -- McCloud, Matthew           8 GL-MA                           X30.75  
 -- Buchanan, Matt             6 GL-MA                           X32.93  
 -- Frankenberg, Gavin         6 GL-MA                           X33.22  
 -- Gelfin, Gabe               6 GL-MA                           X33.28  
 -- Buchanan, Tim              8 GL-MA                           X33.50  
 -- Frascone, Alex             6 CR-MA                           X35.00  
 -- Weinstein, Nicholas        7 CR-MA                           X36.25  
 -- Fox, Matthew               6 GL-MA                           X37.50  
 -- MacDonald, Duncan          8 GL-MA                           X43.03  
 -- Weinstein, Lucas           6 CR-MA                           X44.00  
 -- Silverman, David           8 CR-MA                              SCR  
 
Event 32  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Roode, Susanna             8 CR-MA                            17.50  
  2 Flanagan, Caira            8 GL-MA                            18.59  
  3 Lush, Madison              8 GL-MA                            19.56  
  4 McGill, Devon              8 GL-MA                           x22.43  
  5 Hill, Josie                8 CR-MA                            22.69  
  6 Sanders, Mary              8 CR-MA                           x23.37  
 -- Peshenko, Anya             7 CR-MA                           X18.75  
 -- Calvanese, Isabelle        8 CR-MA                           X22.60  
 -- Hill, Cassie               8 CR-MA                           X23.15  
 -- Mackel, Rachel             8 CR-MA                           X25.41  
 -- James, Lana                8 GL-MA                           X25.87  
 -- Costello, Grace            7 CR-MA                           X26.91  
 -- Strain, Jordan             7 CR-MA                           X28.31  
 -- Bower, Madelyn             7 GL-MA                           X30.41  
 -- Liebsch, Ragan             6 CR-MA                           X31.56  
 -- McHugh, Alicia             5 CR-MA                           X35.43  
 -- Hagstotz, Abigail          6 CR-MA                           X38.62  
 -- Funk, Lilly                7 GL-MA                           X39.63  
 -- Whitman, Paige             6 CR-MA                           X44.31  
 -- Stewart, Camryn            6 CR-MA                           X49.59  
 -- McGill, Amelia             7 GL-MA                           X51.04  
 -- Davis, Abby                7 GL-MA                           X53.19  
 -- LoPolto, Lindsay           8 CR-MA                              SCR  
 
Event 33  Boys 9-10 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Malen, Stephen            10 CR-MA                            14.22  
  2 Williams, Eric            10 CR-MA                            14.75  
  3 McFadden, Liam             9 GL-MA                            15.91  
  4 Suit, Nathan               9 CR-MA                           x16.34  
  5 Duddy, Matt                9 GL-MA                            17.63  
  6 Moreland, Andrew           9 GL-MA                           x19.84  
 -- Suit, Nicholas             9 CR-MA                           X17.22  
 -- Keys, Jordan              10 CR-MA                           X18.31  
 -- McHugh, Matthew            9 CR-MA                           X19.84  
 -- Balcer, Luke               9 CR-MA                           X20.97  
 -- Hecker, Dylan              9 CR-MA                           X21.18  
 -- Brown, Jack               10 CR-MA                           X21.81  
 -- Tugluk, Igor              10 CR-MA                           X23.34  
 -- Frascone, Peyton           9 CR-MA                           X28.00  
 -- Rock, Sean                 9 GL-MA                           X30.44  
 -- Klinchin, Mark            10 CR-MA                              SCR  
 -- Ritz, Danny               10 CR-MA                              SCR  
 
Event 34  Girls 9-10 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Roode, Gwendolyn          10 CR-MA                            14.97  
  2 Malen, Olivia             10 CR-MA                            15.54  
  3 McHugh, Bridget           10 GL-MA                            15.72  
  4 Hughes, Cara               9 CR-MA                           x16.93  
  5 Dorley, Carissa           10 GL-MA                            18.53  
  6 Flynn, Caitlin            10 GL-MA                           x19.38  
 -- Conroy, Haley             10 CR-MA                           X16.67  
 -- McCormick, Isabella       10 CR-MA                           X16.72  
 -- Forrest, Julia            10 CR-MA                           X16.87  
 -- Barrett, Abigail           9 CR-MA                           X18.40  
 -- Gant, Kierstin             9 CR-MA                           X18.46  
 -- Kelly, Mary                9 GL-MA                           X18.50  
 -- Stewart, Evyn             10 CR-MA                           X18.81  
 -- McFadden, Isabelle        10 GL-MA                           X19.21  
 -- Eichlberger, Nyah         10 CR-MA                           X20.28  
 -- Duffey, Megan              9 CR-MA                           X20.69  
 -- Miklautz, Allace          10 CR-MA                           X20.75  
 -- James, Angel               9 GL-MA                           X20.76  
 -- McFadden, Catherine        9 GL-MA                           X20.96  
 -- Mashore, Jamira           10 CR-MA                           X21.71  
 -- Moreland, Zoe              9 GL-MA                           X21.84  
 -- Lees, Erin                10 CR-MA                           X22.26  
 -- Meyer, Pisay               9 CR-MA                           X23.37  
 -- Kelley, Maddy              9 CR-MA                           X23.68  
 -- Crocker, Sophia           10 GL-MA                           X24.20  
 -- Young, Jessica             9 GL-MA                           X24.29  
 -- Spadt, Lauren              9 GL-MA                           X24.94  
 -- Beltz, Sydney             10 CR-MA                           X25.13  
 -- McKenzie, Caroline         9 GL-MA                           X26.50  
 -- Liebsch, Olivia            9 CR-MA                           X28.56  
 
Event 35  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sleptsov, Anthony         12 CR-MA                            29.69  
  2 Katro, Jacob              12 CR-MA                            30.88  
  3 McCormick, William        11 CR-MA                           x34.50  
  4 Duddy, Joe                12 GL-MA                            37.21  
  5 Feeney, Ryan              11 GL-MA                            37.81  
  6 Ermigiotti, Nick          12 GL-MA                           x40.28  
 -- Barber, Blaire            11 CR-MA                           X33.56  
 -- Whitney, Wyatt            12 CR-MA                           X34.18  
 -- Conroy, Nicholas          12 CR-MA                           X36.25  
 -- Pulliam, Cameron          12 CR-MA                           X37.63  
 -- Mackenzie, River          11 CR-MA                           X37.91  
 -- Sloan, Harrison           11 CR-MA                           X39.31  
 -- Walter, Ethan             11 CR-MA                           X39.72  
 -- Kellly, Danny             11 GL-MA                           X40.47  
 -- Duffey, Sean              11 CR-MA                           X40.94  
 -- Klinchin, Mark            10 CR-MA                           X44.47  
 -- Kelley, Nolen             11 CR-MA                           X45.91  
 -- Young, CJ                 11 GL-MA                              SCR  
 -- Ritz, Owen                11 CR-MA                              SCR  
 -- Portis, Micah             12 CR-MA                              SCR  
 
Event 36  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cerebe, Shayne            12 CR-MA                            26.72  
  2 Kovacs, Gabriella         12 CR-MA                            31.15  
  3 Parker, Nia               12 GL-MA                            32.22  
  4 Erwin, Alison             12 CR-MA                           x32.71  
  5 Maus, Clare               12 GL-MA                            33.18  
  6 Cook, Haley               12 GL-MA                           x33.40  
 -- Mackel, Grace             11 CR-MA                           X32.37  
 -- Moore, Catherine          12 CR-MA                           X32.50  
 -- Ryan, Grace               11 CR-MA                           X34.35  
 -- Whitney, Grace            11 CR-MA                           X34.56  
 -- Scott, Tyneisha           12 CR-MA                           X34.68  
 -- Covington, Kristen        11 CR-MA                           X35.33  
 -- Serridge, Abigail         11 CR-MA                           X35.78  
 -- Hill, Maddy               12 CR-MA                           X36.13  
 -- Reisinger, Sofia          11 GL-MA                           X37.53  
 -- Dorley, Tegan             12 GL-MA                           X37.88  
 -- Whitman, Natalie          11 CR-MA                           X37.91  
 -- Feeney, Dana              12 GL-MA                           X40.21  
 -- James, Kathy              11 GL-MA                           X42.28  
 -- Custer, Marissa           12 GL-MA                           X45.63  
 -- Barton, Skylar            11 GL-MA                           X49.04  
 -- Kastenhuber, Mary Claire  11 CR-MA                           X53.50  
 -- Rock, Julia               11 GL-MA                           X56.87  
 -- Williams, Gabrielle       11 CR-MA                              SCR  
 -- Cook, Hannah              12 GL-MA                              SCR  
 
Event 37  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Peshenko, Artem           14 CR-MA                            25.13  
  2 Hayburn, Christopher      13 CR-MA                            25.66  
  3 Callahan, Gregory         13 GL-MA                            26.40  
  4 Whitman, Thomas           13 CR-MA                           x27.91  
  5 Burke, Thomas             14 GL-MA                            27.97  
  6 Byrd, Rasheen             13 GL-MA                           x39.71  
 -- Conroy, Thomas            14 CR-MA                           X27.72  
 -- Liebsch, Alec             13 CR-MA                           X32.50  
 -- Bors, David               14 CR-MA                           X34.87  
 -- Natter, Scott             13 CR-MA                           X37.31  
 -- Washington, Philip        13 GL-MA                           X48.17  
 -- Robinson, Owen            13 CR-MA                              SCR  
 -- McElwee, Kyle             14 CR-MA                              SCR  
 -- Mackenzie, Hunter         13 CR-MA                              SCR  
 
Event 38  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McKenna, Alexandria       13 CR-MA                            28.82  
  2 McHugh, Molly             14 GL-MA                            28.87  
  3 Gratkowski, Yolanda       14 CR-MA                            29.46  
  4 Wojnar, Katelyn           13 CR-MA                           x29.63  
  5 White, Elizabeth          14 GL-MA                            34.78  
  6 Duddy, Kelly              14 GL-MA                           x35.46  
 -- Johnson, Brooke           13 CR-MA                           X30.03  
 -- Sloan, Allison            13 CR-MA                           X31.04  
 -- Eichelberger, Casey       14 CR-MA                           X31.09  
 -- Jackson, Kyra             14 GL-MA                           X31.66  
 -- Eichleberger, Danica      13 CR-MA                           X31.84  
 -- Hughes, Allison           14 CR-MA                           X32.00  
 -- Simmons, Leah             13 CR-MA                           X32.29  
 -- Hagstotz, Sara            13 CR-MA                           X34.22  
 -- Lees, Jamie               13 CR-MA                           X34.22  
 -- Hopewell, Lindsay         13 GL-MA                           X35.51  
 -- James, Natalie            14 GL-MA                           X46.50  
 -- Stein, Samantha           13 CR-MA                              SCR  
 -- Nitroy, Maddie            13 CR-MA                              SCR  
 
Event 39  Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McElwee, Kyle             14 CR-MA                            53.41  
  2 Korn, Dakota              16 CR-MA                            56.84  
  3 Sleptsov, Paul            39 CR-MA                           x57.75  
  4 Mohammed, Shareef         15 CR-MA                           x59.00  
 -- Barrett, David            16 CR-MA                           X57.81  
 -- Alagic, Sven              17 CR-MA                           X57.90  
 -- Barnhart, Joseph          16 CR-MA                         X1:06.88  
 -- Paz, Logan                16 GL-MA                              SCR  
 -- Pedicone, Michael         15 CR-MA                              SCR  
 
Event 40  Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Gabrielle       11 CR-MA                          1:01.79  
  2 Stein, Molly              17 GL-MA                          1:02.91  
  3 Burke, Barbara            45 GL-MA                          1:03.20  
  4 Hill, Abby                15 CR-MA                          1:10.34  
  5 McCallister, Allison      16 CR-MA                         x1:11.06  
 -- Liebsh, MegAnne           15 CR-MA                              SCR  
 -- Erwin, Emily              15 CR-MA                              SCR  
 -- Barber, Ariel             15 CR-MA                              SCR  
 -- Jeong, Heidi              18 CR-MA                              SCR  
 
Event 41  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Glenside-MA  'A'                                           J1:34.31  
     1) Rollins, Joshua 8               2) Frankenberg, Aidan 8           
     3) Dibendetto, Lucas 8             4) Liedtka, Eli 6                 
  2 Crestmont-MA  'A'                                          J1:28.03  
     1) Suit, Benny 6                   2) McHugh, Alexander 8            
     3) Mackenzie, Jagger 8             4) Sleptsov, Alex 6               
 -- Crestmont-MA  'B'                                          x1:48.59  
     1) Williams, Darian 6              2) Hecker, Aidan 7                
     3) Strain, Zachary 8               4) Capone, Patrick 7              
 -- Glenside-MA  'B'                                           X2:12.18  
     1) Frankenberg, Gavin 6            2) Buchanan, Matt 6               
     3) Buchanan, Tim 8                 4) McCloud, Matthew 8             
 
Event 42  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Glenside-MA  'A'                                           J1:33.68  
     1) Flanagan, Caira 8               2) Lush, Madison 8                
     3) McGill, Devon 8                 4) Bower, Madelyn 7               
  2 Crestmont-MA  'A'                                          J1:23.50  
     1) Roode, Susanna 8                2) Sanders, Mary 8                
     3) Hill, Josie 8                   4) Peshenko, Anya 7               
 -- Crestmont-MA  'B'                                          x1:39.19  
     1) Mackel, Rachel 8                2) Hill, Cassie 8                 
     3) Costello, Grace 7               4) Calvanese, Isabelle 8          
 -- Crestmont-MA  'C'                                          x2:10.34  
     1) Liebsch, Ragan 6                2) Cassidy, Summer 6              
     3) McHugh, Alicia 5                4) Strain, Jordan 7               
 
Event 43  Boys 9-10 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Glenside-MA  'A'                                           J1:26.53  
     1) Duddy, Matt 9                   2) McFadden, Liam 9               
     3) Moreland, Andrew 9              4) Rock, Sean 9                   
 -- Crestmont-MA  'B'                                          x1:21.06  
     1) McHugh, Matthew 9               2) Klinchin, Mark 10              
     3) Balcer, Luke 9                  4) Suit, Nicholas 9               
 -- Crestmont-MA  'C'                                          x1:38.33  
     1) Hecker, Dylan 9                 2) Ritz, Danny 10                 
     3) Brown, Jack 10                  4) Tugluk, Igor 10                
 -- Crestmont-MA  'A'                                                DQ  
      Early take-off swimmer #2
     1) Williams, Eric 10               2) Suit, Nathan 9                 
     3) Keys, Jordan 10                 4) Malen, Stephen 10              
 
Event 44  Girls 9-10 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Glenside-MA  'A'                                           J1:17.09  
     1) Dorley, Carissa 10              2) McFadden, Isabelle 10          
     3) Flynn, Caitlin 10               4) McHugh, Bridget 10             
 -- Crestmont-MA  'B'                                          x1:12.35  
     1) Conroy, Haley 10                2) Stewart, Evyn 10               
     3) McCormick, Isabella 10          4) Barrett, Abigail 9             
 -- Crestmont-MA  'C'                                          x1:23.48  
     1) Gant, Kierstin 9                2) Lees, Erin 10                  
     3) Miklautz, Allace 10             4) Eichlberger, Nyah 10           
 -- Glenside-MA  'B'                                           X1:25.62  
     1) Crocker, Sophia 10              2) Glefin, Rosie 10               
     3) Kelly, Mary 9                   4) McFadden, Catherine 9          
 -- Glenside-MA  'C'                                           X1:39.69  
     1) McKenzie, Caroline 9            2) Spadt, Lauren 9                
     3) Taulane, Kate 9                 4) Young, Jessica 9               
 
Event 45  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Glenside-MA  'A'                                           J2:38.35  
     1) Duddy, Joe 12                   2) Feeney, Ryan 11                
     3) Ermigiotti, Nick 12             4) Kellly, Danny 11               
  2 Crestmont-MA  'A'                                          J2:12.22  
     1) Katro, Jacob 12                 2) McCormick, William 11          
     3) Whitney, Wyatt 12               4) Sleptsov, Anthony 12           
 -- Crestmont-MA  'B'                                          x2:27.72  
     1) Conroy, Nicholas 12             2) Pulliam, Cameron 12            
     3) Mackenzie, River 11             4) Barber, Blaire 11              
 -- Crestmont-MA  'C'                                          x2:52.19  
     1) Duffey, Sean 11                 2) Sloan, Harrison 11             
     3) Kelley, Nolen 11                4) Walter, Ethan 11               
 
Event 46  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Glenside-MA  'A'                                           J2:15.47  
     1) Parker, Nia 12                  2) Maus, Clare 12                 
     3) Cook, Haley 12                  4) Reisinger, Sofia 11            
  2 Crestmont-MA  'A'                                          J2:01.29  
     1) Williams, Gabrielle 11          2) Erwin, Alison 12               
     3) Kovacs, Gabriella 12            4) Cerebe, Shayne 12              
 -- Crestmont-MA  'C'                                          x2:26.28  
     1) Covington, Kristen 11           2) Whitney, Grace 11              
     3) Serridge, Abigail 11            4) Scott, Tyneisha 12             
 -- Glenside-MA  'B'                                           X2:49.50  
     1) Dorley, Tegan 12                2) James, Kathy 11                
     3) Feeney, Dana 12                 4) Rock, Julia 11                 
 -- Crestmont-MA  'B'                                                DQ  
      Early take-off swimmer #2
     1) Mackel, Grace 11                2) Ryan, Grace 11                 
     3) Hill, Maddy 12                  4) Moore, Catherine 12            
 
Event 47  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Glenside-MA  'A'                                           J2:09.97  
     1) Young, CJ 11                    2) Burke, Thomas 14               
     3) Byrd, Rasheen 13                4) Callahan, Gregory 13           
  2 Crestmont-MA  'A'                                          J1:42.31  
     1) McElwee, Kyle 14                2) Whitman, Thomas 13             
     3) Hayburn, Christopher 13         4) Peshenko, Artem 14             
 -- Crestmont-MA  'B'                                          x2:11.65  
     1) Conroy, Thomas 14               2) Liebsch, Alec 13               
     3) Bors, David 14                  4) Robinson, Owen 13              
 
Event 48  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Glenside-MA  'A'                                           J2:05.47  
     1) Burke, Erin 14                  2) White, Elizabeth 14            
     3) McHugh, Molly 14                4) Duddy, Kelly 14                
  2 Crestmont-MA  'A'                                          J1:57.56  
     1) Gratkowski, Yolanda 14          2) Wojnar, Katelyn 13             
     3) Johnson, Brooke 13              4) McKenna, Alexandria 13         
 -- Crestmont-MA  'B'                                          x2:06.59  
     1) Sloan, Allison 13               2) Eichleberger, Danica 13        
     3) Simmons, Leah 13                4) Eichelberger, Casey 14         
 -- Crestmont-MA  'C'                                          x2:17.78  
     1) Hagstotz, Sara 13               2) Lees, Jamie 13                 
     3) Whitman, Natalie 11             4) Hughes, Allison 14             
 -- Glenside-MA  'B'                                           X2:37.94  
     1) Jackson, Kyra 14                2) James, Natalie 14              
     3) Hopewell, Lindsay 13            4) Custer, Marissa 12             
 
Event 49  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
 -- Crestmont-MA  'B'                                          x1:59.21  
 -- Crestmont-MA  'A'                                               SCR  
     1) Alagic, Sven 17                 2) Pedicone, Michael 15           
     3) Barrett, David 16               4) Korn, Dakota 16                
 
Event 50  Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Glenside-MA  'A'                                            2:03.90  
     1) Burke, Barbara 45               2) Stein, Molly 17                
     3) Stein, Alex 17                  4) Lyon, Becca 22                 
  2 Crestmont-MA  'A'                                           2:07.44  
     1) Hill, Abby 15                   2) Liebsh, MegAnne 15             
     3) Briker, Sara 16                 4) McCallister, Allison 16        
 -- Crestmont-MA  'B'                                               SCR  
 
                    Combined Team Scores - Through Event 50                    
 
  1. Crestmont                           274   2. Glenside                            148
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 50                    
 
  1. Crestmont                           126   2. Glenside                             88
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 50                     
 
  1. Crestmont                           148   2. Glenside                             60