Licensed to Liberty Swim League A  HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 7/25/2015 11:01 AM
                    GL vs CO 072515 - 7/1/2015 to 8/1/2015                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McFadden, Charlie          7 GL-MA                  23.62      24.00    5  
  2 Peck, Wyatt                8 GL-MA                  24.38      25.28    3  
  3 Gordon, AJ                 8 GL-MA                  25.62     x26.59  
  4 Scheuerman, Hunter         6 Conklin-US                NT      32.31    1  
  5 McMahon, Conor             8 Conklin-US                NT      32.75  
 -- Fitzpatrick, Danny         8 GL-MA                  31.86     X29.12  
 -- Reihman-Murphy, Cole       8 GL-MA                  31.93     X33.72  
 -- Ajunwa, Donovan            5 GL-MA                  36.75     X33.91  
 -- Leary, Nate                6 Conklin-US                NT     X38.03  
 -- Frankenberg, Sebastian     8 GL-MA                  38.21     X38.22  
 -- Hober, Luke                7 GL-MA                  37.47     X38.80  
 -- Jed, Lu                    7 GL-MA                  37.00     X44.65  
 -- Anthony, Velan             6 Conklin-US                NT   X1:08.63  
 -- Trainor, Sean              7 Conklin-US                NT         DQ  
      Multiple strokes past vertical at turn
 
Event 2  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hayes, Mira                7 GL-MA                  28.15      27.16    5  
  2 Reimer, Marguerite         7 GL-MA                  29.51      28.34    3  
  3 Sullivan, Alice            8 GL-MA                  26.93     x28.87  
  4 McElroy, Molly             8 Conklin-US                NT      30.04    1  
  5 Miller, Robin              8 Conklin-US                NT      30.10  
  6 Six, Carlehe               7 Conklin-US                NT     x37.57  
 -- Sliver, Arden              5 GL-MA                  30.22     X33.19  
 -- Schadel, Emmaline          7 GL-MA                  33.78     X34.91  
 -- Gregorio, Morgan           5 GL-MA                  33.31     X35.63  
 -- McDade, Erin               7 GL-MA                  36.41     X36.75  
 -- Fillmore, Mackenzie        6 GL-MA                  38.18     X37.00  
 -- Gallagher, Sadie           6 Conklin-US                NT     X37.91  
 -- MacDonald, Stevie          6 GL-MA                  44.97     X47.60  
 -- Dobeck, Hazel              7 GL-MA                     NT   X1:11.31  
 -- Cooper, Besty              8 Conklin-US                NT        XDQ  
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Stewart, Kathryn           7 GL-MA                  39.26        XDQ  
      Not on back off wall
 -- Hurst, Sinead              7 Conklin-US                NT        XDQ  
      Not on back off wall
 
Event 3  Boys 9-10 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nguyen, Joshua            10 Conklin-US                NT      20.29    5  
  2 Gallagher, Damian         10 Conklin-US                NT      21.72    3  
  3 Stewart, William           9 GL-MA                  22.13      22.00    1  
  4 Frankenberg, Gavin        10 GL-MA                  23.45      22.46  
  5 Rutkowski, Mark           10 Conklin-US                NT     x23.66  
  6 McDade, Franny            10 GL-MA                  23.20     x25.25  
 -- Bower, Sam                 9 GL-MA                  23.29     X23.72  
 -- Morton, Jeremy            10 GL-MA                  22.72     X24.69  
 -- Ginkinger, Tariq          10 Conklin-US                NT     X24.84  
 -- McDonald, Stephen         10 GL-MA                  25.39     X25.47  
 -- Ginkinger, Kadin           9 Conklin-US                NT     X26.03  
 -- Martinez, Benjamin        10 Conklin-US                NT     X26.31  
 -- Rodowski, Konrad           9 Conklin-US                NT     X31.07  
 -- Derr, Kevin                9 Conklin-US                NT     X31.31  
 -- Breyer, Cole               9 Conklin-US                NT     X31.50  
 -- Breyer, Declan            10 Conklin-US                NT     X33.31  
 -- Six, Jake                  9 Conklin-US                NT     X34.06  
 -- Reimer, Josiah             9 GL-MA                  30.88     X36.90  
 -- Anthony, Yuvan             9 Conklin-US                NT     X39.85  
 -- Kaschock-Marenda, Koen    10 Conklin-US                NT        XDQ  
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Trainor, Brian            10 Conklin-US                NT        XDQ  
      Not on back off wall
 -- Fox, Matthew              10 GL-MA                  27.77        XDQ  
      Shoulders past vertical toward breast
 
Event 4  Girls 9-10 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Brien, Shawn            10 GL-MA                  20.57      19.91    5  
  2 Miller, Dylan              9 Conklin-US                NT      21.28    3  
  3 Vangen, Ella               9 GL-MA                  20.38      21.40    1  
  4 McMahon, Fiona            10 Conklin-US                NT      25.89  
  5 Amons, Janey              10 Conklin-US                NT     x28.50  
 -- Dunbar, Meredith          10 GL-MA                  21.59     X19.87  
 -- Raisch, Maris             10 GL-MA                  22.94     X22.75  
 -- Farley, Maddy              9 GL-MA                  23.00     X23.28  
 -- DiFebbo, Sydney           10 GL-MA                  21.73     X23.60  
 -- Toledo, Ruby               9 GL-MA                  25.37     X23.91  
 -- McFadden, Lucy             9 GL-MA                  22.72     X25.81  
 -- Emtage, Hannah            10 Conklin-US                NT     X26.06  
 -- Gregario, Carly            9 GL-MA                  27.16     X26.47  
 -- Fillmore, Ryan             9 GL-MA                  25.09     X27.31  
 -- Leary, Sadie              10 Conklin-US                NT     X27.90  
 -- McDade, Bernadette         9 GL-MA                  29.68     X28.41  
 -- Wright, Ella               9 Conklin-US                NT     X29.15  
 -- Soboloff, Alexandra       10 Conklin-US                NT     X29.94  
 -- Dibernardo, Ariana        10 GL-MA                  32.30     X30.47  
 -- Hurst, Moira               9 Conklin-US                NT     X30.77  
 -- Martino, Alicia            9 Conklin-US                NT     X31.56  
 -- Conwell, Lillian           9 Conklin-US                NT     X31.88  
 -- Breyer, Jasmine            9 Conklin-US                NT     X32.76  
 -- MacDonald, Mia            10 GL-MA                  32.38     X34.06  
 -- Taulane, Skyy              9 GL-MA                  35.36     X38.13  
 -- Fillmore, Keely           10 GL-MA                  19.17         DQ  
      Delay initiating arm pull at turn
 
Event 5  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Frankenberg, Aidan        12 GL-MA                  36.88      37.41    5  
  2 Soboloff, Benjamin        12 Conklin-US                NT      42.25    3  
  3 Kaschock-Marenda, Bishop  12 Conklin-US                NT      44.31    1  
  4 Dibendetto, Lucas         12 GL-MA                  44.53      44.75  
  5 Weimer, Joey              11 GL-MA                  48.47     x48.07  
 
Event 6  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lush, Madison             12 GL-MA                  35.12      36.03    5  
  2 Flanagan, Caira           12 GL-MA                  40.07      41.34    3  
  3 O'Brien, Kasey            12 GL-MA                  43.24     x42.88  
  4 Kopco, Maddie             12 Conklin-US                NT      46.44    1  
  5 Kopco, Lauren             11 Conklin-US                NT      48.60  
  6 Boland-Szura, Caitlin     12 Conklin-US                NT     x54.82  
 -- Bower, Madelyn            11 GL-MA                  44.50     X46.13  
 -- Wynn, Cydney              11 Conklin-US                NT     X49.09  
 -- Kopyar, Samantha          12 Conklin-US                NT     X51.00  
 -- McDade, Mary Kate         12 GL-MA                1:08.78        XDQ  
      Multiple strokes past vertical at turn
 
Event 7  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dunbar, Connor            14 GL-MA                  32.69      34.63    5  
  2 Brown, Ryan               14 GL-MA                     NT      36.25    3  
 -- Aikens, Mitchell          14 GL-MA                  37.46         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
 
Event 8  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guthy, Olivia             15 Conklin-US                NT      32.31    5  
  2 Sohlberg, Nancy           13 Conklin-US                NT      33.06    3  
  3 McFadden, Catherine       13 GL-MA                  36.29      33.66    1  
  4 Greene, Celeste           14 Conklin-US                NT     x40.66  
  5 Difebbo, Paige            13 GL-MA                  42.01      41.91  
 -- Knotek, Erin              15 Conklin-US                NT     X40.66  
 -- Huong, Katelyn            14 Conklin-US                NT     X41.09  
 -- Lane, Tessa               13 Conklin-US                NT     X43.76  
 -- Knotek, Olivia            13 Conklin-US                NT     X44.65  
 -- Hurst, Brigid             14 Conklin-US                NT     X51.78  
 
Event 9  Boys 15 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McFadden, Liam            13 GL-MA                  30.84      30.47    5  
  2 O'Neill, Matthew          16 GL-MA                  37.14      36.28    3  
  3 Berry, Quadir             15 GL-MA                  38.37     x37.81  
  4 Kaschock-Marenda, Simon   15 Conklin-US                NT      38.22    1  
 -- Huong, Justin             16 Conklin-US                NT         DQ  
      Multiple strokes past vertical at turn
 
Event 10  Girls 15 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dwyer, Brighid            35 GL-MA                  31.32     J31.94    5  
  2 Richart, Lizzie           20 GL-MA                  31.06     J31.84    3  
  3 Han, Tiana                18 Conklin-US                NT      33.19    1  
  4 Soldacki, Grace           15 Conklin-US                NT      34.43  
  5 Reisinger, Sofia          15 GL-MA                  36.62     x37.22  
 
Event 11  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McMahon, Conor             8 Conklin-US                NT      26.18    5  
  2 Gordon, AJ                 8 GL-MA                  29.16      28.68    3  
  3 Brown, Connor              7 GL-MA                  33.11      32.88    1  
  4 Leary, Nate                6 Conklin-US                NT      39.97  
  5 Scheuerman, Hunter         6 Conklin-US                NT     x41.37  
 -- Reihman-Murphy, Cole       8 GL-MA                  35.22         DQ  
      One hand touch
 -- Anthony, Velan             6 Conklin-US                NT        XDQ  
      Arms not in same horizontal plane
 
Event 12  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McElroy, Molly             8 Conklin-US                NT      27.56    5  
  2 Schadel, Emmaline          7 GL-MA                  34.22      36.97    3  
  3 Moore, Harper              7 GL-MA                  35.89      39.96    1  
 -- Cooper, Besty              8 Conklin-US                NT     X37.68  
 -- Stewart, Kathryn           7 GL-MA                  53.03     X44.13  
 -- Dobeck, Iris               7 GL-MA                     NT     X49.25  
 -- MacDonald, Stevie          6 GL-MA                  58.94     X53.44  
 -- Ajunwa, Florence           6 GL-MA                  35.93         DQ  
      Arms not in same horizontal plane
 -- Six, Carlehe               7 Conklin-US                NT         DQ  
      Arms not in same horizontal plane
 -- Gallagher, Sadie           6 Conklin-US                NT         DQ  
      Alternating Kick
 
Event 13  Boys 9-10 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scheuerman, Kurt           9 Conklin-US                NT     J19.22    5  
  2 Liedtka, Eli              10 GL-MA                  20.07     J19.01    3  
  3 Heljenek, Quinton          9 GL-MA                  26.28      22.71    1  
  4 Rutkowski, Mark           10 Conklin-US                NT      23.18  
  5 Morton, Jeremy            10 GL-MA                  23.63     x23.62  
 -- Ginkinger, Tariq          10 Conklin-US                NT     X26.32  
 -- Martinez, Benjamin        10 Conklin-US                NT     X27.10  
 -- McDonald, Stephen         10 GL-MA                  30.77     X31.85  
 -- Kaschock-Marenda, Koen    10 Conklin-US                NT     X31.87  
 -- Six, Jake                  9 Conklin-US                NT     X33.55  
 -- Reimer, Josiah             9 GL-MA                  37.77     X35.69  
 -- Rodowski, Konrad           9 Conklin-US                NT     X38.56  
 -- Derr, Kevin                9 Conklin-US                NT     X39.90  
 -- Gallagher, Damian         10 Conklin-US                NT         DQ  
      False start
 
Event 14  Girls 9-10 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, Dylan              9 Conklin-US                NT      22.18    5  
  2 Vangen, Ella               9 GL-MA                  20.81      23.12    3  
  3 Raisch, Maris             10 GL-MA                  23.50      23.63    1  
  4 Emtage, Hannah            10 Conklin-US                NT      24.59  
  5 DiFebbo, Sydney           10 GL-MA                  26.19     x26.59  
  6 Soboloff, Alexandra       10 Conklin-US                NT     x27.57  
 -- McFadden, Lucy             9 GL-MA                  25.18     X25.22  
 -- Hurst, Moira               9 Conklin-US                NT     X25.93  
 -- Dibernardo, Ariana        10 GL-MA                  29.59     X27.25  
 -- Fillmore, Ryan             9 GL-MA                  29.58     X27.29  
 -- Conwell, Madelyn          10 Conklin-US                NT     X30.22  
 -- MacDonald, Mia            10 GL-MA                  30.14     X32.15  
 -- McClenny, Tatiana          9 Conklin-US                NT     X33.21  
 -- Breyer, Jasmine            9 Conklin-US                NT     X35.11  
 -- Conwell, Lillian           9 Conklin-US                NT     X35.19  
 -- Taulane, Skyy              9 GL-MA                     NT     X42.59  
 
Event 15  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Montgomery, Chase         11 GL-MA                  38.03      37.37    5  
  2 McElroy, Joachim          12 Conklin-US                NT      37.97    3  
  3 Huong, Aethen             11 Conklin-US                NT      45.37    1  
  4 Soboloff, Benjamin        12 Conklin-US                NT     x46.60  
 -- Fox, Dan                  12 GL-MA                1:06.88   X1:02.06  
 -- Dibendetto, Lucas         12 GL-MA                  43.47         DQ  
      One hand touch
 -- Weimer, Joey              11 GL-MA                  51.13         DQ  
      Arms not in same horizontal plane
 
Event 16  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lush, Madison             12 GL-MA                  38.65      40.60    5  
  2 Oneill, Molly             11 GL-MA                  42.68      43.16    3  
  3 Peck, Sophie              11 GL-MA                  44.72     x45.28  
  4 Boland-Szura, Caitlin     12 Conklin-US                NT      46.22    1  
 -- O'Brien, Kasey            12 GL-MA                  47.33     X48.22  
 -- Farley, Brenna            11 GL-MA                  47.38     X49.47  
 -- Wynn, Cydney              11 Conklin-US                NT         DQ  
      One hand touch
 -- Kopco, Maddie             12 Conklin-US                NT         DQ  
      One hand touch
 
Event 17  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Ryan               14 GL-MA                  38.32      39.68    5  
  2 Aikens, Mitchell          14 GL-MA                  39.00      41.84    3  
  3 Berry, Keiair             13 GL-MA                  58.56     x51.15  
 
Event 18  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guthy, Olivia             15 Conklin-US                NT      34.80    5  
  2 Sohlberg, Nancy           13 Conklin-US                NT      36.66    3  
  3 Maus, Anna                14 GL-MA                  35.94      36.91    1  
  4 Rutkowski, Bethany        13 Conklin-US                NT     x39.22  
  5 Kelly, Mary               13 GL-MA                  42.31      43.22  
  6 Difebbo, Paige            13 GL-MA                  44.65     x49.28  
 -- Lane, Tessa               13 Conklin-US                NT     X41.56  
 
Event 19  Boys 15 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burke, Thomas             18 GL-MA                  30.88      33.34    5  
  2 Williams, Steve           20 GL-MA                  33.15      36.50    3  
  3 Paik, Wesley              15 Conklin-US                NT      37.59    1  
  4 Kaschock-Marenda, Simon   15 Conklin-US                NT      39.78  
  5 Huong, Justin             16 Conklin-US                NT     x41.03  
  6 Berry, Quadir             15 GL-MA                  48.72     x45.31  
 
Event 20  Girls 15 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dwyer, Brighid            35 GL-MA                  35.34      36.34    5  
  2 Burke, Barbara            53 GL-MA                  36.69      38.47    3  
  3 Hoffman, Mary             15 GL-MA                  37.47     x39.90  
 
Event 21  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peck, Wyatt                8 GL-MA                  27.40      25.59    5  
  2 McFadden, Charlie          7 GL-MA                  27.25      27.22    3  
  3 McMahon, Conor             8 Conklin-US                NT      29.69    1  
  4 Trainor, Sean              7 Conklin-US                NT      31.22  
  5 Brown, Connor              7 GL-MA                  36.09     x43.50  
 -- Fitzpatrick, Danny         8 GL-MA                     NT     X33.19  
 -- Raisch, Johnny             6 GL-MA                     NT     X42.81  
 -- Ajunwa, Donovan            5 GL-MA                  39.36     X46.00  
 
Event 22  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ajunwa, Florence           6 GL-MA                  29.65      30.50    5  
  2 Reimer, Marguerite         7 GL-MA                  30.07      31.22    3  
  3 Miller, Robin              8 Conklin-US                NT      32.91    1  
  4 Sullivan, Alice            8 GL-MA                  28.12     x33.94  
 -- Hayes, Mira                7 GL-MA                  30.55     X34.44  
 -- Moore, Harper              7 GL-MA                  46.06     X39.93  
 -- McElroy, Molly             8 Conklin-US                NT         DQ  
      Alternating Kick
 -- Hurst, Sinead              7 Conklin-US                NT         DQ  
      Non-simultaneous arms
 
Event 23  Boys 9-10 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liedtka, Eli              10 GL-MA                  17.23      16.69    5  
  2 Scheuerman, Kurt           9 Conklin-US                NT      17.78    3  
  3 Heljenek, Quinton          9 GL-MA                  20.13     J20.12    1  
  4 Trainor, Brian            10 Conklin-US                NT     J20.06  
  5 Nguyen, Joshua            10 Conklin-US                NT     x20.94  
  6 McDade, Franny            10 GL-MA                  21.43     x24.35  
 -- Frankenberg, Gavin        10 GL-MA                  21.41     X20.79  
 -- Ginkinger, Tariq          10 Conklin-US                NT     X24.28  
 -- Bower, Sam                 9 GL-MA                  28.13     X25.22  
 -- Ginkinger, Kadin           9 Conklin-US                NT     X26.60  
 -- Fox, Matthew              10 GL-MA                  22.47     X29.31  
 -- Kaschock-Marenda, Koen    10 Conklin-US                NT     X32.48  
 -- Breyer, Declan            10 Conklin-US                NT     X32.81  
 -- Anthony, Yuvan             9 Conklin-US                NT     X41.50  
 -- Breyer, Cole               9 Conklin-US                NT     X43.28  
 
Event 24  Girls 9-10 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dunbar, Meredith          10 GL-MA                  18.03      17.85    5  
  2 Wright, Ella               9 Conklin-US                NT      19.87    3  
  3 Fillmore, Keely           10 GL-MA                  19.59      20.13    1  
  4 O'Brien, Shawn            10 GL-MA                  21.00     x20.47  
  5 Amons, Janey              10 Conklin-US                NT      24.31  
  6 McMahon, Fiona            10 Conklin-US                NT     x24.53  
 -- Farley, Maddy              9 GL-MA                  24.72     X21.82  
 -- Gregario, Carly            9 GL-MA                  22.32     X22.72  
 -- Toledo, Ruby               9 GL-MA                  23.37     X23.25  
 -- Conwell, Lillian           9 Conklin-US                NT     X30.09  
 -- Conwell, Madelyn          10 Conklin-US                NT     X32.06  
 -- Martino, Alicia            9 Conklin-US                NT     X32.50  
 -- Breyer, Jasmine            9 Conklin-US                NT     X35.59  
 
Event 25  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McElroy, Joachim          12 Conklin-US                NT      33.59    5  
  2 Montgomery, Chase         11 GL-MA                  36.78      37.00    3  
  3 Dibendetto, Lucas         12 GL-MA                  40.60      43.85    1  
  4 Kaschock-Marenda, Bishop  12 Conklin-US                NT      49.94  
 -- Frankenberg, Aidan        12 GL-MA                  37.87         DQ  
      One hand touch
 -- Huong, Aethen             11 Conklin-US                NT         DQ  
      Alternating Kick
 
Event 26  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lush, Madison             12 GL-MA                  30.78      33.78    5  
  2 Oneill, Molly             11 GL-MA                  35.64      35.81    3  
  3 Flanagan, Caira           12 GL-MA                  40.07     x42.31  
  4 Kopyar, Samantha          12 Conklin-US                NT      52.22    1  
 -- Peck, Sophie              11 GL-MA                  43.28     X43.78  
 -- Farley, Brenna            11 GL-MA                  54.71     X53.69  
 -- Kopco, Lauren             11 Conklin-US                NT         DQ  
      One hand touch
 
Event 27  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Ryan               14 GL-MA                  32.41      33.13    5  
  2 Dunbar, Connor            14 GL-MA                  34.31      35.80    3  
 
Event 28  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maus, Anna                14 GL-MA                  30.88      31.62    5  
  2 Rutkowski, Bethany        13 Conklin-US                NT      32.66    3  
  3 Knotek, Erin              15 Conklin-US                NT      35.00    1  
  4 McFadden, Catherine       13 GL-MA                  35.22      35.39  
  5 Greene, Celeste           14 Conklin-US                NT     x37.19  
 -- Huong, Katelyn            14 Conklin-US                NT     X38.91  
 -- Knotek, Olivia            13 Conklin-US                NT     X41.31  
 -- Hurst, Brigid             14 Conklin-US                NT     X49.41  
 -- Kelly, Mary               13 GL-MA                  32.53         DQ  
      One hand touch
 
Event 29  Boys 15 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McFadden, Liam            13 GL-MA                  28.25      28.12    5  
  2 Burke, Thomas             18 GL-MA                  30.06      30.15    3  
  3 Kaschock-Marenda, Simon   15 Conklin-US                NT      30.47    1  
  4 Paik, Wesley              15 Conklin-US                NT      34.88  
  5 O'Neill, Matthew          16 GL-MA                  35.84     x34.90  
 
Event 30  Girls 15 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Richart, Lizzie           20 GL-MA                  28.47      29.25    5  
  2 Han, Tiana                18 Conklin-US                NT      29.34    3  
  3 Dwyer, Brighid            35 GL-MA                  30.04      29.53    1  
  4 Soldacki, Grace           15 Conklin-US                NT      29.91  
  5 Reisinger, Sofia          15 GL-MA                  33.25     x34.16  
 
Event 31  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scheuerman, Hunter         6 Conklin-US                NT      26.25    5  
  2 Leary, Nate                6 Conklin-US                NT      27.63    3  
  3 Ajunwa, Donovan            5 GL-MA                  30.60      29.00    1  
  4 Raisch, Johnny             6 GL-MA                  30.12      29.60  
  5 Bass, Gabe                 6 Conklin-US                NT     x54.60  
  6 Brown, Cameron             6 GL-MA                1:23.59   x1:46.87  
 
Event 32  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ajunwa, Florence           6 GL-MA                  24.88      25.44    5  
  2 Sliver, Arden              5 GL-MA                  28.35      29.31    3  
  3 Gregorio, Morgan           5 GL-MA                  30.09     x29.44  
  4 Gallagher, Sadie           6 Conklin-US                NT      35.40    1  
 -- Fillmore, Mackenzie        6 GL-MA                  34.28     X35.78  
 -- MacDonald, Stevie          6 GL-MA                  30.56     X36.44  
 
Event 33  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peck, Wyatt                8 GL-MA                  18.03      18.82    5  
  2 McFadden, Charlie          7 GL-MA                  19.34      19.97    3  
  3 Gordon, AJ                 8 GL-MA                  22.88     x22.22  
  4 Trainor, Sean              7 Conklin-US                NT      26.09    1  
  5 Hober, Luke                7 GL-MA                     NT     x36.06  
 -- Fitzpatrick, Danny         8 GL-MA                  24.88     X23.13  
 -- Reihman-Murphy, Cole       8 GL-MA                  23.94     X26.38  
 -- Brown, Connor              7 GL-MA                  27.76     X28.98  
 -- Jed, Lu                    7 GL-MA                  31.06     X30.69  
 -- Frankenberg, Sebastian     8 GL-MA                  40.97     X44.21  
 -- Riehman-Murphy, Liam       7 GL-MA                  49.81     X46.50  
 
Event 34  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sullivan, Alice            8 GL-MA                  20.41      22.32    5  
  2 Hayes, Mira                7 GL-MA                  27.23      24.00    3  
  3 Reimer, Marguerite         7 GL-MA                  23.72     x25.37  
  4 Miller, Robin              8 Conklin-US                NT      28.16    1  
  5 Six, Carlehe               7 Conklin-US                NT      32.91  
  6 Cooper, Besty              8 Conklin-US                NT     x38.03  
 -- Stewart, Kathryn           7 GL-MA                  31.00     X29.47  
 -- Schadel, Emmaline          7 GL-MA                  27.78     X29.53  
 -- Moore, Harper              7 GL-MA                  27.97     X33.06  
 -- McDade, Erin               7 GL-MA                  33.85     X34.35  
 -- Dobeck, Hazel              7 GL-MA                  45.06     X44.13  
 -- Hurst, Sinead              7 Conklin-US                NT     X46.22  
 -- Dobeck, Iris               7 GL-MA                  38.88     X56.94  
 
Event 35  Boys 9-10 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liedtka, Eli              10 GL-MA                  14.47      14.44    5  
  2 Scheuerman, Kurt           9 Conklin-US                NT     J15.31    3  
  3 Nguyen, Joshua            10 Conklin-US                NT     J15.94    1  
  4 Heljenek, Quinton          9 GL-MA                  15.94     J15.13  
  5 Gallagher, Damian         10 Conklin-US                NT     x16.10  
  6 Morton, Jeremy            10 GL-MA                  18.22     x18.28  
 -- Frankenberg, Gavin        10 GL-MA                  18.16     X17.19  
 -- Trainor, Brian            10 Conklin-US                NT     X17.97  
 -- Fox, Matthew              10 GL-MA                  18.69     X18.35  
 -- Rutkowski, Mark           10 Conklin-US                NT     X19.06  
 -- McDade, Franny            10 GL-MA                  18.97     X19.12  
 -- McDonald, Stephen         10 GL-MA                  18.37     X20.60  
 -- Ginkinger, Kadin           9 Conklin-US                NT     X20.78  
 -- Bower, Sam                 9 GL-MA                  20.31     X20.87  
 -- Stewart, William           9 GL-MA                  23.09     X21.66  
 -- Martinez, Benjamin        10 Conklin-US                NT     X22.90  
 -- Six, Jake                  9 Conklin-US                NT     X23.53  
 -- Derr, Kevin                9 Conklin-US                NT     X23.62  
 -- Reimer, Josiah             9 GL-MA                  24.94     X25.36  
 -- Breyer, Declan            10 Conklin-US                NT     X26.75  
 -- Breyer, Cole               9 Conklin-US                NT     X30.91  
 -- Anthony, Yuvan             9 Conklin-US                NT     X31.28  
 -- Rodowski, Konrad           9 Conklin-US                NT     X36.53  
 
Event 36  Girls 9-10 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vangen, Ella               9 GL-MA                  15.65      16.19    5  
  2 O'Brien, Shawn            10 GL-MA                  16.81      16.68    3  
  3 Miller, Dylan              9 Conklin-US                NT      16.94    1  
  4 Fillmore, Keely           10 GL-MA                  16.81     x17.35  
  5 McMahon, Fiona            10 Conklin-US                NT      17.97  
  6 Wright, Ella               9 Conklin-US                NT     x18.60  
 -- Dunbar, Meredith          10 GL-MA                  17.06     X17.44  
 -- Raisch, Maris             10 GL-MA                  18.47     X18.72  
 -- Toledo, Ruby               9 GL-MA                  18.74     X18.78  
 -- Emtage, Hannah            10 Conklin-US                NT     X19.37  
 -- Farley, Maddy              9 GL-MA                  19.40     X19.43  
 -- DiFebbo, Sydney           10 GL-MA                  19.75     X19.72  
 -- Gregario, Carly            9 GL-MA                  19.25     X19.87  
 -- McFadden, Lucy             9 GL-MA                  19.81     X20.22  
 -- Hurst, Moira               9 Conklin-US                NT     X20.69  
 -- Dibernardo, Ariana        10 GL-MA                  20.75     X20.84  
 -- Fillmore, Ryan             9 GL-MA                  20.66     X20.94  
 -- Leary, Sadie              10 Conklin-US                NT     X22.44  
 -- McDade, Bernadette         9 GL-MA                  24.22     X23.41  
 -- Conwell, Madelyn          10 Conklin-US                NT     X24.22  
 -- McClenny, Tatiana          9 Conklin-US                NT     X24.34  
 -- Soboloff, Alexandra       10 Conklin-US                NT     X24.47  
 -- Martino, Alicia            9 Conklin-US                NT     X25.47  
 -- MacDonald, Mia            10 GL-MA                  26.15     X27.59  
 -- Taulane, Skyy              9 GL-MA                  24.59     X28.66  
 
Event 37  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McElroy, Joachim          12 Conklin-US                NT      29.59    5  
  2 Frankenberg, Aidan        12 GL-MA                  31.94      31.93    3  
  3 Montgomery, Chase         11 GL-MA                  31.47      32.54    1  
  4 Soboloff, Benjamin        12 Conklin-US                NT      33.41  
  5 Huong, Aethen             11 Conklin-US                NT     x38.25  
  6 Weimer, Joey              11 GL-MA                  39.88     x39.65  
  7 Fox, Dan                  12 GL-MA                     NT     x48.66  
 -- Kaschock-Marenda, Bishop  12 Conklin-US                NT     X38.56  
 
Event 38  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oneill, Molly             11 GL-MA                  29.81      30.59    5  
  2 O'Brien, Kasey            12 GL-MA                  35.43      35.00    3  
  3 Flanagan, Caira           12 GL-MA                  33.06     x35.13  
  4 Kopco, Lauren             11 Conklin-US                NT      37.37    1  
  5 Boland-Szura, Caitlin     12 Conklin-US                NT      39.30  
 -- Wynn, Cydney              11 Conklin-US                NT     X39.69  
 -- Kopco, Maddie             12 Conklin-US                NT     X41.97  
 -- Kopyar, Samantha          12 Conklin-US                NT     X42.22  
 
Event 39  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McFadden, Liam            13 GL-MA                  25.25      25.41    5  
  2 Dunbar, Connor            14 GL-MA                  26.97      27.13    3  
  3 Aikens, Mitchell          14 GL-MA                  30.66     x31.47  
 -- Berry, Keiair             13 GL-MA                  51.60     X48.12  
 
Event 40  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guthy, Olivia             15 Conklin-US                NT      26.84    5  
  2 Maus, Anna                14 GL-MA                  27.31      27.13    3  
  3 Sohlberg, Nancy           13 Conklin-US                NT      29.32    1  
  4 McFadden, Catherine       13 GL-MA                  30.10      29.75  
  5 Rutkowski, Bethany        13 Conklin-US                NT     x30.30  
  6 Kelly, Mary               13 GL-MA                  29.84     x30.37  
 -- Greene, Celeste           14 Conklin-US                NT     X31.12  
 -- Knotek, Erin              15 Conklin-US                NT     X32.00  
 -- Huong, Katelyn            14 Conklin-US                NT     X33.28  
 -- Knotek, Olivia            13 Conklin-US                NT     X34.00  
 -- Difebbo, Paige            13 GL-MA                  33.74     X34.09  
 -- Lane, Tessa               13 Conklin-US                NT     X34.69  
 -- Hurst, Brigid             14 Conklin-US                NT     X43.66  
 
Event 41  Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Neill, Matthew          16 GL-MA                1:07.12    1:06.12    5  
  2 Paik, Wesley              15 Conklin-US                NT    1:06.28    3  
  3 Huong, Justin             16 Conklin-US                NT    1:13.12    1  
  4 Berry, Quadir             15 GL-MA                1:14.44    1:17.75  
 
Event 42  Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Richart, Lizzie           20 GL-MA                1:01.41    1:03.91    5  
  2 Soldacki, Grace           15 Conklin-US                NT    1:05.25    3  
  3 Burke, Barbara            53 GL-MA                1:03.20    1:07.06    1  
  4 Han, Tiana                18 Conklin-US                NT    1:09.19  
  5 Reisinger, Sofia          15 GL-MA                1:10.75   x1:10.00  
 -- Guthy, Olivia             15 Conklin-US                NT     X59.17  
 
Event 43  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Conklin Swim Team-US  'A'                              NT   J1:48.90    7  
     1) Trainor, Sean 7                 2) Leary, Nate 6                  
     3) Scheuerman, Hunter 6            4) McMahon, Conor 8               
  2 Glenside-MA  'A'                                  1:21.84   J1:31.04  
     1) Peck, Wyatt 8                   2) McFadden, Charlie 7            
     3) Gordon, AJ 8                    4) Reihman-Murphy, Cole 8         
 -- Glenside-MA  'B'                                       NT   X1:51.59  
     1) Fitzpatrick, Danny 8            2) Brown, Connor 7                
     3) Raisch, Johnny 6                4) Ajunwa, Donovan 5              
 
Event 44  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Conklin Swim Team-US  'A'                              NT   J2:04.03    7  
     1) McElroy, Molly 8                2) Cooper, Besty 8                
     3) Gallagher, Sadie 6              4) Miller, Robin 8                
  2 Glenside-MA  'A'                                  1:19.92   J1:41.94  
     1) Sullivan, Alice 8               2) Reimer, Marguerite 7           
     3) Hayes, Mira 7                   4) Ajunwa, Florence 6             
 -- Glenside-MA  'B'                                       NT   X1:54.93  
     1) Schadel, Emmaline 7             2) Sliver, Arden 5                
     3) Gregorio, Morgan 5              4) Stewart, Kathryn 7             
 -- Glenside-MA  'C'                                       NT   X2:19.94  
     1) Moore, Harper 7                 2) MacDonald, Stevie 6            
     3) McDade, Erin 7                  4) Fillmore, Mackenzie 6          
 
Event 45  Boys 9-10 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Conklin Swim Team-US  'A'                              NT    1:08.90    7  
     1) Scheuerman, Kurt 9              2) Gallagher, Damian 10           
     3) Trainor, Brian 10               4) Nguyen, Joshua 10              
  2 Glenside-MA  'A'                                  1:07.65    1:09.00  
     1) Liedtka, Eli 10                 2) Heljenek, Quinton 9            
     3) Morton, Jeremy 10               4) McDade, Franny 10              
  3 Conklin Swim Team-US  'B'                              NT   x1:27.37  
     1) Ginkinger, Tariq 10             2) Derr, Kevin 9                  
     3) Ginkinger, Kadin 9              4) Rutkowski, Mark 10             
  4 Conklin Swim Team-US  'C'                              NT   x1:57.79  
     1) Six, Jake 9                     2) Kaschock-Marenda, Koen 10      
     3) Rodowski, Konrad 9              4) Martinez, Benjamin 10          
 
Event 46  Girls 9-10 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Conklin Swim Team-US  'A'                              NT   J1:21.06    7  
     1) Amons, Janey 10                 2) Wright, Ella 9                 
     3) McMahon, Fiona 10               4) Miller, Dylan 9                
  2 Glenside-MA  'A'                                  1:04.43   J1:09.09  
     1) Vangen, Ella 9                  2) O'Brien, Shawn 10              
     3) Fillmore, Keely 10              4) Dunbar, Meredith 10            
  3 Conklin Swim Team-US  'B'                              NT   x1:32.34  
     1) Conwell, Lillian 9              2) Leary, Sadie 10                
     3) Hurst, Moira 9                  4) Emtage, Hannah 10              
  4 Conklin Swim Team-US  'C'                              NT   x1:58.87  
     1) Breyer, Jasmine 9               2) McClenny, Tatiana 9            
     3) Soboloff, Alexandra 10          4) Conwell, Madelyn 10            
 -- Glenside-MA  'C'                                       NT   X1:20.03  
     1) DiFebbo, Sydney 10              2) Gregario, Carly 9              
     3) Dibernardo, Ariana 10           4) Fillmore, Ryan 9               
 -- Glenside-MA  'B'                                       NT   X1:21.62  
     1) Toledo, Ruby 9                  2) Farley, Maddy 9                
     3) McFadden, Lucy 9                4) Raisch, Maris 10               
 
Event 47  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Conklin Swim Team-US  'A'                              NT   J2:15.16    7  
     1) Kaschock-Marenda, Bishop 12     2) Huong, Aethen 11               
     3) Soboloff, Benjamin 12           4) McElroy, Joachim 12            
  2 Glenside-MA  'A'                                  2:01.22   J2:13.41  
     1) Montgomery, Chase 11            2) Weimer, Joey 11                
     3) Dibendetto, Lucas 12            4) Frankenberg, Aidan 12          
 -- Glenside-MA  'B'                                       NT   X1:18.84  
 
Event 48  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Conklin Swim Team-US  'A'                              NT   J2:44.09    7  
     1) Kopco, Maddie 12                2) Wynn, Cydney 11                
     3) Kopco, Lauren 11                4) Boland-Szura, Caitlin 12       
  2 Glenside-MA  'A'                                  2:02.06   J2:10.56  
     1) Flanagan, Caira 12              2) Oneill, Molly 11               
     3) O'Brien, Kasey 12               4) Lush, Madison 12               
 -- Glenside-MA  'B'                                       NT   X3:01.25  
     1) Peck, Sophie 11                 2) Bower, Madelyn 11              
     3) Farley, Brenna 11               4) McDade, Mary Kate 12           
 
Event 49  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Glenside-MA  'A'                                  1:56.02    1:54.03    7  
     1) Aikens, Mitchell 14             2) Brown, Ryan 14                 
     3) Dunbar, Connor 14               4) McFadden, Liam 13              
 
Event 50  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Conklin Swim Team-US  'A'                              NT   J2:02.25    7  
     1) Greene, Celeste 14              2) Rutkowski, Bethany 13          
     3) Sohlberg, Nancy 13              4) Gorman, Lydia 14               
  2 Glenside-MA  'A'                                  1:54.94   J2:00.66  
     1) McFadden, Catherine 13          2) Difebbo, Paige 13              
     3) Kelly, Mary 13                  4) Maus, Anna 14                  
 
Event 51  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Conklin Swim Team-US  'A'                              NT   J1:59.37    7  
     1) Huong, Justin 16                2) Kaschock-Marenda, Simon 15     
     3) Paik, Wesley 15                 4) Sbar, Benjamin 15              
  2 Glenside-MA  'A'                                  1:42.66   J1:58.19  
     1) Williams, Steve 20              2) O'Neill, Matthew 16            
     3) Berry, Quadir 15                4) Burke, Thomas 18               
 
Event 52  Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Conklin Swim Team-US  'A'                              NT    1:56.25    7  
     1) Knotek, Erin 15                 2) Han, Tiana 18                  
     3) Soldacki, Grace 15              4) Guthy, Olivia 15               
  2 Glenside-MA  'A'                                  1:54.22    2:00.66  
     1) Dwyer, Brighid 35               2) Reisinger, Sofia 15            
     3) Burke, Barbara 53               4) Richart, Lizzie 20             
 
                    Combined Team Scores - Through Event 52                    
 
  1. Glenside                            261   2. Conklin Swim Team                   182