Licensed to Liberty Swim League A   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 7/9/2014 09:15 PM
                          GL vs FCC 070914 - 7/9/2014                          
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Tommy             8 FCC-MA                    NT      23.12    5  
  2 McFadden, Charlie          6 GL-MA                  25.97      24.91    3  
  3 Peck, Wyatt                7 GL-MA                  24.38      28.62    1  
  4 Boccella, Felix            7 FCC-MA                    NT      31.94  
  5 Bower, Sam                 8 GL-MA                  32.81     x36.65  
  6 Gaghan, Patrick            6 FCC-MA                    NT     x42.64  
 -- Funk, Coleman              8 GL-MA                  43.76     X36.47  
 -- Santangelo, Nick           7 FCC-MA                    NT     X41.45  
 -- Reihman-Murphy, Cole       7 GL-MA                  50.06     X42.46  
 -- Frankenberg, Sebastian     7 GL-MA                  44.66     X44.00  
 -- O'Malley, Thomas           8 FCC-MA                    NT     X47.10  
 -- Reimer, Josiah             8 GL-MA                  47.11     X48.50  
 -- Ajunwa, Donovan            4 GL-MA                     NT        XDQ  
      Pulling on lane line
 -- Moore, Jerry               8 GL-MA                  38.19        XDQ  
      Standing on bottom
 -- Ginnane, Connor            6 FCC-MA                    NT        XDQ  
      Pulling on lane line
 
Event 2  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boyd, Samantha             8 GL-MA                  21.53     J21.84    5  
  2 McLafferty, Colleen        8 FCC-MA                    NT     J22.18    3  
  3 Conlin, Norah              8 FCC-MA                    NT     J21.76    1  
  4 Bretschneider, Ella        8 FCC-MA                    NT     x23.59  
  5 Vangen, Ella               8 GL-MA                  23.14      23.75  
  6 McFadden, Lucy             8 GL-MA                  23.47     x25.48  
 -- Kallmeyer, Emily           8 FCC-MA                    NT     X23.32  
 -- Edwards, Kate              8 FCC-MA                    NT     X23.65  
 -- Edwards, Abby              8 FCC-MA                    NT     X24.16  
 -- Talbot, Tess               8 FCC-MA                    NT     X25.40  
 -- Maher, Molly               8 FCC-MA                    NT     X25.91  
 -- Kulak, Emily               8 FCC-MA                    NT     X26.01  
 -- Farley, Maddy              8 GL-MA                  24.41     X26.06  
 -- Toledo, Ruby               8 GL-MA                  26.66     X26.24  
 -- Gregario, Carly            8 GL-MA                  36.38     X27.16  
 -- Matthews, Kate             8 FCC-MA                    NT     X27.44  
 -- McGinley, Molly            6 FCC-MA                    NT     X27.91  
 -- Buchanan, Sarah            7 FCC-MA                    NT     X28.31  
 -- Prosperi, Kari             8 FCC-MA                    NT     X28.97  
 -- Conlin, Neve               6 FCC-MA                    NT     X29.41  
 -- Chapman, Laura             8 GL-MA                  34.61     X29.76  
 -- Evans, Kaleigh             8 FCC-MA                    NT     X31.62  
 -- McKeever, McKayla          6 FCC-MA                    NT     X31.95  
 -- Fillmore, Ryan             8 GL-MA                  31.38     X33.66  
 -- Clark, Ana                 7 FCC-MA                    NT     X34.97  
 -- McDade, Bernadette         8 GL-MA                  33.11     X35.56  
 -- Clark, Josie               6 FCC-MA                    NT     X37.03  
 -- Kulak, Lauren              5 FCC-MA                    NT     X38.31  
 -- Simonetti, Elsa            6 FCC-MA                    NT     X38.59  
 -- Reimer, Marguerite         6 GL-MA                     NT     X39.60  
 -- McAllister, Ana            7 FCC-MA                    NT     X40.06  
 -- Ajunwa, Florence           5 GL-MA                  42.87     X42.16  
 -- Tipton, Katie              8 GL-MA                  52.66     X42.57  
 -- Lee, Addison               7 GL-MA                  43.37     X43.53  
 -- Schadel, Emmaline          6 GL-MA                  43.60     X43.59  
 -- Moore, Harper              6 GL-MA                  55.56     X45.15  
 -- Scholl, Parker             7 GL-MA                     NT     X46.25  
 -- Hayes, Mira                5 GL-MA                  59.81     X52.24  
 -- Taulane, Skyy              8 GL-MA                  41.65        XDQ  
      Did not finish on back
 
Event 3  Boys 9-10 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Jack               10 FCC-MA                    NT      17.66    5  
  2 Clark, Will                9 FCC-MA                    NT      19.28    3  
  3 Buchanan, Matt             9 GL-MA                  19.38      20.23    1  
  4 Liedtka, Eli               9 GL-MA                  20.63      20.86  
  5 Conlin, Willum            10 FCC-MA                    NT     x22.94  
  6 McDade, Franny             9 GL-MA                  23.20     x23.59  
  7 Stevens, Jacob            10 GL-MA                     NT     x26.93  
  8 Lafond, Christian         10 GL-MA                     NT     x41.09  
 -- Dougherty, Denis          10 GL-MA                  25.02     X20.84  
 -- Weimer, Joey              10 GL-MA                  23.16     X22.54  
 -- DeHeer, Thomas            10 GL-MA                  25.72     X22.92  
 -- Doerzbacher, Kevin         9 FCC-MA                    NT     X23.81  
 -- Stevens, Ben               9 GL-MA                  24.50     X24.37  
 -- Frankenberg, Gavin         9 GL-MA                  25.25     X25.17  
 -- Doran, Scott               9 FCC-MA                    NT     X25.78  
 -- Bosca, William            10 FCC-MA                    NT     X26.53  
 -- Lee, Benjamin              9 GL-MA                  28.06     X26.60  
 -- Fiorini, Charlie           9 FCC-MA                    NT     X27.66  
 -- Gaghan, Jack               9 FCC-MA                    NT     X28.69  
 -- Nelson, Roger             10 FCC-MA                    NT     X30.06  
 -- Stelacio, Joe             10 FCC-MA                    NT     X30.31  
 -- Riehman-Murphy, Sean       9 GL-MA                  33.53     X30.50  
 -- Sokel, Jake               10 FCC-MA                    NT     X31.22  
 -- Boccella, Leo              9 FCC-MA                    NT     X32.12  
 -- Stelacio, Patrick          9 FCC-MA                    NT     X34.65  
 -- Ravasio, Sebastian         9 FCC-MA                    NT     X36.16  
 -- Scholl, Martin             9 GL-MA                     NT   X1:15.35  
 
Event 4  Girls 9-10 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Malley, Lauren          10 FCC-MA                    NT     J18.88    5  
  2 Maher, Lauren             10 FCC-MA                    NT     J18.69    3  
  3 Oneill, Molly             10 GL-MA                  18.69     J18.77    1  
  4 Chapman, Audrey           10 GL-MA                  21.12      19.65  
  5 Bower, Madelyn            10 GL-MA                  21.60     x20.75  
  6 Hastings, Allison         10 FCC-MA                    NT     x20.81  
 -- Funchion, Cecilia         10 FCC-MA                    NT     X21.34  
 -- Rutkowski, Ella            9 FCC-MA                    NT     X21.63  
 -- Funchion, Sophia           9 FCC-MA                    NT     X23.10  
 -- Phillipe, Isabelle         9 FCC-MA                    NT     X23.38  
 -- Dougherty, Ryleigh         9 FCC-MA                    NT     X23.63  
 -- DiFebbo, Sydney            9 GL-MA                  25.62     X23.69  
 -- McCormick, Shea            9 FCC-MA                    NT     X25.28  
 -- Farley, Brenna            10 GL-MA                  25.50     X25.50  
 -- Funk, Lilly               10 GL-MA                  25.27     X25.75  
 -- Fiorini, Lucia            10 FCC-MA                    NT     X25.98  
 -- Lewis, Lindsay             9 FCC-MA                    NT     X26.37  
 -- Kling, Isabel              9 FCC-MA                    NT     X28.06  
 -- Aikens, Erin               9 GL-MA                  27.33     X28.06  
 -- Porreca, Frances           9 FCC-MA                    NT     X28.45  
 -- Wojeck, Anna               9 FCC-MA                    NT     X31.79  
 -- Dibernardo, Ariana         9 GL-MA                  32.30     X33.45  
 -- MacDonald, Mia             9 GL-MA                  40.16     X35.09  
 
Event 5  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rollins, Joshua           11 GL-MA                  39.22      38.22    5  
  2 Frankenberg, Aidan        11 GL-MA                  37.68      38.61    3  
  3 McLafferty, Liam          11 FCC-MA                    NT      40.67    1  
  4 Baughan, Teddy            12 FCC-MA                    NT      41.53  
  5 Duddy, Matt               12 GL-MA                  47.90     x44.42  
  6 Quigg, Jack               12 FCC-MA                    NT     x47.28  
 -- Murray, Paul              12 GL-MA                  46.78     X46.96  
 -- Dibendetto, Lucas         11 GL-MA                  52.72     X51.71  
 -- Rutkowski, Joshua         11 FCC-MA                    NT     X53.63  
 -- Smith, Augie              11 FCC-MA                    NT     X57.85  
 -- Schermer, Daniel          11 FCC-MA                    NT   X1:00.80  
 -- MacDonald, Duncan         11 GL-MA                1:02.58   X1:04.92  
 
Event 6  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Corrado, Lauren           11 FCC-MA                    NT     J36.36    5  
  2 Potocki, Hannah           11 FCC-MA                    NT     x37.45  
  2 Talbot, Grace             12 FCC-MA                    NT     J38.29    3  
  3 McFadden, Catherine       12 GL-MA                  37.12     J38.75    1  
  5 Lush, Madison             11 GL-MA                     NT      39.83  
  6 Flanagan, Caira           11 GL-MA                  41.53     x43.50  
 -- O'Malley, Addie           12 FCC-MA                    NT     X39.75  
 -- Baughan, Abby             12 FCC-MA                    NT     X39.92  
 -- Scanlon, Maura            11 FCC-MA                    NT     X41.25  
 -- Visco, Darby              11 FCC-MA                    NT     X42.61  
 -- Naghski, Sophia           12 FCC-MA                    NT     X43.75  
 -- Moxey, Clare              11 FCC-MA                    NT     X43.93  
 -- Difebbo, Paige            12 GL-MA                  42.01     X44.18  
 -- Taulane, Kate             12 GL-MA                  44.72     X44.36  
 -- Varnum, Grace             12 FCC-MA                    NT     X44.47  
 -- Santangelo, Bella         11 FCC-MA                    NT     X48.38  
 -- Fafara, Jordan            11 FCC-MA                    NT     X49.66  
 -- Acuna, Gianna             12 GL-MA                  49.10     X50.25  
 -- Pennington, Alexa         11 FCC-MA                    NT     X56.10  
 -- Schermer, Hannah          11 FCC-MA                    NT     X56.33  
 -- Keown, Katie              11 FCC-MA                    NT        XDQ  
      No touch at turn
 -- Wright, Sophie            11 FCC-MA                    NT        XDQ  
      No touch at turn
 
Event 7  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Danny              14 GL-MA                  34.57     J34.93    5  
  2 McLafferty, Sean          14 FCC-MA                    NT     J37.63    3  
  3 Aikens, Mitchell          13 GL-MA                  37.62     J37.46    1  
  4 Porreca, Sebastian        14 FCC-MA                    NT      39.88  
 
Event 8  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Lindsey            14 FCC-MA                    NT      32.87    5  
  2 Leibfreid, Megan          14 FCC-MA                    NT      33.16    3  
  3 McHugh, Bridget           13 GL-MA                  34.09      33.66    1  
  4 Cooney, Emily             13 FCC-MA                    NT     x34.46  
  5 Maus, Anna                13 GL-MA                  34.90      35.29  
  6 Reisinger, Sofia          14 GL-MA                  36.62     x36.82  
 -- Pultorak, Janine          14 FCC-MA                    NT     X34.27  
 -- Visco, Molly              13 FCC-MA                    NT     X35.91  
 -- Gottlieb, Melanie         14 GL-MA                  54.88     X52.78  
 -- Leister, Annabelle        13 GL-MA                     NT     X58.67  
 
Event 9  Boys 15 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCreavy, Sean            17 FCC-MA                    NT      28.00    5  
  2 Callahan, Gregory         16 GL-MA                  30.78      29.88    3  
  3 Mohammad, Shareef         18 GL-MA                  32.84      32.84    1  
  4 Garber, Brennan           18 FCC-MA                    NT      35.53  
  5 Taylor, Josh              17 FCC-MA                    NT     x46.06  
 
Event 10  Girls 15 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marble, Julianne          18 FCC-MA                    NT      31.15    5  
  2 Richart, Lizzie           19 GL-MA                  32.10      31.78    3  
  3 Cooney, Gwyneth           15 FCC-MA                    NT      33.65    1  
  4 McHugh, Molly             17 GL-MA                  32.93      34.74  
  5 Hinds, Grace              14 FCC-MA                    NT     x34.87  
 
Event 11  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heljenek, Quinton          7 GL-MA                  26.28      26.64    5  
  2 Johnson, Tommy             8 FCC-MA                    NT      35.72    3  
 -- Toledo, Beck               8 GL-MA                     NT         DQ  
      Alternating Kick
 -- Fitzpatrick, Danny         7 GL-MA                     NT         DQ  
      Head under for 2 or more strokes
 -- Reimer, Josiah             8 GL-MA                     NT         DQ  
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall
 -- Funk, Coleman              8 GL-MA                  48.91         DQ  
      Scissors kick
 
Event 12  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bretschneider, Ella        8 FCC-MA                    NT      23.16    5  
  2 Edwards, Abby              8 FCC-MA                    NT      24.09    3  
  3 Vangen, Ella               8 GL-MA                  23.78      24.52    1  
  4 Edwards, Kate              8 FCC-MA                    NT     x25.10  
  5 McFadden, Lucy             8 GL-MA                  30.31      26.77  
  6 Chapman, Laura             8 GL-MA                  28.81     x27.97  
 -- Maher, Molly               8 FCC-MA                    NT     X26.46  
 -- Fillmore, Ryan             8 GL-MA                     NT     X29.65  
 -- Noonan, Kalei              8 FCC-MA                    NT     X32.35  
 -- Scanlon, Katie             7 FCC-MA                    NT     X32.50  
 -- Blake, Morgan              7 FCC-MA                    NT     X33.94  
 -- Potocki, Sophia            6 FCC-MA                    NT     X34.30  
 -- Clark, Ana                 7 FCC-MA                    NT     X35.31  
 -- Tipton, Katie              8 GL-MA                  32.75     X35.66  
 -- Prosperi, Kari             8 FCC-MA                    NT     X40.56  
 -- Lee, Addison               7 GL-MA                  43.10     X43.11  
 -- Schadel, Emmaline          6 GL-MA                     NT     X52.81  
 -- Reimer, Marguerite         6 GL-MA                     NT        XDQ  
      Non-simultaneous kick
 -- Ajunwa, Florence           5 GL-MA                     NT        XDQ  
      Non-simultaneous kick
 -- Moore, Harper              6 GL-MA                     NT        XDQ  
      Non-simultaneous kick
 -- Edwards, Olivia            6 FCC-MA                    NT        XDQ  
      Scissors kick
 
Event 13  Boys 9-10 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cooney, Ben               10 FCC-MA                    NT      18.75    5  
  2 Clark, Will                9 FCC-MA                    NT      18.98    3  
  3 Gelfin, Gabe               9 GL-MA                  21.21      22.78    1  
  4 Stevens, Jacob            10 GL-MA                     NT      23.12  
  5 Stevens, Ben               9 GL-MA                  22.95     x23.42  
  6 Bauer, Tim                 9 FCC-MA                    NT     x24.97  
  7 Buchanan, Matt             9 GL-MA                  24.33     x25.06  
 -- Bretschneider, Aidan      10 FCC-MA                    NT     X22.75  
 -- Doerzbacher, Kevin         9 FCC-MA                    NT     X24.62  
 -- Sarsfield, Owen            9 FCC-MA                    NT     X24.63  
 -- Morton, Jeremy             9 GL-MA                  32.22     X27.36  
 -- Conlin, Willum            10 FCC-MA                    NT     X28.90  
 -- Stelacio, Joe             10 FCC-MA                    NT     X29.11  
 -- Blake, Carter              9 FCC-MA                    NT     X33.06  
 -- Lee, Benjamin              9 GL-MA                  49.94     X33.27  
 -- Tomasic, Christopher      10 GL-MA                     NT        XDQ  
      One hand touch
 
Event 14  Girls 9-10 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Emily              10 FCC-MA                    NT      19.06    5  
  2 Bass, Kayla               10 GL-MA                  19.50      20.32    3  
  3 Maher, Lauren             10 FCC-MA                    NT      21.03    1  
  4 Peck, Sophie              10 GL-MA                  23.19      21.23  
  5 Chapman, Audrey           10 GL-MA                  20.97     x21.80  
  6 Kulak, Amanda             10 FCC-MA                    NT     x22.00  
 -- Bonacci, Angelina         10 FCC-MA                    NT     X22.90  
 -- Boyd, Samantha             8 GL-MA                  30.38     X24.56  
 -- Aikens, Erin               9 GL-MA                  24.63     X25.01  
 -- Lewis, Lindsay             9 FCC-MA                    NT     X25.28  
 -- Funchion, Sophia           9 FCC-MA                    NT     X26.15  
 -- Scibelli, Aisling          9 FCC-MA                    NT     X26.60  
 -- Phillipe, Isabelle         9 FCC-MA                    NT     X27.84  
 -- Fillmore, Keely            9 GL-MA                  26.70     X27.91  
 -- Wojeck, Anna               9 FCC-MA                    NT        XDQ  
      Arms two strokes underwater
 
Event 15  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Berkoff, Cooper           12 FCC-MA                    NT      39.67    5  
  2 Haas, Edmund              11 FCC-MA                    NT      41.87    3  
  3 Duddy, Matt               12 GL-MA                  43.33      41.95    1  
  4 Rutkowski, Joshua         11 FCC-MA                    NT     x51.93  
  5 Murray, Paul              12 GL-MA                  53.06      53.20  
 -- McLafferty, Liam          11 FCC-MA                    NT     X50.09  
 -- Sarsfield, Liam           11 FCC-MA                    NT     X54.13  
 -- Dibendetto, Lucas         11 GL-MA                  54.31     X54.66  
 -- MacDonald, Duncan         11 GL-MA                     NT   X1:00.35  
 -- LaFond, Ethan             12 GL-MA                     NT   X1:05.53  
 -- Visalli, Jared            12 GL-MA                     NT   X1:10.53  
 -- Fodar, Miles              11 GL-MA                     NT        XDQ  
      Arms two strokes underwater
 
Event 16  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lush, Madison             11 GL-MA                  39.60      40.94    5  
  2 Potocki, Hannah           11 FCC-MA                    NT      41.32    3  
  3 Baughan, Abby             12 FCC-MA                    NT      41.91    1  
  4 Kelly, Mary               12 GL-MA                  42.69      42.47  
  5 Henry, Charlotte          12 FCC-MA                    NT     x43.50  
  6 Difebbo, Paige            12 GL-MA                  44.65     x48.05  
 -- Bunkin, Kaitlyn           11 FCC-MA                    NT     X46.56  
 -- Doerzbacher, Kelly        11 FCC-MA                    NT     X46.68  
 -- Scanlon, Maura            11 FCC-MA                    NT     X47.79  
 -- Visco, Darby              11 FCC-MA                    NT     X49.62  
 -- Bosca, Elizabeth          12 FCC-MA                    NT     X53.29  
 -- Young, Jessica            12 GL-MA                  54.50     X57.16  
 -- Wright, Sophie            11 FCC-MA                    NT   X1:01.23  
 -- Blake, Kasey              11 FCC-MA                    NT   X1:02.53  
 -- McDade, Mary Kate         11 GL-MA                     NT   X1:09.59  
 -- Pennington, Alexa         11 FCC-MA                    NT   X1:12.44  
 
Event 17  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McLafferty, Sean          14 FCC-MA                    NT      39.37    5  
  2 Aikens, Mitchell          13 GL-MA                  42.37      41.29    3  
  3 Brown, Ryan               13 GL-MA                  43.40      41.92    1  
 
Event 18  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maus, Anna                13 GL-MA                  38.35      36.75    5  
  2 Potocki, Sarah            13 FCC-MA                    NT      38.75    3  
  3 Dougherty, Megan          13 GL-MA                  38.72      39.45    1  
  4 Hinds, Grace              14 FCC-MA                    NT      40.11  
  5 Leibfreid, Megan          14 FCC-MA                    NT     x40.53  
  6 Flynn, Caitlin            13 GL-MA                  49.69     x48.49  
 -- Gottlieb, Melanie         14 GL-MA                  51.56     X52.25  
 -- MacKenzie, Lucy           13 GL-MA                     NT     X54.46  
 -- Leister, Annabelle        13 GL-MA                     NT     X55.41  
 
Event 19  Boys 15 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Resch, Tim                19 FCC-MA                    NT      31.34    5  
  2 Burke, Thomas             17 GL-MA                  30.88      31.50    3  
  3 Garber, Brennan           18 FCC-MA                    NT      34.60    1  
  4 Duddy, Joe                15 GL-MA                  36.75      39.09  
  5 Young, CJ                 15 GL-MA                  40.34     x40.44  
 -- O'Neill, Matthew          15 GL-MA                  40.60     X40.54  
 
Event 20  Girls 15 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quigg, Katie              16 FCC-MA                    NT      35.62    5  
  2 Bauer, Samantha           15 FCC-MA                    NT      35.69    3  
  3 Moore, Rebecca            16 FCC-MA                    NT     x40.12  
  4 McHugh, Molly             17 GL-MA                  37.88      41.49    1  
  5 Stein, Alex               20 GL-MA                  38.53      42.53  
 
Event 21  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heljenek, Quinton          7 GL-MA                  22.72      20.60    5  
  2 Smith, Brett               8 FCC-MA                    NT      20.97    3  
  3 Peck, Wyatt                7 GL-MA                  31.49      28.08    1  
  4 McFadden, Charlie          6 GL-MA                     NT     x28.35  
 -- Boccella, Felix            7 FCC-MA                    NT         DQ  
      Non-simultaneous arms
 
Event 22  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Edwards, Abby              8 FCC-MA                    NT      21.41    5  
  2 Boyd, Samantha             8 GL-MA                  22.09      22.38    3  
  3 Talbot, Tess               8 FCC-MA                    NT      24.36    1  
  4 McLafferty, Colleen        8 FCC-MA                    NT     x24.65  
  5 Toledo, Ruby               8 GL-MA                  29.46      25.13  
  6 McFadden, Lucy             8 GL-MA                  24.05     x26.09  
 -- Conlin, Norah              8 FCC-MA                    NT     X22.87  
 -- Scanlon, Katie             7 FCC-MA                    NT     X25.92  
 -- Maher, Molly               8 FCC-MA                    NT     X26.23  
 -- Kulak, Emily               8 FCC-MA                    NT     X26.28  
 -- Potocki, Sophia            6 FCC-MA                    NT     X26.90  
 -- Farley, Maddy              8 GL-MA                  28.69     X27.44  
 -- Kallmeyer, Emily           8 FCC-MA                    NT     X30.07  
 -- Conlin, Neve               6 FCC-MA                    NT     X32.18  
 -- McKeever, McKayla          6 FCC-MA                    NT     X32.45  
 -- Noonan, Kalei              8 FCC-MA                    NT     X32.86  
 -- Clark, Ana                 7 FCC-MA                    NT     X33.43  
 -- Gregario, Carly            8 GL-MA                     NT     X34.66  
 -- Buchanan, Sarah            7 FCC-MA                    NT     X37.53  
 -- Clark, Josie               6 FCC-MA                    NT     X39.29  
 -- Sullivan, Alice            7 GL-MA                     NT        XDQ  
      Non-simultaneous arms
 
Event 23  Boys 9-10 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Jack               10 FCC-MA                    NT      14.81    5  
  2 Clark, Will                9 FCC-MA                    NT      16.44    3  
  3 Cooney, Ben               10 FCC-MA                    NT     x16.52  
  4 Liedtka, Eli               9 GL-MA                  18.01      18.40    1  
  5 McDade, Franny             9 GL-MA                  21.43      22.60  
  6 Buchanan, Matt             9 GL-MA                  22.46     x23.59  
 -- Frankenberg, Gavin         9 GL-MA                  23.19     X21.41  
 -- Bosca, William            10 FCC-MA                    NT     X22.28  
 -- Weimer, Joey              10 GL-MA                  24.77     X23.55  
 -- Bauer, Tim                 9 FCC-MA                    NT     X25.04  
 -- Fiorini, Charlie           9 FCC-MA                    NT     X25.46  
 -- Gelfin, Gabe               9 GL-MA                  24.65     X27.69  
 -- Stelacio, Patrick          9 FCC-MA                    NT     X27.91  
 -- Gaghan, Jack               9 FCC-MA                    NT     X29.40  
 -- Boccella, Leo              9 FCC-MA                    NT     X29.82  
 
Event 24  Girls 9-10 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Malley, Lauren          10 FCC-MA                    NT      16.31    5  
  2 Bass, Kayla               10 GL-MA                  16.72      16.43    3  
  3 Oneill, Molly             10 GL-MA                  16.43      17.13    1  
  4 Smith, Emily              10 FCC-MA                    NT      17.59  
  5 Peck, Sophie              10 GL-MA                  20.18     x19.92  
  6 Kulak, Amanda             10 FCC-MA                    NT     x21.02  
  7 Bower, Madelyn            10 GL-MA                  21.64     x21.38  
 -- Bonacci, Angelina         10 FCC-MA                    NT     X19.68  
 -- Fillmore, Keely            9 GL-MA                  30.87     X21.34  
 -- Kling, Isabel              9 FCC-MA                    NT     X23.97  
 -- Fiorini, Lucia            10 FCC-MA                    NT     X24.41  
 -- Rutkowski, Ella            9 FCC-MA                    NT     X24.50  
 -- Raisch, Maris              9 GL-MA                  39.06     X24.62  
 -- Farley, Brenna            10 GL-MA                  30.62     X25.37  
 -- Funk, Lilly               10 GL-MA                  26.50     X25.50  
 -- MacDonald, Mia             9 GL-MA                  48.20        XDQ  
      Scissors kick
 
Event 25  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rollins, Joshua           11 GL-MA                  34.29      32.18    5  
  2 Baughan, Teddy            12 FCC-MA                    NT      37.78    3  
  3 Berkoff, Cooper           12 FCC-MA                    NT      39.03    1  
  4 Frankenberg, Aidan        11 GL-MA                  42.62      43.69  
  5 Haas, Edmund              11 FCC-MA                    NT     x44.66  
 
Event 26  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Mary               12 GL-MA                  33.06      33.34    5  
  2 Corrado, Lauren           11 FCC-MA                    NT      34.88    3  
  3 Lush, Madison             11 GL-MA                  33.91      35.29    1  
  4 Varnum, Grace             12 FCC-MA                    NT      40.01  
  5 Bunkin, Kaitlyn           11 FCC-MA                    NT     x42.40  
 -- Talbot, Grace             12 FCC-MA                    NT     X39.03  
 -- Naghski, Sophia           12 FCC-MA                    NT     X39.56  
 -- Doerzbacher, Kelly        11 FCC-MA                    NT     X41.00  
 -- Bosca, Elizabeth          12 FCC-MA                    NT     X41.28  
 -- Taulane, Kate             12 GL-MA                  41.31     X42.22  
 -- Flanagan, Caira           11 GL-MA                  42.34     X42.77  
 -- Moxey, Clare              11 FCC-MA                    NT     X46.10  
 -- Santangelo, Bella         11 FCC-MA                    NT     X48.60  
 -- Acuna, Gianna             12 GL-MA                     NT     X51.59  
 -- McFadden, Catherine       12 GL-MA                  35.22         DQ  
      Alternating Kick
 -- O'Malley, Addie           12 FCC-MA                    NT         DQ  
      One hand touch
 
Event 27  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Danny              14 GL-MA                  34.05      33.16    5  
  2 Porreca, Sebastian        14 FCC-MA                    NT      34.88    3  
  3 Brown, Ryan               13 GL-MA                  38.34      36.63    1  
 
Event 28  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Lindsey            14 FCC-MA                    NT      29.41    5  
  2 Cooney, Emily             13 FCC-MA                    NT      31.87    3  
  3 Dougherty, Megan          13 GL-MA                  32.06      32.34    1  
  4 Leibfreid, Megan          14 FCC-MA                    NT     x32.44  
  5 McHugh, Bridget           13 GL-MA                  33.10      33.86  
  6 Reisinger, Sofia          14 GL-MA                  33.25     x34.55  
 -- Visco, Molly              13 FCC-MA                    NT     X32.72  
 -- Potocki, Sarah            13 FCC-MA                    NT     X33.04  
 -- Flynn, Caitlin            13 GL-MA                  47.06     X39.42  
 -- MacKenzie, Lucy           13 GL-MA                     NT     X46.35  
 
Event 29  Boys 15 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCreavy, Sean            17 FCC-MA                    NT     J26.67    5  
  2 Callahan, Gregory         16 GL-MA                  28.25     J28.18    3  
  3 Mohammad, Shareef         18 GL-MA                  29.35     J27.94    1  
  4 Garber, Brennan           18 FCC-MA                    NT      30.66  
  5 Duddy, Joe                15 GL-MA                  30.50     x30.72  
  6 Resch, Tim                19 FCC-MA                    NT     x31.31  
 -- O'Neill, Matthew          15 GL-MA                  35.84     X37.28  
 -- Young, CJ                 15 GL-MA                  37.78     X38.71  
 
Event 30  Girls 15 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Richart, Lizzie           19 GL-MA                  28.81      28.47    5  
  2 Quigg, Katie              16 FCC-MA                    NT      28.92    3  
  3 Marble, Julianne          18 FCC-MA                    NT      29.64    1  
  4 Dolan, Jessie             18 FCC-MA                    NT     x30.81  
 
Event 31  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Tommy             8 FCC-MA                    NT      16.47    5  
  2 Heljenek, Quinton          7 GL-MA                  18.25      16.88    3  
  3 Smith, Brett               8 FCC-MA                    NT      18.40    1  
  4 McFadden, Charlie          6 GL-MA                  22.44      19.94  
  5 Boccella, Felix            7 FCC-MA                    NT     x21.83  
  6 Peck, Wyatt                7 GL-MA                  22.27     x23.06  
 -- Doerzbacher, Kyle          7 FCC-MA                    NT     X24.72  
 -- Toledo, Beck               8 GL-MA                  25.62     X24.88  
 -- Bower, Sam                 8 GL-MA                  27.09     X26.70  
 -- Reihman-Murphy, Cole       7 GL-MA                  34.63     X30.28  
 -- Santangelo, Nick           7 FCC-MA                    NT     X33.00  
 -- O'Malley, Thomas           8 FCC-MA                    NT     X33.47  
 -- Moore, Jerry               8 GL-MA                  28.84     X34.17  
 -- Funk, Coleman              8 GL-MA                  36.84     X34.60  
 -- Gaghan, Patrick            6 FCC-MA                    NT     X35.28  
 -- Reimer, Josiah             8 GL-MA                  34.82     X37.19  
 -- Ajunwa, Donovan            4 GL-MA                  42.00     X37.40  
 -- Ginnane, Connor            6 FCC-MA                    NT     X39.75  
 -- Brown, Connor              6 GL-MA                     NT     X40.11  
 -- Frankenberg, Sebastian     7 GL-MA                  48.91     X40.97  
 
Event 32  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Edwards, Kate              8 FCC-MA                    NT     J17.18    5  
  2 Vangen, Ella               8 GL-MA                  18.78     J18.49    3  
  3 Boyd, Samantha             8 GL-MA                  17.47     J18.95    1  
  4 Conlin, Norah              8 FCC-MA                    NT     J18.59  
  4 Toledo, Ruby               8 GL-MA                  19.13     x18.74  
  5 McLafferty, Colleen        8 FCC-MA                    NT     x18.79  
 -- Evans, Kaleigh             8 FCC-MA                    NT     X19.97  
 -- Bretschneider, Ella        8 FCC-MA                    NT     X20.19  
 -- Talbot, Tess               8 FCC-MA                    NT     X20.56  
 -- Kallmeyer, Emily           8 FCC-MA                    NT     X20.85  
 -- Blake, Morgan              7 FCC-MA                    NT     X22.34  
 -- Kulak, Emily               8 FCC-MA                    NT     X22.56  
 -- Chapman, Laura             8 GL-MA                  24.56     X24.11  
 -- Fillmore, Ryan             8 GL-MA                  24.44     X24.32  
 -- Gregario, Carly            8 GL-MA                  28.22     X24.34  
 -- Farley, Maddy              8 GL-MA                  23.60     X24.51  
 -- Edwards, Olivia            6 FCC-MA                    NT     X24.54  
 -- Prosperi, Kari             8 FCC-MA                    NT     X25.03  
 -- Matthews, Kate             8 FCC-MA                    NT     X26.06  
 -- McKeever, McKayla          6 FCC-MA                    NT     X26.50  
 -- Conlin, Neve               6 FCC-MA                    NT     X26.72  
 -- Noonan, Kalei              8 FCC-MA                    NT     X27.50  
 -- McDade, Bernadette         8 GL-MA                  29.84     X28.61  
 -- Blake, Hadley              7 FCC-MA                    NT     X28.84  
 -- Buchanan, Sarah            7 FCC-MA                    NT     X29.09  
 -- McGinley, Molly            6 FCC-MA                    NT     X29.38  
 -- Reimer, Marguerite         6 GL-MA                  30.94     X29.41  
 -- McAllister, Ana            7 FCC-MA                    NT     X29.44  
 -- Sullivan, Alice            7 GL-MA                  34.09     X29.91  
 -- Kulak, Lauren              5 FCC-MA                    NT     X32.49  
 -- Taulane, Skyy              8 GL-MA                  35.91     X33.37  
 -- Tipton, Katie              8 GL-MA                  33.90     X33.95  
 -- Simonetti, Elsa            6 FCC-MA                    NT     X34.85  
 -- Hayes, Mira                5 GL-MA                  47.06     X37.77  
 -- Lee, Addison               7 GL-MA                  36.35     X39.01  
 -- Scholl, Parker             7 GL-MA                     NT     X39.41  
 -- Ajunwa, Florence           5 GL-MA                  37.35     X40.59  
 -- Moore, Harper              6 GL-MA                  40.81     X43.53  
 -- Schadel, Emmaline          6 GL-MA                  47.62     X43.72  
 -- McDade, Erin               6 GL-MA                  46.60     X46.24  
 -- Fillmore, Mackenzie        6 GL-MA                     NT     X51.60  
 
Event 33  Boys 9-10 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Jack               10 FCC-MA                    NT     J13.31    5  
  2 Cooney, Ben               10 FCC-MA                    NT     J14.79    3  
  3 Liedtka, Eli               9 GL-MA                  16.46     J15.77    1  
  4 DeHeer, Thomas            10 GL-MA                  16.83     J15.47  
  5 Weimer, Joey              10 GL-MA                  17.15     x17.68  
  6 Conlin, Willum            10 FCC-MA                    NT     x17.81  
  7 Stevens, Jacob            10 GL-MA                     NT     x22.20  
  8 Lafond, Christian         10 GL-MA                     NT     x23.75  
 -- Dougherty, Denis          10 GL-MA                  20.15     X17.15  
 -- Doran, Scott               9 FCC-MA                    NT     X17.34  
 -- Bretschneider, Aidan      10 FCC-MA                    NT     X18.81  
 -- Fiorini, Charlie           9 FCC-MA                    NT     X19.06  
 -- Bauer, Tim                 9 FCC-MA                    NT     X19.07  
 -- McDade, Franny             9 GL-MA                  18.97     X19.51  
 -- Frankenberg, Gavin         9 GL-MA                  18.16     X19.75  
 -- Gelfin, Gabe               9 GL-MA                  19.09     X19.87  
 -- Boccella, Leo              9 FCC-MA                    NT     X20.41  
 -- Stelacio, Patrick          9 FCC-MA                    NT     X21.32  
 -- Blake, Carter              9 FCC-MA                    NT     X21.52  
 -- Stevens, Ben               9 GL-MA                  21.40     X21.61  
 -- Stelacio, Joe             10 FCC-MA                    NT     X21.64  
 -- Morton, Jeremy             9 GL-MA                  19.87     X21.73  
 -- Gaghan, Jack               9 FCC-MA                    NT     X22.07  
 -- Nelson, Roger             10 FCC-MA                    NT     X24.36  
 -- Sokel, Jake               10 FCC-MA                    NT     X25.53  
 -- Tomasic, Christopher      10 GL-MA                     NT     X27.32  
 -- Ravasio, Sebastian         9 FCC-MA                    NT     X31.03  
 -- Riehman-Murphy, Sean       9 GL-MA                  34.69     X32.03  
 -- Scholl, Martin             9 GL-MA                     NT     X46.22  
 
Event 34  Girls 9-10 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Emily              10 FCC-MA                    NT     J14.88    5  
  2 Oneill, Molly             10 GL-MA                  15.64     J15.38    3  
  3 Bass, Kayla               10 GL-MA                  15.28     J15.68    1  
  4 O'Malley, Lauren          10 FCC-MA                    NT     J15.47  
  4 Maher, Lauren             10 FCC-MA                    NT     x15.57  
  6 Chapman, Audrey           10 GL-MA                  16.25     x16.64  
 -- Hastings, Allison         10 FCC-MA                    NT     X16.38  
 -- Bonacci, Angelina         10 FCC-MA                    NT     X16.47  
 -- Rutkowski, Ella            9 FCC-MA                    NT     X16.50  
 -- Peck, Sophie              10 GL-MA                  17.09     X16.84  
 -- Funchion, Sophia           9 FCC-MA                    NT     X18.29  
 -- Funchion, Cecilia         10 FCC-MA                    NT     X18.43  
 -- Kulak, Amanda             10 FCC-MA                    NT     X18.60  
 -- Funk, Lilly               10 GL-MA                  21.68     X18.97  
 -- Bower, Madelyn            10 GL-MA                  20.53     X19.10  
 -- Fillmore, Keely            9 GL-MA                  20.15     X19.47  
 -- Lewis, Lindsay             9 FCC-MA                    NT     X19.82  
 -- Scibelli, Aisling          9 FCC-MA                    NT     X20.00  
 -- DiFebbo, Sydney            9 GL-MA                  22.22     X20.56  
 -- McCormick, Shea            9 FCC-MA                    NT     X20.56  
 -- Dougherty, Ryleigh         9 FCC-MA                    NT     X20.66  
 -- Farley, Brenna            10 GL-MA                  22.06     X21.52  
 -- Raisch, Maris              9 GL-MA                  24.12     X22.24  
 -- Kling, Isabel              9 FCC-MA                    NT     X23.41  
 -- Dibernardo, Ariana         9 GL-MA                  24.75     X23.72  
 -- Aikens, Erin               9 GL-MA                  23.75     X24.03  
 -- Phillipe, Isabelle         9 FCC-MA                    NT     X24.06  
 -- Wojeck, Anna               9 FCC-MA                    NT     X24.52  
 -- Porreca, Frances           9 FCC-MA                    NT     X25.56  
 -- MacDonald, Mia             9 GL-MA                  31.69     X33.12  
 
Event 35  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McFadden, Liam            12 GL-MA                  27.22      26.20    5  
  2 Berkoff, Cooper           12 FCC-MA                    NT      28.84    3  
  3 Rollins, Joshua           11 GL-MA                  31.99      31.47    1  
  4 Quigg, Jack               12 FCC-MA                    NT      33.00  
  5 Frankenberg, Aidan        11 GL-MA                  33.97     x33.68  
  6 Baughan, Teddy            12 FCC-MA                    NT     x34.00  
 -- Duddy, Matt               12 GL-MA                  33.62     X32.88  
 -- McLafferty, Liam          11 FCC-MA                    NT     X36.10  
 -- Haas, Edmund              11 FCC-MA                    NT     X36.85  
 -- Rutkowski, Joshua         11 FCC-MA                    NT     X37.78  
 -- Murray, Paul              12 GL-MA                  37.87     X39.66  
 -- Dibendetto, Lucas         11 GL-MA                  43.22     X41.25  
 -- Sarsfield, Liam           11 FCC-MA                    NT     X42.91  
 -- Schermer, Daniel          11 FCC-MA                    NT     X44.22  
 -- Visalli, Jared            12 GL-MA                     NT     X49.79  
 -- MacDonald, Duncan         11 GL-MA                  51.81     X50.13  
 -- Smith, Augie              11 FCC-MA                    NT     X50.97  
 -- Fodar, Miles              11 GL-MA                     NT   X1:18.34  
 
Event 36  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Mary               12 GL-MA                  30.13     J30.22    5  
  2 Corrado, Lauren           11 FCC-MA                    NT     J30.40    3  
  3 McFadden, Catherine       12 GL-MA                  31.24     J30.69    1  
  4 O'Malley, Addie           12 FCC-MA                    NT     J30.49  
  5 Talbot, Grace             12 FCC-MA                    NT     x30.78  
  6 Flanagan, Caira           11 GL-MA                  34.75     x34.41  
 -- Baughan, Abby             12 FCC-MA                    NT     X33.06  
 -- Potocki, Hannah           11 FCC-MA                    NT     X33.13  
 -- Varnum, Grace             12 FCC-MA                    NT     X33.50  
 -- Bunkin, Kaitlyn           11 FCC-MA                    NT     X33.78  
 -- Scanlon, Maura            11 FCC-MA                    NT     X34.00  
 -- Henry, Charlotte          12 FCC-MA                    NT     X34.77  
 -- Visco, Darby              11 FCC-MA                    NT     X35.00  
 -- Moxey, Clare              11 FCC-MA                    NT     X35.00  
 -- Difebbo, Paige            12 GL-MA                  35.41     X35.19  
 -- Doerzbacher, Kelly        11 FCC-MA                    NT     X36.09  
 -- McCormick, Cassie         11 FCC-MA                    NT     X36.46  
 -- Naghski, Sophia           12 FCC-MA                    NT     X37.12  
 -- Bosca, Elizabeth          12 FCC-MA                    NT     X37.16  
 -- Taulane, Kate             12 GL-MA                  36.82     X37.88  
 -- Acuna, Gianna             12 GL-MA                  38.72     X39.46  
 -- Santangelo, Bella         11 FCC-MA                    NT     X40.22  
 -- Pennington, Alexa         11 FCC-MA                    NT     X40.85  
 -- Blake, Kasey              11 FCC-MA                    NT     X43.05  
 -- Wright, Sophie            11 FCC-MA                    NT     X44.59  
 -- Keown, Katie              11 FCC-MA                    NT     X44.62  
 -- Fafara, Jordan            11 FCC-MA                    NT     X45.81  
 -- Young, Jessica            12 GL-MA                  44.58     X46.37  
 -- Schermer, Hannah          11 FCC-MA                    NT     X48.68  
 -- McDade, Mary Kate         11 GL-MA                1:03.61   X1:02.72  
 
Event 37  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Danny              14 GL-MA                  29.06      28.59    5  
  2 Porreca, Sebastian        14 FCC-MA                    NT      28.89    3  
  3 Brown, Ryan               13 GL-MA                  30.88      31.13    1  
  4 McLafferty, Sean          14 FCC-MA                    NT      31.38  
  5 Aikens, Mitchell          13 GL-MA                  31.84     x31.54  
 
Event 38  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Lindsey            14 FCC-MA                    NT      26.38    5  
  2 Cooney, Emily             13 FCC-MA                    NT      28.69    3  
  3 Maus, Anna                13 GL-MA                  29.46      28.71    1  
  4 Potocki, Sarah            13 FCC-MA                    NT     x28.94  
  5 Dougherty, Megan          13 GL-MA                  29.22      29.74  
  6 McHugh, Bridget           13 GL-MA                  28.95     x29.75  
 -- Hinds, Grace              14 FCC-MA                    NT     X29.91  
 -- Visco, Molly              13 FCC-MA                    NT     X30.59  
 -- Reisinger, Sofia          14 GL-MA                  30.97     X30.66  
 -- Pultorak, Janine          14 FCC-MA                    NT     X31.07  
 -- Flynn, Caitlin            13 GL-MA                  34.69     X35.97  
 -- MacKenzie, Lucy           13 GL-MA                     NT     X42.31  
 -- Leister, Annabelle        13 GL-MA                     NT     X43.09  
 -- Gottlieb, Melanie         14 GL-MA                  42.30     X43.65  
 
Event 39  Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Callahan, Gregory         16 GL-MA                  54.63      53.31    5  
  2 McCreavy, Sean            17 FCC-MA                    NT      54.00    3  
  3 Resch, Tim                19 FCC-MA                    NT      58.67    1  
  4 Mohammad, Shareef         18 GL-MA                  59.87      59.37  
  5 Young, CJ                 15 GL-MA                1:10.19   x1:11.95  
  6 Taylor, Josh              17 FCC-MA                    NT   x1:17.34  
 -- O'Neill, Matthew          15 GL-MA                1:08.75   X1:08.75  
 
Event 40  Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marble, Julianne          18 FCC-MA                    NT      59.39    5  
  2 Dolan, Jessie             18 FCC-MA                    NT    1:00.12    3  
  3 Richart, Lizzie           19 GL-MA                1:01.47    1:01.41    1  
  4 Bauer, Samantha           15 FCC-MA                    NT   x1:01.86  
 -- Cooney, Gwyneth           15 FCC-MA                    NT   X1:06.03  
 -- Moore, Rebecca            16 FCC-MA                    NT   X1:09.39  
 
Event 41  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flourtown Country Club-MA  'A'                         NT    1:24.87    7  
     1) Doerzbacher, Kyle 7             2) Boccella, Felix 7              
     3) Smith, Brett 8                  4) Johnson, Tommy 8               
  2 Glenside-MA  'A'                                  1:21.84    1:31.35  
     1) Heljenek, Quinton 7             2) Peck, Wyatt 7                  
     3) McFadden, Charlie 6             4) Toledo, Beck 8                 
 -- Glenside-MA  'B'                                       NT   X2:16.91  
     1) Bower, Sam 8                    2) Moore, Jerry 8                 
     3) Funk, Coleman 8                 4) Reimer, Josiah 8               
 -- Glenside-MA  'C'                                       NT   X2:48.67  
     1) Reihman-Murphy, Cole 7          2) Ajunwa, Donovan 4              
     3) Frankenberg, Sebastian 7        4) Brown, Connor 6                
 
Event 42  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flourtown Country Club-MA  'A'                         NT    1:17.40    7  
     1) McLafferty, Colleen 8           2) Talbot, Tess 8                 
     3) Conlin, Norah 8                 4) Edwards, Kate 8                
  2 Glenside-MA  'A'                                  1:19.92    1:21.44  
     1) Boyd, Samantha 8                2) Vangen, Ella 8                 
     3) Toledo, Ruby 8                  4) McFadden, Lucy 8               
 -- Flourtown Country Club-MA  'B'                         NT   X1:24.19  
     1) Evans, Kaleigh 8                2) Kulak, Emily 8                 
     3) Scanlon, Katie 7                4) Maher, Molly 8                 
 -- Glenside-MA  'B'                                       NT   X1:36.24  
     1) Chapman, Laura 8                2) Farley, Maddy 8                
     3) Fillmore, Ryan 8                4) Gregario, Carly 8              
 -- Flourtown Country Club-MA  'C'                         NT   X1:38.15  
     1) McAllister, Ana 7               2) Potocki, Sophia 6              
     3) Edwards, Abby 8                 4) Blake, Morgan 7                
 -- Glenside-MA  'C'                                       NT   X2:07.65  
     1) McDade, Bernadette 8            2) Reimer, Marguerite 6           
     3) Scholl, Parker 7                4) Tipton, Katie 8                
 
Event 43  Boys 9-10 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flourtown Country Club-MA  'A'                         NT   J1:02.85  
     1) Clark, Will 9                   2) Conlin, Willum 10              
     3) Cooney, Ben 10                  4) Clark, Jack 10                 
  2 Glenside-MA  'A'                                  1:08.91   J1:09.97    7  
     1) DeHeer, Thomas 10               2) Weimer, Joey 10                
     3) Buchanan, Matt 9                4) Liedtka, Eli 9                 
 -- Flourtown Country Club-MA  'B'                         NT   X1:14.65  
     1) Bretschneider, Aidan 10         2) Bosca, William 10              
     3) Doran, Scott 9                  4) Doerzbacher, Kevin 9           
 -- Glenside-MA  'B'                                       NT   X1:19.84  
     1) Dougherty, Denis 10             2) Frankenberg, Gavin 9           
     3) McDade, Franny 9                4) Gelfin, Gabe 9                 
 -- Glenside-MA  'C'                                       NT   X1:32.16  
     1) Morton, Jeremy 9                2) Tomasic, Christopher 10        
     3) Lee, Benjamin 9                 4) Stevens, Ben 9                 
 -- Flourtown Country Club-MA  'C'                         NT   X1:44.12  
     1) Nelson, Roger 10                2) Ravasio, Sebastian 9           
     3) Sokel, Jake 10                  4) Blake, Carter 9                
 
Event 44  Girls 9-10 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flourtown Country Club-MA  'A'                         NT   J1:04.37  
     1) Maher, Lauren 10                2) Hastings, Allison 10           
     3) O'Malley, Lauren 10             4) Smith, Emily 10                
  2 Glenside-MA  'A'                                  1:04.43   J1:05.45    7  
     1) Bass, Kayla 10                  2) Peck, Sophie 10                
     3) Chapman, Audrey 10              4) Oneill, Molly 10               
 -- Flourtown Country Club-MA  'B'                         NT   X1:14.89  
     1) Rutkowski, Ella 9               2) Funchion, Cecilia 10           
     3) Kulak, Amanda 10                4) Funchion, Sophia 9             
 -- Glenside-MA  'B'                                       NT   X1:21.94  
     1) Funk, Lilly 10                  2) Raisch, Maris 9                
     3) Fillmore, Keely 9               4) Bower, Madelyn 10              
 -- Flourtown Country Club-MA  'C'                         NT   X1:23.66  
     1) Scibelli, Aisling 9             2) McCormick, Shea 9              
     3) Fiorini, Lucia 10               4) Dougherty, Ryleigh 9           
 -- Glenside-MA  'C'                                       NT   X1:30.86  
     1) Farley, Brenna 10               2) Dibernardo, Ariana 9           
     3) Aikens, Erin 9                  4) DiFebbo, Sydney 9              
 
Event 45  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Glenside-MA  'A'                                  2:05.16    2:03.47    7  
     1) McFadden, Liam 12               2) Rollins, Joshua 11             
     3) Frankenberg, Aidan 11           4) Duddy, Matt 12                 
  2 Flourtown Country Club-MA  'A'                         NT    2:15.11  
     1) Berkoff, Cooper 12              2) McLafferty, Liam 11            
     3) Quigg, Jack 12                  4) Baughan, Teddy 12              
 
Event 46  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Glenside-MA  'A'                                  2:02.06    2:04.34    7  
     1) Kelly, Mary 12                  2) Lush, Madison 11               
     3) Flanagan, Caira 11              4) McFadden, Catherine 12         
  2 Flourtown Country Club-MA  'A'                         NT    2:04.56  
     1) O'Malley, Addie 12              2) Potocki, Hannah 11             
     3) Talbot, Grace 12                4) Corrado, Lauren 11             
 -- Flourtown Country Club-MA  'B'                         NT   X2:25.59  
     1) Scanlon, Maura 11               2) McCormick, Cassie 11           
     3) Naghski, Sophia 12              4) Varnum, Grace 12               
 -- Glenside-MA  'B'                                       NT   X2:40.56  
     1) Acuna, Gianna 12                2) Young, Jessica 12              
     3) Taulane, Kate 12                4) Difebbo, Paige 12              
 -- Flourtown Country Club-MA  'C'                         NT   X2:55.41  
     1) Keown, Katie 11                 2) Bosca, Elizabeth 12            
     3) Schermer, Hannah 11             4) Blake, Kasey 11                
 
Event 47  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Glenside-MA  'A'                                       NT    2:09.40    7  
     1) Brown, Ryan 13                  2) Aikens, Mitchell 13            
     3) Kelly, Danny 14                 4) Murray, Paul 12                
  2 Flourtown Country Club-MA  'A'                         NT    2:45.94  
     1) Haas, Edmund 11                 2) Schermer, Daniel 11            
     3) Sarsfield, Liam 11              4) Rutkowski, Joshua 11           
 
Event 48  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flourtown Country Club-MA  'A'                         NT   J1:54.66  
     1) Cooney, Emily 13                2) Leibfreid, Megan 14            
     3) Potocki, Sarah 13               4) Smith, Lindsey 14              
  2 Glenside-MA  'A'                                  1:59.24   J1:59.02    7  
     1) Dougherty, Megan 13             2) Reisinger, Sofia 14            
     3) McHugh, Bridget 13              4) Maus, Anna 13                  
 -- Flourtown Country Club-MA  'B'                         NT   X2:07.47  
     1) Hinds, Grace 14                 2) Henry, Charlotte 12            
     3) Pultorak, Janine 14             4) Visco, Molly 13                
 -- Glenside-MA  'B'                                       NT   X2:50.45  
     1) Gottlieb, Melanie 14            2) Flynn, Caitlin 13              
     3) Leister, Annabelle 13           4) MacKenzie, Lucy 13             
 
Event 49  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Glenside-MA  'A'                                  1:43.38         DQ  
     1) Callahan, Gregory 16            2) Mohammad, Shareef 18           
     3) Williams, Steve 19              4) Burke, Thomas 17               
 -- Flourtown Country Club-MA  'A'                         NT         DQ  
     1) McCreavy, Sean 17               2) Porreca, Sebastian 14          
     3) Garber, Brennan 18              4) Resch, Tim 19                  
 
Event 50  Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Glenside-MA  'A'                                  1:54.22         DQ  
     1) Stein, Alex 20                  2) Rickard, Kelly 19              
     3) McHugh, Molly 17                4) Richart, Lizzie 19             
 -- Flourtown Country Club-MA  'A'                         NT         DQ  
     1) Dolan, Jessie 18                2) Quigg, Katie 16                
     3) Bauer, Samantha 15              4) Marble, Julianne 18            
 
                    Combined Team Scores - Through Event 50                    
 
  1. Flourtown Country Club              231   2. Glenside                            184