Licensed to Liberty Swim League C   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 7/8/2014 05:30 PM
                        Penbryn vs Glenside - 7/8/2014                         
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peech, Ben                 8 PB-MA                  24.85      24.85    5  
  2 Peck, Wyatt                7 GL-MA                  24.38      25.72    3  
  3 McFadden, Charlie          6 GL-MA                  25.97      26.00    1  
  4 Tracey, Daniel             8 PB-MA                  26.81      26.81  
  5 Edwards, Jackson           7 PB-MA                  36.99     x36.99  
 -- Sullivan, Cade             7 PB-MA                  38.35     X38.35  
 -- Fitzpatrick, Danny         7 GL-MA                     NT     X39.53  
 -- Reimer, Josiah             8 GL-MA                  47.11     X39.88  
 -- Funk, Coleman              8 GL-MA                  43.76     X41.87  
 -- Frankenberg, Sebastian     7 GL-MA                  44.66     X44.62  
 -- Weber, John                6 GL-MA                  48.25     X45.97  
 -- Ajunwa, Donovan            4 GL-MA                     NT     X47.72  
 -- O'Donnell, Shane           7 PB-MA                  49.10     X49.10  
 -- Moore, Jerry               8 GL-MA                  38.19         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
 
Event 2  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boyd, Samantha             8 GL-MA                  21.53      20.90    5  
  2 Brown, Jillian             8 PB-MA                  20.90      20.91    3  
  3 Smith, Rahanah             8 PB-MA                  23.03     J23.03    1  
  4 McFadden, Lucy             8 GL-MA                  23.47     J22.72  
  5 Vangen, Ella               8 GL-MA                  23.14     x26.40  
  6 Curran, Aislinn            7 PB-MA                  26.00     x30.28  
 -- Farley, Maddy              8 GL-MA                  24.41     X25.33  
 -- Toledo, Ruby               8 GL-MA                  26.66     X27.62  
 -- McGinley, Harper           8 PB-MA                  30.72     X30.72  
 -- Herczeg, Sarah             8 PB-MA                  30.88     X30.88  
 -- Gregario, Carly            8 GL-MA                  36.38     X31.25  
 -- Nuyianes, Brenna           8 PB-MA                  31.45     X31.45  
 -- Fillmore, Ryan             8 GL-MA                  31.38     X31.72  
 -- Abraham, Audrey            8 PB-MA                  31.38     X32.54  
 -- Hamsher, Haley             7 PB-MA                  32.72     X32.72  
 -- Kling, Keria               8 PB-MA                  36.65     X36.65  
 -- Phelan, Daelyn             8 PB-MA                  36.97     X36.97  
 -- Noonan, Alison             7 PB-MA                  37.08     X37.08  
 -- Moore, Harper              6 GL-MA                  55.56     X38.44  
 -- Ajunwa, Florence           5 GL-MA                  42.87     X38.93  
 -- Flach, Meghan              8 PB-MA                  33.45     X39.53  
 -- Schadel, Emmaline          6 GL-MA                  43.60     X39.54  
 -- Sullivan, Alice            7 GL-MA                  27.94     X41.47  
 -- Taulane, Skyy              8 GL-MA                  41.65     X46.69  
 -- Lee, Addison               7 GL-MA                  43.37     X47.31  
 
Event 3  Boys 9-10 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Andress, Matthew          10 PB-MA                  17.38      18.43    5  
  2 Buchanan, Matt             9 GL-MA                  19.38      19.39    3  
  3 Gesing, Conor             10 PB-MA                  22.22      22.24    1  
  4 Weimer, Joey              10 GL-MA                  23.16      22.25  
  5 Lang, Tommy                9 PB-MA                  22.87     x22.87  
  6 Lee, Benjamin              9 GL-MA                  28.06     x30.37  
 -- Odonnell, Luke             9 PB-MA                  25.38     X26.25  
 -- Fulmor, Jude               9 GL-MA                  24.59     X26.57  
 -- Morton, Jeremy             9 GL-MA                  25.03     X26.59  
 -- Fulmor, Max                9 GL-MA                  27.12     X28.09  
 -- Donahue, Brian             9 PB-MA                  27.44     X28.82  
 -- Stevens, Jacob            10 GL-MA                  30.17     X28.97  
 -- Bruce, Alex               10 PB-MA                  28.91     X29.44  
 -- Noonan, William           10 PB-MA                  28.17     X29.63  
 -- Martin, Shayne             9 PB-MA                  30.31     X32.63  
 -- Purtell, Matt              9 PB-MA                  32.69     X34.56  
 -- Gifford, Daniel           10 PB-MA                  35.31     X35.31  
 -- Bonnell, Jonathan          9 PB-MA                  51.27     X51.27  
 -- Flad, Jackson              9 PB-MA                  28.70        XDQ  
 
Event 4  Girls 9-10 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liebsch, Ragan             9 PB-MA                  18.63      19.68    5  
  2 Chapman, Audrey           10 GL-MA                  21.12      19.75    3  
  3 Bakley, Erin              10 PB-MA                  19.93      20.18    1  
  4 Curran, Violet             9 PB-MA                  21.00     x23.43  
  5 Funk, Lilly               10 GL-MA                  25.27      24.59  
 -- Enhow, Jamie               9 PB-MA                  21.10     X21.10  
 -- McCall, Bryn               9 PB-MA                  22.30     X22.30  
 -- Fillmore, Keely            9 GL-MA                  23.53     X22.47  
 -- Munoz, Sofia               9 PB-MA                  22.66     X22.66  
 -- Abraham, Evelyn            9 PB-MA                  21.79     X22.69  
 -- Mullin, Colleen            9 PB-MA                  22.19     X22.75  
 -- Wasekanes, Carly          10 PB-MA                  22.81     X22.88  
 -- Peech, Sophie             10 PB-MA                  24.07     X24.07  
 -- Donahue, Madeline         10 PB-MA                  24.12     X24.12  
 -- Howse, Pheobe             10 PB-MA                  22.50     X24.31  
 -- Eidenshink, Maggie         9 PB-MA                  25.22     X25.22  
 -- Herczeg, Betsy            10 PB-MA                  25.60     X25.60  
 -- Martin, Meghan             9 PB-MA                  25.86     X25.86  
 -- McLaughlin, Annie          9 PB-MA                  26.07     X26.07  
 -- Wasekanes, Maggie          9 PB-MA                  23.70     X27.22  
 -- Bakley, Katie              9 PB-MA                  26.54     X28.07  
 -- Foster, Chloe             10 PB-MA                  24.68     X28.34  
 -- Herr, Grace               10 PB-MA                  25.44     X28.69  
 -- Sullivan, Avery            9 PB-MA                  27.95     X30.19  
 -- Herr, Sarah                9 PB-MA                  29.19     X31.75  
 -- MacDonald, Mia             9 GL-MA                  40.16     X34.78  
 -- O'Rourke, Ella             9 PB-MA                  27.87        XDQ  
 -- Peck, Sophie              10 GL-MA                  21.66         DQ  
 
Event 5  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McFadden, Liam            12 GL-MA                  32.59      30.91    5  
  2 Bonnell, Matthew          12 PB-MA                  32.47      32.47    3  
  3 Frankenberg, Aidan        11 GL-MA                  37.68      39.31    1  
  4 Rollins, Joshua           11 GL-MA                  39.22     x39.56  
  5 Dean, Seamus              12 PB-MA                  42.84      42.84  
  6 Lang, James               11 PB-MA                  41.50     x44.31  
 -- Manns, Jaden              12 PB-MA                  46.03     X46.03  
 -- Wasekanes, Kenny          12 PB-MA                  46.59     X46.59  
 -- Dibendetto, Lucas         11 GL-MA                  52.72     X51.88  
 -- Purtell, Jake             12 PB-MA                  48.65        XDQ  
      Pulling on lane line
 
Event 6  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Andress, Alana            12 PB-MA                  28.01      33.21    5  
  2 Smith, Zahirah            12 PB-MA                  34.48      35.79    3  
  3 McFadden, Catherine       12 GL-MA                  37.12      36.29    1  
  4 Brown, Katherine          12 PB-MA                  36.72     x36.72  
  5 Lush, Madison             11 GL-MA                     NT      37.60  
  6 Flanagan, Caira           11 GL-MA                  41.53     x40.84  
 -- Serianni, Kaeleigh        12 PB-MA                  39.33     X39.33  
 -- Lafferty, Tanner          11 PB-MA                  41.25     X41.25  
 -- Nuyianes, Kayleigh        12 PB-MA                  42.69     X42.69  
 -- Hughes, Caroline          11 PB-MA                  42.88     X42.88  
 -- Donahue, Libby            12 PB-MA                  43.94     X44.10  
 -- Ginty, Grace              12 PB-MA                  44.43     X44.43  
 -- Brockwell, Lauren         11 PB-MA                  47.22     X47.22  
 -- Phelan, Delaney           11 PB-MA                  47.78     X47.78  
 -- Foster, Charity           12 PB-MA                  47.78     X48.85  
 -- Noonan, Emma              12 PB-MA                  49.59     X49.59  
 -- McMichael, Olivia         12 PB-MA                  49.25     X51.03  
 -- Eidenshink, Honor         11 PB-MA                  52.84     X52.84  
 -- Mullin, Grace             11 PB-MA                  51.81     X53.75  
 -- Sullivan, Kyleigh         11 PB-MA                  55.53     X55.53  
 -- Serianni, Ainsley         11 PB-MA                  57.94     X57.94  
 
Event 7  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Danny              14 GL-MA                  34.57      34.38    5  
  2 O'Neill, Seamus           13 PB-MA                  34.74      34.74    3  
  3 Lafferty, Cade            13 PB-MA                  34.56      35.31    1  
  4 Aikens, Mitchell          13 GL-MA                  37.62      38.68  
  5 Brown, Thomas             14 PB-MA                  38.87     x38.87  
 
Event 8  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Serianni, Emma            14 PB-MA                  35.06      35.68    5  
  2 Reisinger, Sofia          14 GL-MA                  36.62      36.64    3  
  3 Mahon, Sarah              13 PB-MA                  37.65      37.66    1  
  4 Bonnell, Elizabeth        14 PB-MA                  38.00     x38.00  
  5 Flynn, Caitlin            13 GL-MA                  41.35      43.34  
 -- Enhow, Kaley              13 PB-MA                  38.87     X38.87  
 -- Czerwonka, Mary           13 PB-MA                  39.63     X41.96  
 -- Bruce, Kerrie             13 PB-MA                  42.95     X42.95  
 -- Flad, Katie               13 PB-MA                  44.44     X44.44  
 -- Wasekanes, Georgia        13 PB-MA                  41.35     X44.96  
 -- Murphy, Lauren            14 PB-MA                  45.13     X45.13  
 -- Spurrier, Grace           13 PB-MA                  51.28        XDQ  
      No touch at turn
 
Event 9  Boys 15 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roth, Johan               21 PB-MA                  26.24      26.24    5  
  2 Callahan, Gregory         16 GL-MA                  30.78      30.31    3  
  3 Dubrunfaut, Evan          16 PB-MA                  33.57      34.19    1  
  4 Sweeney, Jack             15 PB-MA                  35.87     x35.87  
  5 Young, CJ                 15 GL-MA                  39.72      40.16  
 -- Mohammad, Shareef         18 GL-MA                  32.84         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
 
Event 10  Girls 15 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Richart, Lizzie           19 GL-MA                  32.10      31.42    5  
  2 Garvey, Aoife             17 PB-MA                  34.62      34.62    3  
  3 McHugh, Molly             17 GL-MA                  32.93      35.16    1  
  4 Mahon, Kaeleigh           15 PB-MA                  35.25      35.25  
  5 Munoz, Daniella           15 PB-MA                  37.31     x37.62  
 
Event 11  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foster, Joshua             8 PB-MA                  24.75      24.75    5  
  2 Heljenek, Quinton          7 GL-MA                  26.28      27.06    3  
  3 Tracey, Daniel             8 PB-MA                  28.28      28.28    1  
  4 Peech, Ben                 8 PB-MA                  29.78     x29.78  
  5 McFadden, Charlie          6 GL-MA                     NT      33.13  
 -- Weber, John                6 GL-MA                  45.88     X46.47  
 -- Toledo, Beck               8 GL-MA                     NT         DQ  
      Alternating Kick
 -- Feeney, Bo                 8 GL-MA                     NT        XDQ  
      Scissors kick
 
Event 12  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Rahanah             8 PB-MA                  21.82      21.90    5  
  2 Vangen, Ella               8 GL-MA                  23.78      23.76    3  
  3 Jessop, Autumn             8 PB-MA                  24.75      24.75    1  
  4 McFadden, Lucy             8 GL-MA                  30.31      28.16  
  5 Chapman, Laura             8 GL-MA                  28.81     x28.50  
  6 Martin, Mary Kate          7 PB-MA                  30.18     x30.78  
 -- Herczeg, Sarah             8 PB-MA                  27.71     X27.71  
 -- Farley, Maddy              8 GL-MA                  37.56     X30.66  
 -- Curran, Aislinn            7 PB-MA                  32.00     X32.00  
 -- Fillmore, Ryan             8 GL-MA                     NT     X32.09  
 -- Tipton, Katie              8 GL-MA                  32.75     X33.07  
 -- Lee, Addison               7 GL-MA                  43.10     X39.00  
 -- Hayes, Mira                5 GL-MA                     NT   X1:10.03  
 -- McGinley, Piper            8 PB-MA                  37.07        XDQ  
      Alternating Kick
 -- Reimer, Marguerite         6 GL-MA                     NT        XDQ  
      Head under for 2 or more strokes
 
Event 13  Boys 9-10 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gelfin, Gabe               9 GL-MA                  21.21      22.44    5  
  2 Stevens, Ben               9 GL-MA                  22.95      23.47    3  
  3 Buchanan, Matt             9 GL-MA                  24.33     x23.65  
  4 Gesing, Conor             10 PB-MA                  25.30      26.72    1  
  5 Mangan, Andrew            10 PB-MA                  26.84      26.84  
 -- Stevens, Jacob            10 GL-MA                  23.06     X24.28  
 -- Tomasic, Christopher      10 GL-MA                     NT     X27.75  
 -- Fulmor, Max                9 GL-MA                  49.31     X33.41  
 -- Odonnell, Luke             9 PB-MA                  28.06         DQ  
      Alternating Kick
 
Event 14  Girls 9-10 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bass, Kayla               10 GL-MA                  19.50      19.72    5  
  2 Knox, Ella                 9 PB-MA                  19.75      20.19    3  
  3 Liebsch, Ragan             9 PB-MA                  20.52      21.22    1  
  4 Jessop, Ellie             10 PB-MA                  20.56     x21.25  
  5 Peck, Sophie              10 GL-MA                  23.19      21.66  
  6 Chapman, Audrey           10 GL-MA                  20.97     x22.03  
  7 O'Neill, Bridget           9 PB-MA                     NT     x29.06  
 -- Abraham, Evelyn            9 PB-MA                  23.52     X23.52  
 -- McLaughlin, Annie          9 PB-MA                  23.35     X23.97  
 -- Howse, Pheobe             10 PB-MA                  21.82     X24.27  
 -- Aikens, Erin               9 GL-MA                  24.63     X24.59  
 -- Wasekanes, Carly          10 PB-MA                  24.25     X24.99  
 -- Herr, Grace               10 PB-MA                  24.09     X26.09  
 -- Eidenshink, Maggie         9 PB-MA                  25.72     X26.44  
 -- Herczeg, Betsy            10 PB-MA                  26.15     X26.69  
 -- Peech, Sophie             10 PB-MA                  26.72     X26.72  
 -- Munoz, Sofia               9 PB-MA                  26.23     X27.25  
 -- Curran, Violet             9 PB-MA                  27.28     X28.28  
 -- Farley, Brenna            10 GL-MA                  26.53     X28.43  
 -- Martin, Meghan             9 PB-MA                  28.06     X28.60  
 -- MacDonald, Mia             9 GL-MA                  34.52     X33.60  
 
Event 15  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Batley, Christian         12 PB-MA                  42.60      38.72    5  
  2 Duddy, Matt               12 GL-MA                  43.33      44.06    3  
  3 McGinley, Gannon          12 PB-MA                  49.84      49.09    1  
  4 Frankenberg, Aidan        11 GL-MA                     NT      49.34  
  5 Purtell, Jake             12 PB-MA                  49.54     x51.50  
  6 Murray, Paul              12 GL-MA                  53.06     x53.40  
 -- McGrath, Jimmy            12 PB-MA                  49.97     X44.75  
 -- Gifford, Henry            12 PB-MA                     NT   X1:00.78  
 -- MacDonald, Duncan         11 GL-MA                     NT   X1:01.31  
 -- Visalli, Jared            12 GL-MA                     NT   X1:02.38  
 -- Baer, Nevin               12 PB-MA                  51.88        XDQ  
      One hand touch
 
Event 16  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hueber, Leah              11 PB-MA                  36.30      35.09    5  
  2 Gesing, Chloe             12 PB-MA                  38.74      38.03    3  
  3 Smith, Zahirah            12 PB-MA                  38.57     x40.13  
  4 Lush, Madison             11 GL-MA                  39.60      42.31    0.5
  4 Kelly, Mary               12 GL-MA                  42.69      42.31    0.5
  6 Difebbo, Paige            12 GL-MA                  44.65     x48.49  
 -- Donahue, Libby            12 PB-MA                     NT     X31.59  
 -- Walsh, Molly              11 PB-MA                  49.13     X42.72  
 -- Knox, Hannah              11 PB-MA                  47.24     X46.91  
 -- Flanagan, Caira           11 GL-MA                  48.81     X48.43  
 -- Nuyianes, Kayleigh        12 PB-MA                  56.72     X49.38  
 -- Brockwell, Lauren         11 PB-MA                     NT     X49.44  
 -- Phelan, Delaney           11 PB-MA                  49.75     X49.66  
 -- Foster, Charity           12 PB-MA                  57.34     X52.20  
 -- Hughes, Caroline          11 PB-MA                1:02.18     X55.84  
 -- Young, Jessica            12 GL-MA                  54.50     X58.62  
 -- McDade, Mary Kate         11 GL-MA                     NT   X1:04.85  
 
Event 17  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smille, Kieran            14 PB-MA                  37.44      37.34    5  
  2 Aikens, Mitchell          13 GL-MA                  42.37      41.72    3  
  3 Brown, Ryan               13 GL-MA                  43.40      42.47    1  
  4 O'Neill, Seamus           13 PB-MA                  42.22      42.72  
  5 McGinley, Keegan          13 PB-MA                  45.68     x47.88  
 
Event 18  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maus, Anna                13 GL-MA                  38.35      36.28    5  
  2 Dougherty, Megan          13 GL-MA                  38.72      38.47    3  
  3 Bonnell, Elizabeth        14 PB-MA                  40.06      40.78    1  
  4 Flad, Katie               13 PB-MA                  42.38      42.16  
  5 Reisinger, Sofia          14 GL-MA                  43.37     x43.08  
  6 Foley, Emma               14 PB-MA                  42.44     x43.75  
 -- Strohm, Rory              13 PB-MA                  46.28     X43.81  
 -- Jessop, Wren              13 PB-MA                  49.53     X46.60  
 -- Bruce, Kerrie             13 PB-MA                  46.06     X48.50  
 -- Gottlieb, Melanie         14 GL-MA                  51.56     X51.00  
 -- Flynn, Caitlin            13 GL-MA                  49.69     X51.25  
 -- MacKenzie, Lucy           13 GL-MA                     NT     X52.16  
 -- Hughes, Ellie             13 PB-MA                  58.25     X52.87  
 -- Murphy, Lauren            14 PB-MA                1:02.22        XDQ  
      Head under for 2 or more strokes
 -- Enhow, Kaley              13 PB-MA                  46.81        XDQ  
 
Event 19  Boys 15 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roth, Johan               21 PB-MA                     NT      27.54    5  
  2 Burke, Thomas             17 GL-MA                  30.88      31.41    3  
  3 Sweeney, Jack             15 PB-MA                  34.68      34.00    1  
  4 Dubrunfaut, Evan          16 PB-MA                  33.30     x36.47  
  5 Duddy, Joe                15 GL-MA                  36.75      38.07  
  6 Young, CJ                 15 GL-MA                  40.34     x41.41  
 -- Batley, John Patrick      15 PB-MA                  36.72     X34.53  
 
Event 20  Girls 15 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brunk, Madi               21 GL-MA                     NT      35.79    5  
  2 Garvey, Aoife             17 PB-MA                     NT      36.15    3  
  3 MacDonald, MaryGrace      16 PB-MA                  38.81      38.94    1  
  4 Munoz, Daniella           15 PB-MA                  38.84     x40.37  
  5 McHugh, Molly             17 GL-MA                  37.88      41.48  
  6 Maus, Clare               15 GL-MA                  41.81     x42.16  
 -- Cassidy, Claire           15 PB-MA                     NT     X43.00  
 -- Parks, Amanda             16 PB-MA                  43.09     X43.09  
 
Event 21  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heljenek, Quinton          7 GL-MA                  22.72      21.41    5  
  2 Foster, Joshua             8 PB-MA                  27.35      25.09    3  
  3 McFadden, Charlie          6 GL-MA                     NT      27.73    1  
  4 Peck, Wyatt                7 GL-MA                  31.49     x29.37  
  5 Sherry, Owen               7 PB-MA                  32.72      32.32  
  6 Tracey, Daniel             8 PB-MA                  31.56     x33.28  
 -- Lynskey, Eamon             8 PB-MA                     NT     X25.31  
 -- Edwards, Jackson           7 PB-MA                  38.06     X43.60  
 
Event 22  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boyd, Samantha             8 GL-MA                  22.09      22.10    5  
  2 Smith, Rahanah             8 PB-MA                  25.34      25.38    3  
  3 McFadden, Lucy             8 GL-MA                  24.05      25.53    1  
  4 Chapman, Laura             8 GL-MA                  29.38     x26.66  
  5 Martin, Mary Kate          7 PB-MA                  30.31      28.91  
  6 Curran, Aislinn            7 PB-MA                  31.64     x30.74  
 -- Toledo, Ruby               8 GL-MA                  29.46     X25.44  
 -- Nuyianes, Brenna           8 PB-MA                  33.84     X31.03  
 -- Cardamone, Maggie          8 PB-MA                     NT     X34.47  
 -- Gregario, Carly            8 GL-MA                     NT     X34.47  
 
Event 23  Boys 9-10 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Andress, Matthew          10 PB-MA                  17.00      15.91    5  
  2 Sherry, Matthew           10 PB-MA                  16.06      16.25    3  
  3 Liedtka, Eli               9 GL-MA                  18.01      18.56    1  
  4 Buchanan, Matt             9 GL-MA                  22.46      21.07  
  5 McDade, Franny             9 GL-MA                  21.43     x22.85  
  6 Zinni, Alex                9 PB-MA                  21.28     x23.47  
 -- Hamsher, Colin             9 PB-MA                     NT     X22.44  
 -- Cabry, Brendan            10 PB-MA                     NT     X22.63  
 -- Frankenberg, Gavin         9 GL-MA                  23.19     X22.97  
 -- Stevens, Ben               9 GL-MA                  23.06     X23.56  
 -- Morton, Jeremy             9 GL-MA                  30.03     X24.52  
 -- Lee, Benjamin              9 GL-MA                  27.94     X24.62  
 -- Weimer, Joey              10 GL-MA                  24.77     X25.25  
 -- Gelfin, Gabe               9 GL-MA                  24.65     X27.43  
 -- Bonnell, Jonathan          9 PB-MA                  35.88     X39.50  
 
Event 24  Girls 9-10 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oneill, Molly             10 GL-MA                  16.43      15.81    5  
  2 Bass, Kayla               10 GL-MA                  16.72      16.94    3  
  3 Knox, Ella                 9 PB-MA                  17.53      17.09    1  
  4 Jessop, Ellie             10 PB-MA                  17.28      17.12  
  5 Peck, Sophie              10 GL-MA                  20.18     x19.06  
  6 Mullin, Colleen            9 PB-MA                  19.15     x19.21  
 -- McLaughlin, Annie          9 PB-MA                  20.25     X19.97  
 -- Bower, Madelyn            10 GL-MA                  21.64     X21.28  
 -- Funk, Lilly               10 GL-MA                  26.50     X23.35  
 -- Raisch, Maris              9 GL-MA                  39.06     X25.35  
 -- Fillmore, Keely            9 GL-MA                  30.87     X25.88  
 -- Farley, Brenna            10 GL-MA                  30.62     X26.03  
 -- DiFebbo, Sydney            9 GL-MA                  30.25     X26.10  
 -- Hamsher, Kacey             9 PB-MA                     NT     X26.34  
 -- O'Neill, Bridget           9 PB-MA                     NT     X26.44  
 -- Peech, Sophie             10 PB-MA                  23.34     X26.50  
 -- Foster, Chloe             10 PB-MA                  32.51     X30.10  
 -- Lynskey, Maeve            10 PB-MA                     NT     X33.44  
 
Event 25  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McFadden, Liam            12 GL-MA                  30.90      29.50    5  
  2 Bonnell, Matthew          12 PB-MA                  29.41      29.78    3  
  3 Batley, Christian         12 PB-MA                  34.24      31.47    1  
  4 Rollins, Joshua           11 GL-MA                  34.29      33.06  
  5 Baer, Nevin               12 PB-MA                  37.19     x39.25  
  6 Frankenberg, Aidan        11 GL-MA                  42.62     x43.56  
 -- McGinley, Gannon          12 PB-MA                  42.85     X44.50  
 -- Murray, Paul              12 GL-MA                     NT     X45.56  
 -- McGrath, Jimmy            12 PB-MA                  48.28     X46.09  
 -- Dean, Seamus              12 PB-MA                  48.00     X48.84  
 -- Dibendetto, Lucas         11 GL-MA                     NT     X48.88  
 -- McCall, Roan              11 PB-MA                     NT     X54.75  
 -- Gifford, Henry            12 PB-MA                     NT     X57.41  
 -- Manns, Jaden              12 PB-MA                     NT        XDQ  
      Alternating Kick
 
Event 26  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Andress, Alana            12 PB-MA                  30.09      30.37    5  
  2 Hueber, Leah              11 PB-MA                  33.56      33.31    3  
  3 Kelly, Mary               12 GL-MA                  33.06      34.18    1  
  4 Lush, Madison             11 GL-MA                  33.91      34.60  
  5 McFadden, Catherine       12 GL-MA                  35.22     x35.27  
  6 Brown, Katherine          12 PB-MA                  35.41     x35.31  
 -- Gesing, Chloe             12 PB-MA                  36.84     X37.50  
 -- Lafferty, Tanner          11 PB-MA                  36.68     X40.25  
 -- Walsh, Molly              11 PB-MA                  47.97     X40.85  
 -- Serianni, Kaeleigh        12 PB-MA                  38.38     X41.25  
 -- Taulane, Kate             12 GL-MA                  41.31     X42.00  
 -- Difebbo, Paige            12 GL-MA                  43.94     X45.78  
 -- Acuna, Gianna             12 GL-MA                     NT        XDQ  
      One hand touch
 
Event 27  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lafferty, Cade            13 PB-MA                  30.44      31.31    5  
  2 Kelly, Danny              14 GL-MA                  34.05      33.16    3  
  3 Smille, Kieran            14 PB-MA                  38.72      34.15    1  
  4 Brown, Ryan               13 GL-MA                  38.34      35.88  
  5 McGinley, Keegan          13 PB-MA                  39.68     x41.25  
 
Event 28  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Serianni, Emma            14 PB-MA                  32.37      31.90    5  
  2 Dougherty, Megan          13 GL-MA                  32.06      32.60    3  
  3 McHugh, Bridget           13 GL-MA                  33.10      32.73    1  
  4 Jessop, Wren              13 PB-MA                  33.53      33.25  
  5 Maus, Anna                13 GL-MA                  32.13     x33.31  
  6 Mahon, Sarah              13 PB-MA                  34.68     x34.31  
 -- Foley, Emma               14 PB-MA                  34.50     X34.60  
 -- Reisinger, Sofia          14 GL-MA                  33.25     X34.72  
 -- Wasekanes, Georgia        13 PB-MA                  40.72     X39.06  
 -- Hughes, Ellie             13 PB-MA                     NT     X39.86  
 -- MacKenzie, Lucy           13 GL-MA                     NT     X48.81  
 -- Leister, Annabelle        13 GL-MA                     NT     X52.00  
 
Event 29  Boys 15 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Callahan, Gregory         16 GL-MA                  28.25      28.26    5  
  2 Mohammad, Shareef         18 GL-MA                  29.35      29.06    3  
  3 Batley, John Patrick      15 PB-MA                  29.65      29.29    1  
  4 Duddy, Joe                15 GL-MA                  30.50     x32.29  
  5 Dubrunfaut, Evan          16 PB-MA                  34.78      32.44  
 -- Young, CJ                 15 GL-MA                  37.78     X36.31  
 -- O'Neill, Matthew          15 GL-MA                  35.84     X38.28  
 
Event 30  Girls 15 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Richart, Lizzie           19 GL-MA                  28.81      29.15    5  
  2 Brunk, Madi               21 GL-MA                     NT      30.13    3  
  3 Natter, Kelly             15 PB-MA                  30.70      31.59    1  
  4 MacDonald, MaryGrace      16 PB-MA                  35.46      33.29  
  5 Mahon, Kaeleigh           15 PB-MA                  32.59     x34.28  
  6 Maus, Clare               15 GL-MA                  36.33     x37.66  
 -- Cassidy, Claire           15 PB-MA                  35.50     X36.51  
 -- Munoz, Daniella           15 PB-MA                  37.75     X37.25  
 
Event 31  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heljenek, Quinton          7 GL-MA                  18.25      16.75    5  
  2 Peech, Ben                 8 PB-MA                  17.88      17.03    3  
  3 Sherry, Owen               7 PB-MA                  19.72      20.19    1  
  4 Peck, Wyatt                7 GL-MA                  22.27      23.40  
  5 Toledo, Beck               8 GL-MA                  25.62     x24.68  
  6 Foster, Joshua             8 PB-MA                  23.47     x27.38  
 -- Sullivan, Cade             7 PB-MA                  23.93     X22.78  
 -- Lynskey, Eamon             8 PB-MA                  24.16     X23.53  
 -- Edwards, Jackson           7 PB-MA                  25.85     X25.22  
 -- Knox, Kyle                 6 PB-MA                  31.25     X25.88  
 -- Farren, Thomas             8 PB-MA                  53.16     X28.44  
 -- O'Donnell, Shane           7 PB-MA                  30.31     X28.85  
 -- Funk, Coleman              8 GL-MA                  36.84     X29.20  
 -- Moore, Jerry               8 GL-MA                  28.84     X29.81  
 -- Reimer, Josiah             8 GL-MA                  34.82     X32.10  
 -- Reihman-Murphy, Cole       7 GL-MA                  34.63     X34.03  
 -- Ajunwa, Donovan            4 GL-MA                  42.00     X42.07  
 -- Frankenberg, Sebastian     7 GL-MA                  48.91     X43.60  
 -- Brown, Connor              6 GL-MA                     NT     X48.09  
 
Event 32  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boyd, Samantha             8 GL-MA                  17.47      18.28    5  
  2 Toledo, Ruby               8 GL-MA                  19.13      19.72    3  
  3 Vangen, Ella               8 GL-MA                  18.78     x21.97  
  4 Brown, Jillian             8 PB-MA                  21.85      22.32    1  
  5 Jessop, Autumn             8 PB-MA                  24.72      23.31  
  6 Martin, Mary Kate          7 PB-MA                  21.56     x23.60  
 -- Lafferty, Gertie           8 PB-MA                     NT     X21.53  
 -- Chapman, Laura             8 GL-MA                  24.56     X21.84  
 -- Farley, Maddy              8 GL-MA                  23.60     X22.56  
 -- Fillmore, Ryan             8 GL-MA                  24.44     X23.37  
 -- Herczeg, Sarah             8 PB-MA                  24.75     X24.65  
 -- Alcorn, Sabrina            7 PB-MA                  25.78     X25.41  
 -- Nuyianes, Brenna           8 PB-MA                  26.47     X25.62  
 -- Gregario, Carly            8 GL-MA                  28.22     X26.00  
 -- Abraham, Audrey            8 PB-MA                  28.14     X26.47  
 -- Cardamone, Maggie          8 PB-MA                  28.47     X29.84  
 -- Hamsher, Haley             7 PB-MA                  36.66     X30.06  
 -- McDade, Bernadette         8 GL-MA                  29.84     X30.10  
 -- Reimer, Marguerite         6 GL-MA                  30.94     X30.81  
 -- Pelusi, Alyssa             8 PB-MA                  37.62     X31.78  
 -- Scholl, Parker             7 GL-MA                     NT     X32.45  
 -- Trainer, Rory              7 PB-MA                  34.06     X33.28  
 -- Taulane, Skyy              8 GL-MA                  35.91     X34.00  
 -- Hayes, Mira                5 GL-MA                  47.06     X34.46  
 -- Lee, Addison               7 GL-MA                  36.35     X37.09  
 -- Tipton, Katie              8 GL-MA                  33.90     X37.54  
 -- Ajunwa, Florence           5 GL-MA                  37.35     X38.28  
 -- Phelan, Daelyn             8 PB-MA                  33.04     X39.03  
 -- Moore, Harper              6 GL-MA                  40.81     X40.70  
 -- McDade, Erin               6 GL-MA                  46.60     X42.78  
 -- Schadel, Emmaline          6 GL-MA                  47.62     X44.75  
 -- Fillmore, Mackenzie        6 GL-MA                     NT   X1:05.19  
 
Event 33  Boys 9-10 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherry, Matthew           10 PB-MA                  14.65      14.38    5  
  2 Andress, Matthew          10 PB-MA                  14.56      14.78    3  
  3 Liedtka, Eli               9 GL-MA                  16.46      15.85    1  
  4 Weimer, Joey              10 GL-MA                  17.15      17.04  
  5 Zinni, Alex                9 PB-MA                  16.91     x17.97  
 -- DeHeer, Thomas            10 GL-MA                  16.83     X16.69  
 -- Hamsher, Colin             9 PB-MA                  19.50     X17.60  
 -- Dougherty, Denis          10 GL-MA                  20.15     X18.06  
 -- Odonnell, Luke             9 PB-MA                  20.00     X18.28  
 -- Cabry, Brendan            10 PB-MA                  22.28     X18.66  
 -- Gesing, Conor             10 PB-MA                  17.51     X18.72  
 -- Gelfin, Gabe               9 GL-MA                  19.09     X18.94  
 -- McDade, Franny             9 GL-MA                  18.97     X19.07  
 -- Donahue, Brian             9 PB-MA                  20.35     X19.81  
 -- Frankenberg, Gavin         9 GL-MA                  18.16     X20.00  
 -- Morton, Jeremy             9 GL-MA                  19.87     X21.34  
 -- Martin, Shayne             9 PB-MA                  23.79     X21.56  
 -- Foley, Eamon              10 PB-MA                  23.71     X21.69  
 -- Stevens, Ben               9 GL-MA                  21.40     X21.75  
 -- Bonnell, Jonathan          9 PB-MA                  22.21     X23.73  
 -- Lee, Benjamin              9 GL-MA                  22.65     X23.81  
 -- Bruce, Alex               10 PB-MA                  25.16     X25.15  
 -- Purtell, Matt              9 PB-MA                  25.84     X26.37  
 -- Tomasic, Christopher      10 GL-MA                     NT     X26.78  
 -- Flad, Jackson              9 PB-MA                  29.25     X30.13  
 -- Scholl, Martin             9 GL-MA                     NT     X44.85  
 
Event 34  Girls 9-10 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Knox, Ella                 9 PB-MA                  14.63      14.96    5  
  2 Oneill, Molly             10 GL-MA                  15.64     J15.31    3  
  3 Bass, Kayla               10 GL-MA                  15.28     J15.25    1  
  4 Jessop, Ellie             10 PB-MA                  15.38      15.51  
  5 Chapman, Audrey           10 GL-MA                  16.25     x16.07  
  6 Liebsch, Ragan             9 PB-MA                  16.45     x17.35  
 -- Abraham, Evelyn            9 PB-MA                  16.71     X16.40  
 -- Mullin, Colleen            9 PB-MA                  18.66     X17.76  
 -- Donahue, Madeline         10 PB-MA                  20.06     X17.98  
 -- Herczeg, Betsy            10 PB-MA                  17.94     X18.57  
 -- Funk, Lilly               10 GL-MA                  21.68     X18.62  
 -- Curran, Violet             9 PB-MA                  17.97     X18.85  
 -- McMichael, Claire          9 PB-MA                  18.25     X19.04  
 -- Fillmore, Keely            9 GL-MA                  20.15     X19.40  
 -- Cardamone, Lena           10 PB-MA                  21.94     X19.43  
 -- Walsh, Julia               9 PB-MA                  19.07     X19.72  
 -- Enhow, Jamie               9 PB-MA                  21.25     X19.78  
 -- Wasekanes, Carly          10 PB-MA                  19.97     X20.12  
 -- Bower, Madelyn            10 GL-MA                  20.53     X20.28  
 -- McCall, Bryn               9 PB-MA                  22.19     X20.53  
 -- Munoz, Sofia               9 PB-MA                  20.22     X20.69  
 -- Raisch, Maris              9 GL-MA                  24.12     X21.80  
 -- O'Rourke, Ella             9 PB-MA                  24.87     X22.00  
 -- Farley, Brenna            10 GL-MA                  22.06     X22.18  
 -- Dibernardo, Ariana         9 GL-MA                  24.75     X22.41  
 -- DiFebbo, Sydney            9 GL-MA                  22.22     X22.77  
 -- Foster, Chloe             10 PB-MA                  22.55     X23.22  
 -- O'Neill, Bridget           9 PB-MA                  24.34     X23.32  
 -- Aikens, Erin               9 GL-MA                  23.75     X23.62  
 -- Martin, Meghan             9 PB-MA                  21.00     X23.94  
 -- Sullivan, Avery            9 PB-MA                  25.75     X24.10  
 -- Wasekanes, Maggie          9 PB-MA                  22.41     X24.78  
 -- Hamsher, Kacey             9 PB-MA                  30.13     X27.84  
 -- Lynskey, Maeve            10 PB-MA                  26.37     X30.07  
 -- MacDonald, Mia             9 GL-MA                  31.69     X31.63  
 
Event 35  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McFadden, Liam            12 GL-MA                  27.22      26.85    5  
  2 Bonnell, Matthew          12 PB-MA                  27.44      27.41    3  
  3 Batley, Christian         12 PB-MA                  31.19      28.53    1  
  4 Rollins, Joshua           11 GL-MA                  31.99      31.28  
  5 Baer, Nevin               12 PB-MA                  31.13     x33.75  
  6 Duddy, Matt               12 GL-MA                  33.62     x34.44  
  7 MacDonald, Duncan         11 GL-MA                     NT     x53.40  
 -- McGrath, Jimmy            12 PB-MA                  35.25     X35.09  
 -- Purtell, Jake             12 PB-MA                  38.28     X37.03  
 -- McGinley, Gannon          12 PB-MA                  37.54     X37.19  
 -- Murray, Paul              12 GL-MA                  37.87     X38.25  
 -- Manns, Jaden              12 PB-MA                  39.97     X38.50  
 -- Dean, Seamus              12 PB-MA                  39.29     X40.32  
 -- McCall, Roan              11 PB-MA                     NT     X40.50  
 -- Dibendetto, Lucas         11 GL-MA                  43.22     X41.38  
 -- Spurrier, Brian           12 PB-MA                  42.75     X43.87  
 -- Visalli, Jared            12 GL-MA                     NT     X48.22  
 -- Zinni, Jack               11 PB-MA                  45.41     X53.28  
 -- Sullivan, Jack            11 PB-MA                1:00.82     X58.71  
 
Event 36  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Andress, Alana            12 PB-MA                  28.06      28.79    5  
  2 Hueber, Leah              11 PB-MA                  30.13      29.28    3  
  3 McFadden, Catherine       12 GL-MA                  31.24      30.10    1  
  4 Smith, Zahirah            12 PB-MA                  30.53     x30.25  
  5 Kelly, Mary               12 GL-MA                  30.13      31.16  
  6 Flanagan, Caira           11 GL-MA                  34.75     x35.06  
 -- Brown, Katherine          12 PB-MA                  31.81     X31.94  
 -- Gesing, Chloe             12 PB-MA                  31.78     X32.72  
 -- Serianni, Kaeleigh        12 PB-MA                  33.47     X33.35  
 -- Lafferty, Tanner          11 PB-MA                  33.18     X33.75  
 -- Knox, Hannah              11 PB-MA                  34.94     X34.88  
 -- Difebbo, Paige            12 GL-MA                  35.41     X35.43  
 -- Walsh, Molly              11 PB-MA                  37.28     X35.78  
 -- Nuyianes, Kayleigh        12 PB-MA                  36.10     X36.16  
 -- Foster, Charity           12 PB-MA                  37.17     X37.74  
 -- Donahue, Libby            12 PB-MA                  37.18     X37.80  
 -- Acuna, Gianna             12 GL-MA                  38.72     X38.41  
 -- Phelan, Delaney           11 PB-MA                  39.74     X38.69  
 -- Taulane, Kate             12 GL-MA                  36.82     X40.37  
 -- Brockwell, Lauren         11 PB-MA                  39.85     X40.75  
 -- Hughes, Caroline          11 PB-MA                  38.25     X40.88  
 -- Mullin, Grace             11 PB-MA                  44.47     X43.40  
 -- Sullivan, Kyleigh         11 PB-MA                  44.50     X44.25  
 -- Young, Jessica            12 GL-MA                  44.58     X45.83  
 -- Serianni, Ainsley         11 PB-MA                  46.63     X46.44  
 -- McDade, Mary Kate         11 GL-MA                1:03.61   X1:05.15  
 
Event 37  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lafferty, Cade            13 PB-MA                  27.33      28.03    5  
  2 Kelly, Danny              14 GL-MA                  29.06      28.50    3  
  3 O'Neill, Seamus           13 PB-MA                  29.50      29.58    1  
  4 Brown, Ryan               13 GL-MA                  30.88      30.72  
  5 Aikens, Mitchell          13 GL-MA                  31.84     x31.53  
  6 Brown, Thomas             14 PB-MA                  32.31     x32.75  
 -- Smille, Kieran            14 PB-MA                  32.96     X31.50  
 -- McGinley, Keegan          13 PB-MA                  34.72     X35.53  
 
Event 38  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Serianni, Emma            14 PB-MA                  29.75      29.50    5  
  2 Maus, Anna                13 GL-MA                  29.46     J29.50    3  
  3 Dougherty, Megan          13 GL-MA                  29.22      29.93    1  
  4 McHugh, Bridget           13 GL-MA                  28.95     x29.96  
  5 Mahon, Sarah              13 PB-MA                  30.40      30.21  
  6 Bonnell, Elizabeth        14 PB-MA                  31.25     x31.97  
 -- Enhow, Kaley              13 PB-MA                  33.02     X30.22  
 -- Jessop, Wren              13 PB-MA                  31.28     X31.18  
 -- Strohm, Rory              13 PB-MA                  33.60     X32.44  
 -- Foley, Emma               14 PB-MA                  32.01     X32.91  
 -- Flynn, Caitlin            13 GL-MA                  34.69     X36.38  
 -- Flad, Katie               13 PB-MA                  36.06     X36.41  
 -- Bruce, Kerrie             13 PB-MA                  36.72     X38.69  
 -- Hughes, Ellie             13 PB-MA                  39.35     X39.62  
 -- Murphy, Lauren            14 PB-MA                  39.16     X40.31  
 -- Gottlieb, Melanie         14 GL-MA                  42.30     X42.10  
 -- MacKenzie, Lucy           13 GL-MA                     NT     X44.16  
 -- Leister, Annabelle        13 GL-MA                     NT     X44.32  
 
Event 39  Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roth, Johan               21 PB-MA                     NT      49.43    5  
  2 Callahan, Gregory         16 GL-MA                  54.63      52.19    3  
  3 Batley, John Patrick      15 PB-MA                     NT      58.63    1  
  4 Mohammad, Shareef         18 GL-MA                  59.87    1:00.28  
  5 Sweeney, Jack             15 PB-MA                1:06.21   x1:01.06  
  6 O'Neill, Matthew          15 GL-MA                1:08.75   x1:13.84  
 
Event 40  Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Richart, Lizzie           19 GL-MA                1:01.47    1:03.69    5  
  2 Mahon, Kaeleigh           15 PB-MA                1:06.69    1:05.38    3  
  3 Garvey, Aoife             17 PB-MA                     NT    1:06.25    1  
  4 MacDonald, MaryGrace      16 PB-MA                1:04.66   x1:06.57  
  5 McHugh, Molly             17 GL-MA                1:02.97    1:08.46  
  6 Maus, Clare               15 GL-MA                     NT   x1:11.04  
 -- Cassidy, Claire           15 PB-MA                     NT   X1:11.97  
 -- Parks, Amanda             16 PB-MA                1:13.35   X1:12.53  
 
Event 41  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          1:24.26    1:25.90    7  
     1) Tracey, Daniel 8                2) Sherry, Owen 7                 
     3) Foster, Joshua 8                4) Peech, Ben 8                   
  2 Glenside-MA  'A'                                  1:21.84    1:28.69  
     1) Heljenek, Quinton 7             2) Peck, Wyatt 7                  
     3) McFadden, Charlie 6             4) Toledo, Beck 8                 
 -- Penbryn Piranhas-MA  'B'                          1:44.25   X1:40.57  
     1) Edwards, Jackson 7              2) O'Donnell, Shane 7             
     3) Lynskey, Eamon 8                4) Sullivan, Cade 7               
 -- Glenside-MA  'B'                                       NT   X2:19.91  
     1) Ajunwa, Donovan 4               2) Reimer, Josiah 8               
     3) Reihman-Murphy, Cole 7          4) Funk, Coleman 8                
 
Event 42  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Glenside-MA  'A'                                  1:19.92    1:20.94    7  
     1) Boyd, Samantha 8                2) McFadden, Lucy 8               
     3) Vangen, Ella 8                  4) Toledo, Ruby 8                 
  2 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          1:27.29    1:31.16  
     1) Jessop, Autumn 8                2) Brown, Jillian 8               
     3) Martin, Mary Kate 7             4) Smith, Rahanah 8               
 -- Glenside-MA  'B'                                       NT   X1:34.71  
     1) Farley, Maddy 8                 2) Fillmore, Ryan 8               
     3) Chapman, Laura 8                4) Gregario, Carly 8              
 -- Penbryn Piranhas-MA  'B'                          1:45.00   X1:49.23  
     1) Herczeg, Sarah 8                2) Alcorn, Sabrina 7              
     3) Nuyianes, Brenna 8              4) Curran, Aislinn 7              
 -- Penbryn Piranhas-MA  'C'                          2:03.71   X2:08.25  
     1) Cardamone, Maggie 8             2) Phelan, Daelyn 8               
     3) Trainer, Rory 7                 4) Abraham, Audrey 8              
 -- Glenside-MA  'C'                                       NT   X2:26.50  
     1) McDade, Bernadette 8            2) Tipton, Katie 8                
     3) Ajunwa, Florence 5              4) Taulane, Skyy 8                
 
Event 43  Boys 9-10 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          1:03.63    1:08.22    7  
     1) Zinni, Alex 9                   2) Sherry, Matthew 10             
     3) Gesing, Conor 10                4) Andress, Matthew 10            
  2 Glenside-MA  'A'                                  1:08.91    1:09.00  
     1) DeHeer, Thomas 10               2) Weimer, Joey 10                
     3) Buchanan, Matt 9                4) Liedtka, Eli 9                 
 -- Penbryn Piranhas-MA  'B'                          1:22.13   X1:18.40  
     1) Hamsher, Colin 9                2) Odonnell, Luke 9               
     3) Donahue, Brian 9                4) Cabry, Brendan 10              
 -- Glenside-MA  'B'                                       NT   X1:19.10  
     1) Frankenberg, Gavin 9            2) Dougherty, Denis 10            
     3) McDade, Franny 9                4) Gelfin, Gabe 9                 
 -- Glenside-MA  'C'                                       NT   X1:33.20  
     1) Stevens, Ben 9                  2) Lee, Benjamin 9                
     3) Tomasic, Christopher 10         4) Morton, Jeremy 9               
 -- Penbryn Piranhas-MA  'C'                          1:38.50   X1:37.60  
     1) Foley, Eamon 10                 2) Martin, Shayne 9               
     3) Bruce, Alex 10                  4) Purtell, Matt 9                
 
Event 44  Girls 9-10 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          1:03.17    1:05.03    3.5
     1) Jessop, Ellie 10                2) Abraham, Evelyn 9              
     3) Liebsch, Ragan 9                4) Knox, Ella 9                   
  1 Glenside-MA  'A'                                  1:04.43    1:05.03    3.5
     1) Oneill, Molly 10                2) Peck, Sophie 10                
     3) Chapman, Audrey 10              4) Bass, Kayla 10                 
 -- Penbryn Piranhas-MA  'C'                          1:18.56   X1:16.44  
     1) Donahue, Madeline 10            2) Wasekanes, Carly 10            
     3) McLaughlin, Annie 9             4) Mullin, Colleen 9              
 -- Penbryn Piranhas-MA  'B'                          1:12.66   X1:17.19  
     1) Peech, Sophie 10                2) McMichael, Claire 9            
     3) Curran, Violet 9                4) Herczeg, Betsy 10              
 -- Glenside-MA  'B'                                       NT   X1:20.63  
     1) Fillmore, Keely 9               2) Farley, Brenna 10              
     3) Funk, Lilly 10                  4) Bower, Madelyn 10              
 -- Glenside-MA  'C'                                       NT   X1:43.97  
     1) DiFebbo, Sydney 9               2) MacDonald, Mia 9               
     3) Dibernardo, Ariana 9            4) Aikens, Erin 9                 
 
Event 45  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          2:05.01    2:01.19    7  
     1) McGrath, Jimmy 12               2) Baer, Nevin 12                 
     3) Batley, Christian 12            4) Bonnell, Matthew 12            
  2 Glenside-MA  'A'                                  2:05.16    2:01.22  
     1) Rollins, Joshua 11              2) Frankenberg, Aidan 11          
     3) Duddy, Matt 12                  4) McFadden, Liam 12              
 -- Penbryn Piranhas-MA  'B'                          2:35.08   X2:32.31  
     1) Manns, Jaden 12                 2) Dean, Seamus 12                
     3) Purtell, Jake 12                4) McGinley, Gannon 12            
 -- Penbryn Piranhas-MA  'C'                               NT   X3:10.03  
     1) McCall, Roan 11                 2) Sullivan, Jack 11              
     3) Zinni, Jack 11                  4) Spurrier, Brian 12             
 
Event 46  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          2:00.50    1:57.22    7  
     1) Hueber, Leah 11                 2) Gesing, Chloe 12               
     3) Smith, Zahirah 12               4) Andress, Alana 12              
  2 Glenside-MA  'A'                                  2:02.06    2:03.84  
     1) Kelly, Mary 12                  2) Lush, Madison 11               
     3) Flanagan, Caira 11              4) McFadden, Catherine 12         
 -- Penbryn Piranhas-MA  'B'                          2:13.40   X2:15.61  
     1) Brown, Katherine 12             2) Knox, Hannah 11                
     3) Serianni, Kaeleigh 12           4) Lafferty, Tanner 11            
 -- Penbryn Piranhas-MA  'C'                          2:27.73   X2:25.38  
     1) Nuyianes, Kayleigh 12           2) Foster, Charity 12             
     3) Donahue, Libby 12               4) Walsh, Molly 11                
 -- Glenside-MA  'B'                                       NT   X2:37.12  
     1) Acuna, Gianna 12                2) Young, Jessica 12              
     3) Taulane, Kate 12                4) Difebbo, Paige 12              
 
Event 47  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          2:02.10    2:01.47    7  
     1) Smille, Kieran 14               2) Brown, Thomas 14               
     3) O'Neill, Seamus 13              4) Lafferty, Cade 13              
  2 Glenside-MA  'A'                                       NT    2:08.94  
     1) Brown, Ryan 13                  2) Kelly, Danny 14                
     3) Aikens, Mitchell 13             4) Murray, Paul 12                
 
Event 48  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Glenside-MA  'A'                                  1:59.24    1:58.32    7  
     1) Reisinger, Sofia 14             2) McHugh, Bridget 13             
     3) Dougherty, Megan 13             4) Maus, Anna 13                  
  2 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          2:02.68    1:58.88  
     1) Mahon, Sarah 13                 2) Jessop, Wren 13                
     3) Bonnell, Elizabeth 14           4) Serianni, Emma 14              
 -- Penbryn Piranhas-MA  'B'                          2:12.47   X2:07.38  
     1) Wasekanes, Georgia 13           2) Strohm, Rory 13                
     3) Foley, Emma 14                  4) Enhow, Kaley 13                
 -- Penbryn Piranhas-MA  'C'                          2:31.29   X2:25.87  
     1) Flad, Katie 13                  2) Hughes, Ellie 13               
     3) Murphy, Lauren 14               4) Bruce, Kerrie 13               
 -- Glenside-MA  'B'                                       NT   X2:49.87  
     1) Gottlieb, Melanie 14            2) Leister, Annabelle 13          
     3) MacKenzie, Lucy 13              4) Flynn, Caitlin 13              
 
Event 49  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          1:42.06    1:41.38    7  
     1) Batley, John Patrick 15         2) Sweeney, Jack 15               
     3) Dubrunfaut, Evan 16             4) Roth, Johan 21                 
  2 Glenside-MA  'A'                                  1:43.38    1:42.66  
     1) Callahan, Gregory 16            2) Mohammad, Shareef 18           
     3) Williams, Steve 19              4) Burke, Thomas 17               
 
Event 50  Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Penbryn Piranhas-MA  'A'                          1:58.56    1:53.82    7  
     1) Mahon, Kaeleigh 15              2) Garvey, Aoife 17               
     3) MacDonald, MaryGrace 16         4) Natter, Kelly 15               
  2 Glenside-MA  'A'                                  1:54.22    1:56.12  
     1) Maus, Clare 15                  2) Brunk, Madi 21                 
     3) McHugh, Molly 17                4) Richart, Lizzie 19             
 
                    Combined Team Scores - Through Event 50                    
 
  1. Penbryn Piranhas                  241.5   2. Glenside                          188.5