Licensed to Liberty Swim League B  HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 7/28/2012 11:09 AM
                   Liberty League 2012 B Champs - 7/25/2012                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Jack                8 FCC-MA                 19.00      18.30  
  2 Andress, Matthew           8 PB-MA                  19.97      19.76  
  3 Scharnikow, AJ             8 HB-MA                  21.21      22.22  
  4 Grothusen, Bennett         8 FSC-MA                 22.71      23.40  
  5 McDade, Franny             7 GL-MA                  26.91      24.50  
  6 Lachimia, James            8 FSC-MA                 26.88      24.72  
  7 Hayburn, Nicholas          8 CR-MA                  24.96      25.25  
  8 O'Malley, Haden            8 FCC-MA                 28.38      27.31  
  9 Cameron, Noah              8 HB-MA                  29.00      27.37  
 10 Marsden, Cavan             7 HB-MA                  27.07      30.17  
 11 Rutkowski, Mark            7 Conklin-MA             28.78      34.09  
 12 Branco, Anthony            8 HB-MA                  24.85      35.66  
 
Event 2  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peshenko, Anya             8 CR-MA                  19.56      18.99  
  2 Maher, Lauren              8 FCC-MA                 20.84      21.38  
  3 Bakley, Erin               8 PB-MA                  26.35      22.53  
  4 Hastings, Allison          8 FCC-MA                 27.10      25.31  
  5 Rutkowski, Ella            7 FCC-MA                 23.56      25.47  
  6 Liebsch, Ragan             7 CR-MA                  24.16      25.62  
  7 McHugh, Alicia             7 CR-MA                  24.94      26.50  
  8 Myers, Candice             8 CR-MA                  23.52      27.44  
  9 Gialdo, Olivia             8 FSC-MA                 26.75      28.66  
 10 Peck, Sophie               8 GL-MA                  25.34      29.46  
 11 Amons, Molly               8 Conklin-MA             27.40      30.59  
 12 Healy, Jordon              8 FSC-MA                 26.21      31.77  
 
Event 3  Boys 9-10 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guller, Jake              10 FSC-MA                 17.94      18.50  
  2 McHugh, Matthew           10 CR-MA                  18.21      18.81  
  3 Gendron, Ben               9 FSC-MA                 19.39      19.08  
  4 Hennegan, Jake            10 FCC-MA                 20.88      19.84  
  5 Chapman, Patrick          10 HB-MA                  23.00      20.78  
  6 Frankenberg, Aidan         9 GL-MA                  21.50      21.35  
  7 Hearn, Harry               9 FSC-MA                 20.87      21.84  
  8 Enge, Jimmy                9 HB-MA                  21.87      21.90  
  9 McHugh, Alexander          9 CR-MA                  21.39      22.50  
 10 Franczyk, Gabe             9 FCC-MA                 22.84      24.50  
 11 McLafferty, Liam           9 FCC-MA                 23.22      24.57  
 12 Quigg, Jack               10 FCC-MA                 21.50      26.35  
 
Event 4  Girls 9-10 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andress, Alana            10 PB-MA                     NT      16.34  
  2 Sohlberg, Nancy           10 Conklin-MA             18.61      18.22  
  3 Serianni, Kaeleigh        10 PB-MA                  18.92      18.87  
  4 Talbot, Grace             10 FCC-MA                 19.56      19.59  
  5 Machuca, Emily             9 CR-MA                  19.22      20.35  
  6 Hetzel, Nora               9 CR-MA                  19.75      20.38  
  7 Lush, Madison              9 GL-MA                  20.25      20.90  
  8 Bunkin, Kaitlyn            9 FCC-MA                 20.60      21.16  
  9 Visco, Darby               9 FCC-MA                 20.28      21.49  
 10 Bell, Faith                9 FSC-MA                 22.29      21.88  
 11 Kochanowicz, Anya          9 FCC-MA                 21.25      22.18  
 12 Beck, Sarah                9 FCC-MA                 21.97      23.07  
 13 Sanders, Mary              9 CR-MA                  22.16      24.43  
 
Event 5  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCormick, William        12 CR-MA                  35.32      36.10  
  2 Van Meter, Ben            12 FSC-MA                 36.07      36.16  
  3 McErlean, James           12 HB-MA                  36.34      37.42  
  4 Kelly, Danny              12 GL-MA                  38.78      37.75  
  5 Porreca, Sebastian        12 FCC-MA                 43.37      42.28  
  5 Keys, Jordan              11 CR-MA                  44.31      42.28  
  7 Mulligan, Christopher     12 Conklin-MA             41.50      42.65  
  8 Mackenzie, River          12 CR-MA                  43.78      44.25  
  9 Chapman, Nicholas         12 HB-MA                  43.41      44.34  
 10 McNally, Liam             11 Conklin-MA             44.85      45.75  
 11 Aikens, Mitchell          11 GL-MA                  45.76      46.79  
 12 Asta, Eric                11 Conklin-MA             48.68      47.28  
 
Event 6  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cheung, Eleanor           11 FSC-MA                 35.95      35.13  
  2 McHugh, Bridget           11 GL-MA                  36.22      35.78  
  3 Minasyan, Anya M          12 FSC-MA                 36.77      37.54  
  4 Zurcher, Emily            12 Conklin-MA                NT      37.63  
  5 Hinds, Grace              12 FCC-MA                 37.90      38.32  
  6 McDonough, Aubrey         11 HB-MA                  36.78      38.50  
  7 Visco, Molly              11 FCC-MA                 38.65      38.81  
  8 Bonnell, Elizabeth        12 PB-MA                  39.75      39.27  
  9 Leibfreid, Megan          12 FCC-MA                 40.04      39.56  
 10 Frye, Jordan              11 Conklin-MA             39.27      39.92  
 11 Reisinger, Sofia          12 GL-MA                  38.31      40.00  
 12 Covington, Kristen        12 CR-MA                  39.66      40.06  
 13 Maus, Anna                11 GL-MA                  39.46      44.15  
 
Event 7  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Talbot, Alexander         14 FCC-MA                 30.40      30.50  
  2 Joyce, Michael            13 HB-MA                  31.63      31.41  
  3 Robinson, Owen            14 CR-MA                  32.60      32.16  
  4 Rutkowski, Andy           13 Conklin-MA             32.16      32.83  
  5 Tatlonghari, Patrick      13 FCC-MA                 34.86      35.19  
  6 Del Rio, Sam              13 FCC-MA                 36.66      36.66  
  7 Smith, Sawyer             14 FSC-MA                 37.00      37.81  
  8 Watkins, Tommy            13 HB-MA                  39.35      40.03  
  9 Ackerman, Billy           13 HB-MA                  41.88      42.78  
 
Event 8  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leis, Margrethe           14 FCC-MA                 33.26      32.81  
  2 Wojnar, Katelyn           14 CR-MA                  34.53      34.88  
  3 Moore, Catherine          13 CR-MA                  36.50      35.62  
  4 McErlean, Colleen         13 HB-MA                  36.00      35.65  
  5 Cooney, Gwyneth           13 FCC-MA                 36.31      35.68  
  6 Mudge, Hannah             14 PB-MA                  35.38      35.71  
  7 Samtmann, Megan           14 FCC-MA                 35.74      36.03  
  8 Eichleberger, Danica      14 CR-MA                  38.84      36.06  
  9 McLafferty, Caitlin       14 FCC-MA                 37.63      36.89  
 10 Maus, Clare               13 GL-MA                  36.63      38.75  
 11 Moore, Rebecca            14 FCC-MA                 38.79      38.84  
 12 Christen, Elena           13 FSC-MA                 38.40      40.56  
 
Event 9  Boys 15 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Chris              18 HB-MA                  27.88      27.81  
  2 McCreavy, Sean            15 FCC-MA                 28.38      28.41  
  3 Korn, Dakota              17 CR-MA                  29.81      31.01  
  4 Reilly, Timmy             15 HB-MA                  32.33      32.32  
  5 Van Meter, Nick           16 FSC-MA                 37.07      36.15  
  6 O'Neill, Patrick          15 GL-MA                  39.91      42.07  
 
Event 10  Girls 15 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marble, Julianne          16 FCC-MA                 31.10      31.31  
  2 Carney, Jill              17 FCC-MA                 31.78      31.95  
  3 Sutton, Haley             15 HB-MA                  31.13      32.04  
  4 Rowland, Amy              23 HB-MA                  32.44      32.31  
  5 Soldacki, Tiana           15 Conklin-MA             32.47      33.38  
  6 Garvey, Aoife             15 CR-MA                  32.72      33.66  
  7 McCreavy, Jackie          17 FCC-MA                 35.67      34.72  
  8 Santangelo, Gabrielle     18 FCC-MA                 34.97      35.07  
  9 McCallister, Allison      17 CR-MA                  34.22      35.12  
 10 Baumeister, Lauren        16 HB-MA                  36.38      36.41  
 11 Parrott, Perris           17 Conklin-MA             36.82      40.75  
 12 Hughes, Allison           15 CR-MA                  40.53      42.15  
 
Event 11  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guller, Joe                8 FSC-MA                 19.41      22.91  
  2 Hecker, Aidan              8 CR-MA                  28.31      24.04  
  3 Suit, Benny                7 CR-MA                  24.65      24.59  
  4 Grothusen, Bennett         8 FSC-MA                 25.14      24.93  
  5 Zarate-Ramirez, Zuni       8 FSC-MA                 26.96      25.66  
  6 Sarsfield, Owen            7 FCC-MA                 27.61      26.66  
  7 Bauer, Tim                 7 FCC-MA                 28.34      27.84  
  8 Rudnick, Ethan             8 FSC-MA                 31.16      27.97  
  9 Marsden, Cavan             7 HB-MA                  30.37      28.47  
 10 Honer, Aiden               8 HB-MA                  31.37      31.13  
 11 Bosca, William             8 FCC-MA                 29.42      32.10  
 12 Rutkowski, Mark            7 Conklin-MA             29.53      33.18  
 
Event 12  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peshenko, Anya             8 CR-MA                  20.21      19.00  
  2 Smigiel, Elise             8 FCC-MA                 20.77      19.12  
  3 Knox, Ella                 7 PB-MA                  23.13      22.84  
  4 McMichael, Claire          7 PB-MA                  25.91      24.58  
  5 McDonough, Grace           8 HB-MA                  24.37      24.72  
  6 Kulak, Amanda              8 FCC-MA                 27.03      25.63  
  7 Suc, Alexandra             8 CR-MA                  23.91      25.72  
  8 Hennegan, Tierney          8 FCC-MA                 25.04      26.15  
  9 Liebsch, Ragan             7 CR-MA                  26.25      26.42  
 10 Boland-Szura, Kaitlin      8 Conklin-MA             27.20      26.62  
 11 Donahue, Julia             7 FCC-MA                 26.84      28.59  
 12 Costello, Grace            8 CR-MA                  26.41      28.62  
 
Event 13  Boys 9-10 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mignogna, Zachary         10 HB-MA                  20.20      19.87  
  2 Haas, Edmund               9 FCC-MA                 20.21      20.28  
  3 Hennegan, Brent           10 FCC-MA                 20.96      20.50  
  4 McHugh, Matthew           10 CR-MA                  20.72      20.87  
  5 Suit, Nicholas            10 CR-MA                  20.56      21.28  
  6 Karow, Beckett            10 HB-MA                  21.91      22.38  
  7 Hecker, Dylan             10 CR-MA                  23.16      22.66  
  8 Berkoff, Cooper           10 FCC-MA                 22.63      22.79  
  9 McGrath, Jimmy            10 PB-MA                  23.22      22.81  
 10 McGinley, Gannon          10 PB-MA                  23.84      23.00  
 11 Sarsfield, Liam            9 FCC-MA                 23.37      23.75  
 12 Scharnikow, Joey          10 HB-MA                  24.28      26.06  
 
Event 14  Girls 9-10 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sheehan, Riley             9 HB-MA                  19.08      18.94  
  2 Sohlberg, Nancy           10 Conklin-MA             19.72      19.22  
  3 Potocki, Hannah            9 FCC-MA                 20.78      19.90  
  4 Hughes, Cara              10 CR-MA                  20.50      20.29  
  5 McLaughlin, Curran         9 PB-MA                  21.53      21.09  
  6 Brown, Katherine          10 PB-MA                  21.59      21.20  
  7 Doerzbacher, Kelly         9 FCC-MA                 21.69      21.44  
  8 Machuca, Emily             9 CR-MA                  22.34      21.88  
  9 Ginty, Grace              10 PB-MA                  21.84      22.56  
 10 Whitney, Sophia           10 CR-MA                  21.53      23.00  
 11 Lamb, Maren               10 PB-MA                  22.90      23.25  
 12 Bucko, Maggie             10 FSC-MA                 23.03      24.32  
 
Event 15  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McErlean, James           12 HB-MA                  39.28      37.38  
  2 McLafferty, Sean          12 FCC-MA                 40.44      39.13  
  3 McCormick, William        12 CR-MA                  40.72      39.90  
  4 Smillie, Kieran           12 PB-MA                  40.00      40.28  
  5 Schoeffling, Michael      12 CR-MA                  46.19      42.19  
  6 Mulligan, Christopher     12 Conklin-MA             45.75      43.88  
  7 Smigiel, Roman            11 FCC-MA                 47.33      43.97  
  8 Sloan, Harrison           12 CR-MA                  45.41      44.50  
  9 Luke, Josh                11 HB-MA                  46.01      45.44  
 10 Smith, Sam                12 FSC-MA                 47.95      46.84  
 -- Mangan, Charlie           12 PB-MA                  48.68         DQ  
 -- Malen, Stephen            11 CR-MA                  44.05         DQ  
 
Event 16  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Cierra             11 HB-MA                  38.09      36.59  
  2 Hoffman, Mary             12 GL-MA                  39.91      37.15  
  3 Currie, Allison           12 FCC-MA                 38.75      38.43  
  4 Dougherty, Megan          11 GL-MA                  40.37      39.06  
  5 Cheung, Eleanor           11 FSC-MA                 41.05      39.47  
  6 Kelly, Julie              11 FCC-MA                 41.41      39.90  
  7 Grothusen, Hannah         11 FSC-MA                 40.53      41.18  
  8 Bosca, Deejay             12 FCC-MA                 40.43      41.68  
  9 Bonnell, Elizabeth        12 PB-MA                  41.85      42.38  
 10 Foley, Emma               12 PB-MA                  41.62      42.41  
 11 McCormick, Isabel         11 CR-MA                  42.93      44.31  
 12 Pientka, Natalie          12 FSC-MA                 43.75      47.00  
 
Event 17  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mulligan, Sean            14 Conklin-MA             34.09      33.47  
  2 Joyce, Michael            13 HB-MA                  34.70      34.07  
  3 Whitman, Thomas           14 CR-MA                  35.33      34.84  
  4 Liebsch, Alec             14 CR-MA                  36.81      35.56  
  5 Mahoney, Jack             14 Conklin-MA             35.38      35.75  
  6 Hu, Wei wei               14 PB-MA                  35.78      35.88  
  7 Garber, Evan              13 FCC-MA                 37.06      36.62  
  8 Visco, Tanner             14 FCC-MA                 36.25      36.97  
  9 Rutkowski, Andy           13 Conklin-MA             38.34      38.47  
 10 Natter, Scott             14 CR-MA                  39.15      41.06  
 -- Cheung, Owen              14 FSC-MA                 36.12         DQ  
 -- Dubrunfaut, Evan          14 PB-MA                  38.25         DQ  
 
Event 18  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quigg, Katie              14 FCC-MA                 36.25      36.25  
  2 Bauer, Samantha           13 FCC-MA                 36.28      36.88  
  3 Wojnar, Katelyn           14 CR-MA                  38.25      38.13  
  4 Simmons, Leah             14 CR-MA                  39.84      38.28  
  5 Mudge, Hannah             14 PB-MA                  39.63      38.50  
  6 Hansell, Sarah            14 FSC-MA                 39.56      38.59  
  7 Roper, Jenna              13 HB-MA                  40.91      39.00  
  8 McErlean, Colleen         13 HB-MA                  38.87      39.28  
  9 Kovacs, Gabriella         13 CR-MA                  38.19      39.31  
 10 Scott, Tyneisha           13 CR-MA                  40.13      40.44  
 11 Tallini, Audrey           14 Conklin-MA             40.92      40.85  
 12 Erwin, Alison             13 CR-MA                  40.09      41.50  
 
Event 19  Boys 15 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giorno, Chris             18 HB-MA                  31.03      30.10  
  2 Peshenko, Artem           15 CR-MA                  32.60      31.91  
  3 Resch, Tim                17 FCC-MA                 32.75      32.12  
  4 Broscius, Jeremy          15 HB-MA                  31.78      32.22  
  5 Pedicone, Michael         16 CR-MA                  32.53      32.59  
  6 Van Meter, Nick           16 FSC-MA                 35.60      35.31  
  7 Banks, Nick               15 HB-MA                  37.09      35.42  
  8 Shaeffer, Matt            16 HB-MA                  34.05      35.50  
  9 Garber, Brennan           16 FCC-MA                 34.94      36.20  
 
Event 20  Girls 15 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Connell, Kayla            17 HB-MA                  33.97      34.06  
  2 Garvey, Aoife             15 CR-MA                  34.84      35.03  
  3 Giorno, Ally              16 HB-MA                  36.36      36.13  
  4 McCallister, Allison      17 CR-MA                  36.15      37.53  
  5 C., Alex                  16 Conklin-MA             38.00      38.69  
  6 Liebsch, MegAnne          16 CR-MA                  40.91      39.41  
  7 Mancini, Mariel           17 FCC-MA                 41.91      41.35  
  8 Honer, Madison            15 HB-MA                  46.16      46.93  
  8 Gratkowski, Yolanda       15 CR-MA                  37.40      46.93  
 10 Mangiaruga, Alyssa        15 HB-MA                  58.72      58.50  
 
Event 21  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cooney, Ben                8 FCC-MA                 19.09      18.91  
  2 Capone, Patrick            8 CR-MA                  22.03      20.31  
  3 Clark, Will                7 FCC-MA                 22.41      20.78  
  4 Mignogna, Dylan            7 HB-MA                  20.34      21.46  
  5 Guller, Joe                8 FSC-MA                 21.03      21.47  
  6 Bell, Isaiah               8 FSC-MA                 22.68      22.39  
  7 Larrabee, Jack             8 FCC-MA                 21.62      24.85  
  8 Smith, Brett               6 FCC-MA                 27.13      26.33  
  9 Liedtka, Eli               7 GL-MA                  25.09      26.77  
 10 Rudnick, Ethan             8 FSC-MA                 33.41      30.00  
 11 Kirn, Brendan              7 HB-MA                  32.13      34.03  
 -- Weimer, Joey               8 GL-MA                  28.34         DQ  
 
Event 22  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Olivia             8 HB-MA                  20.77      18.97  
  2 Maher, Lauren              8 FCC-MA                 18.88      19.16  
  3 Smith, Emily               8 FCC-MA                 19.22      19.36  
  4 O'Malley, Lauren           8 FCC-MA                 20.86      19.59  
  5 Livingston, Gianna         8 HB-MA                  23.37      20.78  
  6 O'Brien, Kasey             8 FCC-MA                 22.81      22.41  
  7 McLaughlin, Annie          7 PB-MA                  23.03      24.03  
  8 Kulak, Amanda              8 FCC-MA                 23.97      24.28  
  9 Peech, Sophie              8 PB-MA                  24.27      24.32  
 10 Mast, Ingrid               8 GL-MA                  26.68      25.75  
 11 Hennegan, Tierney          8 FCC-MA                 24.37      25.78  
 12 Costello, Grace            8 CR-MA                  26.19      30.47  
 
Event 23  Boys 9-10 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonnell, Matthew          10 PB-MA                  14.50      14.27  
  2 Suit, Nathan              10 CR-MA                  15.37      14.53  
  3 Mignogna, Zachary         10 HB-MA                  16.07      16.14  
  4 Suit, Nicholas            10 CR-MA                  16.78      16.19  
  5 Baer, Nevin               10 PB-MA                  17.65      16.47  
  6 Guller, Jake              10 FSC-MA                 16.53      16.56  
  7 Hennegan, Brent           10 FCC-MA                 17.78      18.49  
  8 McGinley, Gannon          10 PB-MA                  19.18      19.13  
  9 Haas, Edmund               9 FCC-MA                 19.32      19.22  
 10 Enge, Jimmy                9 HB-MA                  18.47      19.90  
 11 Quigg, Jack               10 FCC-MA                 19.22      20.03  
 12 Leibfreid, Matt            9 FCC-MA                 20.58      22.00  
 
Event 24  Girls 9-10 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andress, Alana            10 PB-MA                     NT      15.03  
  2 Kelly, Mary               10 GL-MA                  17.88      15.78  
  3 Hughes, Cara              10 CR-MA                  17.15      16.66  
  4 Corrado, Lauren            9 FCC-MA                 17.66      17.13  
  5 Hill, Josie                9 CR-MA                  18.82      17.44  
  6 Sax, Leah                 10 FSC-MA                 17.31      17.47  
  7 Machuca, Melanie           9 CR-MA                  17.91      17.59  
  8 Serianni, Kaeleigh        10 PB-MA                  17.41      17.75  
  9 Lafferty, Tanner           9 PB-MA                  18.41      18.06  
 10 Hill, Cassie               9 CR-MA                  19.56      18.56  
 11 Hetzel, Nora               9 CR-MA                  18.27      18.78  
 12 Wilson, Elzabeth          10 HB-MA                  18.47      18.82  
 13 Lush, Madison              9 GL-MA                  19.32      19.31  
 
Event 25  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Willie, Vincent           12 PB-MA                  32.54      33.27  
  2 Lafferty, Cade            11 PB-MA                  33.82      33.58  
  3 Malen, Stephen            11 CR-MA                  34.42      33.76  
  4 Davis, Sean               12 PB-MA                  38.85      35.94  
  5 Feeney, Ryan              12 GL-MA                  40.62      39.50  
  6 Kelly, Danny              12 GL-MA                  39.75      40.16  
  7 McNally, Liam             11 Conklin-MA             42.27      41.59  
  8 Mackenzie, River          12 CR-MA                  44.23      43.60  
  9 McGinley, Keegan          11 PB-MA                  43.56      44.37  
 10 Klinchin, Mark            11 CR-MA                  45.22      45.68  
 -- Porreca, Sebastian        12 FCC-MA                 43.89         DQ  
 
Event 26  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Lindsey            12 FCC-MA                 31.41      31.45  
  2 Soldacki, Grace           12 Conklin-MA             33.35      32.47  
  3 Cooney, Emily             11 FCC-MA                 32.95      32.84  
  4 Serianni, Emma            12 PB-MA                  33.80      33.97  
  5 Minasyan, Anya M          12 FSC-MA                 34.90      34.03  
  6 Bosca, Deejay             12 FCC-MA                 35.78      35.18  
  7 Foley, Emma               12 PB-MA                  36.25      35.94  
  8 Reisinger, Sofia          12 GL-MA                  35.81      36.73  
  9 Zurcher, Emily            12 Conklin-MA                NT      37.34  
 10 Mahon, Sarah              11 PB-MA                  37.22      37.38  
 11 Leibfreid, Megan          12 FCC-MA                 38.10      37.47  
 12 Mariani, Tess             12 FSC-MA                 37.59      37.82  
 13 Frye, Jordan              11 Conklin-MA             38.91      39.57  
 
Event 27  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mulligan, Sean            14 Conklin-MA             29.03      28.85  
  2 Cheung, Owen              14 FSC-MA                 29.97      30.14  
  3 Hu, Wei wei               14 PB-MA                  31.37      30.72  
  4 Tatlonghari, Patrick      13 FCC-MA                 31.50      31.69  
  5 Robinson, Joey            13 HB-MA                  33.69      33.44  
  6 Portis, Micah             13 CR-MA                  34.50      35.31  
  7 Banks, Jakob              13 HB-MA                  36.82      36.15  
  8 Garber, Evan              13 FCC-MA                 36.57      36.31  
  9 Smith, Derek              13 FSC-MA                 43.84      41.69  
 
Event 28  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leibfreid, Elizabeth      14 FCC-MA                 30.10      30.09  
  2 Quigg, Katie              14 FCC-MA                 30.26      30.38  
  3 Natter, Kelly             13 PB-MA                  31.65      30.81  
  4 Mahon, Kaeleigh           13 PB-MA                  32.06      32.31  
  5 Samtmann, Megan           14 FCC-MA                 32.09      33.09  
  6 Eichleberger, Danica      14 CR-MA                  35.34      33.81  
  7 Kovacs, Gabriella         13 CR-MA                  32.03      34.53  
  8 Hill, Maddy               13 CR-MA                  35.63      35.34  
  9 McLafferty, Caitlin       14 FCC-MA                 36.22      35.53  
 10 Zarate-Ramirez, Maya      14 FSC-MA                 34.25      35.72  
 11 Staroscik, Emily          14 PB-MA                  37.18      36.00  
 12 Hagstotz, Sara            14 CR-MA                  36.95      36.56  
 
Event 29  Boys 15 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schwartz, Robert          22 HB-MA                  25.44      25.29  
  2 Adler, Duane              18 HB-MA                  26.62      25.47  
  3 Dyke, Eric                23 HB-MA                  27.50      25.93  
  4 Stasio, Pat               16 HB-MA                  26.81      26.29  
  5 Moore, Chris              18 HB-MA                  26.55      26.85  
  6 Korn, Dakota              17 CR-MA                  27.50      27.09  
  7 McCreavy, Sean            15 FCC-MA                 27.27      27.10  
  8 Broscius, Jeremy          15 HB-MA                  27.84      27.28  
  9 Banks, Nick               15 HB-MA                  30.78      29.96  
 10 Garber, Brennan           16 FCC-MA                 30.19      30.47  
 11 O'Neill, Patrick          15 GL-MA                  36.40      37.33  
 
Event 30  Girls 15 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soldacki, Tiana           15 Conklin-MA             28.73      28.91  
  2 Dolan, Jessie             16 FCC-MA                 30.31      30.19  
  3 Connell, Kayla            17 HB-MA                  30.80      30.65  
  4 Santangelo, Gabrielle     18 FCC-MA                 32.17      30.97  
  5 Reich, Alli               15 PB-MA                  32.00      31.85  
  6 McCreavy, Jackie          17 FCC-MA                 32.46      32.65  
  7 Liebsch, MegAnne          16 CR-MA                  33.91      34.09  
  8 C., Alex                  16 Conklin-MA             34.65      34.12  
  9 Rubin, Devon              15 Conklin-MA             38.47      36.90  
 10 Hughes, Allison           15 CR-MA                  36.91      39.66  
 11 Craymer, Joylin           15 HB-MA                  45.21      44.93  
 
Event 31  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Jack                8 FCC-MA                 14.75      15.35  
  2 Andress, Matthew           8 PB-MA                  18.09      16.31  
  2 Cooney, Ben                8 FCC-MA                 16.00      16.31  
  4 Clark, Will                7 FCC-MA                 18.04      17.10  
  5 Suit, Benny                7 CR-MA                  17.47      17.69  
  6 Capone, Patrick            8 CR-MA                  18.91      18.20  
  7 Mignogna, Dylan            7 HB-MA                  17.34      18.23  
  8 Larrabee, Jack             8 FCC-MA                 18.17      18.43  
  9 Hecker, Aidan              8 CR-MA                  19.25      18.77  
 10 Scharnikow, AJ             8 HB-MA                  19.80      18.81  
 11 Buchanan, Matt             7 GL-MA                  20.75      20.07  
 12 O'Malley, Haden            8 FCC-MA                 20.41      20.47  
 
Event 32  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Emily               8 FCC-MA                 16.10      16.45  
  2 Wilson, Olivia             8 HB-MA                  18.28      16.82  
  3 Smigiel, Elise             8 FCC-MA                 17.87      17.22  
  4 McDonough, Grace           8 HB-MA                  18.13      17.56  
  5 Knox, Ella                 7 PB-MA                  18.53      17.95  
  6 O'Malley, Lauren           8 FCC-MA                 20.21      18.16  
  7 Suc, Alexandra             8 CR-MA                  16.75      18.34  
  8 Donahue, Julia             7 FCC-MA                 20.10      19.20  
  9 Livingston, Gianna         8 HB-MA                  20.77      19.75  
 10 Rutkowski, Ella            7 FCC-MA                 21.72      19.94  
 11 McLaughlin, Annie          7 PB-MA                  21.94      20.31  
 12 O'Brien, Kasey             8 FCC-MA                 20.40      20.50  
 
Event 33  Boys 9-10 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonnell, Matthew          10 PB-MA                  13.22      13.16  
  2 Suit, Nathan              10 CR-MA                  14.19      13.68  
  3 Baer, Nevin               10 PB-MA                  15.25      14.72  
  4 Hennegan, Jake            10 FCC-MA                 16.00      14.93  
  5 Gendron, Ben               9 FSC-MA                 15.43      15.13  
  6 Franczyk, Jude            10 FCC-MA                 15.97      15.62  
  7 McGrath, Jimmy            10 PB-MA                  16.30      15.66  
  8 Chapman, Patrick          10 HB-MA                  15.87      16.06  
  9 Bell, Kenny               10 FSC-MA                 16.32      16.35  
 10 Hearn, Harry               9 FSC-MA                 16.50      16.69  
 11 Franczyk, Gabe             9 FCC-MA                 17.44      18.13  
 12 Sarsfield, Liam            9 FCC-MA                 17.31      18.40  
 
Event 34  Girls 9-10 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sheehan, Riley             9 HB-MA                  14.22      14.16  
  2 Talbot, Grace             10 FCC-MA                 13.88      14.44  
  3 Sax, Leah                 10 FSC-MA                 14.42      14.78  
  4 Potocki, Hannah            9 FCC-MA                 15.44      14.84  
  5 Machuca, Melanie           9 CR-MA                  16.53      14.90  
  6 Lafferty, Tanner           9 PB-MA                  16.68      15.28  
  7 Kelly, Mary               10 GL-MA                  15.75      15.44  
  8 Corrado, Lauren            9 FCC-MA                 15.46      15.72  
  9 Roper, Kira               10 HB-MA                  16.15      15.90  
 10 Brown, Katherine          10 PB-MA                  15.91      16.21  
 11 Whitney, Sophia           10 CR-MA                  16.09      16.40  
 12 Wilson, Elzabeth          10 HB-MA                  16.41      16.84  
 
Event 35  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van Meter, Ben            12 FSC-MA                 29.19      28.59  
  2 Willie, Vincent           12 PB-MA                  29.40      29.43  
  3 Lafferty, Cade            11 PB-MA                  30.41      29.91  
  4 Davis, Sean               12 PB-MA                  31.34      30.82  
  5 Feeney, Ryan              12 GL-MA                  31.28      31.97  
  6 McLafferty, Sean          12 FCC-MA                 31.75      32.40  
  7 Smigiel, Roman            11 FCC-MA                 33.56      32.69  
  8 McGinley, Keegan          11 PB-MA                  34.79      34.87  
  9 Smillie, Kieran           12 PB-MA                  35.72      34.91  
 10 Sloan, Harrison           12 CR-MA                  35.22      35.32  
 11 Chapman, Nicholas         12 HB-MA                  34.62      35.38  
 12 Smith, Sam                12 FSC-MA                 36.13      36.25  
 
Event 36  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Lindsey            12 FCC-MA                 28.29      28.19  
  2 Serianni, Emma            12 PB-MA                  30.41      29.03  
  3 Soldacki, Grace           12 Conklin-MA             29.75      29.69  
  3 Cooney, Emily             11 FCC-MA                 30.28      29.69  
  5 Dougherty, Megan          11 GL-MA                  30.59      29.87  
  6 Whitney, Grace            12 CR-MA                  31.38      30.76  
  7 Currie, Allison           12 FCC-MA                 31.03      30.99  
  8 Joyce, Cierra             11 HB-MA                  30.84      31.28  
  9 McHugh, Bridget           11 GL-MA                  30.85      31.53  
 10 Mahon, Sarah              11 PB-MA                  32.31      31.59  
 11 Kelly, Julie              11 FCC-MA                 31.60      31.66  
 12 Covington, Kristen        12 CR-MA                  32.31      32.19  
 
Event 37  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Talbot, Alexander         14 FCC-MA                 25.71      25.02  
  2 Whitman, Thomas           14 CR-MA                  26.15      25.53  
  3 Mahoney, Jack             14 Conklin-MA             26.50      26.34  
  4 Robinson, Owen            14 CR-MA                  26.22      26.84  
  5 Visco, Tanner             14 FCC-MA                 27.13      27.69  
  6 Liebsch, Alec             14 CR-MA                  29.44      27.84  
  7 Robinson, Joey            13 HB-MA                  29.72      28.36  
  8 Smith, Sawyer             14 FSC-MA                 28.16      28.72  
  9 Portis, Micah             13 CR-MA                  29.66      28.75  
 10 Del Rio, Sam              13 FCC-MA                 30.13      29.14  
 11 Franczyk, Noel            13 FCC-MA                 29.73      29.32  
 12 Chapman, Matthew          14 HB-MA                  31.82      32.78  
 
Event 38  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leibfreid, Elizabeth      14 FCC-MA                 27.72      27.41  
  2 Bauer, Samantha           13 FCC-MA                 27.59      27.50  
  3 Natter, Kelly             13 PB-MA                  28.66      28.06  
  4 Leis, Margrethe           14 FCC-MA                 28.22      28.66  
  5 Mahon, Kaeleigh           13 PB-MA                  29.44      28.91  
  6 Erwin, Alison             13 CR-MA                  29.33      29.16  
  7 Simmons, Leah             14 CR-MA                  30.47      29.53  
  8 Zarate-Ramirez, Maya      14 FSC-MA                 29.35      29.56  
  9 Moore, Catherine          13 CR-MA                  30.29      30.22  
 10 Cooney, Gwyneth           13 FCC-MA                 31.25      30.78  
 11 Maus, Clare               13 GL-MA                  31.21      31.34  
 12 Reich, Maddie             14 PB-MA                  32.15    3:11.19  
 
Event 39  Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schwartz, Robert          22 HB-MA                  50.30      50.16  
  2 Stasio, Pat               16 HB-MA                  51.82      51.18  
  3 Adler, Duane              18 HB-MA                  52.84      52.15  
  4 Dyke, Eric                23 HB-MA                  51.47      52.53  
  5 Peshenko, Artem           15 CR-MA                  54.59      54.22  
  6 Pedicone, Michael         16 CR-MA                  55.39      55.19  
  7 Resch, Tim                17 FCC-MA                 56.69      56.04  
  8 Shaeffer, Matt            16 HB-MA                  58.81      58.09  
  9 Reilly, Timmy             15 HB-MA                  59.53      59.94  
 
Event 40  Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rowland, Amy              23 HB-MA                  58.20      57.90  
  2 Marble, Julianne          16 FCC-MA                 58.85      58.44  
  3 Dolan, Jessie             16 FCC-MA               1:00.87    1:01.08  
  4 Sutton, Haley             15 HB-MA                1:01.78    1:01.25  
  4 Carney, Jill              17 FCC-MA               1:02.32    1:01.25  
  6 Watkins, Aimee            17 HB-MA                1:05.03    1:03.91  
  7 Gratkowski, Yolanda       15 CR-MA                1:05.75    1:04.56  
  8 Metzger, Melissa          15 HB-MA                1:05.50    1:05.94  
  9 Mancini, Mariel           17 FCC-MA               1:04.94    1:07.89  
 10 Baumeister, Lauren        16 HB-MA                1:08.35    1:08.78  
 
Event 41  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flourtown Country Club-MA  'A'                    1:10.35    1:09.06  
     1) Cooney, Ben 8                   2) Larrabee, Jack 8               
     3) Clark, Will 7                   4) Clark, Jack 8                  
  2 Crestmont-MA  'A'                                 1:15.34    1:16.81  
  3 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       1:22.34    1:18.30  
     1) Grothusen, Bennett 8            2) Rudnick, Ethan 8               
     3) Zarate-Ramirez, Zuni 8          4) Guller, Joe 8                  
  4 Hatboro-MA  'A'                                   1:29.31    1:20.82  
     1) Scharnikow, AJ 8                2) Honer, Aiden 8                 
     3) Branco, Anthony 8               4) Mignogna, Dylan 7              
  5 Glenside-MA  'A'                                  1:21.84    1:29.10  
     1) Buchanan, Matt 7                2) Liedtka, Eli 7                 
     3) McDade, Franny 7                4) Weimer, Joey 8                 
  6 Penbryn-MA  'A'                                   1:29.01    1:38.68  
 
Event 42  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flourtown Country Club-MA  'A'                    1:12.77    1:09.31  
     1) Maher, Lauren 8                 2) O'Malley, Lauren 8             
     3) Smigiel, Elise 8                4) Smith, Emily 8                 
  2 Crestmont-MA  'A'                                 1:19.63    1:20.22  
  3 Penbryn-MA  'A'                                   1:23.56    1:21.00  
  4 Hatboro-MA  'A'                                   1:24.56    1:23.88  
     1) Wilson, Olivia 8                2) Livingston, Gianna 8           
     3) Reilly, Julie 7                 4) McDonough, Grace 8             
  5 Glenside-MA  'A'                                  1:23.27    1:26.59  
     1) Peck, Sophie 8                  2) Oneill, Molly 8                
     3) Mast, Ingrid 8                  4) Funk, Lilly 8                  
  6 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       1:41.28    1:47.87  
     1) McGowan, Katie 8                2) Lavin, Katie 7                 
     3) Donovan, Campbell 8             4) Healy, Jordon 8                
 
Event 43  Boys 9-10 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Penbryn-MA  'A'                                     58.93    1:01.09  
  2 Crestmont-MA  'A'                                 1:06.47    1:02.86  
  3 Flourtown Country Club-MA  'A'                    1:05.35    1:03.50  
     1) Franczyk, Jude 10               2) Quigg, Jack 10                 
     3) Hennegan, Jake 10               4) Hennegan, Brent 10             
  4 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       1:06.19    1:07.06  
     1) Hearn, Harry 9                  2) Bell, Kenny 10                 
     3) Gendron, Ben 9                  4) Guller, Jake 10                
  5 Hatboro-MA  'A'                                   1:07.20    1:09.19  
     1) Chapman, Patrick 10             2) Enge, Jimmy 9                  
     3) Scharnikow, Joey 10             4) Mignogna, Zachary 10           
  6 Conklin Swim Team-MA  'A'                         1:21.42    1:23.44  
     1) Garcia, Lucas 9                 2) Rutkowski, Mark 7              
     3) Gallagher, Damian 7             4) McElroy, Joachim 9             
  7 Glenside-MA  'A'                                  1:08.91    1:29.90  
     1) Frankenberg, Aidan 9            2) Buchanan, Tim 9                
     3) Murray, Paul 10                 4) MacDonald, Duncan 9            
 
Event 44  Girls 9-10 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Penbryn-MA  'A'                                   1:02.70    1:02.27  
  2 Crestmont-MA  'A'                                 1:05.63    1:02.78  
  3 Flourtown Country Club-MA  'A'                    1:04.88    1:03.19  
     1) Potocki, Hannah 9               2) Scanlon, Maura 9               
     3) Corrado, Lauren 9               4) Talbot, Grace 10               
  4 Glenside-MA  'A'                                  1:04.43    1:05.98  
     1) Flanagan, Caira 9               2) Lush, Madison 9                
     3) Kelly, Mary 10                  4) Difebbo, Paige 10              
  5 Hatboro-MA  'A'                                   1:08.45    1:07.21  
     1) Roper, Kira 10                  2) Wilson, Elzabeth 10            
     3) Joyce, Elyce 9                  4) Sheehan, Riley 9               
  6 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       1:16.09    1:11.91  
     1) Bucko, Maggie 10                2) McGowan, Riley 10              
     3) Bell, Faith 9                   4) Sax, Leah 10                   
  7 Conklin Swim Team-MA  'A'                         1:18.52    1:20.53  
     1) Knotek, Olivia 10               2) Boland-Szura, Kaitlin 8        
     3) Follmer, Mollly 9               4) Sohlberg, Nancy 10             
 
Event 45  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Penbryn-MA  'A'                                   2:11.06    2:03.69  
  2 Crestmont-MA  'A'                                 2:01.85    2:07.75  
  3 Hatboro-MA  'A'                                   2:20.25    2:15.95  
     1) Chapman, Nicholas 12            2) Bell, Ryan 12                  
     3) Luke, Josh 11                   4) McErlean, James 12             
  4 Flourtown Country Club-MA  'A'                    2:29.09    2:22.16  
     1) Porreca, Sebastian 12           2) Guckin, James 12               
     3) Smigiel, Roman 11               4) McLafferty, Sean 12            
  5 Glenside-MA  'A'                                  2:23.40    2:24.25  
     1) Aikens, Mitchell 11             2) Kelly, Danny 12                
     3) Feeney, Ryan 12                 4) Dunbar, Connor 11              
  6 Conklin Swim Team-MA  'A'                         2:28.56    2:29.18  
     1) McNally, Liam 11                2) Shumaker, Matthew 12           
     3) Asta, Eric 11                   4) Mulligan, Christopher 12       
 
Event 46  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flourtown Country Club-MA  'A'                    1:59.82    2:01.38  
     1) Cooney, Emily 11                2) Kelly, Julie 11                
     3) Currie, Allison 12              4) Smith, Lindsey 12              
  2 Glenside-MA  'A'                                  2:10.15    2:06.19  
     1) Hoffman, Mary 12                2) McHugh, Bridget 11             
     3) Dougherty, Megan 11             4) Reisinger, Sofia 12            
  3 Penbryn-MA  'A'                                   2:09.72    2:06.63  
  4 Crestmont-MA  'A'                                 2:06.12    2:10.09  
  5 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       2:15.70    2:10.74  
     1) Minasyan, Anya M 12             2) Driscoll, Natalie 11           
     3) Rosenwinkel, Claire 11          4) Cheung, Eleanor 11             
  6 Hatboro-MA  'A'                                   2:13.09    2:13.06  
     1) McDonough, Aubrey 11            2) Wilburn, Elizabeth 12          
     3) Schada, Kaitlin 12              4) Joyce, Cierra 11               
  7 Conklin Swim Team-MA  'A'                         2:08.47    2:14.53  
     1) Soldacki, Grace 12              2) Decker, Simone 11              
     3) Frye, Jordan 11                 4) Knotek, Erin 11                
 
Event 47  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crestmont-MA  'A'                                 1:46.97    1:47.74  
  2 Flourtown Country Club-MA  'A'                    1:51.93    1:50.12  
     1) Visco, Tanner 14                2) Del Rio, Sam 13                
     3) Tatlonghari, Patrick 13         4) Talbot, Alexander 14           
  3 Conklin Swim Team-MA  'A'                         1:52.96    1:55.12  
     1) Mahoney, Jack 14                2) Greene, Miles 14               
     3) Rutkowski, Andy 13              4) Mulligan, Sean 14              
  4 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       1:55.50    1:58.49  
     1) Smith, Sawyer 14                2) Ewing, Nate 14                 
     3) Van Meter, Ben 12               4) Cheung, Owen 14                
  5 Hatboro-MA  'A'                                   1:59.00    2:00.34  
     1) Ackerman, Tommy 13              2) Robinson, Joey 13              
     3) Chapman, Matthew 14             4) Joyce, Michael 13              
 
Event 48  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flourtown Country Club-MA  'A'                    1:53.60    1:52.43  
     1) Bauer, Samantha 13              2) Leis, Margrethe 14             
     3) Leibfreid, Elizabeth 14         4) Quigg, Katie 14                
  2 Crestmont-MA  'A'                                 1:51.81    1:56.85  
  3 Penbryn-MA  'A'                                   1:59.50    1:59.65  
  4 Flourtown Swim Team-MA  'A'                       2:06.81    2:09.81  
     1) Christen, Elena 13              2) Rudnick, Gabriellla 12         
     3) Hansell, Sarah 14               4) Zarate-Ramirez, Maya 14        
  5 Hatboro-MA  'A'                                   2:13.43    2:10.78  
     1) Mumford, Samantha P 14          2) Shaeffer, Julia 13             
     3) Roper, Jenna 13                 4) McErlean, Colleen 13           
  6 Conklin Swim Team-MA  'A'                         2:01.56    2:28.97  
 
Event 49  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hatboro-MA  'A'                                   1:33.60    1:31.00  
     1) Stasio, Pat 16                  2) Dyke, Eric 23                  
     3) Adler, Duane 18                 4) Schwartz, Robert 22            
  2 Crestmont-MA  'A'                                 1:39.38    1:37.70  
 
Event 50  Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hatboro-MA  'A'                                   1:51.41    1:48.68  
     1) Sutton, Haley 15                2) Connell, Kayla 17              
     3) Watkins, Aimee 17               4) Rowland, Amy 23                
  2 Flourtown Country Club-MA  'A'                    1:50.00    1:48.87  
     1) Dolan, Jessie 16                2) McCreavy, Jackie 17            
     3) Carney, Jill 17                 4) Marble, Julianne 16            
  3 Crestmont-MA  'A'                                 1:51.35    1:57.35  
  4 Conklin Swim Team-MA  'A'                         2:10.75    2:02.97  
     1) C., Alex 16                     2) Soldacki, Tiana 15             
     3) Parrott, Perris 17              4) Tallini, Audrey 14